Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

ignorant

Помогнете ми да ъпгрейдна хардуер-а с цел видеобработка

Препоръчан отговор

Привет хора! Решил съм да си сглобя 1 филм от материала който снимах цяла година. Преди да направя монтажа искам да му дръпна една здрава ама яка обработка с премиера/понеже е най-добрата програма доколкото проучих/. Трябва обаче да си ъпгрейдна яко хардуера а нз как и тук ви моля да ми помогнете :)  Дъното ми е asus m3n78-vm green с вградена видеокарта. Вградената видеокарта изобщо нема да ми върши работа, ясно е, че трябва нова по-мощна. Тук идва и първият ми въпрос - коя ще ми препоръчате за целта? Моля препоръчвайте ми само подържани от дъното asus m3n78-vm. Всъщност това дъно нали ще ми свърши работа да успее да подържа достатъчно добра видеокарта за видеообработка с премиера? (игри не играя) Удачно ли е да го сменям, не ми се дават излишно парички. Другия ми въпрос съответно и какво захранване да си взема което да може да ми захране картата. Спрял съм се на HUNTKEY X7 900W(aко някой знае, че е боклук и се разваля или дава дефекти да казва!) защото е само 110$(158лв, а имам и отстъпка в една компютърна фирма), знам, че е излишно прекалено мощно за 1 видеокарта само за видеообработка, но аз мисля в перспектива, как един ден с ново дъно и нов процесор ще ми e потребно. Иначе се занимавам и с аудиообработка, с друго не го натоварвам. Сегашното CPU ми е 4 ядрен на 4MB кеш на тактова чeстота на шината 2,1GHz, (мисля,че беше Phenom X4 9450e ако не бъркам)достатъчен ли ще ми е? Също така имам 4GB DDR2 RAM на честота на шината 800Mhz, което е крайно недостатъчно мисля и ще трябва да я сменям с по-мощна, все пак лъжа ли се, че ще имам нужда от по-мощна RAM, щото варианта ми е максимално на 1066MHz с това дъно. Може би честотата на шината не е единственото определящо за мощността и. Ако няма смисъл да сменям рама кажете ми да знам да не се набутвам с RAM ? Също и едно SSD 120GB ще трябва да си купя май.. Тук идва и другия ми въпрос дъното ми дали поддържа SSD? Ако продуктите които ми препоръчате ги продават в мост би било идеално, имам приятели с отстъпки там  
Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова много думи,пък нито един краен бюджет.Кажете колко парички сте подготвил.

п.п.И с това "мисля,че беше....." не сте много убедителен.Инсталирайте си програмата АИДА64 или Speccy, и ни кажете какъв точно ви е настоящият хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За видео и една  SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC те оправя  но SSD  няма смисъл да слагаш  на това дъно защото не може да си дигне реалните скорости.  По добре вържи 2 харда в райд  и  с малко по яка видео карта ще забързаш положението доста.  За 1 филм да смениш и процесора ще излезе ,че е по добре да смениш направо компа.  Към 500 лева ще се изръсиш за тия чарколяци и  си помисли дали е изгодно изобщо да  ги даваш в старата платформа или да минеш направо на нова .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Привет хора! Решил съм да си сглобя 1 филм от материала който снимах цяла година. Преди да направя монтажа искам да му дръпна една здрава ама яка обработка с премиера/понеже е най-добрата програма доколкото проучих/. Трябва обаче да си ъпгрейдна яко хардуера а нз как и тук ви моля да ми помогнете :)  Дъното ми е asus m3n78-vm green с вградена видеокарта. Вградената видеокарта изобщо нема да ми върши работа, ясно е, че трябва нова по-мощна. Тук идва и първият ми въпрос - коя ще ми препоръчате за целта? Моля препоръчвайте ми само подържани от дъното asus m3n78-vm. Всъщност това дъно нали ще ми свърши работа да успее да подържа достатъчно добра видеокарта за видеообработка с премиера? (игри не играя) Удачно ли е да го сменям, не ми се дават излишно парички. Другия ми въпрос съответно и какво захранване да си взема което да може да ми захране картата. Спрял съм се на HUNTKEY X7 900W(aко някой знае, че е боклук и се разваля или дава дефекти да казва!) защото е само 110$(158лв, а имам и отстъпка в една компютърна фирма), знам, че е излишно прекалено мощно за 1 видеокарта само за видеообработка, но аз мисля в перспектива, как един ден с ново дъно и нов процесор ще ми e потребно. Иначе се занимавам и с аудиообработка, с друго не го натоварвам. Сегашното CPU ми е 4 ядрен на 4MB кеш на тактова чeстота на шината 2,1GHz, (мисля,че беше Phenom X4 9450e ако не бъркам)достатъчен ли ще ми е? Също така имам 4GB DDR2 RAM на честота на шината 800Mhz, което е крайно недостатъчно мисля и ще трябва да я сменям с по-мощна, все пак лъжа ли се, че ще имам нужда от по-мощна RAM, щото варианта ми е максимално на 1066MHz с това дъно. Може би честотата на шината не е единственото определящо за мощността и. Ако няма смисъл да сменям рама кажете ми да знам да не се набутвам с RAM ? Също и едно SSD 120GB ще трябва да си купя май.. Тук идва и другия ми въпрос дъното ми дали поддържа SSD? Ако продуктите които ми препоръчате ги продават в мост би било идеално, имам приятели с отстъпки там  Поздрави!

