Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nekav_pustinqk

Проблем с маунтване на виртуални дискове

Препоръчан отговор

Опитвам се да инсталирам .бин фаил,преди не  съм имал проблеми с демон туулса,но сега смених 10 версии и все ми изкарва грешка на някакъв драйвър 1500.Опитах повечето решения от официалния форум,нищо не помогна.Смених програмата с и опитах virtual clone drive,там пък ми дава cant init vccd.С Wincdemu mounter ми дава Неуспешна връзка Bazisvirtualcd.sys.Пробвах и с алкохола,пак даваше някаква грешка.Уиндолса е хп service pack 3.Опитвах и други бин  фаилове,не мога да отворя никои от тях.Същите фаилове и програми работят на друг компютър,така че проблема явно е в моята щайга.Има ли начин да го оправя без систем ристор или преинсталация на уиндолса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свали си последната версия на Daemon tools, като преди това махнеш старата версия.

Опитах вече 3,4 версии,включително и последната

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитах вече 3,4 версии,включително и последната

DAEMON Tools Lite 4.40.2 Change Log 

* Bugs fixed:

- Rare BSODs when Advanced Emulation mode is disabled;

- Error 1500: driver initialization issue at startup.

Виж тая версия. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и така,поне проблема установих къде е.Нещо спира инсталацията на сптд драйвъра.Следвах един гайд в нета как да го изтрия напълно от регистрите,но пак става грешката.Изтеглих някаква програмка за инсталация само на драйвъра,давам инстал,казва че е инсталиран и трябва да рестартирам,давам рестарт и програмата пак ми изписва че го няма инсталиран и трябва наново и така постоянно се върти :shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

пробвай http://www.magiciso.com/tutorials/miso-magicdisc-overview.htm

просто sptd е голям шит (за това и тия програми дето го ползват са такива: алкохол/деймън тоолс)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да изпълниш съвета на the professor, изтегли и стартирай SPTDinst и избери опцията Uninstall ако е активна. В противен случай, затвори програмата и изтрий файла.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
angel*

Точно това е проблема,че опцията ънинстал е винаги неактивна.Давам му инстал,казва че иска рестартиране,давам ок,и пак ми е неактивна опцията.Гледах в интернет някакъв гайд,уж го изтрих от регистрите и пак същата работа.Както и да е,намерих бин фаила в исо вариант,разархивирах го с уинрар и си свърших работата.Явно за решаване на тоя проблем ще трябва или преинстал или много сериозно бъркане в регистрите(което не ми е по силите).Мерси за помощта на всички,който се отзоваха :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте с Virtual CloneDrive.

Като, преди това деинсталирате маунтващата програма, която имате.

Ако е необходимо изчистете регистрите с CCleaner, преди инсталацията на VCD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

angel*

Точно това е проблема,че опцията ънинстал е винаги неактивна.Давам му инстал,казва че иска рестартиране,давам ок,и пак ми е неактивна опцията.Гледах в интернет някакъв гайд,уж го изтрих от регистрите и пак същата работа.Както и да е,намерих бин фаила в исо вариант,разархивирах го с уинрар и си свърших работата.Явно за решаване на тоя проблем ще трябва или преинстал или много сериозно бъркане в регистрите(което не ми е по силите).Мерси за помощта на всички,който се отзоваха :)

Това означава, че не е инсталиран sptd драйвера и затова не ти е активна опцията. За други имидж файлове, които искаш да маунтнеш пробвай с предложената програма от the professor - MagicDisc.

Тя не използва този драйвер.

Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До скоро Virtual Clone Drive(посочената от колегите) вършеше работа, но започна да дава грешка при опит да монтирам диск. Разкарах я, сега сложих Daemon tools, верно малко по неудобна е като искаш да махнеш виртуалния диск, ама върши работа. Инсталира си се без проблем. Автора да почисти регистрите с CCleaner и тогава да пробва с другите програми. С тая програма може да премахне и това, което не може да се деинсталира по нормалния начин и да почисти регистрите.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност не е така. CCleaner използва нормалния деинсталатор на програмата (същия използва и Add/Remove programs). Това, което си посочил не е за деинсталация, а за изтриване на ключа от регистрите с който после деинсталацията на програмата става съвсем невъзможна задача. :) Той се трие само ако програмата се деинсталира успешно, но по някаква причина все още си е там. Microsoft предлагат не лошо решение, което може да спести използването на Revo Uninstaller-a: ;)

http://support.microsoft.com/mats/program_install_and_uninstall%5Cbg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, но ако нещо се омаже, винаги може да инсталира програмата на ново. И да си направи нормална деинсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спор няма, просто обясних за какво служи опцията в CCleaner. Тя премахва ключа за деинсталация и той изчезва после от списъка в Add/remove programs. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спор няма, просто обясних за какво служи опцията в CCleaner. Тя премахва ключа за деинсталация и той изчезва после от списъка в Add/remove programs. ;)

Да, просто  не го обясних както трябва. Това го правех на времето, когато дадена програма даваше грешка и не искаше да се деинсталира. После открих разните му Revo Uninstaller, Your Uninstaller... ама и те си оставят я регистри, я празни папки или такива с боклуци.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.