Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Така, дойде време да сменя стария комп с нов. Бюджета е 1500лв само комп без монитор и периферия. От стария комп може да се ползва само харда, който е 320гб, ако може да се вмести нов ще е по добре. Монитора е с разделителна 1680:1050, до година може и той да се смени. Стария комп няма да се продава. Новата конфигурация, ще се ползва предимно за игри и музикална обработка. Игрите които ще се играят са от сорта на battlefield 3, assassins creed, planetside 2 и други. Програмите не са тежки. След дълго четене на форума, моето виждане към конфигурацията е нещо от сорта на:  

http://nikem-bg.net/cart/46032p1r46649p1r46469p1r46724p1r48090p1r47000p1rf.html

Избрал съм дъното и процесора заради но-к ос, видеокартата доколкото съм чел е доста добра в ценовия си клас. Кутията съм избрал,защото има вентилатори а в стаята в която ще се ползва компа е доста топло. Това е всичко, благодаря предварително. пс. Ще се пазарува от емаг, скай (на 5 мин от вкъщи) или никем. Като от скай или никем ще се взима директно от офиса.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре е конфигурацията. Успех с избора ! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, дойде време да сменя стария комп с нов.

Бюджета е 1500лв само комп без монитор и периферия.

От стария комп може да се ползва само харда, който е 320гб, ако може да се вмести нов ще е по добре.

Монитора е с разделителна 1680:1050, до година може и той да се смени.

Стария комп няма да се продава.

Новата конфигурация, ще се ползва предимно за игри и музикална обработка.

Игрите които ще се играят са от сорта на battlefield 3, assassins creed, planetside 2 и други.

Програмите не са тежки.

След дълго четене на форума, моето виждане към конфигурацията е нещо от сорта на:

http://nikem-bg.net/cart/46032p1r46649p1r46469p1r46724p1r48090p1r47000p1rf.html

Избрал съм дъното и процесора заради но-к ос, видеокартата доколкото съм чел е доста добра в ценовия си клас.

Кутията съм избрал,защото има вентилатори а в стаята в която ще се ползва компа е доста топло.

Това е всичко, благодаря предварително.

пс. Ще се пазарува от емаг, скай (на 5 мин от вкъщи) или никем. Като от скай или никем ще се взима директно от офиса.

Много добре оформен пост колега.Компонентите,които Вие сте избрали са подходящи.Кутията е сред най-добрите в този ценови диапазон,но ще си позволя една препоръка.Видеокартата е с дължина 275 мм.• Dimension SAPPHIRE VAPOR-X HD7950 3G OC

275(L)x115(W)x52(H) mm Size.

2.5 x slot / В тази кутия ще се наложи да премахнете горната клетка за диковете за да я поставите.FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

• Supports graphic card up to 270mm in length when all HDD cages are installed

• Supports graphic card up to 420mm in length with upper HDD cage removed

• Supports CPU coolers with height of 160mm

• Supports PSUs with a depth of maximum circa 160mm, when bottom 120mm fan is installed. When not using the bottom 120mm fan location, the case supports longer PSUs, typically 250mm in length

Поздрави !

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB H87-HD3 /1150  I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150  CORSAIR 2x4GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.35V  PALIT GTX760 JETSTREAM 2GB D5  Corsair Carbide 200R ATX Case CC-9011023-WW  PSU CM GX 550W APFC  500GB TOSHIBA SATA 6G/7200/32M    Обща стойност - 1 499.54 лв. с ДДС   Ето нещо с новата платформа на Intel! Сложил съм пълноразмерно дъно с много и разнообразни слотове, добър процесор от ново поколение, перфектен рам кит, предостатъчна видеокарта за изискванията, добро захранване! Има и HDD!   Поздрави и успех с избора! gx-550  products/product-page  carbide-series-pc-case/carbide-series-200r-compact-atx-case.html palit

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори. Не мисля че е проблем да се махне клетката за дисковете. Понеже не съм чел за новото поколение процесори и видеокарти. Въпроса ми е с но-к ос, няма ли да изкарам поне едно 20% повече производителност от процесора. Другото което искам да питам е за видеокаратата, не мога да намеря сравнение на двете в интернет, има по отделно, но са тествани на различни системи. Коя е по добра от двете,  палита или сафира, доколкото знам и двете са фабрично клокнати, с добро охлаждане. Също за вапор-х серията,0 чета че има доста хляб в тях за клок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично аз не бих взел тая карта. Не за друго, а защото е 80-100 лева по-скъпа от една добра GTX760 ( нереферентна). А производителността е една и съща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

един линк  за сравнение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И между другото спестените пари може да се пренасочат директно към процесор с отключен множител и още по-добро захранване или направо кутия. Доскоро кутиите имаха намаление в емаг и една CM690  струваше около 120 лева. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Новата конфигурация, ще се ползва предимно за игри и музикална обработка.