Здравей! Първо - дъното ти поддържа всяка съвременна видеокарта! За целите ти не е нужна супермощна такава! Една карта от сорта на тази: POWER-COLOR-AX7730-1GBD5-HE ще ти свърши работа. Процесора е достатъчен, рамта също, макар че ако смениш платформата ще има подобрение, но както спомена уважаемия Оногондур не си написал бюджет! Не си написал какъв е настоящият ти харддиск! Алкатраз ти дава добра идея за райд масив. Също какво е настоящето захранване(картата, която ти предлагам не е лакома, но винаги трябва да се има в предвид захранването за бъдеща система и не само)! Това, което си избрал е напълно излишно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти процесорна мощ и памет. Видеокартата не играе при обработката на видео. Само че това означава да смениш всичко-сегашния ти процесор не добутва дори колкото i3 на Интел. За сериозни задачки като обработка на видео - само интелски процесори. Оттам и изискванията към ново дъно, рам и т.н. А SSD с малък обем (64GB, 120 GB) не е кой знае колко по-бързо (особено при запис) от класически хард диск. Почети из мрежата, АМД<->Интел, SSD<->HDD и се ориентирай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова много думи,пък нито един краен бюджет.Кажете колко парички сте подготвил.

п.п.И с това "мисля,че беше....." не сте много убедителен.Инсталирайте си програмата АИДА64 или Speccy, и ни кажете какъв точно ви е настоящият хардуер.

Нямам краен бюджет, но не ми се дава повече от 500лв за ъпгрейда :D  А относно хардуера такъв е. Просто ми изгоря захранването на тая машина и сега няма как да я включа да провера, но съмненията ми са глупости., хардуера е такъв, потвърждавам го. По спомени помня че имах и 1TB HDD SATA2 нa 32mб кеш. С тоя хард мога ли да мина без SSD?Посъветваха ме да съм си вземел nvidia quadro най-добре или нещо с "cuda" процесор на nvidia. Глупав съвет ли е това? Има ли смисъл?Също така разполагам и с една друга машина с подобен хардуер, може би мъничко по-мощен. Машината на родителите ми която мога да сменя с моята. Процесора на нея е AMD Phenom II X4 965. Знам, че е по-мощен малко, но дали е достъчно ПО-, за да използвам него? Дъното му е Asus M4A785T-M. Дали е по-добро или не особено? Притесненията ми са дали ще  ми тръгне аудиокартата на 'това дъно и процесор' са причина да не го използвам. Аудиокартата е малко старичка, но е добра и доста подходяща за аудиообработка - M-Audio Delta 1010LT- ще мога ли с 'това дъно и процесор' да я използвам пак? И на това дъно и процесор ще има ли вече смисъл да сложа SSD или пак няма да има особено забързване? Има ли смисъл да градя на това дъно и процесор ъпгрейда си?

