Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Rotring

Assassin's Creed 4. Ще тръгне ли?

Препоръчан отговор

Решил съм да си сменям компютъра. Имам бюджет от 800 лв. От Ардес ми пратеха тази оферта:

oferta.pdf

Дали ще подкарам Assassin's Creed 4 ? Ето ги изискванията за играта http://gamesystemrequirements.com/games.php?id=1900

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Решил съм да си сменям компютъра. Имам бюджет от 800 лв. От Ардес ми пратеха тази оферта:

Публикувано изображениеoferta.pdf

Дали ще подкарам Assassin's Creed 4 ? Ето ги изискванията за играта http://gamesystemrequirements.com/games.php?id=1900

Благодаря предварително!

Здравей! Мисля, че е по-добре да пишеш на колегите в подфорум хардуер по този въпрос. -> http://www.kaldata.com/forums/forum/81-%D0%BD%D0%BE%D0%B2%D0%B8-%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%84%D0%B8%D0%B3%D1%83%D1%80%D0%B0%D1%86%D0%B8%D0%B8-%D0%B8-%D1%87%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%BF%D1%80%D0%BE%D1%81%D0%B8-%D0%BF%D1%80%D0%B5%D0%BF%D0%BE%D1%80%D1%8A%D0%BA%D0%B8-%D0%B8-%D0%BC/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеoferta.pdf

Благодаря предварително!

Здравей,

предвид, че конфигурацията не е закупена (не съм я гледал, да си призная), имаме бюджет (800 лв.) и предназначението за машината - игри,

тооооо, по-добрият раздел е "Нови конфигурации", където аз, а и колегите най-вече, ще огледаме бюджета, изискванията и ще измислим оптималната конфигурация и ще ти кажем дали за тези пари ще постигнеш това, което искаш.

За това си позволявам да преместя темата в този раздел!

А и правилата на форуима гласят:

2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. Теми публикувани в грешен раздел се изтриват или местят без предупреждение.

А аз мисля, че мястото ѝ е там :)

И за критиците: Заглавието е подходящо за там, където беше пусната темата, за "новият" раздел не толкова, но не мисля да го променям, защото реално автора не го е сгрешил. Реално погледнато, не мисля, че е чак толкова огромна грешка и раздела, където е пусната темата, просто намирам "новият" раздел за по-подходящ!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за цената не е лош  вариант. Чарковете не са безименни и не са стари модели, изключая само вдеокартата, което е от предишното полупоколение, но това не е достатъчно чак да се определи като стар модел. Все пак, вероятно колегите ще могат да съберат нещо по-читаво от въпросното предложение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще тръгне, че даже и ще върви. Ама за тия 800 лв. ще вземеш нещо по-добро.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно горе-долу добро предложение за парите си.Но за вбъдеще, ако мислиш да държиш тази машина дълго смени захранването.В това предложение е малко орязано, заради бюджета!

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+ GB 970A-DS3P/AM3+ 2GB DDR3 1600 A-DATA PRO 2x 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB SHENHA  ATX TOWER SH-901 NJOY 500WGX 500W Passive PFC SAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OC Обща стойност - 820.13 лв. с ДДС

Количка:http://nikem-bg.net/cart/47524p1r49912p1r46376p2r43848p1r50035p1r1039p1r50074p1rf.html

Като цялo по нататък може да ъпрейднеш процесора, видеото и да добавиш още рам!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Притежавам също i3 само ,че от старото поколение и същата видео карта която съм ви предложил и я играх на 1768х992 на ултра така ,че и вие ще можете.

Сложил съм ви от новото поколение хасуел, 4 гигабайта рам с възможност за добавяне на още, Дъно с сата 3 и усб 3 както и кутията също има изводи на усб 3 отпред и една от най хубавите видео карти среден клас. Ако мислите да сменяте по нататък видеокартата с по-мощна и нов процесор Ви препоръчвам да смените захранването.

