Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте имам проблем с въпросния телевизор. Проблемът се състои в това че горната половина на екрана е като изгоряла-не работи а долната е като все едно изображението е разрязано на две и в долната половина на екрана се вижда долната част на картината кажете какъв е проблемът за да поправя телевизора но мисля че е изгорял някой чип -снимката и когато телевизорът е изключен от кабела за телевизия

post-340803-0-11026700-1376566151_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носи го на сервиз. Така или иначе няма нито уменията, нито инструментите и уредите да го поправиш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти как така реши че нямам умения и инструменти? не само че имам ами даже съм правил доста ремонти но да не спамим темата с подобни неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти как така реши че нямам умения и инструменти? не само че имам ами даже съм правил доста ремонти но да не спамим темата с подобни неща

Виж сега, това си е твое решение. Ако все пак може да ремонтираш телевизори няма да задаваш този въпрос във форума. Прави каквото знаеш. Имай в предвид, че в телевизора има доста високо напрежение и може да направиш беля.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам че е така но не мисля че проблемът е в захранването така че не се бой за мен. Пък и аз питах за помощ а не да ми обясняваш че не съм имал инстрименти и умения  а аз питах просто къде е промлема а не за разсъждения относно мен и уменията ми и питам затова че съм правил ремонти на радиа а не на телевизори

Редактирано от VEF 206 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема Ви е във вертикалната развивка. Проверете електролитните кондензатори в този възел.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Колегата Ви е отговорил съвсем точно а аз мога да добавя само това, макар че и то присъства във неговият отговор: Ако Ви беше ясно, темата нямаше да я има и да сте забравил вече за ремонта. Едно е да си ремонтирал VEF 206 друго е -  Panasonic TX-21S4TP. Кой модул според вас разпъва картината на цял екран? Разбира се, че не е захранването. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Правил си ама Веф ;) не се сърди , ама щом питаш - ето тук ще ти помогнат най любезно ;)

Редактирано от jonov (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хич да не се опитва че темата веднага ще иде в кошчето с тези му познания и липса на измервателни уреди. От мен или който колега пръв я види.

Дефекта е елементарен и до болка познат на всеки сервиз. Носи го, вече ти го написаха.

Насочваща тема: http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=28387

Средна цена на ремонта - 30-35 лв.

Не рови въттре, за да не го доутрепеш. Вътре, за разлика от Вефовете има опасни за живота напрежения.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е отворих телевизора и зад кинескопа беше прикрепена еднае платка с 4 електролитни кондензатора 3 мощни транзистора няколко резистора и електролитни кондензатори-сметнах я за въпросната вертикална развивка и ще мога в понеделник да пиша за езултатите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка !!!

Не е това.

Явно нямате необходимите знания и опит, щом сте решили че тази кинескопна - ( RGB ) платка , е кадровата - ( ветикалната ) развивка. Най-вероятно ще направите някоя беля, дано само да не е с Вас самият.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е отворих телевизора и зад кинескопа беше прикрепена еднае платка с 4 електролитни кондензатора 3 мощни транзистора няколко резистора и електролитни кондензатори-сметнах я за въпросната вертикална развивка и ще мога в понеделник да пиша за езултатите

Тази платка е за видеоусилвателите на 3-те основни цвята. Едва ли е от нея. Хоризонталната и вертикалната развивка(в която ти е проблема) се управлява от бубините, които са нахлузени на опашката на кинескопа. Виж проводниците, които са закачени към тях от коя част на платката идват и оглеждай там за електролитни кондензатори. :)

Редактирано от tihman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ето Ви сервизното описание на телевизора, но Вие нямате елементарна представа от отделните блокове в един CRT телевизор , камо ли да го ремонтирате. Няколко човека, които много добре разбират от ремонти са ви отговорили, а какво ще правите по-нататък, си остава само Ваш проблем!Телевизора е за сервиз, а не Вие да го ремонтирате. Файлът е прекалено голям и не мога да го постна тук, за което се извинявам. Ако ви е необходим на скайпа ще ви го пратя

