Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Моля за вашата помощ при избора на компютър. :comp_virus:

Бюджет: 10 000 - 12 000 лева

Предназначение: Най тежките игри, обработка на Full HD видео и 3D анимация

Забележки:

1. Държа на Интел;

2. В цената да са включени пълната конфигурация (да има и хубава аудио карта, т.к. ще записвам и звук на него), да има и SSD за ОС, монитор - поне 23''Full HD, мишка и клавиатура (колони и микрофон си имам);

3. Не искам клок;

4. Може и с две видео карти.

5. Ще му сложа Windows 8, но не е включен в цената.

Очаквам предложенията Ви

Мерси на всеки отзовал се на молбата ми  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Моля за вашата помощ при избора на компютър. :comp_virus:

Бюджет: 10 000 - 12 000 лева

Предназначение: Най тежките игри, обработка на Full HD видео и 3D анимация

Забележки:

1. Държа на Интел;

2. В цената да са включени пълната конфигурация (да има и хубава аудио карта, т.к. ще записвам и звук на него), да има и SSD за ОС, монитор - поне 23''Full HD, мишка и клавиатура (колони и микрофон си имам);

3. Не искам клок;

4. Може и с две видео карти.

5. Ще му сложа Windows 8, но не е включен в цената.

Очаквам предложенията Ви

Мерси на всеки отзовал се на молбата ми  :)

Една тема не стига ли , или три за късмет ... ?

Редактирано от qvorat (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Една тема не стига ли , или три за късмет ... ?

Ми ся се регистрирах и питам каквото имам. Тъкмо пусках третата - сериозно  :)

А за тва ли  :)

Извинете че съм пуснал 3 еднакви теми, но съм нов във форума и без да искам съм натиснал бутона за публикуване 3 пъти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мозъка ни е толкова малко, че не може да побере тая прекрасна конфигурация за 12000 лева. 

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми ся се регистрирах и питам каквото имам. Тъкмо пусках третата - сериозно  :)

А за тва ли  :)

Извинете че съм пуснал 3 еднакви теми, но съм нов във форума и без да искам съм натиснал бутона за публикуване 3 пъти

Ако обичаш, престани с тези изрази "ся" и "тва" защото са доста отблъскващи и просташки, ако искаш да ти се обърне внимание. Все пак този форум е доста сериозен и го четат не малко хора с доста различна от тинейджърска възраст.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно къде ми изчезна поста? :ohmy:

CpuKiller не си заслужава да се набутва със старите. Септември излизат новите процесори.

Core i7 4930K – шестядрен, 3.4 GHz основна честота, 12 MB L3 кеш, $555.
Core i7 4960X – шестядрен, 3.6 GHz основна честота, 15 MB L3 кеш, $990.

За монитор задълже 21:9 щом има пари - Philips 298P4QJEB.

пс. Между другото чета че от АМД са свалили цената на 7990 и са оправили проблемите с драйверите.

http://hardwarebg.com/30980-amd-понижиха-цената-на-radeon-hd7990/

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно за близо 1400 лева с един сокет :D  за такива пари ако темата не е фейк по-добре ASUS-MB-Z9PE-D8-WS около 1000 лева  + 2 Xeon-a би бил по-добрия вариант.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако предположим, че темата не е фейк и човека наистина иска много яка машина, и предвид споменатото, че няма да клоква, то ето моето предложение:
MSI Z87-G45 GAMING LGA1150
I7-4770 /3.4G/8MB/BOX/LGA1150
SAPPHIRE VAPOR-X CPU COOLER - заради тишината
2X8G DDR3 2133 GEIL EVO LEGGERA
SSD Samsung 840 PRO Series 256 GB
3T SG SATA 6G/7200/64M 3Y/WARR
2x MSI GTX770 GAMING N770 TF 2GD5/OC в SLI
FD DEFINE XL R2 TITANIUM мислех, че CM HAF-X е голяма кутия, ама това нещо е огромно!
CORSAIR AX860I PROFESSIONAL CP-9020037 - безкомпромисно качество и напрълно достатъчно като мощност, дори и за трета видеокарта
ASUS XONAR D2X
Mad Catz R.A.T. 9
Mad Catz S.T.R.I.K.E. 5
29 LG 29EA93-P /IPS/2560X1080 - новата тенденция при големите монитори с голяма резолюция
Тотал: около 8000лв.

Не е задължително да изхарчиш всички пари, въпреки че може, но за 2000-3000 лв. отгоре няма да усетиш разлика в производителността нито сега, нито в бъдеще когато поостарее конфигурацията. По-добре да ги дадеш за още един монитор и ще имаш резолюция от 5120х1080.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлика има съществена като стане дума за видеообработка между процесорите. А в поста си е посочил такава.

Отделно говорим за няколко видеокарти при висока резолюция та не трябва да се пести дори да беше само за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички дали отговор.

