Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

hlevoust

Въпроси за таблет Lenovo IdeaTab Miix или подобен с клавиатура

Препоръчан отговор

Момчета, имам някои въпроси за възможностите на този таблет - http://tablet.bg/tablets-lenovo-lenovo_ideatab_miix_keyboard или за негови аналози.

Нужен ми е таблет с клавиатура и Windows, за да мога да ползвам MS Office и интернет, останалите му възможности не ме интересуват. 

Целта ми е да замести лаптопа и проблемите му със захранването. Не че лаптопът не работи, напротив, наскоро му купих нова батерия, но само тя тежи колкото един таблет, а е трудно да мъкна и кабелаци, особено при делови срещи. 

Накратко питанията:

1. На пръв поглед параметрите изглеждат достатъчни, за да поддържат Windows + MS Office, но така ли е наистина - има ли забавяне/лагване, сравнима ли е работата му с лаптоп с подобни процесор и оперативна памет? 

2. Клавиатурата е ОК, но поддържа ли мишка през USB порта?

3. Има ли възможност за зареждане в колата?

4. Има ли други тънкости, специфични за таблетите, които биха ми попречили или ограничили търсената функционалност?

Благодаря за вниманието.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От към хардуер е чудесен, лагване няма да видиш, понеже използва Windows 8 RT, специално сделана за мобилни устройства с ARM архитектура, та по тоя въпрос толкова. Относно мишката, usb мишка забрави, когато си опънал клавиатурата, micro usb порта е абсолютно недостъпен. Без клавиатурата не би било проблем. Вариант е bluetooth мишка, все пак таблета има вграден такъв. Зареждане в колата, да, зарядни - бол и навсякъде.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи само мишката е проблемна, но има решение, така ли да го разбирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От към хардуер е чудесен, лагване няма да видиш, понеже използва Windows 8 RT, специално сделана за мобилни устройства с ARM архитектура, та по тоя въпрос толкова. Относно мишката, usb мишка забрави, когато си опънал клавиатурата, micro usb порта е абсолютно недостъпен. Без клавиатурата не би било проблем. Вариант е bluetooth мишка, все пак таблета има вграден такъв. Зареждане в колата, да, зарядни - бол и навсякъде.

Това не е RT версията и не е ARM процесор, отва си е нормална ь86 архитектура

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, верно, че е с Атом. Never the less джаджата пак има достатъчно хардуерна мощ да се справи с x86 windows 8. Иначе за проблема с мишката - bluetooth мишка. Ама виж, пробвай там коя мишка може да работи с вградения в таблета bluetooth, че може да се окажат придирчиви и да си искат техния приемник за usb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ОК, версията на Windows-а не ме касае чак толкова, стига да поддържа офиса, а явно е така.

Не познавам тия устройства и въпросите ми са лаишки, но не ме е срам да питам. 

П.П. А това за мишката е интересно и следва да се има предвид. И друго се сещам - има ли ограничения по отношение капацитета на картата в слота?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, 64 GB макс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

64 собствена + 64 от слота = 128 ГБ => повече от доволно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

64 собствена + 64 от слота = 128 ГБ => повече от доволно!

Съответно минимум клас 4, иначе може и да лагва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, видях това изискване в сайта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мишката - Майкрософт имат bluetooth мишки, може би ще е разумно да се пробва с една от тях. И нещо не видях в описанието (не съм се ровил из сайта на производителя) wifi, което може да е недостатък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...И нещо не видях в описанието (не съм се ровил из сайта на производителя) wifi, което може да е недостатък

Със сигурност е фатален недостатък, освен ако не е пропуснат по някаква причина - без wi-fi тоя (или който и да е друг) таблет е безпредметен. Благодаря, че ми заостри вниманието!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен и този сайт има Wi-Fi:

Communications  Bluetooth 4.0, 802.11b/g/n Wi-Fi

Но за всеки случай питай по телефона търговеца, от който си решил да купуваш таблета.

Опс, от линка, който си дал горе се вижда Wi-Fi: Bluetooth 4, 802.11 b/g/n, micro USB, micro HDMI

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност е фатален недостатък, освен ако не е пропуснат по някаква причина - без wi-fi тоя (или който и да е друг) таблет е безпредметен. Благодаря, че ми заостри вниманието!