Обща стойност - 829.25 лв. с ДДС

п.п А ако решите да поръчате от този сайт който съм предложил при обаждането ще ви питат дали да ви я сглобят конфигурацията. доставката ще излезе от 15-30 лева

п.п 2: Също така съм допълнил с 1 терабайт хард диск от Western Digital който е с 64мб кеш в случая е 10 лева повече от 500 гигабайтовите версий но и е по бърз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря ви за бързите отговори.

Притежавам също i3 само ,че от старото поколение и същата видео карта която съм ви предложил и я играх на 1768х992 на ултра така ,че и вие ще можете.

Сложил съм ви от новото поколение хасуел, 4 гигабайта рам с възможност за добавяне на още, Дъно с сата 3 и усб 3 както и кутията също има изводи на усб 3 отпред и една от най хубавите видео карти среден клас. Ако мислите да сменяте по нататък видеокартата с по-мощна и нов процесор Ви препоръчвам да смените захранването.

Обща стойност - 829.25 лв. с ДДС

п.п А ако решите да поръчате от този сайт който съм предложил при обаждането ще ви питат дали да ви я сглобят конфигурацията. доставката ще излезе от 15-30 лева

п.п 2: Също така съм допълнил с 1 терабайт хард диск от Western Digital който е с 64мб кеш в случая е 10 лева повече от 500 гигабайтовите версий но и е по бърз

Ако го поръчам сглобен ще трябва само операционна система да се инсталира нали ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като не разбирам. Коя от трите конфигурации е по-добра ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така като не разбирам. Коя от трите конфигурации е по-добра ?

От 3-те на Нико_ е най- добра, но мисля, че ще е добре да се сложи един вентилатор като този CM 120MM CASE FAN/ SLEEVE и всичко става 800,68 ст. Количка   Успех :)ПС: Ако поръчваш тази конфигурация кажи захранването да е от серия "Thunder" и да ти я сглобят ако искаш (безплатно е).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H81M /1150I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX4GB DDR3 1600 A-DATA1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEXSAPPHIRE R7 260X 2GB GDDR5 OCОбща стойност - 739.75 лв. с ДДСКоличка.+ Захранващ блок Cooler Master GX Bronze, 450W и Кутия Floston Genesis ATX, Midi Tower, без захранващ блок, ЧернаОбщо: 845 лв, като захранването и кутия са от ем*г с безплатна доставка.

ПП: Ако държиш на сглобяването, може да вземеш кутия и от ник*м, но захранването наистина си струва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

конфинга на нико: твъд диск по бавен и малък процесора се равнява с тоя и3 който ти предложих видео картата хептен я няма повечето от новите игри не им достига 1 гигабайт видео рам. Предпочитам на Avicil защото там имаш хубав захранващ блок който няма да има нужда да се сменя при покупка на нова по силна видео карта както и хубава кутия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Орязаха ми бюджета  :( .

За 700 лв. каква конфигурация може да се направи и  пак да тръгне играта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Орязаха ми бюджета  :( .

За 700 лв. каква конфигурация може да се направи и  пак да тръгне играта?

Обща стойност - 698.58 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. А мога ли да ползвам записвачката от стария компютър? Модела е HL-DT-ST RW/DVD GCC-4521B . Компютъра е взиман 2004.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. А мога ли да ползвам записвачката от стария компютър? Модела е HL-DT-ST RW/DVD GCC-4521B . Компютъра е взиман 2004.

За жалост няма да можеш да я ползваш. Ако беше SATA нямаше да има проблем.

Ако трябва ще се резне нещо, за да набутаме една записвачка в конфигурацията. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За жалост няма да можеш да я ползваш. Ако беше SATA нямаше да има проблем.

Ако трябва ще се резне нещо, за да набутаме една записвачка в конфигураци

Задължително ли трябва да е SATA? Не става ли тази която предложена от Ardes LG GH24NSB0 DVD RW ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Задължително ли трябва да е SATA? Не става ли тази която предложена от Ardes LG GH24NSB0 DVD RW ?

