Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Проблемът ми е следният. Ползвам мобилен интернет от Виваком и Макс Телеком поради трудности, с окабеляването на сградата, в която живея. След като станах абонат на макс телеком се оказа, че единият ми лаптоп не приема въпросния нет. Обадих се на поддръжката на оператора, казаха ми, че възможните причини са две- лаптопа ми е с Авира, а драйверите на Макс телеком не били съвместими с Авира. Смених антивирусната-нищо. След това ми казаха, че вероятно драверите на макс телеком и другия интернет на Виваком си противодействат и да деинсталирам тези на Виваком. Направих го и пак нищо. Въведих ръчно ай пи адреса, пак нищо, не може да открие мрежата.

В същото време другият ми лаптоп, също е с антивирусна Авира, също е с инсталирани драйвери на Виваком, а си работи без проблем и с двата нета. Постоянно редувам на него стикчето на Виваком и стикчето на Макс телеком, никакъв проблем.

Искам да ви попитам, имате ли идеята каква може да е причината и евентуано какво още да опитам? Възможно ли е в самия лаптоп да има отметка някъде, или някаква забрана...просто не знам къде и какво още да търся. Благодаря ви.

Пропуснах да кажа, че лаптопа, който не приема интернета на макс телеком, си има нет с флашката на Виваком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Нека да преговорим: Единият ти лаптоп има интернет и от двата мобилни оператора, обаче другия няма интернет от Max Telecom. Би ли ми казал какви са операционните системи на:

Лаптопа без проблем и на лаптопа с проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво значи "не приема въпросния нет"? Инсталиран ли е софтуера от стика? Дава ли някаква грешка, и каква?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не слушай тъпите оператори, защото за мен отговорите са тотално малоумни. Никога не съм виждал антивирусна да не е съвместима с интернет или драйвери да си пречат, но това е друга тема. Кажи по какъв начин се свързваш в мрежата на Макс Телеком, защото не съм запознат с тях.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи по какъв начин се свързваш в мрежата на Макс Телеком, защото не съм запознат с тях.

Аз съм запознат, на такъв нет съм. Елементарно е. Пъхваш стикчето в USB слота, стартира се инсталация на софтуера, който си го има в устройството, май искаше рестарт, не помня ... След което сам си разпознава стика и мрежата, и се свързва. И най често след това се ъпдейтва  :) . Няма настройки, няма въвеждане на кодове, IP-та, и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно така. Единият лаптоп има нет и от двата оператора, а другият няма от макс телеком. И двата са с XP.

С мрежите и на двата оператора се свързвам по един и същи начин. При първо свързане се слага стикчето, и драйверите автоматично почват да се инсталират. След това при всяко включване на лаптопа интернета си тръгва сам.

И аз не мога да схвана лигиката относно антивирусната и пречещите си драйвери, при положение, че половин година вече другия лаптоп си работи без проблем и с Авира, и с Виваком и с Макс Телеком.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм запознат, на такъв нет съм. Елементарно е. Пъхваш стикчето в USB слота, стартира се инсталация на софтуера, който си го има в устройството, май искаше рестарт, не помня ... След което сам си разпознава стика и мрежата, и се свързва. И най често след това се ъпдейтва   :) . Няма настройки, няма въвеждане на кодове, IP-та, и т.н.

Да де. Не знаех че и там връзката е чрез 3G модем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"другият няма от макс телеком"

Някаква полезна информация ще дадеш ли, за да има как да ти помогнем, или само ще повтаряш едно и също?...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не повтарям едно и също, а уточнявам, в отговор на постовете по-горе. Колкото информация имам, съм  я дала, какво ти разбираш под " полезна" не знам, и не мога да гадая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В дивайс мениджъра има ли удивителни?

Когато ползвате въпросния стик връзката с какъв статус е свързан, но нет няма или не се свързва изобщо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В дивайс мениджъра има ли удивителни?

Когато ползвате въпросния стик връзката с какъв статус е свързан, но нет няма или не се свързва изобщо?

Да, има удивителни. Unknown device с удивителна. Когато ползвам стика, първо на монитора излиза searching wimax terminal, след това търси известно време и накрая изписва-wimax terminal is not connected.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом пише Unknown Device - това е важното в случая. Драйвърите са проблема. Препоръчвам да почистиш регистрите (примерно с ccleaner) и да включиш модемчето в друг порт. След това инсталирай наново софтуера от макс телеком. Само един въпрос - на лаптопа на който тръгва макса с Windows 7 ли е? А на този който не тръгва случайно да е с XP или Vista примерно? Не си уточнил. Ако наистина на работещия е с Windows 7 се боя, че от макс не са помислили за хора, които използват XP и си мислят, че всеки вече е със 7 или 8 :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом програмата се е инсталирала и работи, значи е съвместима с XP. Не виждам CCLeaner с какво ще помогне в случая. 

