Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели!

Един приятел ми даде лаптопа си (HP PAVILION DV5) ,за да му помогна,че нещо не е наред !!

Проблемът на лаптопа е следният :

Когато го включих първия път вървеше идеално(с W7) ,но вторият път когато го включих(след около 2-3 часа) даде син екран

и изключи!

Реших да му инсталирам WINDOWS XP,но когато натиснах копчето за включване,тръгна за около 1 - 2 секунди и се изключи,и не успях да направя нищо!

Махнах харда и го свързах към моя компютър,инсталирах му XP и го поставих отново в лаптопа,включих го и точно когато тръгна да зарежда изключи!

Да отбележа само,че батерията бе махната и лаптопа беше включен в тока,както и още нещо,което е от значение(което ми направи впечатление) ,когато го включих,веднъж ми дава картина и върви,но ако случайно го изгася и се опитам да го включа втория път тръгва за около 1-2 секунди и изключва,пробвам отново и все се изгася,на какво може да се дължи това и може ли да се направи нещо по въпроса,или да се отказваме?!

Благодаря Ви предварително за отговорите!!! :handshake:

П.П.

Лаптопа няма гаранция!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

чистен ли е - възможно прегряване и затова да не включва...

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Звучи като прегряване.

Редакция: Изпревариха ме. Да, ъм, почистването е добра идея.

Редактирано от Saint Clair (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип,къде долу-горе се събира мръсотията,около вентилаторчето ли,или има и други места?!

Ей сега ще го отворя и ще погледна,дано проблема да е само от непочистване! :)

Редактирано от Eternal Life (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят съвет е да го занесете на сервиз(както често казва Емо Костов :D )! Ако не сте запознат с устройството на лаптопа и неговата профилактика така е най-удачно. За мен лично причината не е прегряване, но така само мога да гадая без да съм го погледнал!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност е прегряване. Имах такъв лаптоп. Натъртвам "имах". Дори изчистен държи около 60 градуса при нормална работа. За да не топли трябва да му се извадят карантиите и да се потопят в течен азот (със съвсем леко преувеличение :D ) Aко изобщо живне (моят се изключи само 2 пъти от прегряване и вече се бяха разлепили всякакви работи по дъното) да се отървава от него. Сигурно изкупуват някъде вторични суровини електроника :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера отворих лаптопа,за да го почистя,но не беше мръсен,днес сутринта буутнах една линукс диструбиция от флашка,тръгна зареди,постоя някъде около 5 минути и на екрана се появиха четири черни черти :

Публикувано изображение

след което лаптопа блокира,изключих го и при повторен опит да го включа изключи отново!

Наистина сте прави,явно прегрява!!!

Сигурно изкупуват някъде вторични суровини електроника :D

Най - вероятно ще се запъти към точно такъв тип магазин/и,ще кажа на friend-a да се ориентира натам!

Благодаря ви за за съвететите и препоръките!

Лек ден на всички! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопа е на предсмъртно легло :) може да го духнат и да изкара някой месец :D

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имах на "операционната " такъв модел точно преди 20 дена . Същия проблем . В момента както са показани нещата ,диагнозата с прегряването е вече минала . В момента дъното е с вече частично отлепени чипове на видеото и на чипсета . Каквото и да се чисти ,сменя термо пасти и всякакъв такъв род интервенции са безполезни . Дори най-малкото покачване на температурата( не говорим за стойности от порядъка на 80 и нагоре градуса )  ще води до описаните неприятни последствия. Ако автора има намерение тази машина да работи , да я носи в сервиз, ако ли не колегата jonov отлично го  е казал че е на смъртно легло ,и следващата фаза е летален изход .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.