Тази от Ardes е SATA. Ще стане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

конфинга на нико: твъд диск по бавен и малък процесора се равнява с тоя и3 който ти предложих видео картата хептен я няма повечето от новите игри не им достига 1 гигабайт видео рам. Предпочитам на Avicil защото там имаш хубав захранващ блок който няма да има нужда да се сменя при покупка на нова по силна видео карта както и хубава кутия

малко странно да сравняваш конфигурация от 800 лв. с такава от 840 ;) И 1ГБ са достатъчни за конфигурацията. Да за 840 лв може да се сложи 2ГБГДДР5, но са различни цени. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПС: Ако поръчваш тази конфигурация кажи захранването да е от серия "Thunder" 

:offtopic_s: То захранванията в тази кутия CM K350 W/600W PSU са си от серията "Thunder". Но е факт че вече не е налично асъл "Thunder" захранването за което се сещаш и пишеш- CM RS-600-ACAB-D3 600W.

Ник*м преди около 3 седмици потвърдиха че вече кутията не идва с CM RS-600-ACAB-D3 600W(по хубавото за което се сещаш) ами идва с CM RS-600-ACAB-M2 600W което е по лошо и не си заслужава парите тази кутия вече - поне за мен. А от небесните досега не е потвърдено че кутията идва с D3 от поръчали потребители. И в другите магазини с тази надценка едва ли ще идва с D3. Вместо да се купува с надценка примерно може и така - CM N300, Floston Excordo, Raidmax Hurricane 2, Raidmax ATLAS с GX 450W(докато е в промоция за 70 лв. си заслужава още повече) би било по добър вариант.

Нищо лично!

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването го отпиши за такъв тип конфигурация! Този хард диск който си избрал е калпав за мен и е голяма вероятността да попаднеш на точно такъв. По точно става въпрос за серията на Seagate 7200.12. Имал съм същия и се побърка от сини екрани придружени с рестартирания на машината. Паметта не е налична... Не знам защо се добавя след като пише "Не е налично"!

А същата видео карта като производителност за 14 лв. по малко се намира на PowerColor(V2).

Ето го и моето коригирано предложение с AMD:

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

4G DDR3 1600 SILICON POWER

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

POWER COLOR AX7790 1GBD5-DHV2/OC

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

LG GH24NSB0 DVD RW BLACK

Количка (AMD)

+

Cooler Master GX Bronze, 450W - качествено захранване с 5 години гаранция от ем*г с безплатна доставка!

Обща стойност: 830.15 лв. с ДДС

На тази машина в бъдеще се добавя още една плочка от 4GB ако има недостиг и евентуално ако се мисли за клок един охладител(примерно: CM Hyper 212 Evo, 412S, Arctic Cooling A30) и дотам. Не е подходящо с AMD конфигурация да взимаш кутия под CM N300 защото подлежи на овърклок с евентуален въздушен охладител.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Ето и нещо с INTEL i3(Haswell LGA1150)

ASROCK B85M LGA1150

I3-4330 3.5GHZ/4MB/LGA1150/BOX

4G DDR3 1600 SILICON POWER

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

POWER COLOR AX7790 1GBD5-DHV2/OC

LG GH24NSB0 DVD RW BLACK

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

Количка (INTEL)

+

Cooler Master GX Bronze, 450W - качествено захранване с 5 години гаранция от ем*г с безплатна доставка!

Обща стойност: 840.99 лв. с ДДС

И тук в бъдеще се добавя още една плочка от 4GB RAM и дотам.

Ако идва малко скъпо(тук е възможно да се разминеш и с по евтина кутия защото i3 не се клоква и боксовия охладител е достатъчен) можеш да вземеш тази кутия Floston ATX, Midi Tower, без захранващ блок, Черна, EXCORDO и така общата цена ще падне с около 25 лв. на интелската конфируация. Или вместо предложеното дъно може да вземеш за около 12 лв. по малко това дъно - ASROCK H81M /1150 и може би ще се запази тази кутия според твоя точен бюджет - CM N300.

Колкото и да го въртим по добро от тези най вече като за кутия и захранване няма да намериш или предложенията ще се въртят около едни и същи с еднаква роля под друго име компоненти.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Благодаря. Само, че преди малко погледнах в Ем*г и това захранване вече го няма. Някакво друго захранване може ли да ми препоръчаш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.