Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

cool_cool

конфигурация за около 1000

Препоръчан отговор

Здравейте,

настана време за нова машина, да попитам и аз за съвет - спрял съм се на долните компоненти. Конфигурацията ще се ползва и за игри - Dirt2/3, Crysis, Mass Effect, като не държа на макс. настройки, а такива че да са приятни за очите. Ще се ползва на Full HD Philips 21.5''. Та един съвет ако може за:

1.Като цяло балансирана ли е системата

2.Може ли да сложа по-евтино дъно

3.GTX650 ли да остане или 7770 например, по принцип съм доволен от nVidia-та, но и предпочитм това видео, което по-малко грее. Предишното ми видео - GTX460 на Inno3d, като играех Dirt2 (дори само на 1280x800 резолюция) не можеше да се пипа с пръст от топлина, докато 5770 например при NFS ставше само хладка.

4.4 GB RAM ок ли е като начало, някъде четох, е мин. препоръчително изискване за 7770 е 8GB

5. Добро ли е захранването, което е комплект с кутията, защото никъде не пише % на ефективност.

Да позволява и вариант след време за ъпгрейд с добавяне на RAM, по-добро видео и по-мощно захранване при необходимост.

Приемам всякакви мнения и препоръки :)

post-341818-0-83031900-1379455111_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Линк към количката

+

Intel® CoreTM i5-4440, 3.1GHz, Haswell

Всичко излиза 1059 лв. над това което  сте посочили като цена ,но всеки си решава.Процесора е от Ем@г и е с безплатна доставка ,докато всички други компоненти са от н*кем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека първо да отговоря на въпросите:

1. Ами честно казано не, не е балансирана. Тъй като сте избрали платка, която е предназначена за друга цел - overclock. Не, че не може да се ползва, но просто не си струва. Видеокартата е що-годе добра, но не толкова, че да подкара Crysis 3 на някаква кой знае каква висока графична настройка, може би между low - medium. 
2. Разбира се, че може, стига да ви удовлетворяват опциите /екстрите/ на самата дънна платка, била тя без USB 3.0 или Sata 3, както и разни други входове/изходи. Както и нейният размер, пълно размерна, микро размерна и така нататък. Това го оставям на вас, вие ще си прецените, кое ви е от нужда. 
3. Видеокарта се избира според дадени приложения /игри/, които приложения са оптимизирани за единия или другия производител, в случая nVidia и AMD. А за отделянето на топлина от видеокартата, ами то това зависи от самото й охлаждане, какъв въздушен поток е създаден в кутията, както и стайната температура, в която ще се ползва конфигурацията. 

4. Ами като за начало, да, но след време ще се наложи да сложите още, евентуално ако отваряте много табове в даден браузър, видео клипове от Youtube, примерно. Както и дву-каналният режим спомага за добрата работа на системата.
5. Лично никога не бих взел такова захранване, но това не значи, че не може да се ползва в дадена конфигурация. Чувал съм позитивни и не толкова позитивни мнения, относно тези захранващи блокове на Thunder. Някои твърдят, че втората / CM RS-600-ACAB-D3 / версия на захранването била по-добра, та преценете си вие. 

Ще може да се ъпгрейдва от към процесор, памет, видеокарта, захранващ блок и т.н. Няма място за притеснение, но излезе и новият 1150 сокет, преценете. Аз лично не виждам, кой знае какво предимство, освен вградената графика в процесора.

Нека пристъпя към моето предложение:

4GB DDR3 1600 A-DATA 
eVGA nVidia GeForce GTX 660, 2048MB, GDDR5, 192bit, DVI, HDMI, PCI-E
Cooler Master GX Bronze, 450W

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT

Всичко излиза около 1 040 лева, като компонентите от eMag са със безплатна доставка, а тези от никем предполагам, че доставката ще им бъде около 10 лева, в зависимост от местоположението. 

Макар да съм орязал от някои неща, конфигурацията е по-производителна, както и наблегнах на качеството, доколкото можах. Захранващият блок е достатъчен като мощност, има и пет години гаранция. Кутията също е добра оферта, но това е вариант в ниския клас. Аз лично бих се “напънал“ още малко и щях да взема видеокартата на Asus, която е по-тиха и хладна, а и производителността не й се губи. Вярно, ще трябва да се ограничавате от ram памет. т.е. да затваряте по някои и друг таб, докато играете игри, че да не се натоваря / пълни / излишно. Виждам, че ще избрали и записвачка, аз не я включих, като помислих, че ще е по-добре за момент да инсталирате някои неща с гимнастика, като Flash памет. Та, това беше на кратко, рязането е , за да може да има хем прилично качество, хем и производителността на системата. 