Намери си и инсталирай актуални драйвери за USB входовете, и за всеки случай след това преинсталирай софтуера, и му разреши да се ъпдейтне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом пише Unknown Device - това е важното в случая. Драйвърите са проблема. Препоръчвам да почистиш регистрите (примерно с ccleaner) и да включиш модемчето в друг порт. След това инсталирай наново софтуера от макс телеком. Само един въпрос - на лаптопа на който тръгва макса с Windows 7 ли е? А на този който не тръгва случайно да е с XP или Vista примерно? Не си уточнил. Ако наистина на работещия е с Windows 7 се боя, че от макс не са помислили за хора, които използват XP и си мислят, че всеки вече е със 7 или 8 :D

И двата лаптопа са с XP. Чистих, деинсталирах, инсталирах-нищо. От Макстелеком ми препоръчаха да пробвам да изтегля драйвърите от тяхната страница, а не от устройството, за да видим какво ще стане. Пак същата история.

Точно това ме озадачава, че двата лаптопа са с xp, и на двата опитвам едно и също, същите драйвери, същите два оператора, от същото местопоожение и абсолютно нищо не става с единия...А дали е възможно да има някаква отметка някъде, някаква забрана и евентуално къде трябва да търся...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отметки няма. А кои са СЕРВИЗНИТЕ ПАКЕТИ на "работещия" и на "неработещия" лаптоп? - Можеш да ги видиш като цъкнеш десен бутон на My Computer и дадеш Properties.

п.п Ако неработещия е със сервизен пакет 2 примерно веднага пускаш Windows Update. Но първо да свалиш сервизен пакет 3 от официалния сайт на Microsoft, тъй като Windows Update със SP2 не работи от август 2010. Няма лошо и другия лаптоп да го ъпдейт-неш по същата процедура. Само да кажа дори и двата да са с SP2 може да има разлика в инсталираните кръпки в тях. И за това на единия да работи, а на другия - не. За най-сигурно и просто ъпдейт-ни и двата :)

Пиши ако се случи нещо ново! :)

Едит: Забравих да кажа - ако единия от лаптопите вече е с SP3 пропускаш инсталирането му, защото ще замажеш всичко! Просто ъпдейтваш! :)

Редактирано от andreas500 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отметки няма. А кои са СЕРВИЗНИТЕ ПАКЕТИ на "работещия" и на "неработещия" лаптоп? - Можеш да ги видиш като цъкнеш десен бутон на My Computer и дадеш Properties.

п.п Ако неработещия е със сервизен пакет 2 примерно веднага пускаш Windows Update. Но първо да свалиш сервизен пакет 3 от официалния сайт на Microsoft, тъй като Windows Update със SP2 не работи от август 2010. Няма лошо и другия лаптоп да го ъпдейт-неш по същата процедура. Само да кажа дори и двата да са с SP2 може да има разлика в инсталираните кръпки в тях. И за това на единия да работи, а на другия - не. За най-сигурно и просто ъпдейт-ни и двата :)

Пиши ако се случи нещо ново! :)

Едит: Забравих да кажа - ако единия от лаптопите вече е с SP3 пропускаш инсталирането му, защото ще замажеш всичко! Просто ъпдейтваш! :)

Неработещия лаптоп е със SP 3. Отново деинсталирах драйверите на Макса и ги инсталирах пак. Този път вече Device Manager няма Unknown device със жъта удивителна, излиза си като  wi max. Само че, сега под него има жълта удивителна върху win miniport ipx. Опитах да ъпдейтвам с десен бутон win miniport, но нищо не се получава. Иначе лаптопа е HP COMPAQ 2510 P,  ако има значение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади проблемния стик от лаптопа. Пробвай с програмата USBDeview. Като я отвориш ще се появят всички инсталирани устройства през USB. Маркирай всички и щракни с десен бутон. От менюто избери Деинсталиране на всички устройства /Uninstal all devices/. Следвай стъпките. След това рестартирай. Включи въпросния стик /на Макс телеком/ отново и трябва да ти изпише "открит е нов хардуер" /все едно го включваш за първи път/. Инсталирай софтуера или там каквото трябва. Надявам се да съм помогнал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах предвид това за ъпдейта:

http://www.translationdirectory.com/images_articles/wikipedia/Windows_Security_Center_XP_SP2.jpg

Да си ъпдейтнеш САМАТА ОПЕРАЦИОННА СИСТЕМА.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за съветите. Направих всичко, което ми казахте, ъпдейтвах и самата операционна система, но проблемът си остава. Всеки път деинсталирам и инсталирам устройството като нов хардуер, инсталира се софтуера, пише, че правилно инсталиран. Обаче връзка няма. Вече няма жълта въпросителна и не го чете като непознато устройство, но винаги в Device Manager си стои жълта удивителна върху wan mini port ipx #2. Доколкото се рових из форумите и четох за този мини порт, явно в него е причината. Само, че не мога да откри драйвери за него, нито системата ми разрешава да го деинсталирам. Имате ли някаква идея как да се справя с това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой знае ли какъв е проблема на Маx telecom с интернета в момента? От снощи телефона им казва че имат проблеми с нета в Бургас, София, Пловдив  и други населени места.

Редактирано от Валентин Русалийски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 49 минути, Валентин Русалийски написа:

Някой знае ли какъв е проблема на Маx telecom с интернета в момента? От снощи телефона им казва че имат проблеми с нета в Бургас, София, Пловдив  и други населени места.

Пусни като за начало друга тема, защото тази е за съвсем различен проблем. След това като набереш номера не се ли свързва оператор с теб???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.