Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

felix123

Търся дъно с 2x PCI Express x16

Препоръчан отговор

Нищо подобно, трябват карти, които се ползват и са направени за изчисления, a Ати и Нвидиа не са такива.

Нещо си се объркал точни карти на Ати се използват. За Нвидия е ясно че не стават за целта.

Защото не съм слънце, за да огрявам навсякъде, а и копането за мен е чист идиотизъм, не бих помагал на някой да хаби ток за вършене на нищо. 

Бягай да грееш някъде другаде.

Току що нарече идиоти половината хора в този форум 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие хубаво го нападате Papugai, но той знае какво говори! Вярно, че е доста рязък, но пише истини за разлика от други!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защото не съм слънце, за да огрявам навсякъде, а и копането за мен е чист идиотизъм, не бих помагал на някой да хаби ток за вършене на нищо.

Вместо да се измъкваш като да не казвам кво да беше ни осветлил кои са видеокартите за изчисления само с една дума а?

Вие хубаво го нападате Papugai, но той знае какво говори! Вярно, че е доста рязък, но пише истини за разлика от други!

Та кое от изказването му е истина, че нещо нищо не се разбра? Кат ше се прави на важен да беше трайкал.

Аз понеже съм от тъпите та искам да се образовам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

предполагам говори за ASIC , просто цената им е непосилна ??!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вместо да се измъкваш като да не казвам кво да беше ни осветлил кои са видеокартите за изчисления само с една дума а?  Та кое от изказването му е истина, че нещо нищо не се разбра? Кат ше се прави на важен да беше трайкал.Аз понеже съм от тъпите та искам да се образовам

butterflylabs

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И отваряш картата и вътре има какво? Бога на калкулацията? Чудя се, що хората от конкурентният ни сайт, си копаят вече с R9 2XX карти и мъчат да пробият 1100КH/hс с R9 290X, а не са се снабдили с туй чудо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде да си говорим за съществуващи неща а не за такива дето щте ги има евентуално след някакво си време.

Хората от години копат с Ati и някакъв умник за секунда ги обяви за идиоти. Па чак и копането било глупост!!!! Хората от глупости точно правят милиони. Да го питам експерта Facebook-a умност ли е?

Аде да направим проста сметка.

Вмомента един Asic s 333MH/s копа около 0.00001BTC за час. Та тая карта идва около 1800 пъти по-бърза което прави по 0.018BTC за час, в момена курса e 873 долара което прави 15,71 долра на час или 377 за ден или 11314 долара на месец. А тя струва само 4680 и ше се плати само за 13 дена. На хартия е чудесно ама дай да го пипнем. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По скромните копачи минаха на 280ки тези с повече възможности скочиха малко по нагоре.

Преди седмица бях попаднал на една мина с 5бр 290ки и според собственика се справяше доста добре. 

Публикувано изображение

За целта се използват се ей такива преходници. Вървят по около 15-20лв бройката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Упс, май за 290Х числото съм объркал и не е около 1100КH/h, а 1100МH/h Случва се и аз човек :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, а може ли малко да ме информирате за какво служи всичкото това копане? Използват се машините на хората за изчисления и затова получават пари, но какво чак толкова изчисляват (копаят?)?

Докато попитам и намерих отговор, пусти мързел...: линк

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де, а може ли малко да ме информирате за какво служи всичкото това копане? Използват се машините на хората за изчисления и затова получават пари, но какво чак толкова изчисляват (копаят?)?

Докато попитам и намерих отговор, пусти мързел...: линк

1.Какво е Bitcoin?

- най-просто казано - виртуална валута. 

2. Какво е това "копане"?

- на практика в момента BTC се копае точно, както се копае и златото, т.е. обезпечаването на практика идва от изчисленията, които полагате, за да спечелите валутата

3. Какви са изчисленията, какво смятаме?

- изчисленията са свързани със сигурността на транзакциите на BTC, нищо повече

4. Как се правят изчисленията?

- с помощта на специализиран софтуер, по-долу ще изброя стъпките за подкарването на всичко.

източник форума на хардуер.бг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Упс, май за 290Х числото съм объркал и не е около 1100КH/h, а 1100МH/h Случва се и аз човек :)

Добре де аз понеже съм невежа ASIC се намират по 80-100лв и три копат колото такава карта, а тези карти са по-скъпи, па искат и друг не евтин хардуер. Вярно, че картата може да копа и друго но....... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Току що нарече идиоти половината хора в този форум 

Не само тук, в хардуербг например идиотите са повече от 90% , защото празните им тикви могат само да копират.

Ползват ATI за копане, защото се иска акъл, за да мислиш, а не само да правиш като останалите.

Nexys™2 Spartan-3E FPGA Board

Образовайте се малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не само тук, в хардуербг например идиотите са повече от 90% , защото празните им тикви могат само да копират.

Ползват ATI за копане, защото се иска акъл, за да мислиш, а не само да правиш като останалите.

Образовайте се малко

Папи, я стига си тролил :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Образовайте се малко

И като нямаше какво да кажеш дате линк към дъно?

Обикновено хардуера за копане се избира така че да можеш след 5-6 месеца да го продадеш на добра цена.

2-3 пъти засичам теми в които пишеш правиш се на много знаещ не подкрепяш с нищо знанията си.

Според теб всички са тъпанари и идиоти а ти си не признат гении.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля спазвайте добрия тон и се въздържайте от офтопик!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване