Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Иван Божков

Нов компютър : бюджет 3000лв.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Мисля, че е крайно време да си купя подходящ хардуер тъй като на 5 годишното ми лаптопче вече и Visual Studioto  му лаги.

Спрял съм се на следното : 

http://nikem-bg.net/cart/1070p2r48445p1r48266p1r45802p1r45991p1r45224p1r1043p1r1004443p1r47532p1rf.html

и се колебая между Dell U2713 vs. 2x Dell U2312.

Става въпрос за машина за програмист.

Съжалявам ако темата ми не е в правилният раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

вземай си направо alienware не се занимавай с dell mell ако е за игри вземаш една aurora на alienware и си свиркаш тя е 2500 лв някъде пък и е бахти компютъра отвътре подреден отвън всякакви функции можеш да намериш 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То Alienware не беше ли клон на Dell Mell? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То Alienware не беше ли клон на Dell Mell? :D

Toчно са си Dell Alienware ;)-,но дори за 3К не може да намери нов!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А какъв бе въпросът на темата, че не разбрах? Информираш ни, че ще вземеш компютър или какво? Според мен добре си подбрал хардуера и тук само ще те объркат останалите предложения. 

Айде да почна с объркването. Аз бих взел това дъно: 

GB Z77-D3H /Z77/LGA1155

Обща стойност - 197.79 лв. с ДДС

или дори леко по-скъпото

GB Z77X-D3H

Обща стойност - 233.28 лв. с ДДС

За видеокарта бих спестил малко пари, но ти си знаеш, защо предпочиташ AMD. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари може да се помисли за s.2011 - четириканалната памет може да бъде сериозно преимущество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Toчно са си Dell Alienware ;)-,но дори за 3К не може да намери нов!

Всъщност може, но трябва да го поръча от Америка. Ще му излезе около 2500лв и дори да плати таксите по транспорт ще му излезе много по-евтино от колкото ако го вземе тук. Другия вариянт е да вземе Asus Republic of Gamers , но отново поръчка от чужбина. Нещата с цената вървят горе/долу както при Alienware-а.

http://www.bhphotovideo.com/c/product/908400-REG/ASUS_g75vw_dh72b_Intel_i7_3630QM_16GB_DDR3_750GB_HDD.html/c/product/#inpage:IN+STOCK  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари може да се помисли за s.2011 - четириканалната памет може да бъде сериозно преимущество.

А защо не G34 ? Нима е по-лош?

http://www.cpu-world.com/CPUs/Bulldozer/AMD-Opteron%206386%20SE%20-%20OS6386YETGGHK.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чакайте малко. За какви лаптопи и за какви геймърски машини говорите? Доколкото разбирам, човека иска да сменя стария лаптоп с настолна машина, която да ползва за програмиране. А тук @killchain  е прав. Може да се мине и на LGA2011, макар на тоя етап да се чакат нови попълнения за тая платформа. Май някои хора като прочетат Dell  и асоциират с лаптоп. Само дето тук става въпрос за монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добро утро,

ще се помъча да избегна хейта, който ми се върти в главата в момента към някой от от потребителите.

Само да уточня някой работи:

- темата не е за да ви съобщя, че ще си взимам компютър, а за да дискутирате решението ми и по-точно компонентите, които съм избрал /// да дадете добри алтернативи според вас като уточните кои според вас са преимуществата и т.н.

- игри ще започна да играя когато се събудя с 10 години по-млад акъл.

- Дел са много добра лепенка особенно когато става въпрос за монитор.

=============================================================

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не би тази машина:

Lenovo Y500 15.6 FHD i7 3630QM GT650M 2GB SLI 8GB 1TB  - 1814лв.

От втората Ви тема във форума да е остарялата, на която:

вече и Visual Studioto  му лаги.

А иначе, наистина Сте сбъркали секцията. Правилната е тази.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност във втората си тема съм писал, че лаптопът ми е Emachines G725 с далеч по-слаби характеристики (и не съм излъгал), а относно раздела - искрени извинения за грешката.

