Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам лаптоп Asus x54h oпитах се да си инсталирам драйверите от оригиналния сайт на Asus ( http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=X54H&os=29 ) обаче след свалянето и опита за инсталирване ми излиза това http://prikachi.com/images.php?images/664/6793664X.png , пробвах и от този сайт ( http://drivers.windows9download.net/go/4-761606-0-download.html ) http://prikachi.com/images.php?images/659/6793659C.png но след инсталацията , лаптопа започна много да бави и също така самият курсор леко бавеше и на десктопа излизаха нещо подобно като квадратчета с различни цветове и след това или забиваше или даваше fatal error и се рестартирваше сам. Ако някой знае как мога да оправя този проблем моля помогнете. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Избрахте ли операционна система: windows 7 32 bit / 64 bit?

При преинсталация, windows 7 сам си намира нужните драйвери.

https://www.google.bg/#q=%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%82%D0%B0%D0%BB%D0%B8%D1%80%D0%B2%D0%B0%D0%BD%D0%B5

https://www.google.bg/#q=%D1%80%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B2%D0%B0%D1%88

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да изпозлваш и тази програма. Тя ще ти инсталира необходимите драйвери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май доста ти харесва програмата, вчера я предложи и на друг потребител.

Не е ли по-добре, да се търсят ръчно? Според мен, тези програми са полезни. Показват ти нужните драйвъри (без да ги инсталираш) и си ги сваляш от официалният сайт.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май доста ти харесва програмата, вчера я предложи и на друг потребител.

Не е ли по-добре, да се търсят ръчно? Според мен, тези програми са полезни. Показват ти нужните драйвъри (без да ги инсталираш) и си ги сваляш от официалният сайт.

Да доста ми харесва, върши страхотна работа и ми спестява и време. Особено, когато има чудене и проблеми с драйверите си върши перфектно работата.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих си тази програма но нищо не стана тегли ми повече от няколко часа а когато се опитах да стартирам драйверите ми даваше грешка някаква ... Не знам мисля че със този лаптоп вече е свършено .. :)

Чудесно, щом ти върши работа. Ако приемаш съвети, се обърни към B-boy[styLe], защото не искам да го цитирам

Писах на B-boy[styLe] надявам се да ми отговори да видим каква ще става . Ако знаете и други начини да го поправя някак си пишете .

Благодаря ви предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как реши, че с лаптопа е свършено? Каква грешка ти дава програмата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А тоя лаптоп с каква видео карта е? Ако е на АТИ/АМД, защо предлагате някакви програми, вместо да му предложите да си изтегли драйвърите от официалния сайт? 

ПП: хубаво е преди инсталацията на нови драйвъри, добре да почистите от старите, защото често остават "остатъци".

Редактирано от ScD (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е как реши, че с лаптопа е свършено? Каква грешка ти дава програмата?

Пише че не могат да се инсталират тези драйвери 

А тоя лаптоп с каква видео карта е? Ако е на АТИ/АМД, защо предлагате някакви програми, вместо да му предложите да си изтегли драйвърите от официалния сайт? 

ПП: хубаво е преди инсталацията на нови драйвъри, добре да почистите от старите, защото често остават "остатъци".

Ати е но като ги изтегля от официалния сайт ми дава тази грешка :  http://prikachi.com/images.php?images/664/6793664X.png просто не мога да разбера в крайна сметка какви драйвери трябва да сложа за да спре да забива и да не дава грешки  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проверете дали имате инсталирани на компютъра

.NET Framework

VCredist (Microsoft visual C redistributable мисля че му беше пълното название)

Ако и това не помогне, изпробвайте следното:

След стартирането на инсталацията на драйвърите, дори при грешка, остава една папка C:AMDSupport

Там е разархивиран целия пакет на драйвърите.

Отворете Device Manager-a и намерете видеокартата.

От там задайте да обновите драйвъра и дайте пътя до по-горната папка. Ако не успее да намери драйвъра, можете да прибегнете до ръчното изрично задаване на драйвър.

например, при мен пътят до драйвъра за моето ати изглежда така:C:AMDSUPPORT13-1-legacy_vista_win7_win8_64_dd_cccPackagesDriversDisplayW86A_INF

Имал съм проблеми на един стар лаптоп с това, че не ми разпознаваше видео картата. Тогава се наложи да задам ръчно драйвъра, след което инсталацията разпозна картата и инсталира останалите неща успешно.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм на точно такъв лаптоп , същия модел . Драйверите от официалния сайт си стават без проблем , просто трябва да си изтегли последната версия . Лаптопа е с Radeon HD 7470 . За инсталацията  освен драйверите е нужно, както е посочен и по -горе NET Framework 4 .  Ето и линка за драйвера :

http://support.amd.com/en-us/download/mobile?os=Windows%207%20-%2064

Тегли се бета версия 13.11 с размер 241МБ , разкарва се всичко инсталирано до момента и се инсталира драйвера на ново

Успех !

