Премини към съдържанието
borisfx

С коя програма мога да проверя наведнъж 8 GB RAM

Препоръчан отговор

Здравейте. Интересува ме с коя програма мога да проверя наведнъж 8 GB RAM ако е възможно от лайв СД. Досега използвах програмите в Хиренс буут СД, но те откриват РАМ памет максимум до 4 ГБ. Знаете ли за някоя 64 битова програма за проверка на РАМ повече от 4 ГБ. ако може и да е безплатна.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво искаш да провериш ?

Speccy е безплатна и има превод !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Интересува ме с коя програма мога да проверя наведнъж 8 GB RAM ако е възможно от лайв СД. Досега използвах програмите в Хиренс буут СД, но те откриват РАМ памет максимум до 4 ГБ. Знаете ли за някоя 64 битова програма за проверка на РАМ повече от 4 ГБ. ако може и да е безплатна.

Благодаря

Тази няма ли да ви свърши работа? http://www.memtest86.com/

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още една алтернатива е вградения инструмент в Windows:

Ако е за Windows Vista/7/8 в старт менюто въведете Memory Diagnostic => кликнете на линка Diagnose your computer's memory problems => изберете първата опция (Restart now and check for problems (recommended)):

http://www.bleepingcomputer.com/tutorials/using-vista-windows-memory-diagnostics-tool/

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AIDA 64 или старото EVEREST има опция за проверка на паметта, но не ми се е налагало да я ползвам опцията и не знам дали би свършила работа. Някой ако я е ползвал тази опция ще каже.

Поздрави  :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

AIDA 64 или старото EVEREST има опция за проверка на паметта, но не ми се е налагало да я ползвам опцията и не знам дали би свършила работа. Някой ако я е ползвал тази опция ще каже.

Поздрави  :)

По-принцип е добре такава проверка да се извършва в офлайн среда. :)

Иначе за тестване под Windows има още една - memtest, но тя не може директно да провери 8 GB...т.е. може, но трябва да се стартира няколко пъти инструмента и те да сканират едновременно...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, искам да си проверя РАМ паметта за грешки и то ако може оффлайн, от лайв СД - нещо подобно на Хиренс.

Memtest86 и Memtest86+ могат ли да откриват и проверяват 8ГБ РАМ наведнъж. Мислех че са 32 битови програми и няма да могат да проверят 8 ГБ РАМ.

Иначе съм с 64 битов Уиндоус 8. Освен да взема да пробвам вградения инструмент на Уиндоус да видя какво ще покаже той.

Редактирано от borisfx (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, искам да си проверя РАМ паметта за грешки и то ако може оффлайн, от лайв СД - нещо подобно на Хиренс.

Memtest86 и Memtest86+ могат ли да откриват и проверяват 8ГБ РАМ наведнъж. Мислех че са 32 битови програми и няма да могат да проверят 8 ГБ РАМ.

Иначе съм с 64 битов Уиндоус 8. Освен да взема да пробвам вградения инструмент на Уиндоус да видя какво ще покаже той.

Това, което ви предложих по-горе го има и на живи дискове, разгледайте сайта

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.