Темата е истинска. Просто сега като завърших ще си дам малко почивка в компанията на най новите игри. Е ще пръсна доста пари на пък се надявам изживяването да си заслужава  :)

Извинявам се за изразните си средства във горните постове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разлика има съществена като стане дума за видеообработка между процесорите. А в поста си е посочил такава.

+Отделно говорим за няколко видеокарти при висока резолюция та не трябва да се пести дори да беше само за игри.

Разликата е в производителността е много, ама много по-малка, от разликата в цената на Z87+4770 vs. X79+3930K, така че купуването на втората платформа е безсмислено предвид това за какво ще се ползва машината. Хората които няистина имат нужда от 12 треда зная за какво става дума и ползват машините за работа и изкарват пари с тях, а не се глезят с игри, ама вие като видите голям бюджет на чужд гръб и бързате да го изхарчите за глупости.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси на всички дали отговор.

Темата е истинска. Просто сега като завърших ще си дам малко почивка в компанията на най новите игри. Е ще пръсна доста пари на пък се надявам изживяването да си заслужава  :)

Извинявам се за изразните си средства във горните постове.

Ма да бе човек... студент завършил току що ще си купи конфигурация за 12 бона само за едни игри... хайде моля ти се... За едни игри и за 2 бона стигат ;) Ти нямаш 12 бона , а аз съм сигурен че темата е FAKE

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Фейк или не, се изказаха мнения по въпроса. То 80 % от подобни теми за конфигурации сигурно са фейк, защото не се стига до никаква покупка и след няколко месеца пак се пуска същата тема за нови съвети.

• Харесва ми 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъно за близо 1400 лева с един сокет :D  за такива пари ако темата не е фейк по-добре ASUS-MB-Z9PE-D8-WS около 1000 лева  + 2 Xeon-a би бил по-добрия вариант.

Е да и аз първо бях сложил с 2 сокета но пък имаше само един PCI-E x16 Слот и препочитах да сложа 3 HD7990 иначе това дъно е супер просто го нямаше в никем! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо не ми се вързва скъпа конфигурация с боклук на MSI... има gigabyte...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.msi.com/product/mb/Big-Bang-XPower-II.html

Я пак? Аз не виждам нищо боклучаво в дъното та тия градски легенди за марките си ги запази за някой друг.

Друг е въпроса че може да се мине със по "скапано" дъно на GB, Asus и т.н. И това се отнася за всички компоненти.

Ама човек дето харчи 12 бона за компютър просто за да си почине едва ли ще цепи стотинката на две.

Иначе по-тая логика не по-евтиния i7, с.1155 ами и нещо с AMD за 1 500 лв. ще му свърши работа.

В крайна сметка човека ясно е написал бюджет и че иска най-доброто за видеообработка и игри а не най-евтиното което става.

Колкото до CpuKiller човека просто се е съобразил с наличностите в България.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какво бихте казали за видео карта nVidia Tesla. Може ли някой да ми предложи конфигурация с nVidia Tesla и i7 процесор с подходящо захранване и кутия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще си правиш суперкомпютър, то тия 12 хилки за никъде няма да ти стигнат! И да ти кажа Теслата не е за игри предвидена!

Процесор: Intel Core i7-3970X Extreme Edition 3.5GHz 
Охладител за процесора: Swiftech H220 55.0 CFM  
Термо паста: Gelid Solutions GC-Extreme 10g 
Дъно: MSI Big Bang - XPower II XL ATX LGA2011 
Рам: Corsair Dominator Platinum 64GB (8 x 8GB) DDR3-2133 
SSD: Samsung 840 Pro Series 256GB 2.5"  x 2
HDD: Western Digital Caviar Black 2TB 3.5" 7200RPM 
Видеокарта: EVGA GeForce GTX 780 3GB  (3-Way SLI) x 3 
Звукова карта: Asus Xonar Phoebus 24-bit 96 KHz 
Кутия: Corsair 900D ATX Full Tower 
Вентилатори: Fractal Design FD-FAN-SSR2-140 66.0 CFM 140mm Fan x 2 
Захранване: Rosewill 1600W 80 PLUS Silver Certified ATX12V / EPS12V 
Записвачка: Asus BW-14D1XT Blu-Ray/DVD/CD  
Монитори: BenQ XL2720T 120Hz 27.0" x 3
Клавиатура: Corsair Vengeance K95 
Мишка: Logitech G9x

Общо: 11 892.00лв.

Ето ти нещо за размисъл! Вадил съм го от различни сайтове и е много труд да ти давам линкове! Потруди се малко и ти!

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще си правиш суперкомпютър, то тия 12 хилки за никъде няма да ти стигнат! И да ти кажа Теслата не е за игри предвидена!