Моля някой модератор да премести темата в правилния раздел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм програмист(и никога няма да бъда), ама за какво ти е HD7950? За монитор погледни Dell U2913WM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм програмист(и никога няма да бъда), ама за какво ти е HD7950? За монитор погледни Dell U2913WM.

Може някой компилатор да се възползва от хардуерно ускорение, знам ли... Нека авторът да каже.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих взел това:

ASROCK X79 EXTREME3 /X79/2011
I7-3930K /3.2G/12M/BOX/LGA2011
4X4G DDR3 1600 GEIL EVO LEGGERA
1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA
KINGSTON SSD 120GB SV300S37A
SAPPHIRE VAPOR-X HD7950 3G OC
FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK
PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD
LOGITECH K310 WASHABLE
Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms

Обща стойност: 3 092.12 лв. с ДДС

Срамно е хардуер за 3 бона да го напъхаш в кутия за 50 лв.... малка и с горно място за захранване... другото нещо е ,че взимаш с.2011 която е за 4-тирикална памет и слагаш на нея 2 плочки по 8 гб. РАМ , което обезсмисля LGA 2011 :)

ПС: забравил съм записвачка ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще му оправиш на поста? 3К лева не ти ли стигнаха, за компютър, на който няма да се играят игри, че ги превиши?

EDIT: Едно предложение от мен. Не вярвам машина използвана за сериозни работи да се клоква, затова съм сложил процесор без "К". Z87 все пак има някакви предимства, затова съм го оставил. SSD-то е с голям обем и от най-бързите на пазара, има и обикновен диск за съхранение на данните.  Видеокартата съм я поставил, че да няма проблеми със някакъв специализиран софтуер. Наблегна съм на монитори. Два 27 инчови, защото мястото на екрана никога не достига:

Обща стойност - 2 882.74 лв. с ДДС

Бюджета не е запълнен и може да се добавят вентилатори, клавиатури, мишки...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С опция за No K OC и бутате честотата на сигурни 4.2 GHz

ASRock Z77 Pro3 socket LGA1155  от друг магазин е защото в ни*ем и ск*й са изчерпани

I7-3770 /3.4G/8M/BOX/LGA1155

CM HYPER T4 QUAD HEAT PIPES

8GB DDR3 1600 A-DATA x2

A-DATA SSD S599 128GB

EVGA GTX760 SuperClocked 02G-P4-2765-KR ACX Cooler

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE

ASUS DRW-24B5ST/SATA/BLACK

Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms  x2

КоличкаОбща стойност: 2 464.62 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, кажи защо му е тази геймърска карта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вграденото видео си поддържа два монитора та и тая 630 дето си му сложил също не му трябва по тая логика. Хасуела е с доста добра графика та не си струва разхода от 110 лв. за съмнителните предимства на 630.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Два монитора с голям диагонал, за компютър на който ще се програмира? Все повече ми заприличва темата на упражнение. На поредното упражнение, в което колегите са хвърлени да си губят времето. Самият "търсещ" помощ, някак си никак не чака какво ще му предложим, а сам си предлага варианти, които както виждаме не са особено удачно подбрани, но усещам че ще се подобрят с времето, когато го понаучим, защо примерно не може да се набие Sodium пръчка на нормална Dimm банка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, кажи защо му е тази геймърска карта?

Защото някой ден може да иска да използва възможностите "и" в други програми.

Няма да споря как и защо че темата отива към спам.

Тогава да се насочи към твоето предложение или на други ако има такива.

Толкова от мен!

Лека нощ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB H87-HD3 /1150

I7-4770 /3.4G/8MB/BOX/LGA1150

CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600Mhz 1.5V - 2 броя

Samsung 250GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s

PSU SEASONIC SSR-550RM GOLD

КоличкаDELL U2913WM IPS LED

Общо излиза: 2569.86 лева. 

Не си геймър и няма смисъл да хвърляш 3K като за по малко пари се уреждаш. С парите които остават си купи по избор периферия и други неща - ти си знаеш какви. Вграденото видео в процесора "HD 4600" е достатъчно за Visual Studio. Ако се насочиш към един "29" инчов монитор ще е по добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.