Има, ето го на сайта на Леново

http://shop.lenovo.com/us/en/tablets/ideatab/miix-series/miix10/#customize

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адаш, аз ти препоръчвам Таблет с Андроид! В гугъл магазинчето има много добри алтернативи на Майкрософския офис както платени,така и безплатни. Можеш да ги разгледаш.Ако си промениш мнението и се спреш на Андроид, ти препоръчвам - Prestigio Multipad 10.1 3G.В момента пиша от него и съм страшно доволен...вече е на две седмици.Невероятна машинка, която си заслужава всяка стотинка дадена за нея.Друга машинка,която се осмелявам да ти предложа е да влезнеш в сайта на Виваком и да погледнеш таблета на Huawei.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Адаш, аз ти препоръчвам Таблет с Андроид! В гугъл магазинчето има много добри алтернативи на Майкрософския офис както платени,така и безплатни...

Адаш, благодаря за съвета, но в уводния ми коментар пише следното:

...Нужен ми е таблет с клавиатура и Windows, за да мога да ползвам MS Office...

Това изискване е константа. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има клавиатура,но се купува отделно...при това е и на български! Струва към 20лв.води се калъф-клавиатура,като си има и стойка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има клавиатура,но се купува отделно...при това е и на български! Струва към 20лв.води се калъф-клавиатура,като си има и стойка.

Но офиса (даже и да си го купиш) е толкова орязан че почти за нищо не става

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но офиса (даже и да си го купиш) е толкова орязан че почти за нищо не става

Така е,но на таблет,какво толкова ще прави с този офис?! Зави си все пак, какво ще работи на него. А офис пакета за таблетите с Уйндоус с пълните си функции ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е,но на таблет,какво толкова ще прави с този офис?! Зави си все пак, какво ще работи на него. А офис пакета за таблетите с Уйндоус с пълните си функции ли е?

Да, на този таблет е нормална ОС (не RT), нормален (мисля 32битов) процесор и стандартен офис

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, на този таблет е нормална ОС (не RT), нормален (мисля 32битов) процесор и стандартен офис

Офисът трябва да съдържа Word и Excel, за PowerPoint ще се ползва лаптоп. Би следвало в никоя от версиите това да е проблем, дано не греша. Но и да не е така, надявам се, че не е проблем да си го инсталирам.

Така е,но на таблет,какво толкова ще прави с този офис?! Зави си все пак, какво ще работи на него...

Основните фукции на Excel и Word, за това ще се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчета, имам някои въпроси за възможностите на този таблет - http://tablet.bg/tablets-lenovo-lenovo_ideatab_miix_keyboard или за негови аналози.

Нужен ми е таблет с клавиатура и Windows, за да мога да ползвам MS Office и интернет, останалите му възможности не ме интересуват. 

Целта ми е да замести лаптопа и проблемите му със захранването. Не че лаптопът не работи, напротив, наскоро му купих нова батерия, но само тя тежи колкото един таблет, а е трудно да мъкна и кабелаци, особено при делови срещи. 

Накратко питанията:

1. На пръв поглед параметрите изглеждат достатъчни, за да поддържат Windows + MS Office, но така ли е наистина - има ли забавяне/лагване, сравнима ли е работата му с лаптоп с подобни процесор и оперативна памет? 

2. Клавиатурата е ОК, но поддържа ли мишка през USB порта?

3. Има ли възможност за зареждане в колата?

4. Има ли други тънкости, специфични за таблетите, които биха ми попречили или ограничили търсената функционалност?

Благодаря за вниманието.

@ hlevoust, в крайна сметка поръча ли този таблет, за да споделиш някакво мнение? И аз се спрях точно на този модел заради MS Office... В сайта на tablet.bg го предлагат без 3G, което ме спира за момента, но според сайтът на Lenovo го има и във вариант с 3G, което се опитвам да намеря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

@ hlevoust, в крайна сметка поръча ли този таблет, за да споделиш някакво мнение? И аз се спрях точно на този модел заради MS Office... В сайта на tablet.bg го предлагат без 3G, което ме спира за момента, но според сайтът на Lenovo го има и във вариант с 3G, което се опитвам да намеря.

Тук дали го няма?

http://lenovoonline.bg/les/home.nsf/Products.xsp?category=F2E57E9C753BB749C22578F2006DBBE8

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за линка... Моделът го има, но не пише дали има 3G. Всъщност аз бях решил да отида до този магазин на Lenovo като ми остане време и да поразпитам на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за линка... Моделът го има, но не пише дали има 3G. Всъщност аз бях решил да отида до този магазин на Lenovo като ми остане време и да поразпитам на място.

Ако е този: http://lenovoonline.bg/les/home.nsf/Product.xsp?pID=52E9F8364D30A1D6C2257BBE00492CBB

щом не пише че има с много голяма вероятност няма. Обикновено Леново са доста прецизни в тази насока :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.