За видео и една SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC те оправя  но SSD  няма смисъл да слагаш  на това дъно защото не може да си дигне реалните скорости.  По добре вържи 2 харда в райд  и  с малко по яка видео карта ще забързаш положението доста.  За 1 филм да смениш и процесора ще излезе ,че е по добре да смениш направо компа.  Към 500 лева ще се изръсиш за тия чарколяци и  си помисли дали е изгодно изобщо да  ги даваш в старата платформа или да минеш направо на нова .

С другото дъно ще има ли смисъл от ssd вече? Ще дигне ли реалните скорости :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена се издразних на някъв малоумник във вибокса, който също даваше съвети да се ползвало Нвидиа, защото CUDA вършела много работа.

Имам предвид, че посъветвалия те да си купиш Куадро за 2000лв е същия неук тъпак, който си няма и представа, за какво точно се ползва тая CUDA в Премиер.

Не ти трябва SSD, достатъчно е да си вземеш нов хард, който да ползваш за проекта.

Дъното няма значение, видеокартата върши работа, ако работиш с някоя добра програма като Fusion, а не с Премиер.

8ГБ Ram и някой 4 ядрен феном са достатъчни, няма смисъл да харчиш пари за друго.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди няколко дена се издразних на някъв малоумник във вибокса, който също даваше съвети да се ползвало Нвидиа, защото CUDA вършела много работа.

Имам предвид, че посъветвалия те да си купиш Куадро за 2000лв е същия неук тъпак, който си няма и представа, за какво точно се ползва тая CUDA в Премиер.

Не ти трябва SSD, достатъчно е да си вземеш нов хард, който да ползваш за проекта.

Дъното няма значение, видеокартата върши работа, ако работиш с някоя добра програма като Fusion, а не с Премиер.

8ГБ Ram и някой 4 ядрен феном са достатъчни, няма смисъл да харчиш пари за друго.

http://www.vmware.com/products/fusion/ тази лие програмата и наистина ли е по-добра от премиера? Нима премиера не превъзхожда в нещо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В after effects CUDA ускорението играе много сериозна роля, в новите версии на premiere също, ако се използува въпросният софт. Но като за малък бюджет, е безсмислено да се влагат пари в професионална видеокарта, освен ако не се намери на "тънка" цена втора ръка, от някъде. Това за "малоумниците", моля недей да бъдеш толкова краен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В after effects CUDA ускорението играе много сериозна роля, в новите версии на premiere също, ако се използува въпросният софт. Но като за малък бюджет, е безсмислено да се влагат пари в професионална видеокарта, освен ако не се намери на "тънка" цена втора ръка, от някъде. Това за "малоумниците", моля недей да бъдеш толкова краен!

Но аз точно с ефекти искам да се занимавам, да слагам яко ефекти!  :(  Някакви примерни с CUDA ускорение можеш ли да ми препоръчаш(ако е от каталога на мост ще е идеално,защото имам хора  с отсъпки там)?  Да вида поне цените им.. Fusion наистина ли е по-добра от премиера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максимум тази карта. От повече има смисъл, само ако на машината ще се набляга на игри, а и ще излезем от бюджета на карта + захранващ блок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Максимум тази карта. От повече има смисъл, само ако на машината ще се набляга на игри, а и ще излезем от бюджета на карта + захранващ блок.

