Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Решил съм да си сменям компютъра. Имам бюджет от 800 лв. От Ардес ми пратеха тази оферта:

oferta.pdf

Дали ще подкарам Assassin's Creed 4 ? Ето ги изискванията за играта http://gamesystemrequirements.com/games.php?id=1900

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решил съм да си сменям компютъра. Имам бюджет от 800 лв. От Ардес ми пратеха тази оферта:

Публикувано изображениеoferta.pdf

Дали ще подкарам Assassin's Creed 4 ? Ето ги изискванията за играта http://gamesystemrequirements.com/games.php?id=1900

Благодаря предварително!

Здравей! Мисля, че е по-добре да пишеш на колегите в подфорум хардуер по този въпрос. -> http://www.kaldata.com/forums/forum/81-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%B8-%D0%B8-%D0%BC/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеoferta.pdf

Благодаря предварително!

Здравей,

предвид, че конфигурацията не е закупена (не съм я гледал, да си призная), имаме бюджет (800 лв.) и предназначението за машината - игри,

тооооо, по-добрият раздел е "Нови конфигурации", където аз, а и колегите най-вече, ще огледаме бюджета, изискванията и ще измислим оптималната конфигурация и ще ти кажем дали за тези пари ще постигнеш това, което искаш.

За това си позволявам да преместя темата в този раздел!

А и правилата на форуима гласят:

2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. Теми публикувани в грешен раздел се изтриват или местят без предупреждение.

А аз мисля, че мястото ѝ е там :)

И за критиците: Заглавието е подходящо за там, където беше пусната темата, за "новият" раздел не толкова, но не мисля да го променям, защото реално автора не го е сгрешил. Реално погледнато, не мисля, че е чак толкова огромна грешка и раздела, където е пусната темата, просто намирам "новият" раздел за по-подходящ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за цената не е лош  вариант. Чарковете не са безименни и не са стари модели, изключая само вдеокартата, което е от предишното полупоколение, но това не е достатъчно чак да се определи като стар модел. Все пак, вероятно колегите ще могат да съберат нещо по-читаво от въпросното предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще тръгне, че даже и ще върви. Ама за тия 800 лв. ще вземеш нещо по-добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно горе-долу добро предложение за парите си.Но за вбъдеще, ако мислиш да държиш тази машина дълго смени захранването.В това предложение е малко орязано, заради бюджета!

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ GB 970A-DS3P/AM3+ 2GB DDR3 1600 A-DATA PRO 2x 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB SHENHA  ATX TOWER SH-901 NJOY 500WGX 500W Passive PFC SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC Обща стойност - 820.13 лв. с ДДС

Количка:http://nikem-bg.net/cart/47524p1r49912p1r46376p2r43848p1r50035p1r1039p1r50074p1rf.html

Като цялo по нататък може да ъпрейднеш процесора, видеото и да добавиш още рам!

Редактирано от vesi990 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притежавам също i3 само ,че от старото поколение и същата видео карта която съм ви предложил и я играх на 1768х992 на ултра така ,че и вие ще можете.

Сложил съм ви от новото поколение хасуел, 4 гигабайта рам с възможност за добавяне на още, Дъно с сата 3 и усб 3 както и кутията също има изводи на усб 3 отпред и една от най хубавите видео карти среден клас. Ако мислите да сменяте по нататък видеокартата с по-мощна и нов процесор Ви препоръчвам да смените захранването.

Обща стойност - 829.25 лв. с ДДС

п.п А ако решите да поръчате от този сайт който съм предложил при обаждането ще ви питат дали да ви я сглобят конфигурацията. доставката ще излезе от 15-30 лева

п.п 2: Също така съм допълнил с 1 терабайт хард диск от Western Digital който е с 64мб кеш в случая е 10 лева повече от 500 гигабайтовите версий но и е по бърз
Редактирано от ralikros (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори.

Притежавам също i3 само ,че от старото поколение и същата видео карта която съм ви предложил и я играх на 1768х992 на ултра така ,че и вие ще можете.

