Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Събрал съм 1350 лева и бих искал да ви попитам какво мислите за тази конфигурация която съм си направил:

MB: ASROCK ZH77 PRO3 /H77/1155
CPU: I5-3570K /3.4G/6MB/BOX/LGA1155
HDD: 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR
VGA: SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5 OC
Case: FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK
PSU: PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE
RAM: GEIL 2x4GB DDR3 1600 BLACK DRAGON DUAL CHANNEL

Ето и линк към самата конфигурация: http://nikem-bg.net/cart/47240p1r45989p1r48235p1r46630p1r48090p1r44433p1r46463p1rf.html

Притесняват ме три неща:
1. Процесора е 3.4 Ghz което ми се стува малко, заради което съм го взел с цел да го клокна, но си нямам и идея как и до какви стойности може да стигне? Също не знам къде трябва да отида за да ми го клокнат качествено и колко ще струва? Дали с стоковото охлаждане ще може да се клокне?
2. Захранването дали ще е слабичко за клок?
3. Рамта добра ли е? Лошо ли е че е нископрофилна?

Предимно компютъра ще го ползвам за игра на игри от сорта на StarCraft II HOTS, World of Warcraft MOP, League of Legends + стриймване в Twitch.tv на 720p/1080p.

ПС: Каква скорост на интернет ще ми трябва за игране + стриймване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Замени дъното с Това и събери пари за по-добър охладите от боксовия,който идва с процесора.

Паметта за тези пари е супер ,но търси нещо с по-нисък волтаж. Захранването е добро.

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

7870 е същите пари. Мисля че няма конкуренция за тази цена.

Паметта винаги е по-добре да е нископрофилна за да не си пречи с охлаждането. Иначе точно тая не е добра нито е налична.

Ако я заредят ще струва около 120 лв. а не 74 лв. Тази е с най-нисък волтаж а и добри тайминги ако ще клокваш.

За дъното гледай да е с Z77 чипсет ако искаш да имаш възможност за клок. Това което ти е посочил SLI™ е добър вариант.

За да се сбереш в бюджета от 1 350 лв. без да правиш компромиси с захранването трябва да е нещо такова - Количка.

Публикувано изображение

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Събрал съм 1350 лева и бих искал да ви попитам какво мислите за тази конфигурация която съм си направил: MB: ASROCK ZH77 PRO3 /H77/1155 CPU: I5-3570K /3.4G/6MB/BOX/LGA1155 HDD: 1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR VGA: SAPPHIRE HD7850 2GB GDDR5 OC Case: FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK PSU: PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE RAM: GEIL 2x4GB DDR3 1600 BLACK DRAGON DUAL CHANNEL Ето и линк към самата конфигурация: http://nikem-bg.net/cart/47240p1r45989p1r48235p1r46630p1r48090p1r44433p1r46463p1rf.html Притесняват ме три неща: 1. Процесора е 3.4 Ghz което ми се стува малко, заради което съм го взел с цел да го клокна, но си нямам и идея как и до какви стойности може да стигне? Също не знам къде трябва да отида за да ми го клокнат качествено и колко ще струва? Дали с стоковото охлаждане ще може да се клокне? 2. Захранването дали ще е слабичко за клок? 3. Рамта добра ли е? Лошо ли е че е нископрофилна? Предимно компютъра ще го ползвам за игра на игри от сорта на StarCraft II HOTS, World of Warcraft MOP, League of Legends + стриймване в Twitch.tv на 720p/1080p. ПС: Каква скорост на интернет ще ми трябва за игране + стриймване?

Не не е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение от мен, като съм изключил overclock опцията. 

Gigabyte H77-D3H, socket 1155
XEON E3-1230V2/QUAD/3.3/8MB
CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600Mhz 1.5V
Seagate 1TB, 7200, 64MB, SATA3, ST1000DM003
GB GV-N65TBOC-2GD
PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE
Cooler Master CM 690 II

Цената е около 1 345 лева. В тази конфигурация получаваме по-добро вграденото аудио, чип Via V2021. Възможност за SSD директно на дънната платка, за кеш на твърдият диск. Четири-ядрен процесор, който май ще може да се клокне по шина. Нека се има на предвид, че притежава и 8 Threads. Паметта е достатъчна, ниско профилна такажа, но може да се вземе и две по 4GB за dual channel. Кутията е по-добра от тази на FD, като позволява повече място за по-дълга видеокарта, примерно. Видеокартата е достатъчно и достига производителността на HD7850. Дънната платка, твърдият диск и кутията с безплатна доставка.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не не е!

Кое не и е удачно за игри,отворко?! Като не е,що не я подобриш!

