Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
еди

Търся начин за гледане и редактиране на m2ts от телевизор Sony

Препоръчан отговор

Наскоро се сдобих с нов телевизор Сони и направих запис на външен диск на HD програма. Дискът е регистриран от софтуера на телевизора и е форматиран в NTFS. Самият видео файл е с разширение .m2ts. Свалих го на компютъра си и опитах да го отворя с няколко плеъра и не тръгва. Изрично уж подържат този формат, но не искат да го отворят. Същевременно на телевизора си работи (казвам това за да се избегне въпроса да ли самият файл не е повреден). Търся начин за гледане на компютър Windows 7 Ultimate x 64) или поне някакъв конвертор с който да може да се обработи с най-малко влошаване на качеството, и да може да се редактира (нарязване) на видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако правилно разбирам искате да го пуснете на PC! Какъв плеър ползвате?Има десетки плеъри,с които можете да отворите m2ts формат!Не виждам никакъв смисъл да правите конверсия на файла и да ,,влошавате,,качеството излишно!

Едит---а може би говорите за плейване на самия телевизор-малко ми става неясно от поста Ви!?

Редактирано от skalata_73 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шансовете са минимални, записани по тоя начин дискове се гледат само на телевизора, с който е направен записа.

Бях попадал на описания за отваряне на запис от ПС, но вероятността е минимална.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Шансовете са минимални, записани по тоя начин дискове се гледат само на телевизора, с който е направен записа.

Бях попадал на описания за отваряне на запис от ПС, но вероятността е минимална.

Сигурен си,че запис от ТВ не може да се пусне от ПЦ!?!?

Я помисли пак! 

Преди да ми отговориш аз ще ти отговоря-пускал съм (макар и веднъж като пробвах запис на моя телевизор) запис от ТВ с плеър от ПЦ... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Опитай с този плеар:  http://www.winxdvd.com/resource/m2ts-player.htm

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става дума за плейване на запис направен от телевизор. Пробвах с DAPlayer, KMPlayer, Aurora Blu-ray Media Player, CyberLink PowerDVD, PotPlayer64, TotalMedia Theatre 5. Сега ще пробвам горния линк, ама ме съмнява вече.

п.п Пробвал съм го - не става.

Редактирано от еди (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Става дума за плейване на запис направен от телевизор. Пробвах с DAPlayer, KMPlayer, Aurora Blu-ray Media Player, CyberLink PowerDVD, PotPlayer64, TotalMedia Theatre 5. Сега ще пробвам горния линк, ама ме съмнява вече.

п.п Пробвал съм го - не става.

Аз съм пускал записан от ТВ файл с Potplayer ! Можеш ли да прикачиш файла да го пробвам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен си,че запис от ТВ не може да се пусне от ПЦ!?!?

Я помисли пак! 

Преди да ми отговориш аз ще ти отговоря-пускал съм (макар и веднъж като пробвах запис на моя телевизор) запис от ТВ с плеър от ПЦ... :)

Пиша това, което чета - знаеш къде, та не ме карай сега да ти търся линкове, нямам време за ровене. Освен това, ТВ обикновено не работи под Windows, та не знам как точно ще пуснеш файл от Linux под Windows. Споменава се многократно и, че вероятността да се пусне записан от самия ТВ диск на друг ТВ е = 0.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пиша това, което чета - знаеш къде, та не ме карай сега да ти търся линкове, нямам време за ровене. Освен това, ТВ обикновено не работи под Windows, та не знам как точно ще пуснеш файл от Linux под Windows. Споменава се многократно и, че вероятността да се пусне записан от самия ТВ диск на друг ТВ е = 0.

Аз пък ти казвам от проверен файл,не от четене.Не знам Linux ли Minux ли има в ТВ,но аз съм пускал такъв файл на лаптопа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, тогава обясни на човека как да го направи, защото той пише, че е пробвал с PotPlayer.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, тогава обясни на човека как да го направи, защото той пише, че е пробвал с PotPlayer.

E писах ако иска да прикачи файла да го пробвам тоя прословут файл дето не става!Имам желание да помогна.А ако си мислиш,че лъжа (на което ми намирисва)-дълбоко се лъжеш :) Между другото и ти знаеш,че тия от SONY са върли противници на ,,пиратски,, неща та може нещо и самия файл записан от това SONY да е кодиран,или нещо от сорта  и да има  някаква защита, (не знам точно какво,но предполагам,че е възможно да има нещо такова) и да не позволява наистина да се възпроизведе.От SONY са способни на всичко.

Не споря,че в случая наистина може,защото естественно не знам дали е така а споделям,че съм пускал файл записан от ТВ ми на лаптопа ми.Затова и исках и аз да изпробвам този файл.Какво толкова се пънеш не знам.

