Премини към съдържанието
haidukpikaso

Помогнете за създаването на приют АРСофия

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

Уважаеми приятели на Animal Rescue Sofia, ние сме малка нестопанска, неправителствена фондация, която вече 3 години стопанисва втория по големина и първия по задомявания приют в България. Общо сме 15 човека, но за това време сме успели да осигурим дом и щастие за над 2 300 кучета, като междувременно сме кастрирали безплатно за общността още 5 400.

АРС е нещо специално – ние сме изцяло българска организация на доброволен принцип, която се стреми да създаде примерен модел за работа с бездомните кучета. Работата ни се издържа само от дарения при средно дарение от 20 лева. Ние не получаваме никакви средства от държавата, ЕС или чужди организации.

Ако всеки, който чете тази страница, дари 20 лева, за да можем да купим приют, където да продължим да работим и след Нова година, нашата фондонабирателна акция би приключила за по-малко от месец.

В случай, че харесвате това, което правим и искате да продължим да работим за бездомничетата на града ни, ви моля: дарете и ни помогнете да се съсредоточим обратно там, където можем да бъдем най-полезни – при кучетата. Благодаря ви.
Надя Станчева, управител на АРС.

Публикувано изображение

Как да се спася, ако нямам уменията на Скуби Ду?

Без тези 10 лева моят дом - Animal Rescue Sofia - ще бъде затворен, а мен и моите приятели ни чака съдба, по-страшна от смъртта. Моят Човек казва, че вече е намерил подходящ дом за нас, само че трябват ужасно много пари. Нахално е да моля за такава голяма сума, затова съм готов да си я изработя (макар, признавам, да нямам особена дарба).

Най-лесният начин да ми помогнеш е да изпратиш 10 SMS-a на 17 777 с текст DMS DOG (всеки на стойност 1 лев; ДДС не се начислява), или пък ела на [Animal Rescue Sofia]
http://arsofia.com/u/7uvqu, , където има линкове към PayPal, ePay.bg и банковите ни сметки.

Ако нямаш 10 лева, те моля поне да споделиш това на стената си - може пък приятелите ти да имат. Съжалявам за тази настойчивост, но трябва да събера пари за нов дом до 15 декември. Иначе всичко за мен може просто да свърши.

http://arsofia.com/bg/priut/

https://www.facebook.com/Animal.Rescue.Sofia

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Уважаеми приятели на Animal Rescue Sofia, ние сме малка нестопанска, неправителствена фондация, която вече 3 години стопанисва втория по големина и първия по задомявания приют в България. Общо сме 15 човека, но за това време сме успели да осигурим дом и щастие за над 2 300 кучета, като междувременно сме кастрирали безплатно за общността още 5 400.

АРС е нещо специално – ние сме изцяло българска организация на доброволен принцип, която се стреми да създаде примерен модел за работа с бездомните кучета. Работата ни се издържа само от дарения при средно дарение от 20 лева. Ние не получаваме никакви средства от държавата, ЕС или чужди организации.

Ако всеки, който чете тази страница, дари 20 лева, за да можем да купим приют, където да продължим да работим и след Нова година, нашата фондонабирателна акция би приключила за по-малко от месец.

В случай, че харесвате това, което правим и искате да продължим да работим за бездомничетата на града ни, ви моля: дарете и ни помогнете да се съсредоточим обратно там, където можем да бъдем най-полезни – при кучетата. Благодаря ви.

Надя Станчева, управител на АРС.

Публикувано изображение

Как да се спася, ако нямам уменията на Скуби Ду?

Без тези 10 лева моят дом - Animal Rescue Sofia - ще бъде затворен, а мен и моите приятели ни чака съдба, по-страшна от смъртта. Моят Човек казва, че вече е намерил подходящ дом за нас, само че трябват ужасно много пари. Нахално е да моля за такава голяма сума, затова съм готов да си я изработя (макар, признавам, да нямам особена дарба).

Най-лесният начин да ми помогнеш е да изпратиш 10 SMS-a на 17 777 с текст DMS DOG (всеки на стойност 1 лев; ДДС не се начислява), или пък ела на [Animal Rescue Sofia] http://arsofia.com/u/7uvqu, , където има линкове към PayPal, ePay.bg и банковите ни сметки.

Ако нямаш 10 лева, те моля поне да споделиш това на стената си - може пък приятелите ти да имат. Съжалявам за тази настойчивост, но трябва да събера пари за нов дом до 15 декември. Иначе всичко за мен може просто да свърши.

http://arsofia.com/bg/priut/

https://www.facebook.com/Animal.Rescue.Sofia

Това не е ли ,приюта в Богров.Четох ,че общтината ги гони.Хубаво начинание.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е ли ,приюта в Богров.Четох ,че общтината ги гони.Хубаво начинание.

