Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

xtasy

Проблем с видеото

Препоръчан отговор

Взех си нов лаптоп без windows сложих му 8 но не ми хареса и затова го смених на 7 но сега работи на вградената видео карта а не чете външната а при 8 я разпознава от какво може да е проблема

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами.... Марка и модел на лаптопа, версия на ОС и такива неща???? Все пак врачката на форума е на късно море в Гърция....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей,

Провери наличният хардуер с AIDA 64 за да разбереш дали външната карта е разпозната от ОS. Провери дали имаш инсталирани драйвери за външната видеокарта. Ако няма влез в сайта на производителя и си изтегли най новите драйвери за съответната операционна система. Ако инсталираните в момента драйвери са за Windows 8, а ти в момента ползваш 7 картата няма да бъде разпозната.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asus X550VC-XX093

Здравей,

Провери наличният хардуер с AIDA 64 за да разбереш дали външната карта е разпозната от ОS. Провери дали имаш инсталирани драйвери за външната видеокарта. Ако няма влез в сайта на производителя и си изтегли най новите драйвери за съответната операционна система. Ако инсталираните в момента драйвери са за Windows 8, а ти в момента ползваш 7 картата няма да бъде разпозната.

Поздрави!

търсих в разделителна способност но не я намира само вградената коя е Intel а когато опитам да инсталирам драйварите за външната карта ми дава грешка че картата е Intel и тези драйвари немогат да бъдат инсталирани

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Asus X550VC-XX093

търсих в разделителна способност но не я намира само вградената коя е Intel а когато опитам да инсталирам драйварите за външната карта ми дава грешка че картата е Intel и тези драйвари немогат да бъдат инсталирани

Дай повече данни за хардуера. Според това което видях външното видео е Nvidia 720GT. Качил ли си видео драйверите на Интел? При Интел + Ати карта, първо се качват интелските драйвери и след това тези на външното видео. Предполагам процедурата е същата и при вариант с Нвидиа външна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, след драйвера за чипсета се инсталира драйвера за вградената видеокарта и после за другата, била тя AMD или nVidia. Необходимите драйвери може да свалиш от тук - http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/X550VC/#support_Download_30

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

аааааа мерси много, а аз се чудя да влезна в сайта на производителя защо има и драйвар на вградената ама сега ми стана ясно  :)

Сега да не отварям нова тема да ви попитам батерията се зарежда до 99% това добре ли е а при 8-цата се зареждаше точно 100% а сега при 7 99%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам нов проблем, инсталирах драиварите но външната карта я вижда но немога да я пусна и затова реших да изтрия драивари те на вградената и след това мисля че имаше рестарт и взе да пише resuming windows 7 след това екрана е черен и има една чертичка горе в ляв десен ъгъл която мига сеедно да пиша нещо изклучих го и пак го пуснах натискам Esc, f2, f12 и не влиза в биос направо си продължава и пак същото

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам нов проблем, инсталирах драиварите но външната карта я вижда но немога да я пусна и затова реших да изтрия драивари те на вградената и след това мисля че имаше рестарт и взе да пише resuming windows 7 след това екрана е черен и има една чертичка горе в ляв десен ъгъл която мига сеедно да пиша нещо изклучих го и пак го пуснах натискам Esc, f2, f12 и не влиза в биос направо си продължава и пак същото

Еми, пак ще кажа за АТИ- картите. Няма начин да ползваш външна АТИ карта, без да имаш драйверите на вградената. Ако с nvidia-та е същото, просто си осрал нещата. Инсталирай наново драйверите и потърси в google: switchable graphics nvidia Ще излезнат достатъчно материали, които ще ти разяснят как да ползваш външната. За другото не мога да ти помогна. Пробвай да влезеш в Safe Mode или и той не зарежда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оправих го ама проблема е че незнам как да активирам външната карта защото в момента работи на вградената а драиварите съм ги инсталирал п.п да видях как се включва ама вградената е INTEL и външната е NVIDIA

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

оправих го ама проблема е че незнам как да активирам външната карта защото в момента работи на вградената а драиварите съм ги инсталирал

Външната се активира автоматично при по-сериозно натоварване на машината(п.п. ако всичко с драйверите е наред). Докато натоварването е ниско, примерно браузване и офис работа, съответно няма нужда от нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро колега си взе HP 4540S и му сложих седмицата, че осем нема се оправи, драйвери за чипсета-ок, драйвери за вграденото видео в процесора - нема такова чудо, направо се побърках, накрая директно драйверите за външното видео на ати. О чудо, виждаше се и вграденото и външното. За пръв път се случва, пробвайте директно с драйвера за външното видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

точно това е проблема че не става първо трябва на вградената и тогава на външната

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.