Премини към съдържанието
lowriderzzz

Въпрос:добра инвестиция ли е златото струва ли си да се купува ?

Препоръчан отговор

От скоро обмислям да закупя злато. Как мислите добре е сега да се купува, тъй като цената му постепенно пада, гледайки графиката в този сайт.Моля да се аргументирате с отговора си също така.

ПП. моля ако темата приляга по-добре за друг раздел да се премести
Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дали е на има смисъл, само вие може да си направите сметката. Както е казано и при покупка и при продажба, освен ако не можете да го правите директно на борсата, при препродажба на посредници, се губи по около 5-10% и в двете посоки, което убива смисъла за обикновените хора. Тук е мястото да попитам, дали имате някаква връзка със въпросният сайт и дали не му правите реклама с поставеният линк.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tavex е от където аз купувам. Златото трудно мога да го нарека инвестиция... Ако имаш излишни пари, които можеш да замразиш за година-две поне, да, не е лоша идея да вложиш пари в злато.

Сега цените просто се сринаха... За мен сега е подходящ момент за покупка. Въпреки че честно казано, ако това което съм купил го обърна обратно в левове, в момента загубата ми е голяма, защото купих на по-високи цени...

Редактирано от djagi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От скоро обмислям да закупя злато. Как мислите добре е сега да се купува, тъй като цената му постепенно пада, гледайки графиката в този сайт.Моля да се аргументирате с отговора си също така.

Благодаря.

Погледнете 10-годишната цена тук и тогава ще говорим: http://www.monex.com/prods/gold_chart.html

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

kitco.com е сайта... Имат приложение и за мобилни телефони, тавекс също... Това е една интересна статия...

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всяка инвестиция е рискова. Приемете риска, че може да загубите. За да печелите от каквато и да е инвестиция, то малко с малко ще да трябва да следите някои фактори, индекси и състоянието на борсите. Ще трябва да имате нюх, опит и пр. т.е Всичко си има "точното време, място и начин". Ако сте лаик и смятате да ударите "кьоравото", то по - добре не се захващайте.

Иначе инвестицията в ценни метали винаги е била за предпочитане.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе инвестицията в ценни метали винаги е била за предпочитане.

Също и на ДЦК. ;)

Не забравяйте че всяка инвестиция е поет риск.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това дали е на има смисъл, само вие може да си направите сметката. Както е казано и при покупка и при продажба, освен ако не можете да го правите директно на борсата, при препродажба на посредници, се губи по около 5-10% и в двете посоки, което убива смисъла за обикновените хора. Тук е мястото да попитам, дали имате някаква връзка със въпросният сайт и дали не му правите реклама с поставеният линк.

Не нямам връзка със сайта, не му правя реклама. Това ми излезе в Гугъл на 1во място като написах "цена злато".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се извинявам за въпроса, който ще задам и не ми е целта да разбера някаква конкретна цифра, но бихте ли споделили параметрите на инвестицията, за да добия представа насоката, в която вървите?

Дайте диапазон (примерно 100-150 лева), а не точна сума.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз се извинявам за въпроса, който ще задам и не ми е целта да разбера някаква конкретна цифра, но бихте ли споделили параметрите на инвестицията, за да добия представа насоката, в която вървите?

Дайте диапазон (примерно 100-150 лева), а не точна сума.

малка сума 2-3 хиляди. Става дума за дългосрочна инвестиция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така и предполагах.

Взимай златото и не му мисли сега.

Прибирай, а някой ден, като тръгнеш да го продаваш ще можеш да си позволиш лукса да изчакаш сгоден момент, когато цената му е по-висока.

Нито можеш да спечелиш осезаемо, нито можеш да загубиш кой знае какво.

Идеята на дългосрочната инвестиция е най-вече да се запази стойността на вложените средства, за да не се обезценяват с времето.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря.

Най-добрата инвестиция. Купувай смело! Златото никога не се губи и дори и да има понякога известен спад, рано или късно се вдига отново. Ако смяташ да инвестираш в дългосрочен план - само злато!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не зная на какъв принцип се съхранява - банков депозит или трезор . Но не дръжте злато и пари по домовете си !!! Последните години масово се обират къщи и апартаменти и все "улучват " на злато и пари в брои ! Макар ,че по медийте и дума не се обелва за това има бум на обири на частни лица . Пари и ценности само в банка !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

малка сума 2-3 хиляди. Става дума за дългосрочна инвестиция

Това е една тройунция... Горе-долу, нищо и половина, тоест и риска не е голям, а и парите. Само трябва да помислиш, дали е добре за теб да замразиш тези 1900 (приблизително) за дълго време, понеже златото не е подходящо в тази форма за спекулация и бързи печалби... Според мен, за такива суми, просто не си струва... Предполагам, ще следиш всеки ден курса и ще имаш притеснения... най-вероятно, а просто трябва да ги забравиш тези пари. Взех на 2338 лева за унция, смятай сега колко ми е печалбата, при положение, че сега е 1778 лева изкупната цена... Сега го сметнах, 560 лева ми е загубата на монета от една тройунция.

Най-добрата инвестиция. Купувай смело! Златото никога не се губи и дори и да има понякога известен спад, рано или късно се вдига отново. Ако смяташ да инвестираш в дългосрочен план - само злато!