Кое е по-приоритетно, игрите или "музикалната" обработка? 

Нещо за игрите:

Обща стойност - 1 233.62 лв. с ДДС  

Cooler Master Silent Pro M2, 620W и Cooler Master CM 690 II - около 1 490 лева.

Щом искате Non-k опцията е включена, увеличавате до 4.2Ghz и така.

За “музикалната“ обработка: 

Обща стойност - 1 245.33 лв. с ДДС

Cooler Master Silent Pro M2, 620W и Cooler Master CM 690 II - 1 500 лева.

Същият процесор. Дънна платка, която ще позволи двеста мегахерца повече на процесора, също така тя притежава Via codec за по-качествено произвеждане на музиката. Съответно ще свърши работата за “музикалната" обработка.

И още едно предложение, което се базира изцяло на производителността при игрите:

Обща стойност - 1 251.78 лв. с ДДС

Cooler Master Silent Pro M2, 620W и Cooler Master CM 690 II - скромната сума от 1 510 лева. 

един линк  за сравнение

Това измислено ли е? 

Благодаря за бързите отговори.

Не мисля че е проблем да се махне клетката за дисковете.

Понеже не съм чел за новото поколение процесори и видеокарти. Въпроса ми е с но-к ос, няма ли да изкарам поне едно 20% повече производителност от процесора.

Другото което искам да питам е за видеокаратата, не мога да намеря сравнение на двете в интернет, има по отделно, но са тествани на различни системи. Коя е по добра от двете,  палита или сафира, доколкото знам и двете са фабрично клокнати, с добро охлаждане. Също за вапор-х серията,0 чета че има доста хляб в тях за клок.

Ами има сравнение между GTX 760 и HD7950 boost, но не на Sapphire. Точно този Vapor-x няма как да не бъде по-хладен от тази карта на Palit, все пак видеокартата не надвишава температурата от 60 градуса, на 30% обороти, при Furmark. И да, има доста потенциал в нея, за повишаване на производителността чрез overclock!

Поздрави и успех на автора! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GTX760 е по-добрата и с по-малко консумация (170W срещу 200W) карта. Дъното и захранването са излишно скъпи.

Вариант с последно поколение Intel и най-доброто видео за парите си + бързо SSD и достатъчно голям хард диск:

ASROCK H87 PRO4 /1150

I5-4670 /3.4G/6MB/BOX/LGA1150 2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON PALIT GTX760 JETSTREAM 2GB D5 CM K350 W/600W PSU CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE A-DATA SSD SX900 64GB SATA3 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR Обща стойност - 1 502.91 лв. с ДДС

Ето и оптималния като производителност вариант, с уговорката по-късно да се добави SSD за ОС и се ползва стария диск за данни:

ASROCK H87 PRO4 /1150

I7-4770 /3.4G/8MB/BOX/LGA1150

2X4G DDR3 1600 GEIL DRAGON

PALIT GTX760 JETSTREAM 2GB D5 CM TROOPER STANDARD W/WINDOW PSU FORTRON RIDER 650 BRONZE

CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE Обща стойност - 1 498.07 лв. с ДДС

пс. Ако някой има някакви съмнения за захранването в последната конфигурация, да чете тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за всички предложения. Ще поръчвам други ден компа, така че има още малко време да помисля. Харесва ми

Cooler Master Silent Pro M2, 620W и Cooler Master CM 690 II - около 1 490 лева. това предложение на Masterplay. Не знам дали има смисъл да се взима процесор с отключен множител за 200-300 мгц отгоре. Та ако заменя 7950 с 760 щом са на едно ниво а 760-ката е по евтина, може да добавя и някой скромен трърд диск.

В момента съм с  този хард Hitachi HDT725032VLA360 ATA Device  (320 GB, 7200 RPM, SATA-II) незнам колко е бърз и дали ще "спъва" останалите компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард: 1TB SEAGATE S3/6G/7200.14 

Видео: PALIT GTX 760 JETSTREAM 2GB GDR5

Картата в ск@й е 470 лв. но когато се вземе от ник3м с отстъпките излиза на същата цена.

ПП: В Ник3м в момента няма в наличност: EVGA GTX 760 SC ACX EVGA-та е доста добър избор из другите варианти също. Но може да попиташ кога ще я доставят отново. Същото важи и за MSI GTX 760 Gaming, Twin Frozr IV но я няма и трябва да попиташ кога ще я имат или евентуално по индивидуална поръчка.

