Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

scarfeel1

Въпрос за HDD

Препоръчан отговор

Здравейте! Хард диска ми е на ATA интерфейс. Другите части са Intel Core 2 duo 2.6 Ghz, Nvidia 550Ti, 2gb DDR 2. Въпроса ми е в новите игрички. Когато максна графиката, започва едно усилено четене от харда ( и поради тази причина компютъра забива за по 1 сек). Погледнах си рамта, не е пълна (има там 400 мб но не е !). Харда работи на 100%. Разполагам с 2 харда (Master & Slave като мастъра е този на който имам OS). Въпроса ми е за виртуалната памет, която се заделя. В момента е сложена на стойност 2048мб. МОже ли тази памет да е проблема, защото е по-бавна от РАМ-та. Или трябва да я увелича ? Правил съм тестове и на 2-та диска ( нямат лоши сектори). Дефрагментирани са. Благодаря предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хард диска е най-бавната част в компютъра и е нормално при повече четене машината да се затруднява, особено пък по-старите дискове издъхват. Решението може би е по-бърз сата диск, но в случай че дъното разполага с такива слотове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това ми е пределно ясно... Тук питам за виртуалната памет...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двойно повече от физическата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виртуалната памет се заделя на харддиска. Двойно и тройно да я вдигнеш, няма да ти реши проблема по причина ниската скорост на четене от HDD. Решението е нов SSD и още 2 Gb. RAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си ми разбрал въпроса... Значи искам да знам, ако я премахна напълно, понеже няма да има чак такова четене от HDD, дали ще спадне натоварването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да махнеш виртуалната памет?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи коя е играта (така и не разбрахме) - например ако си зарежда дадено ниво или друг голям ресурс в движение (по време на игра), може би ще се усеща насичане заради диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да намалиш нивото текстурите - явно за играта 2ГБ рам не стигат да ги събере на HIGH.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Играта...няма конкретно. Говоря за по-новичките, които  има High resolution пакети. А до РАМТА ( както казах, не се пълни, проверих я). Изглежда дискчето е слабо ;) Мерси на всички. Мен ме притесняваше този трансфер към диска чрез виртуалната да не е проблем, но явно не е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти дори 16GB рам да имаш, виртуална памет пак си е нужна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 GB  не стигат за нинщо. Сигурно се пълни максимум на 1.6-1.8 GB  и си мислиш, че не е причина за спънката. Да, ама не. Ако сложиш 4 GB  ще видиш, че при подобни ситуации паметта минава 3 GB и пак не се пълни. Може и 16 да сложиш, за да видиш как ще напълниш 6-7 GB  без проблем. Не случайно те питаха за какви игри става въпрос. Защото примерно BF3, Crysis 3 ( поне тия със сигурност), изискват повечко видеопамет и RAM  паметта не би решила проблема. Пак ще ги имаш тия насичания, ако текстурите ти ( най-вече те), заемат много от видеопаметта. Затова по възможност ги намалявай. Най-добре е да си пуснеш някоя програма и да следиш, колко от видеопаметта ти е заета и коя опция от дадена игра заема много видеопамет. Защото не при всяко подобрение на картината, се заема и видеопамет. Има и друго. Тоя процесор, особено на тая честота, спъва яко видеокартата. Затова на първо време клокни и него, пък на второ сменяй платформата, барабар с RAM  паметта. Поне на старо все още държи цена тая DDR2. Дори един Пентиум за 80-100 лева да вземеш, ще е много по-добре от скапания C2Duo. Поне едно 50-60 %. Слагаш и едно дъно за 70 лева + една DDR3  4 GB  за 55 лева, продаваш старото дъно + стария процесор+ RAM и си на далавера почти без пари! Няма да се чудиш ни защо ти сече харда, ни защо ти вървят толкова калпаво игрите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ае може да се махне виртуалната памет, това не е като едно време. Но наистина си иска съвременна ОС и доста оперативна памет. Някои "колеги" в хардуербг са си направили това упражнение, ама те не са от бедните и са натоварили големи пръчки на машинките си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2 GB  не стигат за нинщо. Сигурно се пълни максимум на 1.6-1.8 GB  и си мислиш, че не е причина за спънката. Да, ама не. Ако сложиш 4 GB  ще видиш, че при подобни ситуации паметта минава 3 GB и пак не се пълни. Може и 16 да сложиш, за да видиш как ще напълниш 6-7 GB  без проблем. Не случайно те питаха за какви игри става въпрос. Защото примерно BF3, Crysis 3 ( поне тия със сигурност), изискват повечко видеопамет и RAM  паметта не би решила проблема. Пак ще ги имаш тия насичания, ако текстурите ти ( най-вече те), заемат много от видеопаметта. Затова по възможност ги намалявай. Най-добре е да си пуснеш някоя програма и да следиш, колко от видеопаметта ти е заета и коя опция от дадена игра заема много видеопамет. Защото не при всяко подобрение на картината, се заема и видеопамет. Има и друго. Тоя процесор, особено на тая честота, спъва яко видеокартата. Затова на първо време клокни и него, пък на второ сменяй платформата, барабар с RAM  паметта. Поне на старо все още държи цена тая DDR2. Дори един Пентиум за 80-100 лева да вземеш, ще е много по-добре от скапания C2Duo. Поне едно 50-60 %. Слагаш и едно дъно за 70 лева + една DDR3  4 GB  за 55 лева, продаваш старото дъно + стария процесор+ RAM и си на далавера почти без пари! Няма да се чудиш ни защо ти сече харда, ни защо ти вървят толкова калпаво игрите. 