Поздрави и успех в избора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Ето и нещо не толкова добро като на колегите но утре като се събудиш частите все още ще струват толкова.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси много, харесва ми като идея, не е ли по-добре дъно с 4 слота за RAM, твърдия мисля да е поне 1ТБ, а захранването  няма ли да е слабичко за 7870?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти дъно с 4 слота:ASROCK B75 PRO3-M /B75/1155 или пълно размерно ако искаш:ASROCK B75 PRO3 /B75/1155, за хард щом искаш 1 TB-1T SG SATA 6G/7200/64 /3Y WARR, захранването ще е достатъчно за тази конфигурация. Ако искаш можеш да вземеш отделно качествено захранване и някоя по-евтина кутия, но пък ще трябва да отделиш повече пари!

Количка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво ще кажете за това като начало с тенденция след време по-добро видео, за момента ми трябва предимно за Dirt2/3:

post-341818-0-01477300-1379495029_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и един малко нескромен въпрос - ако стартирам с някои Pentium G над 3GHz с тенденция да се смени с i5, ще спъва ли видеото - да кажем gtx650Ti, или 7770( предимно за Dirt2/3), все пак това са 200 лв надолу?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не особено и е по-изгодния вариант ако ще подменяш процесор. Но се насочи към с.1150 - http://nikem-bg.net/computer-components/G3220-3GHZ-3M-BOX-1150/description.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не особено и е по-изгодния вариант ако ще подменяш процесор. Но се насочи към с.1150 - http://nikem-bg.net/computer-components/G3220-3GHZ-3M-BOX-1150/description.html

мерси много за отговора, относно дъното - след тази статия - http://www.kaldata.com/forums/topic/98739-asus-gigabyte-%D0%B8-asrock-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D1%8A%D0%BD%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B8/, определено няма да е Asrock, така че препоръчайте ми нещо на GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако мислиш в бъдеще да взимаш отключен процесор нещо с Z87 чипсет - GB Z87M-HD3.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мерси много за отговора, относно дъното - след тази статия - http://www.kaldata.com/forums/topic/98739-asus-gigabyte-%D0%B8-asrock-%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%B0-%D0%BB%D0%B8-%D1%81%D0%B0-%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%B8%D1%82%D0%B5-%D0%B4%D1%8A%D0%BD%D0%BD%D0%B8-%D0%BF%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%BA%D0%B8/, определено няма да е Asrock, така че препоръчайте ми нещо на GB

AsRock преди 5год. бяха посредсвен пройзводител на дъна, но сега по нищо не отстъпват на GB и Asus. Не си прави изводи преди как е било и сега!

пс. Преди Fortron бяха едни от най-добрите захранвания и всеки като чуеше тази марка и  :wors:  , но виж сега как е положението. (това само за пример) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а какво ще кажете за това(със SSD) със тенденция за i5 след време:

post-341818-0-55047400-1379538416_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

само не разбирам защо не харесваш конфигурациите ,които са ти предложили с i5 и даже със 7870 Ghz edition.Парите са твой ,ти решава как да ги похарчиш ,ама е смешно за 1000 лв Pentium По-добре събери още пари и тогава му мисли щом това не ти харесва...Докато се наканиш,промоции няма да има

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а какво ще кажете за това(със SSD) със тенденция за i5 след време:

Дънната платка по-скъпа от процесора?  Пентиум за Crysis, дори и при Crysis 2 няма да се справи, кой знае колко добре.  Нека аз попитам нещо. Това ли е игралната конфигурация, която сте избрали? Въобще игрална ли е?  Това няма да е никаква тенденция спрямо бюджета. А погледнато реално, сега може да се вземе I5 процесор, а след време едно евтино SSD. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отново мерси на всички, засега предимно за Dirt2/3 ми трябва, а SSD-то си мислех да ми се стартират по-бързо компа и приложенията, но може би по-удачния вариант е сега i5 после SSD

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

отново мерси на всички, засега предимно за Dirt2/3 ми трябва, а SSD-то си мислех да ми се стартират по-бързо компа и приложенията, но може би по-удачния вариант е сега i5 после SSD

Както сам каза, по-добре i5 сега а после SSD. Самото SSD може да си го вземеш единствено ако бюджета ти го позволява, иначе можеш и без него да караш. Друга е работата със процесорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич има тема за тая цена  що пускаш нова ? Ако има тема за 1100  ти можеш ли да си свалиш  50 лева от цената  сам  с замяната на някой компонент или премахването на една плочка рам памет примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пич има тема за тая цена  що пускаш нова ? Ако има тема за 1100  ти можеш ли да си свалиш  50 лева от цената  сам  с замяната на някой компонент или премахването на една плочка рам памет примерно.

щото питам и за други работи освен цената пич :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

настана време за нова машина, да попитам и аз за съвет - спрял съм се на долните компоненти. Конфигурацията ще се ползва и за игри - Dirt2/3, Crysis, Mass Effect, като не държа на макс. настройки, а такива че да са приятни за очите. Ще се ползва на Full HD Philips 21.5''. Та един съвет ако може за:

1.Като цяло балансирана ли е системата

2.Може ли да сложа по-евтино дъно

3.GTX650 ли да остане или 7770 например, по принцип съм доволен от nVidia-та, но и предпочитм това видео, което по-малко грее. Предишното ми видео - GTX460 на Inno3d, като играех Dirt2 (дори само на 1280x800 резолюция) не можеше да се пипа с пръст от топлина, докато 5770 например при NFS ставше само хладка.