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента съм на точно такъв лаптоп , същия модел . Драйверите от официалния сайт си стават без проблем , просто трябва да си изтегли последната версия . Лаптопа е с Radeon HD 7470 . За инсталацията  освен драйверите е нужно, както е посочен и по -горе NET Framework 4 .  Ето и линка за драйвера :

http://support.amd.com/en-us/download/mobile?os=Windows%207%20-%2064

Тегли се бета версия 13.11 с размер 241МБ , разкарва се всичко инсталирано до момента и се инсталира драйвера на ново

Успех !

В момента го свалям надявам се да тръгне Благодаря ти 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтеглих го всичко беше успешно но след рестарта и зареждането на eкрана Добре Дошли след това ми дава черен екран едвам едвам ги махнах че да се върне по старому :Д .. Утре ще го дам да го преинсталират но преди това ще попитам човека защо така е правил какви трябва да са били драйверите .

Редактирано от Божидар Бончев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата Емо , е преддложил най доброто и лесното за потребители на различни марки компютри,да си инсталират драйверите. Не винаги всичко се дава на готово, никъде не дават колкото хляб и толкова сирене.Той му е посочил плевнята , а вратата сам трябва да я намери,ако не знае как, си плаща. Дано автора пак да не стигне до съветите на форъма. поздрави на всички колеги.

Редактирано от balki65 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази „програма„ не може да инсталира този специфичен драйвър на AMD...Тя е за драйвъри,които всеки знаещ, може да си намери свободно с търсачката.   :nono:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Уважавам колегата Костов , но наистина прекали с препоръката за тази програма . Вместо да се стимулира четенето и научаването на някакви неща , постоянно препоръча тази програма като панацея . Ще го кажа още веднъж - въпросната програма DriverPack Solution прави записи на всевъзможни места и по регистри и къде ли не . За един смешен драйвер, който се тегли за около 5 минути заедно със откриването му на официалните сайтове на производителите, да се ползва страничен софтуер не е препоръчително ,а в много ,много случай и вредно . Безброй са случаите след използването на DriverPack Solution да се получават всевъзможни дефекти , включването на всевъзможни обновяваници на какво ли не ,самоинсталиране на какви ли не тулбари и "помощници ".

Конкретно за случая в тази тема , черния екран е поради други проблеми най-вероятно . Съвета ми е да след толкова опити и инсталиране на какво ли не, да се направи чиста нова  инсталация с триене на всички дялове и създаването им отново , което при Уиндоус 7 е елементарно . Едва тогава да се направи инсталация на посочения от мен драйвер . Проблем ако продължи да съществува с черни екрани и други симптоми , то тогава на тази машина софтуерни решения са малко вероятни .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам лаптоп Asus x54h oпитах се да си инсталирам драйверите от оригиналния сайт на Asus ( http://support.asus.com/download.aspx?SLanguage=en&m=X54H&os=29 ) обаче след свалянето и опита за инсталирване ми излиза това http://prikachi.com/images.php?images/664/6793664X.png , пробвах и от този сайт ( http://drivers.windows9download.net/go/4-761606-0-download.html ) http://prikachi.com/images.php?images/659/6793659C.png но след инсталацията , лаптопа започна много да бави и също така самият курсор леко бавеше и на десктопа излизаха нещо подобно като квадратчета с различни цветове и след това или забиваше или даваше fatal error и се рестартирваше сам. Ако някой знае как мога да оправя този проблем моля помогнете. 

по надоло колегите направо те разпиляха от простотии :)лесно е ще видиш :)ляв бутон на иконата  Компютър (My Computer)после на управление ( Divise Maniger )след това дисплеи - кликаш на него и ти зарежда с какъв драивер си даваш му деинсталиране и си готов win7 ше ти намери драивера САМ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш си последния драйвер на AMD от официалния сайт, след това избираш серията на твоята видео карта.

Разархивираш драйвера в папка по избор -> Публикувано изображение

След което от "Мениджъра на устройства(Device Manager)" обновяваш драйвера -> Публикувано изображение и Публикувано изображение избираш папката в която е разархивиран драйвера.

Ако евентуално ти даде грешка, направо го инсталирай от инсталатора след това отново дай обновяване, но задай опция да търсиш драйвър от списъка на windows -> Публикувано изображение

и след това задай инсталация на твоя модел видео карта БЕЗ надписа Microsoft!! така ще работи.

Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сваляш си последния драйвер на AMD от официалния сайт, след това избираш серията на твоята видео карта.

Разархивираш драйвера в папка по избор -> Публикувано изображение

След което от "Мениджъра на устройства(Device Manager)" обновяваш драйвера -> Публикувано изображение и Публикувано изображение избираш папката в която е разархивиран драйвера.

Ако евентуално ти даде грешка, направо го инсталирай от инсталатора след това отново дай обновяване, но задай опция да търсиш драйвър от списъка на windows -> Публикувано изображение

и след това задай инсталация на твоя модел видео карта БЕЗ надписа Microsoft!! така ще работи.

Успех!

Когато искащ видеочипа да ти работи със фсичките си функционалности и възможности за настройки , не се прави по този начин . Играл си си като гледам , но това ако не знаеш се нарича частична инсталация на драйвер. 