Е как ше излезем след като съм готов да изсипя 500 стотака? Захранването е 158лв което съм избрал (HUNTKEY X7 900W) без отстъпката която имат приятелите ми :)  Па и нека излезем от 500лв бюджет щом е за добро и щом е нужно! :) Давай предложения  пък то аз ще си избера разбирасе :) Картата която си ми предложил с  CUDA ускорение ли е или nvidia quadro?  Ако не е с nvidia quadro предложи и нещо такова да вида цени :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как ше излезем след като съм готов да изсипя 500 стотака? Захранването е 158лв което съм избрал (HUNTKEY X7 900W) без отстъпката която имат приятелите ми :)  Па и нека излезем от 500лв бюджет щом е за добро и щом е нужно! :) Давай предложения  пък то аз ще си избера разбирасе :) Картата която си ми предложил с  CUDA ускорение ли е или nvidia quadro?  Ако не е с nvidia quadro предложи и нещо такова да вида цени :)

Има CUDA ядра, самото ускорение е благодарение на заложените в софтуера възможности да се възползува от тези ядра. Ако имате намерение да харчите бюджета докрай, може да се погледне GTX 660 Ti като се надявам, че отстъпката която ползувате, е прилична. Но захранващият блок е оверкил. Твърде капацитивен. Спокойно може да се мине с доста по-скомен вариант. По въпроса, търсете още мнения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има CUDA ядра, самото ускорение е благодарение на заложените в софтуера възможности да се възползува от тези ядра.

И се пак с nvidia quadro може ли да ми препоръчаш нещо?   Виж аз мисля в перспектива. Един ден софтуера ще може повече и ще иска повече мощ. Затова покажи и нещо по-мощно моля те :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно пък CUDA върши доста, ама доста добра работа във версиите CS5, CS6 и нагоре. (друг е въпроса, че в CS7 вече има и OpenCL оптимизация, която е силна страна на AMD в момента).

В работата повечето от системите са с i7 4770k, 16-32 GB Ram (corsair) , 3ware raid контролер и дискове в RAID 6 + видеокарта Gtx 650 Ti и разликата се усети ама бая...най-малко вече не се налага рендиране при повечето ефекти с включена CUDA поддръжка...т.е. таймлинията става е жълта при работа и жълта след слагането на ефекти...само при някои като unsharp mask се изисква рендировка (т.е. става червена тайлинията и след рендирането става зелена).

Вече за ефектите се изисква като цяло и друг клас оборудване - за изкарване на preview на втори монитор - blackmagic decklink или изцяло за ефекти в реално време - matrox...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тия, още ли са живи :) Минаха ли най-после и на 3D :D

За бюджета е непосилно да се предложи нова, неупотребявана професионална карта, която да надминава по възможности 660 и особено 660Ti. Дори целият бюджет да се похарчи само за видеокарта.

Живи са...един френд си купи наскоро платка (незнам модела) за около 3К... и за HD му е чудесно (снима сватби и монтира)..за 3d е рано за бг..кому е нужно тази глупост?

Иначе аз се кефя и на dpsvelocity + скъзи дискове, но струваше едни пари на времето само SD варианта бе бая...а HD незнам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам, но аз лично бих се презастраховал с по-добър процесор, с висока тактова честота. Cuda ядрата вършат някаква работа, но без процесор, не си е никаква работа. Един Intel на Haswell като за начало е добър вариант, когато се ползва и неговата вградена графика, хич зле не се представят, според мен. Или да кажем един FX 8320 с неговата завишена честота ще е доста добър вариант, с някоя по-евтина видеокарта, разбира се. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Посочените карти няма проблем да работят достатъчно добре с процесора на автора на темата. Ускоряването на операциите чрез CUDA технологията не изисква от процесора капацитет от рода на изискванията за плейването на 3D игрови заглавия. А и този процесор, не е някой мижав нисък клас едно или двуядрен. Но принципно си прав, съобразно мотото на Мечо Пух: "Колкото повече, толкова повече".  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спор няма за процесора...иначе аз в нас монтирам сносно и на доста стара машина с p35 чипсет дъно и сокет LGA775...Специално бучнах още 4 GB и станах с 8 GB DDR2 1066+, 1 TB hdd, Gtx  650Ti, която замени HD4850 заради CUDA + DX11 (в часност за Crysis 3 през февруари) и смених E8400+ с Q9550 и 2-те ядра отгоре се усетиха при монтажа да си кажа. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има CUDA ядра, самото ускорение е благодарение на заложените в софтуера възможности да се възползува от тези ядра. Ако имате намерение да харчите бюджета докрай, може да се погледне GTX 660 Ti като се надявам, че отстъпката която ползувате, е прилична. Но захранващият блок е оверкил. Твърде капацитивен. Спокойно може да се мине с доста по-скомен вариант. По въпроса, търсете още мнения.