техен е да, те го стопанисват, тази организация от доброволци

http://arsofia.com/bg/bogrov-bg/

общината за какво ги гони - да си напълнят още гушите може би

а че не правят нищо за кучетата а

:(

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

техен е да, те го стопанисват, тази организация от доброволци

http://arsofia.com/bg/bogrov-bg/

общината за какво ги гони - да си напълнят още гушите може би

а че не правят нищо за кучетата а

:(

Собственисите на терена ,го продават.Досега общината плащаше наема.Големият ми син ,носи кучето си там на лекар.А ,бе цялото семеиство сме кучкари.Преди малко и сложих на моята кучка инсулина.Дано общината намери друг терен.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дано общината намери друг терен.

Около София е пълно с терени, на които биха могли да построят не един, а поне 3-4 кучкарника, които да приютят повечето бездомни кучета, стига разбира се общинарите да проявят желание да го направят.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Около София е пълно с терени, на които биха могли да построят не един, а поне 3-4 кучкарника, които да приютят повечето бездомни кучета, стига разбира се общинарите да проявят желание да го направят.

Няма да го направи.В 24 часа има интервю на Любка Качакова.Та ,тази дама иска да се умъртвяват всички кучета до 2 месеца.Тази ще измисли нови природни закони .То бива простотия ,ама пък чак толкова.Та нали ,животните и растенията подържат равновесието в природата.В Пловдив масово избиваха кучета, сега има 5000 котки.Държава на абсурда.При 6000раждания има 5000 аборта.Те масово унищожават живот , убиват си децата ,малтретират и децата и жената.Едвали ще се смилят над животните.Това което хората направиха със света и Дявола не може да го направи.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приютът за кучета в Горни Богров напуска имота

от сделката на Мирослав Найденов

Приютът за 500 бездомни кучета в Горни Богров, който се стопанисва от неправителствената организация "Енимал рескю" (Animal Rescue), ще бъде преместен от началото на 2014 г. Причината е, че изтича договорът за наем на Столичната община със собственика на частния имот, който беше подписан през 2009 г. на неизгодно висока цена от близо 20 хил. лева на месец.

Конкурсът беше проведен от Мирослав Найденов - тогавашен шеф на "Екоравновесие" и сетнешен министър на земеделието в кабинета "Борисов". Случаят дори беше изпратен от кмета Йорданка Фандъкова до прокуратурата, която не откри нарушение. По-късно общината успя да договори и по-ниска наемна цена.

Проблемът

В края на тази година изтича и договорът между организацията и общината, сключен в началото на 2010 г. за терена и сградите в Горни Богров. Имотът е частен и е ипотекиран, като в момента е собственост на банка. От края на миналата година Animal Rescue и общината търсят вариант за нов терен, където да се премести приютът за 500 животни.

Според организацията е имало одобрен архитектурен план за имот в Ботунец. "Нещата за това място (уж "нашето") пропаднаха на последното заседание на общинския съвет преди изборите (май месец), когато внезапно гл. арх. Петър Диков се изправи и спря гласуването за нашия договор с думите, че там щели да се строят "детски градини", пишат на сайта си от Animal Rescue.

От общината потвърдиха за проблема, но посочиха, че все пак трябва да се мисли и за строителството на детски градини. Имало е и предложения за други имоти, където да се премести приютът, но така или иначе процедурите са се забавили.

Кампанията

Затова от Animal Rescue решават сами да се справят с проблема. Харесали са бивша кравеферма в близост до общинските приюти в в Сеславци и Богров. Цената му е 210 000 евро и затова от организацията са започнали да събират пари, като в момента са успели да дадат капаро. Целта е това да бъде първият приют в София, който изцяло е собственост на неправителствена организация.

По какъв начин може да се дари, открийте на сайта им http://arsofia.com. От Столичната община обещават да продължат да ги снабдяват с необходимите материали за кастрация, медикаменти и храна за кучетата, както и досега. Ще им помагат и с рекламната кампания за набирането на средства чрез билбордове.

За 3 години са успели да намерят дом на 2300 кучета и са кастрирали 5400 бездомни животни. Те са и единствените, които прибират малки кучета.

Втори етап

От местната управа до дни ще обявяват и обществената поръчка за втория етап от новия си приют за още 1000 животни. В момента почти е готово проектирането и до дни се очаква да приключи, добавиха от общината.