Поздрави и лек ден .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато искащ видеочипа да ти работи със фсичките си функционалности и възможности за настройки , не се прави по този начин . Играл си си като гледам , но това ако не знаеш се нарича частична инсталация на драйвер. Поздрави и лек ден .

Докторе, купи си една граматика и един правописен речник... срамота е... 

по надоло колегите направо те разпиляха от простотии :)лесно е ще видиш :)ляв бутон на иконата  Компютър (My Computer)после на управление ( Divise Maniger )след това дисплеи - кликаш на него и ти зарежда с какъв драивер си даваш му деинсталиране и си готов win7 ше ти намери драивера САМ

Айде не, мерси! Windows-овските драйвъри са пълна боза. Освен това, за теб важи същото като за доктора...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде не, мерси! Windows-овските драйвъри са пълна боза. Освен това, за теб важи същото като за доктора...

Благодаря за съвета , ще си взема бележка .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре докторе направи едно упътване как се прави пълна инсталация на драйвер, защото на мен WDM Microsoft драйвера който ми го инсталира каталиста по подразбиране ми крашва и нито една игра не ми тръгва, а като го направя по гореописания начин с избирането на драйвър от лист-а и избера този който е без Microsoft всичко работи.

И драйвера който имам е 2013 година в Driver details (този без Microsoft), а този който се инсталира с инсталатора е 2012.

Та очаквам предложения за пълна инсталация :)

И все още съм на мнение че начина който съм дал и описал е най-лесен и стабилен за инсталация на драйвер, ако съм в грешка ме поправи, но само недей да е по начина на Microsoft (next>next>finish) Това не е начин :)

Редактирано от SLiTE (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и такаааааааа - ТЯ простотията за това ходи по хората , не по животнитенали е направил най вероятно ъпдеит на системата - от където следва че библиотеката му е с нови параметри които са променени,и от тук следва че и настойките на всичко са сменени ако не си забелязал има едни числа след всеки ъпдеит на системата , разбери какво означават и тогава се излагай .с УВАЖЕНИЕ : theCrown

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и такаааааааа - ТЯ простотията за това ходи по хората , не по животнитенали е направил най вероятно ъпдеит на системата - от където следва че библиотеката му е с нови параметри които са променени,и от тук следва че и настойките на всичко са сменени ако не си забелязал има едни числа след всеки ъпдеит на системата , разбери какво означават и тогава се излагай .с УВАЖЕНИЕ : theCrown

За какъв ъпдейт на системата говориш? Никъде не се споменава друго освен ъпдейт на драйвърите. За коя библиотека говориш? За регистрите на уиндоус ли, за dll файловете на системата ли, за коя?Кои настройки са сменени според теб? За какви числа говориш след ъпдейт на системата? За версията на уиндоус или...?Говори с конкретни факти/примери, та да видим кой се излага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от BluePower
      USB Портовете не ми работят ето и снимка

• от Petar02
      Здравейте,           Не успях да намиря друга тема, по моя въпрос и за това отварям нова. Имам лаптоп Lenovo x61 windows 7 home premium. Когато го включа щом ми каже добре дошли става черен екрана и само мишката може да се движи. Така стои и не ми зареждат иконите. Щом дам Ctrl+Alt+Del и отворя Task Manager и изчакам ми се отварят иконите и си зарежда. След изчакване 30 минути при опит за отваряне на controll panel някой път се отваря, но почти винаги забива и се рестартира.
      Лаптопът е закупен втора употреба и е на норвежки, след като не мога да стигна до control panel, ни мога да му сменя и езика.
      Моля за помощ.
    • от Мирослав Каменов
      Здравейте, моят проблем е следният лаптопът ми е Guru M67SRU закупих си оригинален диск за Windows 7 от Microsoft с цел да вдигна битовете на моят понеже е 32 Bit а искам 64 Bit така сложих диска във лаптопът пуснах инсталацията започнах да го инсталирам и ми изписа че „Windows не може да се инсталира защото е стартиран безопасен режим натиснете Ok за да продължите натискам и вадя диска и пускам Windows normally излиза ми това натискам ok пак това пробвах да вляза във Safe Mode да го спра не става излиза ми само това на снимката и не ме пуска вътре помощ!!!!

• от fresh_bones
      Добър ден от няколко дена компютъра прави проблеми . Не иска да стартира . Пускам го от кобчето тръгва да свети пък не зарежда windows . Трябва го изключа и да го включа пет пъти за да зареди . И още нещо някой път не върти перката на  захранването и също така по някой път като зареди Windows  след като влезе след 2-3 минути ми забива и излиза син екран . Не знам какво да права да го вода на ремонт или ще мога сам да го поправа .  Днес го преинсталирах ама проблема си остава .  Параметрите му са 2 рам  процесор Intel Celeron e3300  две ядра , дънна платка biostar G47-M7 ,  видеокарта Nvidia Getforce  210 1gb . хард диск ADATA sp550 (sata 3 ) . 
      Ето го синия екран http://prikachi.com/images.php?images/643/9357643t.jpg
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.