Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

borisfx

С коя програма мога да проверя наведнъж 8 GB RAM

Препоръчан отговор

Здравейте. Интересува ме с коя програма мога да проверя наведнъж 8 GB RAM ако е възможно от лайв СД. Досега използвах програмите в Хиренс буут СД, но те откриват РАМ памет максимум до 4 ГБ. Знаете ли за някоя 64 битова програма за проверка на РАМ повече от 4 ГБ. ако може и да е безплатна.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво искаш да провериш ?

Speccy е безплатна и има превод !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Интересува ме с коя програма мога да проверя наведнъж 8 GB RAM ако е възможно от лайв СД. Досега използвах програмите в Хиренс буут СД, но те откриват РАМ памет максимум до 4 ГБ. Знаете ли за някоя 64 битова програма за проверка на РАМ повече от 4 ГБ. ако може и да е безплатна.

Благодаря

Тази няма ли да ви свърши работа? http://www.memtest86.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още една алтернатива е вградения инструмент в Windows:

Ако е за Windows Vista/7/8 в старт менюто въведете Memory Diagnostic => кликнете на линка Diagnose your computer's memory problems => изберете първата опция (Restart now and check for problems (recommended)):

http://www.bleepingcomputer.com/tutorials/using-vista-windows-memory-diagnostics-tool/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AIDA 64 или старото EVEREST има опция за проверка на паметта, но не ми се е налагало да я ползвам опцията и не знам дали би свършила работа. Някой ако я е ползвал тази опция ще каже.

Поздрави  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AIDA 64 или старото EVEREST има опция за проверка на паметта, но не ми се е налагало да я ползвам опцията и не знам дали би свършила работа. Някой ако я е ползвал тази опция ще каже.

Поздрави  :)

По-принцип е добре такава проверка да се извършва в офлайн среда. :)

Иначе за тестване под Windows има още една - memtest, но тя не може директно да провери 8 GB...т.е. може, но трябва да се стартира няколко пъти инструмента и те да сканират едновременно...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, искам да си проверя РАМ паметта за грешки и то ако може оффлайн, от лайв СД - нещо подобно на Хиренс.

Memtest86 и Memtest86+ могат ли да откриват и проверяват 8ГБ РАМ наведнъж. Мислех че са 32 битови програми и няма да могат да проверят 8 ГБ РАМ.

Иначе съм с 64 битов Уиндоус 8. Освен да взема да пробвам вградения инструмент на Уиндоус да видя какво ще покаже той.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, искам да си проверя РАМ паметта за грешки и то ако може оффлайн, от лайв СД - нещо подобно на Хиренс.

Memtest86 и Memtest86+ могат ли да откриват и проверяват 8ГБ РАМ наведнъж. Мислех че са 32 битови програми и няма да могат да проверят 8 ГБ РАМ.

Иначе съм с 64 битов Уиндоус 8. Освен да взема да пробвам вградения инструмент на Уиндоус да видя какво ще покаже той.

Това, което ви предложих по-горе го има и на живи дискове, разгледайте сайта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за линка... сега ще разгледам и сайта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.