Целта ми в подобни теми винаги ми е била да помагам с каквото мога-не да трупам постове,или да се правя на интересен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

"не знам дали е така а споделям,че съм пускал файл записан от ТВ ми на лаптопа ми.Затова и исках и аз да изпробвам този файл."

Тук се говори за определен фаил  , в случая  "м2ts" , който доколкото си спомням го няма в контейнера на Potpleyar. Можеш да отвориш плеара и да погледнеш дали посоченият фаил присъства в листата на плеара. 

Погледни тук:  http://en.wikipedia.org/wiki/.m2ts

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"не знам дали е така а споделям,че съм пускал файл записан от ТВ ми на лаптопа ми.Затова и исках и аз да изпробвам този файл."

Тук се говори за определен фаил  , в случая  "м2ts" , който доколкото си спомням го няма в контейнера на Potpleyar. Можеш да отвориш плеара и да погледнеш дали посоченият фаил присъства в листата на плеара. 

Погледни тук:  http://en.wikipedia.org/wiki/.m2ts

Не мисля да гледам никъде.Potplayer oтваря m2ts файлове. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще кача по-натък, защото наличният е към 3,5ГБ. Ще направя един малък и ще го споделя. И аз вече си мисля, че се кодира с някаква защита, защото видях, че самият телевизор изважда съобщение, че този запис може да се гледа само на този телевизор. В упътването отново видях такова пояснение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ще кача по-натък, защото наличният е към 3,5ГБ. Ще направя един малък и ще го споделя. И аз вече си мисля, че се кодира с някаква защита, защото видях, че самият телевизор изважда съобщение, че този запис може да се гледа само на този телевизор. В упътването отново видях такова пояснение.

Аз ненапразно съм пуснал линка към Wikipedia.  Като пуснеш линк, аз също ще го изтегля и ще ти дам резултат след това.

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

E...щом има такова съобщение а и пише в упътването няма какво да се чудиш.Явно тия от SONY всичко си кодират....

Иначе пробвай и ще се убедиш,че Potplayer-а отваря m2ts файл.Такива са почти на всички Blu-Ray рипове из торентите ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... защото видях, че самият телевизор изважда съобщение, че този запис може да се гледа само на този телевизор. В упътването отново видях такова пояснение.

Ей това имах предвид. Тук не става дума кой плеър принципно отваря файла (вероятно са единици тия, дето не го могат), а говорим за файл, записан от телевизор. Не е едно и също.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

m2ts  е само контейнера.

Има една малка програмка MediaInfo,която дава информация за видео/аудио файлове.

Така може да се разбере точно какъв е кодека, който трябва да присъства във плеъра/конвертора (за да може да го разчете/конвертира).

Лично, бих пробвал със програмата VLC (това може да е полезно)  и  конвертора MediaCoder (за да го обърна във някой разпространен видео формат).

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей това имах предвид. Тук не става дума кой плеър принципно отваря файла (вероятно са единици тия, дето не го могат), а говорим за файл, записан от телевизор. Не е едно и също.

Ти обаче не преставаш да се пънеш и не разбирам защо?!?! За пореден и последен път ти казвам,че съм пускал файл с плеър от лаптопа,който е записан от телевизор !!! Нещо неясно? Изобщо не съм спорил дали  файла от въпросния телевизор може да се плейне по този начин-затова и поисках файла,който обаче след последните постове за съобщението,което си е пишело,че не може-няма какво да го коментираме.

Доказателсва ли искаш,спорове,какво ли?

ФАЙЛ ЗАПИСАН ОТ ТВ СЪМ ГО ПУСКАЛ С ПЛЕЪР ОТ ЛАПТОП!!!

Съжалявам за последния ред-не ,,крещя,, но явно някой тук не вижда какво съм писал,та белким сега види!!!

А по повод на другия недоразбрал ето шот от Potplayer с m2ts файл.

Публикувано изображениеНищо лично-просто се обосновавам :) Единственно съжелявам,че въпросният файл записан от ТВ съм го изтрил,защото ми беше за проба и не ми е трябвал,но за неверниците съм готов да направя друг такъв и да постна и друг шот,та белким повярват...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв смисъл да нервничиш, приятелю, а да прочетеш малко по-внимателно текста, който гласи:

Пиша това, което чета - знаеш къде, та не ме карай сега да ти търся линкове, нямам време за ровене...

Някъде да пише, че аз съм правил проби? 

И на мен ми е интересно да го видя тоя файл, но не мисля, че ще стане, при това по съвсем очевидни причини.

Със здраве!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв смисъл да нервничиш, приятелю, а да прочетеш малко по-внимателно текста, който гласи:

Някъде да пише, че аз съм правил проби? 

