Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте, днес видях че в D диска на компютъра ми се е появил файл с име msdia80.dll. Мисля, че се появи след като си инсталирах battlefield bad company 2 от Origin. Играта е легално купена! Поразрових се в нета и намерих че този файл вероятно е от Microsoft Visual C++ 2005. Честно да си кажа не знам какво е това Microsoft Visual C++ 2005, но мисля, че е някаква добавка за да върви играта по-добре, защото като я инсталирах ме питаше дали съм съгласен с това нещо на microsoft. В поддръжката на microsoft: http://support.microsoft.com/kb/927665 пише как да сложим файла на правилното място. Преди мисля, че пак се беше появил този файл, но го изтрих. Така въпроса ми е мога ли да изтрия този файл безопасно (без да засягам някои програми) или трябва да се опитам да го преместя.post-340335-0-08564000-1386964964_thumb.post-340335-0-44224700-1386965013_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирал си някакво приложение на дял D. Кое е то?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм инсталирал нищо в дял D. Най вероятно този файл се е получил след като си инсталирах battlefield bad company 2 или portal 1 и 2. Но аз винаги си инсталирам всичко в дял C. Четох, че този файл се появявал в грешна директория в следствие на това че Microsoft Visual C++ 2005 или нещо подобно не се е било инсталирало правилно. Но при мен всичко си работи безотказно. Спомних си, че и преди ми се бе появил същия файл и го изтрих. Въпроса е безопасно ли е да го изтрия или да се мъча да го местя. Предварително благодаря за отговорите. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което работи, не се ремонтира.

Тоест мога спокойно да го изтрия или да се опитам да го сложа там където трябва?

Редактирано от gamevid98 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо , но ме дразниш много и мисля да помоля администраторите да пуснат една анкета дали "ЕмоКостов е помогнал на някой с всичките си 8к постове" или просто е човек без работа който трупа рейтинг с безмислени отговори.

Благодаря.

П.П.Извинявам се на автора за оффтопика

Редактирано от Joll1Roger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо , но ме дразниш много и мисля да помоля администраторите да пуснат една анкета дали "ЕмоКостов е помогнал на някой с всичките си 8к постове" или просто е човек без работа който трупа рейтинг с безмислени отговори.

Благодаря

Това е твое право.

1. Не трупам рейтинг.

2. Ако има проблем администраторите ще ме уведомят.

3. Теб лично с какво те обидих или с какво и къде те дразня.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е мястото да обяснявам между другото ще те репортвам за спам за всеки безмислен пост.

Извинения на автора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е мястото да обяснявам между другото ще те репортвам за спам за всеки безмислен пост.

Извинения на автора

Както казах, твое право е!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм инсталирал нищо в дял D. Най вероятно този файл се е получил след като си инсталирах battlefield bad company 2 или portal 1 и 2. Но аз винаги си инсталирам всичко в дял C. Четох, че този файл се появявал в грешна директория в следствие на това че Microsoft Visual C++ 2005 или нещо подобно не се е било инсталирало правилно. Но при мен всичко си работи безотказно. Спомних си, че и преди ми се бе появил същия файл и го изтрих. Въпроса е безопасно ли е да го изтрия или да се мъча да го местя. Предварително благодаря за отговорите. :) 

Доколкото виждам, този файл е системен файл за Visual C++ и за някой Windows базирани подобни приложения. Мястото му не трябва да е там а трябва да е:"C:Program FilesCommon FilesMicrosoft SharedVCmsdia80.dll". Виж дали този файл съществува в тази директория. Ако е там, този може спокойно да го изтриеш. Ако не е там този не го пипай.

Ако толкоз те дразни, може да го направиш и скрит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест мога спокойно да го изтрия или да се опитам да го сложа там където трябва?