ПП2: За мен Price/Performance Gigabyte GTX 760 и Asus GTX 760 са леко със завишени цени. Особено ASUS...

ПП3: За рам памет може да погледнеш този кит: Dual Channel Kingston 8GB (по 2 в комплект, с по 4096MB всяка) , DDR3, 2400MHz - Би трябвало да може да се пусне на по ниска честота със стегнати тайминги на 1.5 Voltage. Не би трябвало да имаш проблем със стоковия охладител за No K OC че да имаш нужда от охладител. Но ако температурите са високи то има охладител за памети с високи гребенчета: Thermalright Охлаждане CPU Cooler True Spirit 120 M BW

И този кит бива x2 - 91.28 леваKIT 2x2GB A-DATA 1600G DDR3 дъното разполага с 4 слота за памет.

Tова захранване ще бъде напълно достатъчно: Cooler Master Silent Pro M2, 520W 10-12 лева по евтино от 620W модел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та ако заменя 7950 с 760 щом са на едно ниво а 760-ката е по евтина...

:nono:

GTX760 е по-добрата и с по-малко консумация (170W срещу 200W) карта.

Глупости! къде го пише това!? Моля, обосновете се, относно двете видеокарти, съответно консумацията им!

в момента няма в наличност:....

Защо ли? Ами просто е, защото такива “специалисти" като вас, предлагате уж по-производителните видеокарти. Явно затова не са налични, или греша?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо ли? Ами просто е, защото такива “специалисти" като вас, предлагате уж по-производителните видеокарти. Явно затова не са налични, или греша?

Хахаха... Oh my god! Ти не спря като малък тийнейджър да се заяждаш в този форум с "умните" ти коментари. Както "виждаш" картите не са налични нали или греша? Защо ли? Защото хората знаят за какво да хвърлят паричките си. Хайде дерзай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така мисля да поръчам  предложението на Masterplay

Cooler Master Silent Pro M2, 620W и Cooler Master CM 690 II - около 1 490 лева.
Попрочетох още за видеокартата. Още със слагането мога да вдигна честотите около 1200 / 1500мгз без да барам волтажа, също така паметта е повече, както и шината, а от четене на форума си вадя изводи, че са доста важни за една карта и за бъдещите игри.
Само може да променя дъното с про3 и да поръчам от ск@й, както съм написал по горе на 5-10 мин ми е пеша, не съм решил още. Доколкото видех про 4 има опция за сли и кросфайър и могат да се сложат повече хардове (все неща които не ме вълнуват). За по голям хард може би по нататъкще взеема, за сега ще си стоя с 320-ката.
Благодаря на всиички за отделеното време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се, че знаеш за промоцията.(-20%) Свършва днес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Надявам се, че знаеш за промоцията.(-20%) Свършва днес.

Незнаех, благодаря за информацията. Ако не пуснат нещо друго на промоция ще мина с 520-ката и FD core 3000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С 30 лева по-евтино дъно ще ти върши същата работа.  Доколкото знам, MSI са с 3 години гаранция:  MSI Z77MA-G45 LGA1155

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Високата цена на HD7950  е заварена. Така, че няма как да се смъкне до нивата на GTX760. И изобщо не е вярно, че картите не са изравнени с превес ту на едната, ту на другата в различните игри. С включени филтрации GTX760  има предимство. Не ми се задълбава във въпроса, но лично аз при ровенето си в интернет преди време, открих че АМД   не разрешават по нормалния начин да се покачи честотата на ядрото над 1100 MHz,  та се налага да се действа със "сила". Това, че ще вдигнеш честотата на ядрото от 5 на 6 GHz  не е голям келепир при добрата пропускателна способност на шината към паметта. Щеше да има ефект примерно, ако картата бе изкуствено ограничена с да кажем 192 битова шина, както някои карти на NVIDIA. На теб ти трябва ядро и е прав бай ви Колю с това, че картата отива на 200 W при стандартни 160 ако не греша. Само дето при тия 160 W ограничение, файда от буста йок. Така, че щеш не щеш, буташ плъзгача на +20%. 

Ето малко тестове на GTX760  и HD7950 boost  с филтрации и без. Показана е средната производителност на видеокартите при тестовете на 18 игри:

Публикувано изображение

Ето и без АА:

Публикувано изображение

А ето и как са клокнали видеокарта GTX760, щом и от клок се интересуваш:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само дето при тия 160 W ограничение, файда от буста йок. Така, че щеш не щеш, буташ плъзгача на +20%. 