Линк за изтегляне: http://dox.bg/files/dw?a=51f8a042a4 

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За сега открих 4 кондензатора за смяна -3 кондензатора по 1000 мкф на мултицета 1 показа 820 2 беше 835 а 3 показа 940 и 1 470-той беше 420-не са много отклоненията от стойността но ако ги сменя ще е по-добре

Редактирано от VEF 206 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

За сега открих 4 кондензатора за смяна -3 кондензатора по 1000 мкф на мултицета 1 показа 820 2 беше 835 а 3 показа 940 и 1 470-той беше 420-не са много отклоненията от стойността но ако ги сменя ще е по-добре

Да, да! Не се занимавай с глупости. Послушай ме! Ама хич не ти е ясно даже какво правиш. Освен кондензатори тази развивка няма ли транзистори или интегрална схема? Написал си - не работи половината екран- горната половинка и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подмених кондензаторите със същите стойности само дето новите са +105c а старите бяха 85 но така или иначе проблема не се оправи какво друго може да е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А мнението на LZ4JW и по точно пост номер 13 прочетохте ли? Или просто си правите експерименти с телевизора?  :offtopic_s:

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кои кондензатори подменихте ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Кои кондензатори подменихте ?

Хлапе! Стига си писал глупости, а прочети добре, какво съм те посъветвал!Не е необходимо да пълниш форума с постове а занеси телевизора да ти го оправят! Явно е, че нямаш хал хабер от ремонти! Това съм го написал съвсем сериозно! Филипов също ти го е написал!Що не смениш всичките кондензатори по дъното? Тогава може и да...заработи!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да знам че е така но не мисля че проблемът е в захранването така че не се бой за мен. Пък и аз питах за помощ а не да ми обясняваш че не съм имал инстрименти и умения  а аз питах просто къде е промлема а не за разсъждения относно мен и уменията ми и питам затова че съм правил ремонти на радиа а не на телевизори

А за напрежението от ТХО-то не мислиш ли, че е опасно? Напрежението там е в пъти по-високо от това в захранването.... То и аз съм се занимавал с един телевизор само, ама баш такива глупости не съм ръсил... Като си правил ремонти на радиа би трябвало да имаш някакви знания, ама като видях, че търсиш проблема в захранването ми стана ясно вече...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като гледам бялата линия, дори и да се ремонтира телевизора, по средата ще остане тъмна линия от прегорелия луминофор...

все пак жокерче - търси лоша спойка на транзистор, който вероятно е на радиатор в блока за хоризонталната развивка, ако има лоша спойка най добре смени и транзистора (ако няма лоша спойка ще трябва да намериш изгорелия транзистор и да го смениш)...

Редактирано от the professor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

като гледам бялата линия, дори и да се ремонтира телевизора, по средата ще остане тъмна линия от прегорелия луминофор...

все пак жокерче - търси лоша спойка на транзистор, който вероятно е на радиатор в блока за хоризонталната развивка, ако има лоша спойка най добре смени и транзистора (ако няма лоша спойка ще трябва да намериш изгорелия транзистор и да го смениш)...

добре ще гледам за кофти спойки но тия големите транзистори така като ги гледам сигурно са по 2-3 лева бройката и сигурно се намират трудно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

добре ще гледам за кофти спойки но тия големите транзистори така като ги гледам сигурно са по 2-3 лева бройката и сигурно се намират трудно

Да ти кажа честно , аз и с металотърсач съм търсил и не попадам на такива ;) Карай сандъка на майстор щото като почнеш едно по едно да сменяш - излиза по скъпо , те хората и инструменти имат и познанията . Ако е да начешеш шугата - давай смело , но един телевизор излиза по скъпо на части отколкото е цял :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата LZ4JW Ви е качил схема. На страница 27 от всичките 32 е схемата на вашият телевизор. Интегрална схема IC451 - LA7840 е кадровата развивика. Проверете постояннотоковият режим на схемата , проверете електролитните кондензатори тук, проверете диодите. Захранването на схемата е двуполярно проверете и него дали е нормата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.