Тоест, по-добре е да не го пипаш.И да изпълниш указанията от сайта за помощ и поддръжка, най-вероятно ще получиш следното съобщение  :

http://img59.imageshack.us/img59/9918/erroru.png

Редактирано от keba (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файловете не се появяват или местят от само себе си. Още повече в друг дял. Вероятно въпросният файл се използува от услуга или апликация и е бил скрит, докато някакъв процес не му е променил въпросният атрибут. След като не пречи на работата на компютъра и не си уверен, дали не е част от система, просто го остави в този му вид, или както и колегата дава съвет, го скрий. Определени библиотеки широко се използуват, далеч не само и строго, в една програма или пакет от програми на определена фирма. Нищо не пречи с Visual C++ всичко да си е наред и в наличност.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ти пречи да го изтриеш за проба , ако в момента се използва - няма да можеш да го изтриеш . Ако ти даде да го изтриеш , рестартирай компютъра , изпробвай играта която си инсталирал и ако работи , можеш тогава и кофата да изпразниш .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото виждам, този файл е системен файл за Visual C++ и за някой Windows базирани подобни приложения. Мястото му не трябва да е там а трябва да е:"C:Program FilesCommon FilesMicrosoft SharedVCmsdia80.dll". Виж дали този файл съществува в тази директория. Ако е там, този може спокойно да го изтриеш. Ако не е там този не го пипай.

Ако толкоз те дразни, може да го направиш и скрит.

В папката за, за която спомена имам файл с подобно име. Името е msdia100.dll. Преди мисля че го бях изтрил като се бе появил и всичко си работеше. Добре, мислех да пробвам да го местя или да го изтрия, но реших просто да го дам скрит. Но, не мисля че ако го изтрия ще се случи нещо сериозно. Благодаря ти за отговора.

Благодаря за всички отговори реших да оставя файла там където си е, но да го скрия. Благодаря на всички за помощта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да кажа на автора спокойно да изтрие този файл , и всеки друг такъв който се появява не място, различно от инсталационната директория на каквото и да е приложение .

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ти пречи да го изтриеш за проба , ако в момента се използва - няма да можеш да го изтриеш . Ако ти даде да го изтриеш , рестартирай компютъра , изпробвай играта която си инсталирал и ако работи , можеш тогава и кофата да изпразниш .

Ако дадената програма не е стартирана(било за работа, или за удобство със старта на бозата при включване на компютъра и чакаща във фонов режим за бързо "изгряване"), естествено че ще може да се изтрие. А после когато поиска да пусне съответната апликация? Ще види аларма като показаната в коментар №11. И ще си създаде още работа да оправя бакията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да кажа на автора спокойно да изтрие този файл , и всеки друг такъв който се появява не място, различно от инсталационната директория на каквото и да е приложение .

Ами засега ще го оставя така докато се разберете ти и sliderum относно кое да направя. Моля разберете се и тогава ми кажете кое ще е по-добре да направя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами засега ще го оставя така докато се разберете ти и sliderum относно кое да направя. Моля разберете се и тогава ми кажете кое ще е по-добре да направя.

Мисля че ти е написано много ясно и точно какво да направиш от колегата jonov .  Този ерор за който казва колегата sliderum , според мен ще се получи , ако автора изтрие файла от инсталационната директория в "С" и т. н .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами мисля че е по разумно файла просто да го премести някъде и да тества машината няколко дни и след това да го изтрие .

Аз също не бих търпял подобни да ми се повъртат :) там където не им е мястото . Изобщо какво търси тук - не мога да си обясня , поне да беше в някаква папка :( временна , да кажем че инсталатора не си е почистил временните файлове .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от Кристиян Йорданов
      Здравейте,
      Искам да ви попитам имам една система която съм направил но в нея има файлове като data.txt. Въпросът ми е как тази data.txt да я изтрия без да влизам в хоста
    • от Plamen Traikov
      Хора, препоръчайте ми готов комп. или сглобен без значение, искам да играя FIFA 17, Witcher 3, CS GO, Battlefield 1, GTA 5... благодаря
    • от HALA MADRID
      Здравейте , искам да ви помоля да направите една компютърна конфигурация , вмъквайки се в бюджет , който е 600лв. Ще използвам машината за игри като FIFA 11,12,13 както и Call of Duty Black Ops , Black Ops 2 , Modern Warfare , Battlefield 2,3 .. И други подобни .. Както виждате не ми трябва за най-новите игри като COD:Ghosts и Battlefield 4 ... Изискванията са ми , процесорът да е интел , и 8гб рам ... Видео карта , захранване , дъно , 500гб хард диск и кутия. Ако може частите да са от никем ... Това е Благодаря предварително .

Като имате в предвид , че след 1 година , искам да мога да сменя процесора с I5, I7 ... Тоест компютърът да има бъдеще .. 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.