Дотук се стигна, след като в края на миналата година съдът отмени промените в Наредба 41 към Закона за защита на животните, защото Министерството на земеделието по времето на Мирослав Найденов забрави да публикува на сайта си проекта на документа. След като през тази година Наредбата беше приета наново, вторият етап от общинския приют от отворен тип, който струва по-малко спрямо предишните правила, вече може да се реализира, макар и с едногодишно закъснение.

dnevnik.bg

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако направите такава кампания и за хората в нужда, шапка ви свалям. Ама там нема "маро"..нали?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако направите такава кампания и за хората в нужда, шапка ви свалям. Ама там нема "маро"..нали?!

ето ти кампании и за хора

http://www.dmsbg.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето ти кампании и за хора

http://www.dmsbg.com/

Да, ама никой не е тръгнал да ги рекламира тук. Щото там е по-трудно да се краде от събраните пари от фонда и самораздаването на бонуси за добре свършената кампания...Някак си хората ако научат, ще протестират. Може и да се стигне до осъждане на крадлите. А кучетата и да се ограбят част от събраните за тях средства, все им е тая.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, ама никой не е тръгнал да ги рекламира тук. Щото там е по-трудно да се краде от събраните пари от фонда и самораздаването на бонуси за добре свършената кампания...Някак си хората ако научат, ще протестират. Може и да се стигне до осъждане на крадлите. А кучетата и да се ограбят част от събраните за тях средства, все им е тая.

ами нали искаш да помагаш на хора, не на животни - дадох ти линк - помагай

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ами нали искаш да помагаш на хора, не на животни - дадох ти линк - помагай

Сложи тук в коментар, някоя лъскава картинка на бездомник размахал лап...ръка де. Малко контра на рекламите за кучетата, че все още туй куче горе ме кара да се колебая, дали за него да не си развържа кесията, или за някви там пенсии.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се чудете кой е гладният на последната каринка :( Не е кучето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всъщност , то и в хосписите за хора се краде.И то къде ли не се краде.Така че , дали ще бъде за хора или животни е все тая.Даже, отглеждането на животни и грижата за тяхното здраве е по скъпо от това за хората.Всички зоологически градини се издържат от спонспорство , така и приютите.Ако ,не бяха тези животни в приюта щяха да са на улицата.Само изследването на 3 хормона за синдрома на Кушинг струват към 1500 лева в централната ветеринарна клиника.

Редактирано от родина (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само изследването на 3 хормона за синдрома на Кушинг струват към 1500 лева в централната ветеринарна клиника.

Док, сорри ма е време да се преквалифицираш на ветеринар...Заеви ги тие хора. В тях хляб нема. Виж как никой не ги обича. Но всички душат под кучешките опашки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще строят детски градини в Ботунец? И кой ще води детето на майната си на градина?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще строят детски градини в Ботунец? И кой ще води детето на майната си на градина?

Не е проблема кой ще го води, а покрай каква миазма ще го води и дали ще успее да го заведе...цяло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблема кой ще го води, а покрай каква миазма ще го води и дали ще успее да го заведе...цяло.

Абе и кой ще го води си е проблем. Детските градини са някъде до около 18-18:30 часа най-късно. Тоест родителят трябва да взема чавето преди това, а ако градината се намира на километри от цивилизацията, а родителят е до 18 часа на работа, става невъзможно. Тия измислени строежи на детски градини са 100% популистки, просто за да се каже "ние построихме детски градини". Проблемът не е толкова в липсата на места в градините, ами в липсата на места в градините с удобно местоположение. По-добре да разширят атрактивните градини, отколкото да строят нови на майната си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Така като те чета, виновни са децата? И това определение "чавета" го запази за лично ползване, като седиш пред огледалото. Че политиката играе навсякъде, където надуши лични ползи...съм съгласен. Набирането на средства за кучетата, също играе в лични ползи на фондовете и банките, в които и за които се събират средствата. Да не мислиш, че само за кучетата ще се разходват всичките средства.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Болница на края на града

http://arsofia.com/bg/41625/bolnitsa-na-kraya-na-grada-oktomvri-2013/

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Болница на края на града

http://arsofia.com/bg/41625/bolnitsa-na-kraya-na-grada-oktomvri-2013/

Милите животинки :(

Ще помогна с колкото мога, дано го направят и други, които обичат животните!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото ще се върти в САЩ с апел за помощ

Редактирано от haidukpikaso (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.