Към автора-дъно Asrock Z77Pro3-160 лв,видео карта Sapphire HD 7870-343 лв.Сложи тези вместо изнраните от теб и си супер;разликата е само с 18 лв повече,но е доста по-добре конфигурацията с такова дъно и видео.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Едно предложение от мен, като съм изключил overclock опцията.

Gigabyte H77-D3H, socket 1155

XEON E3-1230V2/QUAD/3.3/8MB

CORSAIR 8GB Vengeance LP DDR3 1600Mhz 1.5V

Seagate 1TB, 7200, 64MB, SATA3, ST1000DM003

GB GV-N65TBOC-2GD

PSU SEASONIC SS-520GB BRONZE

Cooler Master CM 690 II

Цената е около 1 345 лева. В тази конфигурация получаваме по-добро вграденото аудио, чип Via V2021. Възможност за SSD директно на дънната платка, за кеш на твърдият диск. Четири-ядрен процесор, който май ще може да се клокне по шина. Нека се има на предвид, че притежава и 8 Threads. Паметта е достатъчна, ниско профилна такажа, но може да се вземе и две по 4GB за dual channel. Кутията е по-добра от тази на FD, като позволява повече място за по-дълга видеокарта, примерно. Видеокартата е достатъчно и достига производителността на HD7850. Дънната платка, твърдият диск и кутията с безплатна доставка.

Мастъре, виждам, че предлагаш Xeon и имам въпрос - проблем ли е, че конфигурацията е за игри, а процесорът е предназначен за сървъри, понеже колегата техманиак смята, че този процесор няма място в комп за игри (по повод мое предложение в друга тема)? Редактирано от Туинг-off (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 1 349.93 лв. с ДДС

Тук имаш доста производителен процесор и много по-добра видеокарта от останалите предложения!

Поздрави!
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мастъре, виждам, че предлагаш Xeon и имам въпрос - проблем ли е, че конфигурацията е за игри, а процесорът е предназначен за сървъри, понеже колегата техманиак смята, че този процесор няма място в комп за игри (по повод мое предложение в друга тема)?

Глупав е този въпрос, явно някои се водят по мнението на другите, но това си ваша работа. Отговорът ми е - Не, не е проблем. Този процесор се справя с всяка една съвременна игра, има не малко тестове из Интернет, дори някои колеги са постави такива тук, във този раздел. Когато процесорът се ползва само на четири ядра, е равен може би на i5-3470. Както и всеки знае, че игрите ще се оптимизират за много-ядрени процесори. А този Xeon процесор притежава 8 Threads, както казах, които аз лично не виждам на предложените от вас процесори. И това, че е проектиран за server, нищо не значи до моментът.  Някой да има други въпроси? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой да има други въпроси? 

Аз имам :)

Как трябва да определям това виждане на автора на темата, което е проблем според него:

1. Процесора е 3.4 Ghz което ми се стува малко...

Лично на мен ми прилича на типа хора, които ще идат в някоя бакалия и ще си вземат компот, само щото в рекламата пише нещо от рода на: "Интел процесор от  последно поколение iX-XXXX, с четири ядра, всяко работи на 5GHz(!!!)"

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как трябва да определям това виждане на автора на темата, което е проблем според него:

Само така му се струва, ама иначе само предполага, че е малко. Това не значи, че ще отиде в някоя “бакалия“ да си вземе “компот“. И като цяло, на мен не ми е проблем, ако той има някакъв проблем, нека каже. А и явно не разбира от Overclock. Така, че не бих му препоръчал конфигурация предназначена за тази цел. Най-малко, че ще трябва да му препоръчам дънна платка за 160-170 лева. Хайде, ако беше за Non-k overclock така и така, ама нещо не ми се вижда удачно. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Момчето си няма на идея за какво става въпрос-нито за процесорите,нито за картите,нито за захраванията,нито за клокване,но може и да е сериозно,защото е пуснало тема и в други форуми.Така че нека му се помогне и то от хора,които си имат понятие,а не от лаладжиите.