Ами последните две-три години показаха, че не е точно така... Но аз лично вярвам в златото, вярвам, че ще се върне ако не следващата година, то по следващата най-малкото на предишните стойности. За мен, в момента този спад е необясним... А златото загуби горе-долу 30% от стойността си и то за много кратко време.

п.п. и ... това не е инвестиция... Не мислете за златото като за инвестиция, понеже не е...

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готов ли си на риск? Искаш ли да печелиш.!!!

Ще ти трябва някаква къса позиция с висок риск. Става въпрос за някакъв инструмент различен от покупко / продажбата на ценни метали.Това обаче не е игра за всеки. !!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Парите трябва да се движат а не да се замръзяват. Но ако те е страх и не искаш да се обезценят може и в злато ... макар че златото на мен ми носи лош късмет но при вас може да е на обратно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Парите трябва да се движат а не да се замръзяват. Но ако те е страх и не искаш да се обезценят може и в злато ... макар че златото на мен ми носи лош късмет но при вас може да е на обратно.

Колко да ги движиш 2-3к лева.....То и в злато според мен, няма смисъл да се обръщат, ама кат е решил да инвестира, нека ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко да ги движиш 2-3к лева.....То и в злато според мен, няма смисъл да се обръщат, ама кат е решил да инвестира, нека ;)

Малко са хората които са станали за един ден милионери. Лично аз обаче познавам такива които почнаха преди 20 години с толкова и сега са а също познавам и хора на които през ръцете им минаха стотици пъти повече от 2-3к и сега нямат нищо и са на борчове. Късмет, нюх, характер ... много са факторите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко са хората които са станали за един ден милионери.

Явно автора ще е първия, станал милионер от съвети във форум.....

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От скоро обмислям да закупя злато. Как мислите добре е сега да се купува, тъй като цената му постепенно пада, гледайки графиката.

Гледаш го 33лв. ама едно време беше по 22лв.Не се занимавай със злато.Инвеститорите прибягват до него при очаквания за голяма криза.А тя уж отминава.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Готов ли си на риск? Искаш ли да печелиш.!!!

Ще ти трябва някаква къса позиция с висок риск. Става въпрос за някакъв инструмент различен от покупко / продажбата на ценни метали.Това обаче не е игра за всеки. !!!!

ГОтов съм на риск, но не и точно в тази област. Това не го правя с цел печалба, защото така или иначе експертизата ми лежи в други области. По скоро като защита от инлфлации, кризи, държавни схеми, банкови фалити и т.н.  в близките години.

Редактирано от lowriderzzz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не го правя с цел печалба, защото така или иначе експертизата ми лежи в други области. По скоро като защита от инлфлации, крижи, държавни схеми, банкови фалити и т.н.  в близките години.

Е тогава ги слагай на дългосрочен депозит където лихвата е по-голяма в някоя банка и си свиркай , поне ще имаш сигурна печалба която ще покрие голяма част от инфлацията . Банката и да фалира има гаранция до 100 000 лв на калпак от БНБ . Златото ако падне още макар и малко и като сложиш инфлацията която яде стойноста на парите ти влизаш яко вътре .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

^ Джей Пи Морган бил казал "Златото е пари, всичко друго е кредит"... Не знам ще пада ли още, но ако може да се вярва на някои хора, добиването на една тройунция струва 1000 долара. В банка наистина са ти защитени парите, ама да не става такова нещо, че всички банки ще се срутят като плочки от домино, пък как и кога ще си върнеш парите, според мен ще е доста проблемно... Дългосрочния депозит за мен не е добър начин да си замразиш парите. По-добре е краткосрочен депозит, при който избягваш и данъка на Дянков... Пък и банките се изхитриха и предлагат краткосрочни депозити с по-изгодни условия от дългосрочните, но пък за два бона не мисля че има значение, тъй или иначе... Освен това, лихвите ще падат още и не е много сигурно каква инфлация ще покриеш. Златото е супер, но ако няма да го пипаш в следващите година-две, пък и ако е в по-големи количества, имаш и разход за сейф, евентуално, а малки и евтини сейфове почти никъде няма свободни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля, че е добре да се инвестира в злато в момента. По добре е в индекси. Тренда е нагоре, а е и техния ред да се балонират. При американските индекси например имаме сериозен пробив от най високите нива от преди предишната криза, и цената вече дълго време задържа над тези нива. Данните за американската икономика са добри. Има пари в населението и фирмите. Очаквам солиден ръст на цените на акциите и индексите.

Според мен предстои златото да прави нови дъна, поради очакванията от спиране на количествените улеснения с последващо вдигане на лихвите от ФЕД.

Не е препоръка де. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето, например Дау направи на дневна чашка с дръжка, което е силна бича формация. Съгласно някои ръководства по инвестиране се отиграва по следния начин. Сигнал за откриване на дълга позиция се счита пробив на цената над най високото ниво на дръжката. Стоп препоръчват да се слага на 7  до 10 % от цената надолу. Цел минимум 20 % от цената нагоре. Но това е минималната цел. Аз лично очаквам Дау да достигне минимум 26000 преди следващия по голям срив.

Не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.