Хайде, още глупости! Не доказах ли, че това не е ограничение?  “бутаме“ плъзгача и какво? ще се покачи до 200 Вата, но няма да има никакво значение, освен да увеличаваме консумацията за нищо, съответно и температурата на видеокартата.  Сега видях и тестовете. Ами пак глупости, колкото да рекламират видеокартата. Точно Vapor-x е равна на една чиста HD7970. Така, че... .  

Чети малко в реномираните хардуерни сайтове, а не гледай само манипулирани клипчета от тубата. Нямам намерение да ти предлагам на тепсия информация, намери си я сам.

Нека автора да си вземе конфигурацийката с i5, пък после може да пуснем, той и аз по някой бенч, да видим кой е прав и кой крив...

Извинявам се много, но “клиповете“ не аз ги гледам. Информацията си я набивам сам, не ми е нужна чужда помощ. Просто исках да се посмея малко! Предложил съм конфигурация, при която има процесор с отключен множител. Бенчовете са за тестове, не за игри. Интересно от кога Вие разбирате от процесори и видеокарти. Явно е, че авторът си няма понятие от overclock, затова и ще ползва Non-k, която се активира от биос. лесна задача. Авторът е преценил, че един i5 му стига, вие вашето си знаете!

С 30 лева по-евтино дъно ще ти върши същата работа.  Доколкото знам, MSI са с 3 години гаранция:  MSI Z77MA-G45 LGA1155

Колега, все си мисля, че за шест лева отгоре се взима GB Z77M-D3H /Z77/LGA1155. Но зная ли дали на авторът няма да му хрумне да запълни всички слотове, затова и не съм предложил микро-размерна дънна платка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я дай графиките. Не се ли сещаш, че в F1_2012 получи само 20-30% повече кадри при вградения бенч от моята GTX460? И това с карта за близо 600 лева срещу такава, която и 150 не струва в момента. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....

Колега, все си мисля, че за шест лева отгоре се взима GB Z77M-D3H /Z77/LGA1155. Но зная ли дали на авторът няма да му хрумне да запълни всички слотове, затова и не съм предложил микро-размерна дънна платка. 

MSI-а: 

1 x PCI Express 3.0 x16 slot supports up to PCIe 3.0 x16 speed 

1 x PCI Express 3.0 x16 slot supports up to PCIe 3.0 x8 speed 

GB-а: 

1 x PCI Express 3.0 x16 slot supports up to PCIe 3.0 x16 speed 

1 x PCI Express 3.0 x16 slot supports up to PCIe 2.0 x4 speed 

и MSI е малко по-голям на размери и с охладители на захранването на процесора, а и поддържа SLI/CF. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я дай графиките. Не се ли сещаш, че в F1_2012 получи само 20-30% повече кадри при вградения бенч от моята GTX460? И това с карта за близо 600 лева срещу такава, която и 150 не струва в момента. 

Е, какво толкова, това е само при една игра. Не знам, точно как ги смяташ тези 20-30%, но явно сам си знаеш. Като краен резултат съм получил това:

Публикувано изображение

Всичко на максимални настройки, Full HD. Най-високата филтрация, която при nVidia картите, не съществува, “понякога“. 

Да си имаме уважението, а? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, какво толкова, това е само при една игра. Не знам, точно как ги смяташ тези 20-30%, но явно сам си знаеш. Като краен резултат съм получил това:

Публикувано изображение

Всичко на максимални настройки, Full HD. Най-високата филтрация, която при nVidia картите, не съществува, “понякога“. 

Да си имаме уважението, а? 

Виж. Отлично знаеш какви проблеми имаше в началото и как с никакви филтрации не тръгваха нито F1_2012, нито GRID 2. Сещаш ли се? Колко седмици те карах да видим къде е проблема, но теб те е страх да бутнеш проклетия плъзгач? И какво стана като го бутна, спомняш ли си? Значи, при еднакви настройки аз получих ако не греша 62 fps,  а ти някъде 78-80 без клок на твоята карта. Е това колко процента са? казах ти, дай да видим къде е проблема, щото натоварването на видеокартата ти бе мижаво, на процесора също. Ти не та не. С 300 зора успях да получа някакви данни, но ти не искаше да продължиш докрая и твърдеше, че така работила видеокартата. Е като работи така, какви бяха тия 20 fps  при повече от 4xMSAA? И сега предлагаш пак същата проблемна видеокарта. Макар че така и не стана ясно, дали проблема е точно във видеокартата или някъде другаде. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.