Сложил съм ви от новото поколение хасуел, 4 гигабайта рам с възможност за добавяне на още, Дъно с сата 3 и усб 3 както и кутията също има изводи на усб 3 отпред и една от най хубавите видео карти среден клас. Ако мислите да сменяте по нататък видеокартата с по-мощна и нов процесор Ви препоръчвам да смените захранването.

Обща стойност - 829.25 лв. с ДДС

п.п А ако решите да поръчате от този сайт който съм предложил при обаждането ще ви питат дали да ви я сглобят конфигурацията. доставката ще излезе от 15-30 лева

п.п 2: Също така съм допълнил с 1 терабайт хард диск от Western Digital който е с 64мб кеш в случая е 10 лева повече от 500 гигабайтовите версий но и е по бърз

Ако го поръчам сглобен ще трябва само операционна система да се инсталира нали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като не разбирам. Коя от трите конфигурации е по-добра ?

От 3-те на Нико_ е най- добра, но мисля, че ще е добре да се сложи един вентилатор като този CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE и всичко става 800,68 ст. Количка   Успех :)ПС: Ако поръчваш тази конфигурация кажи захранването да е от серия "Thunder" и да ти я сглобят ако искаш (безплатно е).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M /1150I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX4GB DDR3 1600 A-DATA1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEXSAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OCОбща стойност - 739.75 лв. с ДДСКоличка.+ Захранващ блок Cooler Master GX Bronze, 450W и Кутия Floston Genesis ATX, Midi Tower, без захранващ блок, ЧернаОбщо: 845 лв, като захранването и кутия са от ем*г с безплатна доставка.

ПП: Ако държиш на сглобяването, може да вземеш кутия и от ник*м, но захранването наистина си струва. 

Редактирано от Avicii (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

конфинга на нико: твъд диск по бавен и малък процесора се равнява с тоя и3 който ти предложих видео картата хептен я няма повечето от новите игри не им достига 1 гигабайт видео рам. Предпочитам на Avicil защото там имаш хубав захранващ блок който няма да има нужда да се сменя при покупка на нова по силна видео карта както и хубава кутия

Редактирано от ralikros (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Орязаха ми бюджета  :( .

За 700 лв. каква конфигурация може да се направи и  пак да тръгне играта?

Редактирано от Rotring (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Орязаха ми бюджета  :( .

За 700 лв. каква конфигурация може да се направи и  пак да тръгне играта?

Обща стойност - 698.58 лв. с ДДС
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. А мога ли да ползвам записвачката от стария компютър? Модела е HL-DT-ST RW/DVD GCC-4521B . Компютъра е взиман 2004.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. А мога ли да ползвам записвачката от стария компютър? Модела е HL-DT-ST RW/DVD GCC-4521B . Компютъра е взиман 2004.

За жалост няма да можеш да я ползваш. Ако беше SATA нямаше да има проблем.

Ако трябва ще се резне нещо, за да набутаме една записвачка в конфигурацията. 

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост няма да можеш да я ползваш. Ако беше SATA нямаше да има проблем.

Ако трябва ще се резне нещо, за да набутаме една записвачка в конфигураци

Задължително ли трябва да е SATA? Не става ли тази която предложена от Ardes LG GH24NSB0 DVD RW ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително ли трябва да е SATA? Не става ли тази която предложена от Ardes LG GH24NSB0 DVD RW ?

Тази от Ardes е SATA. Ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

конфинга на нико: твъд диск по бавен и малък процесора се равнява с тоя и3 който ти предложих видео картата хептен я няма повечето от новите игри не им достига 1 гигабайт видео рам. Предпочитам на Avicil защото там имаш хубав захранващ блок който няма да има нужда да се сменя при покупка на нова по силна видео карта както и хубава кутия

малко странно да сравняваш конфигурация от 800 лв. с такава от 840 ;) И 1ГБ са достатъчни за конфигурацията. Да за 840 лв може да се сложи 2ГБГДДР5, но са различни цени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПС: Ако поръчваш тази конфигурация кажи захранването да е от серия "Thunder" 

:offtopic_s: То захранванията в тази кутия CM K350 W/600W PSU са си от серията "Thunder". Но е факт че вече не е налично асъл "Thunder" захранването за което се сещаш и пишеш- CM RS-600-ACAB-D3 600W.