Маса,някои Xeon-и имат 8 треда,но това не ги прави по-добри в игрите от 3570К,даже напротив,защото нямат потенциал за клок.Момчето иска свестен гейм комп,който и да клокне.За тази цел като оптимален вариант е Asrock Z77Pro3+3570K+CM 212 EVO+Sapphire HD 7870 (която е 343 лв в н*кем,така или иначе е писал за 7850,явно за нагоре пара няма).Не предлагам 4670К,защото конфигурация с него ще излезе по-скъпо,а и чета,че иска много сериозно охлаждане,на въздух не го удържат,както и не виждам предимства (освен минимално повече производителност) на 4670К.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маса,някои Xeon-и имат 8 треда,но това не ги прави по-добри в игрите от 3570К,даже напротив,защото нямат потенциал за клок.Момчето иска свестен гейм комп,който и да клокне.За тази цел като оптимален вариант е Asrock Z77Pro3+3570K+CM 212 EVO+Sapphire HD 7870 (която е 343 лв в н*кем,така или иначе е писал за 7850,явно за нагоре пара няма).Не предлагам 4670К,защото конфигурация с него ще излезе по-скъпо,а и чета,че иска много сериозно охлаждане,на въздух не го удържат,както и не виждам предимства (освен минимално повече производителност) на 4670К.

Никой не е казал, че Xeon е по-добър. А и както сам виждаш, че автора е дал игри като изискване. Интересното е, кой ли ще е този луд, който ще клоква процесора, заради тези игрички, където я искат едно ядро, я две, само толкова. Сега ако кажеш, че и видеокартата, която съм предложил не е достатъчна, ще падне голям смях, тъй да знаеш. Значи, че и i3 от третото поколение ще му стигне за посочените игри, ама нали не играем игри. А защо съм го предложил? ами защото ми харесва. Ако на тебе не ти харесва, предлагаш каквото си искаш. Нали?  Друг има ли въпрос? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това,което исках да кажа-го казах,ако някой иска да си прави свободни съчинения/тълкувания-си е негов проблем.Колкото до посочване на игри е ориентир за минимални изисквания към хардуера,с които човек да се съобрази при много свит бюджет и не означава,че не трябва да се изгради по-добра конфигурация при възможност.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам какво означава съкращението BULK на видео картата и можете ли да ми предложите рам памет след като видях, че тази я нямат в наличност и ако може да са 2х4GB на по прилична цена по възможност нископрофилна. В никем не мога да намеря въпросното дъно Asrock Z77 Pro3 някаква идея от къде да го взема.

Редактирано от LxD (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да попитам какво означава съкращението BULK на видео картата и можете ли да ми предложите рам памет след като видях, че тази я нямат в наличност и ако може да са 2х4GB на по прилична цена по възможност нископрофилна. В никем не мога да намеря въпросното дъно Asrock Z77 Pro3 някаква идея от къде да го взема.

Да не пиша едни и същи работи може да погледнеш предложението ми от тази тема пост №29 - там конфигурацията е с монитор!

GB Z77M-D3H /Z77/LGA1155

I5-3470 /3.2G/6MB/BOX/LGA1155

2X4GB DDR3 1600G HIPERF A-DATA

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

SAPPHIRE HD7870 GHz EDITION 2GB GDDR5 BULK

PSU CM GX 450W APFC

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

Общо 1257лв.

При желание може да смениш процесора с този с отключен множител!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След прочетеното до тук реших да си взема това: Дъно: http://www.emag.bg/d-nna-platka-asrock-socket-1155-z77-pro3/pd/E4XWTBBBM/ Останалите компоненти: http://nikem-bg.net/cart/45989p1r48090p1r44433p1r48171p1r46364p1r1009p1r1002735p1rf.html И след време ще взема един охладител CM ЕVO 212 ›› http://nikem-bg.net/computer-components/CM-HYPER-212-EVO + http://nikem-bg.net/computer-components/Corsair-Air-AF120-PE-CO-9050004-120-Twin-Pack и всичко ще заспи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Браво,отличен избор! Фановете са малко скъпи,аз лично ги предпочитам до 10 лв и 1000-1300 оборота.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Комплекта с вентилатори на Корсар е излишен.Кутията си идва с три вентилатора,напълно достатъчни.По-добре си вземете един вентилатор,същият като на охлаждането Кулер Мастер Ево.Охлаждането си има планки за пставяне на още един вентилатор.И нещата ще са тип-топ.

Конфигурацията е муцка.Ако остане паричка,поръчайте си и някоя бърза флашка,с ЮСБ 3.0

Аз направо се родих.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи три такива или такива с лед,а ако имаш остатък на пара,вместо 212Ево-това-Noctua D14.

Като каза за тези от 10 лева си помислих за тези http://nikem-bg.net/computer-components/CM-120MM-CASE-FAN-BLUE-LED-SLV

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като каза за тези от 10 лева си помислих за тези http://nikem-bg.net/computer-components/CM-120MM-CASE-FAN-BLUE-LED-SLV

Тези са на 2000 ненужни оборота и са бръмчалници.Ако ги пуснеш на 5V-едва въртят и нищо не правят.Освен това бързо се разтропват.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прав си ще и понеже не разбирам ще те послушам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.