http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=49634 тази не е ли по-добра за мен? Защото ми я препоръчват..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Спор няма за процесора...иначе аз в нас монтирам сносно и на доста стара машина с p35 чипсет дъно и сокет LGA775...Специално бучнах още 4 GB и станах с 8 GB DDR2 1066+, 1 TB hdd, Gtx  650Ti, която замени HD4850 заради CUDA + DX11 (в часност за Crysis 3 през февруари) и смених E8400+ с Q9550 и 2-те ядра отгоре се усетиха при монтажа да си кажа. ;)

Колега, казвам най-вече това, което знам. А именно един колега, когато си закупуваше компютър, съответно си взе intel на Ivy Brigde с отключен множител. Вярно имаше и видеокарта на Nvidia, нещо от рода на GT 9800, не съм напълно сигурен. Нея я пече във фурна, защото нещо артефакти давала и такива дефекти. Демек, не му стигаше, макар с четири-ядрен процесор на Intel. Затова си взе пак на Nvidia с Cuda ядра. Но преди това бе пробвал как се представя на вградено видео, което е по-слабо производително от това на Haswell. Е, беше очарован просто. Сега се опитах да се свържа с него. А това, което пиша по-горе е по спомени от разговорите с него, понеже той се занимава професионално с това. Снима сватби и затова го казвам. Все пак и ядрата играят роля, както и тактовата честота. Сменял съм видеокартата, защото при AMD няма Cuda. Тествал съм разни работи. Определено се представя много добре, но това ми е мнението. Мисълта ми е, че ако автора ще се занимава в единичен случай с тая обработка, е по-добре да вземе по-добър процесор, пък след време и на видеокарта. Не, че няма да се справи и сега тази, която се предлага в момента. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.mostbg.com/most/Item.aspx?itemid=49634 тази не е ли по-добра за мен? Защото ми я препоръчват..

Излизаме вече доста от бюджета. Иначе има по-малко CUDA ядра от 660 Ti, но пък има по-широка шина, по-висока честота на работа и по-голям обем видеопамет, валко по-съвременна версия на Open GL...Картите са на кантар, като цена/производителност. Въпросът пак опира до бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излизаме вече доста от бюджета. Иначе има по-малко CUDA ядра от 660 Ti, но пък има по-широка шина, по-висока честота на работа и по-голям обем видеопамет, валко по-съвременна версия на Open GL...Картите са на кантар, като цена/производителност. Въпросът пак опира до бюджета.

Значи за видеообработката МИ са на кантар. Но примерно ако реша да се занимавам с анимация(каквито амбиции имам) няма ли да е по-добра GB N760OC-4GD GTX760 4G DDR5? За бюджета не мисли, имам 3 бона спестени просто не ми се дава пара. Свиди ми се :D, Но тряа се инвестира в техниката...  Затова съм склонен да  дам  повече и после да съм по-доволен :) Ако трябва да избереш м/у двете коя би взел за себе си?   И коя би предпочел ако си на мое място?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам какви са ти коментарите в темата си мисля ,че хал хабер си нямаш изобщо от материята и познанията ти стигат до гледане на клипчета по форумите. Дадоха ти се насоки кое кога и за какво се ползва пък ти ако искаш си купи и специална видео и графична станция с 12 ядрен ксеон и 128МБ рам . То не е трудно да се сетиш,че колкото ти е по мощен хардуера толкова по бързо ще става работата.Започни първо с купуването на външно видео за 150 лева  и 2 харда за 250  пък като станеш майстор  може да вложиш и повече,но на тоя етап е  излишно. Като станеш много добър  може да кандидатстваш в  киноцентъра и да правиш ефектите на някой филм :) ама за сега се насочи към изучаването на менюто на програмите и кое и кога се ползва .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.