Ник*м преди около 3 седмици потвърдиха че вече кутията не идва с CM RS-600-ACAB-D3 600W(по хубавото за което се сещаш) ами идва с CM RS-600-ACAB-M2 600W което е по лошо и не си заслужава парите тази кутия вече - поне за мен. А от небесните досега не е потвърдено че кутията идва с D3 от поръчали потребители. И в другите магазини с тази надценка едва ли ще идва с D3. Вместо да се купува с надценка примерно може и така - CM N300, Floston Excordo, Raidmax Hurricane 2, Raidmax ATLAS с GX 450W(докато е в промоция за 70 лв. си заслужава още повече) би било по добър вариант.

Нищо лично!

Поздрави!

Редактирано от Johnny PRO (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази конфигурация как е http://nikem-bg.net/cart/47524p1r46268p1r43848p1r48710p1r45925p1r1045p1r49615p1r49867p1rf.html ?

Редактирано от Rotring (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването го отпиши за такъв тип конфигурация! Този хард диск който си избрал е калпав за мен и е голяма вероятността да попаднеш на точно такъв. По точно става въпрос за серията на Seagate 7200.12. Имал съм същия и се побърка от сини екрани придружени с рестартирания на машината. Паметта не е налична... Не знам защо се добавя след като пише "Не е налично"!

А същата видео карта като производителност за 14 лв. по малко се намира на PowerColor(V2).

Ето го и моето коригирано предложение с AMD:

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

4G DDR3 1600 SILICON POWER

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

POWER COLOR AX7790 1GBD5-DHV2/OC

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

LG GH24NSB0 DVD RW BLACK

Количка (AMD)

+

Cooler Master GX Bronze, 450W - качествено захранване с 5 години гаранция от ем*г с безплатна доставка!

Обща стойност: 830.15 лв. с ДДС

На тази машина в бъдеще се добавя още една плочка от 4GB ако има недостиг и евентуално ако се мисли за клок един охладител(примерно: CM Hyper 212 Evo, 412S, Arctic Cooling A30) и дотам. Не е подходящо с AMD конфигурация да взимаш кутия под CM N300 защото подлежи на овърклок с евентуален въздушен охладител.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ето и нещо с INTEL i3(Haswell LGA1150)

ASROCK B85M LGA1150

I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX

4G DDR3 1600 SILICON POWER

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

POWER COLOR AX7790 1GBD5-DHV2/OC

LG GH24NSB0 DVD RW BLACK

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

Количка (INTEL)

+

Cooler Master GX Bronze, 450W - качествено захранване с 5 години гаранция от ем*г с безплатна доставка!

Обща стойност: 840.99 лв. с ДДС

И тук в бъдеще се добавя още една плочка от 4GB RAM и дотам.

Ако идва малко скъпо(тук е възможно да се разминеш и с по евтина кутия защото i3 не се клоква и боксовия охладител е достатъчен) можеш да вземеш тази кутия Floston ATX, Midi Tower, без захранващ блок, Черна, EXCORDO и така общата цена ще падне с около 25 лв. на интелската конфируация. Или вместо предложеното дъно може да вземеш за около 12 лв. по малко това дъно - ASROCK H81M /1150 и може би ще се запази тази кутия според твоя точен бюджет - CM N300.

Колкото и да го въртим по добро от тези най вече като за кутия и захранване няма да намериш или предложенията ще се въртят около едни и същи с еднаква роля под друго име компоненти.

Поздрави!

Редактирано от Johnny PRO (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Благодаря. Само, че преди малко погледнах в Ем*г и това захранване вече го няма. Някакво друго захранване може ли да ми препоръчаш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.