Той така ревностно не иска да маха ATA хард диска, ти му говориш да сменя платформа.

И не съм съгласен с теб, C2D въобще не са скапани. За времето си беше голямо и още

hold a punch спрямо бюджетните процове.

Но добре, ще смени платформата за 250 лева (дъно 100, проц 100, рам 50), и пак остава

със ATA хард който ще му спъва конфигурацията. Съгласен съм, че трябва да смени

компонентите но човека или няма пари или не му се дават (Дори да са само 100 след продажбата на старите компоненти).

Другия момент е, че той щом не знае значението на виртуалната памет, до къде ли са му възможностите да

сменя хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Харда има почти нулево значение при игра. Тук не включвам по-бавното зареждане при първоначално пускане и на отделни нива. При него проблема е от малкото памет и скапания, неклокнат процесор. Бил съм няколко години с такъв, включително и подобна видеокарта. Отлично знам колко е добър. Също така знам, какъв е ефекта при смяна на тия 2 GB DDR2,  и смяна на процесора с G860. Средно 50 % повече кадри при игри и то спрямо клокнат C2D на 3.4 GHz.  Като пиша нещо, не си го смуча от пръстите. И да даде сега 100 лева за нов SATA 3 хард, все тая. И SSD  да вземе, ще му се зареждат нивата бързо, но как ще компенсира примерно липсата на RAM, липсата на памет и липсата на процесорна мощ? Вярно, с клок може да стане нещо, но не се знае на какво дередже е захранването, както и какво е дъното, че някои стари не позволяват клок.  А и тия 1.6 GB  заети при игра никак не са добре, при положение, че разполага само с 2 GB. Системата винаги си оставя резерв и никога няма да запълни тая памет догоре.  И къде ги видя тия 250 лева за ъпгрейд? Най-евтиното LGA1155  е около 70 лева, памет се намира дори и за 45 лева, а един Pentium G2030 е 100 лева. Скоро имаше и G2010  за 80 лева, но не го виждам в момента като оферта. Има и вариант за продавалника. Аз там продадох моя G860  преди половин година за 90 лева, но реално вървят по-малко в момента. А за неговите компоненти предполагам поне едно 120 лева някой може да даде. Така, че ще трябва да се раздели максимум със стотина лева, а при добри стечения на обстоятелствата дори с по-малко. Ако и 100 лева са много, е вече не мога да помогна. Тогава трябва да му подаря някои мои неща. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.