4.4 GB RAM ок ли е като начало, някъде четох, е мин. препоръчително изискване за 7770 е 8GB

5. Добро ли е захранването, което е комплект с кутията, защото никъде не пише % на ефективност.

Да позволява и вариант след време за ъпгрейд с добавяне на RAM, по-добро видео и по-мощно захранване при необходимост.

Приемам всякакви мнения и препоръки :)

А...я виж ти. И аз да отговоря на няколко въпроси, че ми се струват доста неадекватни заключенията ти. Първо, това дали грее дадена карта или не, може да е предимство. Ти пипаш топлинните тръби и те няма как да не греят. На практика тая карта рядко минава 65, максимум 70 градуса при натоварване и липса на клок. За справка, след як 30% клок на 1.137 волта при максимални в оригиналния BIOS 1.075V,  картата стига 80 градуса при игри. И тук вече трябва да се обясни и защо тая карта вдига температура. За да стане това, най-напред процесора не трябва да я ограничава, а ако си мислиш, че тая карта не е ограничавана от процесор за 200 лева, жестоко се лъжеш. А след като процесора я ограничава, то тя и не грее толкова, защото не може да се натовари максимално. Ти цитираш играта DIRT 2, която по принцип разчита повече на видеокарта, отколкото на процесор. Тоест, там и един i3  е предостатъчен, за да загрее картата максимално. Говориш и за игрите NFS...Мой човек, тия игри откак се създават, искат много, ама много процесор. Ей затова тая карта HD5770  не грее, защото просто процесорът ти явно я спъва доста. А и ако си включил ВС  без да разбереш, хептен може и да не грее. Ако искаш да сравняваш коя карта колко грее, пусни някой тест, който товари само видеокартата. Не си прави тия изводи по различни игри. И другото за греенето...ами щом пари, значи охлаждането работи добре. Нали това е целта му? Да отведе топлината. И гледал ли си изобщо температурите на тая карта чрез някоя програма? Eто например един тест на посоки от нета:

http://www.overclockersclub.com/reviews/inno3d_gtx460_1gb_oc/17.htm

Ей сега ти пускам и мой тест, с натоварена от Heaven карта на стандартни честоти:

Публикувано изображение

E, чак и мен изненадаха тия температури ( ЛУДОГОРЕЦ!) Но и в стаята е 23 градуса. Не знам за какво греене говориш, но това е една хладна карта за времето си. 

И между другото, ако не са казали по-горе, GTX650  е доста по-слаба от GTX460. 

На друг въпрос - дъното. За тия пари няма смисъл. Ако все пак ти се дават и ако имаш някаква идея защо ти е толкова скъпо дъно, то по-добрия вариант е D3H. Като се наложи, бодваш му един Xeon  като мен и не ти трябва клок. Не знам сега с каква карта разполагаш, но ако е GTX 460, изобщо не ти трябва HD7770,  защото тая GTX460 и се клоква много и BIOS  и се модва. Можеш да си я направиш по вкус. Не е като новите чекии, дето за нищо не стават. Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

До Кико,

много месри за изчерпателния отговор. Значи GTX-a я пипах от долната страна - директно по платката (не топлинните тръби), честно казано си пареше, та процесора беше i3 540 LGA 1156; 5770 също е пробвана в комбинация с i3 540, но истината е ,че повече от 65 градуса GTX-a не е вдигала(толкова показваше Everest поне). Абсолютно не претендирам да съм специалист, така че се доверявам на твоите тестове. По темата - последно мисля да е със 1150, ще съм благодарен за мнението ти за тази конфигурация:post-341818-0-48023500-1379617676_thumb.

Освен горното дъно се колебаех и измежду тези:

GB H81M-S2PV /H81/1150 - 95 лв и  Asrock B85 Pro4 LGA 1150(http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-B85M-PRO4-LGA1150) - 123 лв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти знаеш ли какво искаш  ? 1-во казваш ,че няма да дъно асрок,2-ро нали не искаше такъв чипсет(H81) ,сега се спираш на него.а този В75 чипсет не е за твоя процесор ,който си дал на конфигурацията от снимката.Ако може да отговориш и на моя въпрос ,а той е в пост номер 16

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти знаеш ли какво искаш  ? 1-во казваш ,че няма да дъно асрок,2-ро нали не искаше такъв чипсет(H81) ,сега се спираш на него.а този В75 чипсет не е за твоя процесор ,който си дал на конфигурацията от снимката.Ако може да отговориш и на моя въпрос ,а той е в пост номер 16

Моя е грешката и е коригирана вече, а и питането ми беше адресирано към другиго приятелю, така че не се чувствай длъжен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.