И на мен ми е интересно да го видя тоя файл, но не мисля, че ще стане, при това по съвсем очевидни причини.

Със здраве!

Наистина леко се поизнервих,защото едва ли не ме упрекваш в лъжа,а не е така.Нищо лично приятелю.За  въпросния файл на автора след коментара му за съобщението е може би повече от ясно,че няма да стане.Тук явно ,,противопиратските,,и тем подобни презумции на SONY които са небезизвестни имат пръст(защото когато записвах файла от Panasonic-a нито имаше такова съобщение,нито пише в упътването,а и съм го пробвал)Но.....темата малко или много отиде и на друго ниво (ако мога така да се изразя)а някои тук въобще не схванаха това! Другото вече споделих и написах и няма да се повтарям като папагал.Който разбрал-разбрал.

Със здраве :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че се изнервихте в темата ми. Ето го въпросният файл. Линка към плъгина за VLC(който също съм пробвал) е за Панасоник. Как се работи с тази програма Медияинфо, че при мен само името на файла излиза и неговата големина.

Редактирано от еди (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам, че се изнервихте в темата ми. друг.

Note: This file was uploaded by an unregistered user of FileToLink.

To download the file, you have to authenticate via Facebook or Google+.

Не искам да се регистрирам в този сайт - дай линк без регистрация...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Note: This file was uploaded by an unregistered user of FileToLink.

To download the file, you have to authenticate via Facebook or Google+.

Не искам да се регистрирам в този сайт - дай линк без регистрация...

https://cloud.mail.ru/public/a106d79b1ae9/video.rar

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Беше красноречиво и ясно след постовете ти за съобщението,но понеже си падам експериментатор--потвърждавам--файла ти не се отваря по никакъв начин.Сори--SONY са си свършили добре работата--за съжаление....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Тъп Но Грозен
      Здравейте имам един много странен проблем. При набиране на даден номера преди още да е дало свободно, и разговора прекъсва. Когато някой ме набира мен по-същият начин, преди да даде свободно "Разговорът завърши". Проблема се решава при рестартиране на телефона, за няколко часа или ден и после е пак същата ситуация.   
      Пробвах да реша проблема, с нова карта от оператора, не се получи. Сменях мобилната мрежа от 3 на 4г оправя се за известно време и пак е същото.

Телефона е с най-новият софтуер 5.1.1 

Моля, ви помагайте
    • от |VIP|d3v1L
      Здравейте. Използвам Sony Xperia Z3 Plus. Имам голям проблем с прегряването на телефона. Без да го използвам няколко часа държи температура на процесора около 38-40 градуса. Когато го използвам започва да грее като печка. Вдига температура от 45-50 градуса при сърфиране в браузъра, социалните мрежи и т.н. 55-65 градуса при по - голямо натоварване например от игри независимо каква е играта и колко е тежка. Камерата в този случай е неизползваема. Излиза съобщение което уведомява, че устройството е с повишена температура и тя ще се изключи автоматично, за да се охлади. Това се случва при заснемане на видео, 4К видео и по - рядко при снимки. Търсих много из нета, но нищо конкретно не намерих. Пишеше в един сайт че от Sony са пуснали някакъв пач за този модел, който оправял проблема с прегряването, но не можах да го открия. Моля ако някой е имал подобен проблем и го е разрешил  по някакъв начин да сподели. Благодаря предварително! 

• от HackerX
      Разглеждах телевизори до 1000лв и се спрях на SONY KDL-48WD650 (1, 2) Добър избор ли е както за филми, така и за игри на PS4?
      Като алтернатива има LG 49LH630V, той по-качествен ли е и струва ли си допълнителната разлика в цената?
    • от Bat_Koki
      Здравейте на всички.Имам проблем с телевизор Sony Bravia модел KD-49X8309C.Телевизора е с операционна система андроид, но не съм сигурен за кой точно.Проблема е, че постоянно ми изписва "за съжаление DirectSetting спря" и каквото и да му пусна постоянно спира.Клиповете в нета насичат,немога да си пусна филм през флашка всичко спира.Може ли някой да помогне.Благодаря Ви.
    • от LaMuSz
      Здравейте,
      племенника ми си е сложил парола за заключване на телефона, която в последствие е забравил. Също така не си помни паролата за google акаунта. Как мога да изтрия цялата информация на телефона и в същото време да го RESTORE-на до първоначален режим?
      Свалих PC Companion, но там има "Software repair" при който не мога да продължа без да сложа отметка на "Yes, I know my Google™ account details", а в действителност Аз не ги знам (нито племенника ми...все пак е 3ти клас) :о)

Ще съм Ви благодарен, ако може да помогнете! Моделът на телефона е "Sony xperia™ E5"
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.