Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ivanxxx

Програми за манипулирана на СМАРТ - вярно ли е ?

Препоръчан отговор

Здравейте

искам да попитам вярно ли е че има програми променящи

СМАРТ данните на хардовете ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има :) Искаш да си убиеш диска ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има :) Искаш да си убиеш диска ли?

Чуди се дали да се довери на тест при покупка най-вероятно. Или как да си пробута харда с лоши сектори.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нищо няма да пробутвам,искам да знам може ли диск  2-ра ръка някой да му смени данните

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нищо няма да пробутвам,искам да знам може ли дик 2-ра ръка някой да му смени данните

По-скоро не. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Снимка от HD tune проверяваща за лоши сектори(зелените квадратчета),не значи,че харда е наред.Трябва да се видят всичките s.m.a.r.t. атрибути...А за манипулирането-не мисля,че е възможно(поне не и софтуерно).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се нулират, може да се смени модела, серийния номер, капацитета, включително и да се увеличи, да се изключват зони, глави.. И много още, но това не става толкова лесно. И не опира само до програми а и до умение да се борави с тях. Отделно че са ужасно скъпи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се нулират, може да се смени модела, серийния номер, капацитета, включително и да се увеличи, да се изключват зони, глави.. И много още, но това не става толкова лесно. И не опира само до програми а и до умение да се борави с тях. Отделно че са ужасно скъпи

Аз преди време имах съмнение за манипулиран диск в една тема :)

Хората са го взели преди няколко месеца , но на мен ми направи впечатление звука от главите на харда , чегърта като 10 годишен :( въпреки че пише че е на 32 дни - възможно ли е да се манипулира тази информация ?

http://picbg.net/u/2...1659/717651.jpg

Постоянно е едно тронене което не е нормално за нов хард , на мои компютри имам на 7/8 години хард и доста торенти са сваляни и качвани - такова чудо не е .

http://picbg.net/u/2...1659/717663.jpg

http://picbg.net/u/2...1659/717664.jpg

http://picbg.net/u/2...1659/717665.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този модел макстор не се продава от ПОНЕ 5-6 години! Може действително да си е на толкова време работа залежал някъде по чекмеджетата. Пак казвам не е никак лесно да се подменят стойностите на смарта

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хората които са сглобявали компютъра ги познавам и действително багажа не им е на такова ниво :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

диска изглежда като с реален смарт статус... някои атрибути се зануляват много лесно с подходящия хардуер и софтуер (нашите струват около 3000 лв и пак не могат доста неща), но не всички. примерно на сийгейт зануляваш повечето от атрибутите на смарта, обаче времето на ползване, броя на циклите на включване и някои други си остават (и това зануляване може да се направи с компютър + кабел от gsm за 10лв)... на WDC всички дискове, които съм разпечатвал са били пускани 5-6 пъти след зануляването на смарт в завода (и тея пускания пак в завода са правени)...

има програми с които е много лесно да напълниш смарта с грешки, но за изчистването трябва и хардуер...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.