Процесор: Intel Core i7-3970X Extreme Edition 3.5GHz 

Охладител за процесора: Swiftech H220 55.0 CFM  

Термо паста: Gelid Solutions GC-Extreme 10g 

Дъно: MSI Big Bang - XPower II XL ATX LGA2011 

Рам: Corsair Dominator Platinum 64GB (8 x 8GB) DDR3-2133 

SSD: Samsung 840 Pro Series 256GB 2.5"  x 2

HDD: Western Digital Caviar Black 2TB 3.5" 7200RPM 

Видеокарта: EVGA GeForce GTX 780 3GB  (3-Way SLI) x 3 

Звукова карта: Asus Xonar Phoebus 24-bit 96 KHz 

Кутия: Corsair 900D ATX Full Tower 

Вентилатори: Fractal Design FD-FAN-SSR2-140 66.0 CFM 140mm Fan x 2 

Захранване: Rosewill 1600W 80 PLUS Silver Certified ATX12V / EPS12V 

Записвачка: Asus BW-14D1XT Blu-Ray/DVD/CD  

Монитори: BenQ XL2720T 120Hz 27.0" x 3

Клавиатура: Corsair Vengeance K95 

Мишка: Logitech G9x

Общо: 11 892.00лв.

Ето ти нещо за размисъл! Вадил съм го от различни сайтове и е много труд да ти давам линкове! Потруди се малко и ти!

Мерси.

Също така искам да питам за да ползвам 3 монитора нужни ли са ми 3 видиокарти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да стане и с една. Друг е въпроса че при тези които сме ти предложили с Людмил резолюцията е доста висока и се искат повече ресурси... а с три ще стане страшно.

По-добре да се вземе направо 4К телевизор ако ще се харчат толкова пари - http://www.sony.bg/product/tv-139-55-lcd/kd-55x9005a Три добри монитора излизат два пъти по-евтино но не е същото. 

Проблема е че ако вземеш телевизор за 9 бона ти остават 3 за компа. Достатъчно за много добра машина ама с тоя телевизор ти трябва нещо много сериозно.

Може да се вземе I7-4770 + PowerColor HD7990 6GB но трябва да се резне SSD-то примерно а и да се вземе някое по-евтино захранване като 600W FD с платинен сертификат.

Картата я дават макс. 375W та захранването е доста над необходимото ти но за една видеокарта. Ако решиш да добавяш още изниква проблем.

Количка 

Edit: Мда забелязах че няма дъно.  :)  Явно няма да стане както си го мислех. Иначе като се добави и някво дъно става убиец.

Примерно ако телевизора се поръча онлайн техното дават 5% отстъпка. Това са спестени 450 лв. с които може да се вземе и дъно и SSD. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не може да стане и с една. Друг е въпроса че при тези които сме ти предложили с Людмил резолюцията е доста висока и се искат повече ресурси... а с три ще стане страшно.

По-добре да се вземе направо 4К телевизор ако ще се харчат толкова пари - http://www.sony.bg/product/tv-139-55-lcd/kd-55x9005a Три добри монитора излизат два пъти по-евтино но не е същото. 

Проблема е че ако вземеш телевизор за 9 бона ти остават 3 за компа. Достатъчно за много добра машина ама с тоя телевизор ти трябва нещо много сериозно.

Може да се вземе I7-4770 + PowerColor HD7990 6GB но трябва да се резне SSD-то примерно а и да се вземе някое по-евтино захранване като 600W FD с платинен сертификат.

Картата я дават макс. 375W та захранването е доста над необходимото ти но за една видеокарта. Ако решиш да добавяш още изниква проблем.

Количка

Edit: Мда забелязах че няма дъно.  :)  Явно няма да стане както си го мислех. Иначе като се добави и някво дъно става убиец.

Примерно ако телевизора се поръча онлайн техното дават 5% отстъпка. Това са спестени 450 лв. с които може да се вземе и дъно и SSD. 

Aбе не мислиш ли че е малко ненужно да слага 4К монитор(телевизор) за 9000лв по-добре(както бих направил ако имах 12000лв) да отделя 3000лв за монитори и периферия и останалото за конфигурацията!

Ето и една конфигурация от мен тъй като миналата нямаше монитор и периферия!

Има SSD както и много бърз хард 3 монитора и две HD7990 имаш и 32GB памет както и много добър процесор а даже и ще ти останат 3218лв да се почерпиш :D

EDIT:А относно звуковата карта ти си избери каква искаш мисля че 3218лв ще са ти достатачни даже около 2800 повече  :D

Редактирано от CpuKiller (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Погледите ви стигат до върховете на носовете ви! Апропо, само Тодор и Людмил(и аз ) сме включили исканата от автора звукова карта!

П.П. Тодоре, конфига с тия дискове не мога да му схвана идеята?!

П.П.П. Наруто, всичко ток, ама тая записвачка за 27лв. при тоя бюджет?!  :P

Редактирано от XECUTIONER (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.