Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Така покрай тази темичка http://www.kaldata.com/forums/topic/220625-%D0%B8%D0%BC%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%B8%D0%B7%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D1%80%D0%B2%D1%8A%D1%80%D0%BD%D0%B0-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%8F/#entry2731762Се сетих за проблема ми с Windows Update, който още не мога да оправя...Значи по някакъв начин го оправих, но след първото инсталиране на ъпдейти излязоха още и ето какво стана:Излиза ми жълтата иконка в таскбара и пише Updates Are ready to download. Цъкам на "Download" и жълатата иконка изчезва. Пробвам през сайта на Windows Update и пише "Those updates are not installed" и ми изрежда абсолютно всички актуализации. Ядосах се и деинсталирах всички до тук ъпдейти. Отидох в папката C:/Windows/SoftwareDistribution под SafeMode и я затрих, като Windows Updates беше спрян, след което под нормален режим на OС–а го пуснах, но - нищо?!Нито иконка излиза, нито нищо....

Отивам в сайта на Windows Update и Microsoft Update (не знам каква е разликата) и търси, търси 1-2-3-4-5-6-7-8 часа..... - нищо :@ :@ :@ :@ ?!?!?!

Моля за помощ, че да не си изхвърля страхотния Dell Latitude E6400 през прозореца още сега :@

За гадаещите и врачките: Използвам ОС Windows XP с SP3И още нещо: Пробвах с програми като Windows Update Downloader и ми ги сваля ъпдейтите, но трябва да инсталирам 500 ъпдейта 1 по 1, а в никакъв случай няма да направя това! Искам да си оправя оргиналния начин и алгоритъм на актуализиране! :)

Редактирано от andreas500 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За гадаещите и врачките: Използвам ОС Windows XP с SP3

За какво се нервиш???На този Windows му остават броени месеци живот и повече никога вече няма да видиш ъпдейт или кръпка :D :D :D Толкова време си карал, пък сега за около 4 месеца проблем ли да правим?Още повече, то този Windows ти не си го купувал, не си го плащал, или?Ако не си, то какво се нервиш, може и някоя от проверките за легалност да не си минал, де да знам, не влагам много мисъл в момента. Ако си си платил все пак, звънни на Microsoft, те ще се погрижат за проблема.Отделно, за какво са ти тези ъпдейти? Аз лично съм ги забранил. С малко повече хигиена на ползване просто не ти трябват. Да не говорим, че цялата система ще спре да се поддържа след 4 месеца и тогава няма и ъпдейти, всички вируси ще са свободни да навлизат, защото няма да се затварят познатите дупки...Помниш ли Win 98, NT, 95? Същото ще се случи и с XP :) Минавай на 7-цата и си свиркай спокойно!
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм с Бързия Джо.

Плюс това:

Повечето ъпдейти на Microsoft са свързани със тяхната сигурност, не със твоята.

Щом работи добре с наличните драйвери не се натягай толкова да му слагаш нови.

Защото ти си с лаптоп, драйверите трябва да идват само от производителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows не съм купувал. Мисля, че го дръпнах от сайта на DELL. Той е само за DELL машини, а за всички останали иска сериен ключ, който така или иначе няма как да се въведе (иска специален, а не обикновен XP ключ, който го има навсякъде по интернет). За DELL машините ключ не е необходим, а се създава автоматично :) Тоест и без това самия лаптоп си дойде с оригинален XP, но го сбозих и го дръпнах от сайта на DELL - оригинално безплатно копие на Windows! :D За съжаление нямат на 7 имат само на Vista :

Та така. Моля ви помогнете ми за ъпдейтите (просто трябва да сложа някой критични, които оправят проблеми, които постоянно ми се появяват )

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Демек си с OEM версия. ОК.Но пак, колко време си карал с този проблем, че тези 4 месеца да не изкараш така и след това повече просто няма да има какво да му мислиш?И, да ти кажа, платил си си Windows-a. Щом е вървял с лаптопа, то си го платил в цената на самият лаптоп :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не знам. Когато го стартирах искаше продуктов ключ!? За пръв път ми излиза такъв прозорец "Because you didn't entered valid key during installation you have to enter it now to use windows" или нещо такова беше. Можеш ли да ми обясниш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

извън темата, но не съвсем. Имам един важен въпрос по тази тема. След 8 Април, когато се спре подръжката на ХР, след тази дата ако се инсталира ново ХР ще може ли да се теглят и инсталират излезлите до този момент обновления, или и те няма да са достъпни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да могат :( Просто вече никога няма да видим хубавата жълта иконка в таскбара ;(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи който каквото е обновявал, то ще е до тогава. След тази дата спираме всички услуги с тази функция!

Редактирано от еди (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи който каквото е обновявал, то ще е до тогава. След тази дата спираме всички услуги с тази функция!

Смятам че ще има още ограничен период от време през който може да се теглят, понеже около преди година ми трябваше SP4 за 2000 и си го намерих (е да, с малко усилия) да официалния сайт на МИкромеките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Говорите глупости, колеги!

След 8 април 2014, всички излезли обновления за XP до този момент (в това число естествено и SP-тата) ще продължат да бъдат налични за сваляне от сървърите на M$ за неопределен период от време (да се разбира безсрочно), както все още могат да се свалят обновления за Windows 2000 например.

Това е политика, която се следва с всяка излизаща от поддържка операционна система на M$.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е смисълът, като те закърпват стари дупки, а новите които ще се отворят, ще си останат незатворени....аз лично не бих продължил дълго да ползвам xp след април, нищо че имам и лиценз,ако живот и здраве не сменя компа, докато се подържа седмица, минавам на линукс, след края, ако още работи този комп разбира се...

Редактирано от miazmatik (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И какъв е смисълът, като те закърпват стари дупки...

Ами например, че някой от тези стари дупки са брутални пропуски в сигурността, които е задължително да поправиш с излезлите до този момент ъпдейти след чиста инсталация (особено при инсталация от чист MSDN имидж без никакви интегрирани ъпдейти), ако не искаш да те хакнат още когато отвориш google.com.

Пропуски, които все още не са открити, ще бъдат открити в бъдеще, и съответно няма да бъдат оправени след април 2014 е ясно, че има, но дългата история на съществуването на XP може да ни успокоява до известна степен заради това, че са излезли толкова кръпки, които запушват толкова дупки, и оставащите на брой в самата OS (не в инсталираният third-party софтуер с който е ясно, че трябва да се внимава при outdated операционна система) са намалели значително, въпреки, че има дупки, конкретно в XP, които са известни на M$ от 2003, и още не са оправени.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, значи няма откакто да се притеснявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно, значи няма откакто да се притеснявам.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Ramiram
      Здравейте. Казвам се Рамин и имам един въпрос.
      Имам телефон Nokia с Windows 8.1 и наскоро случайно деинсталирах някои приложения от телефона. Опитах се да ги изтегля от Windows Store, но за съжаление те вече не са достъпни за моя тип телефон. Бихте ли ми казали как мога да изтегля тези приложения и откъде?
    • от danaill55
      Здравейте, компютъра ми е Asus и след като го пуснах ми заби, чаках известно време и ми излезе това "Error reading partition table drive 01 sector 0, какво е и какво трябва да правя?
    • от daima
      Не знам. Кое бихте ми препоръчали ? Игри ще играя на него. Имам онзи от замунда ,дето има всички версии в едно,затова питам.минавам на 8.1,щото като съм на 7 ме човърка да го направя на класик тема за уж повече фпс . Инсталирах вируталната машина с windows core ,ама разликата не се вижда ,  B гоогле няма почти нищо, а аз не съм специалист . Може ли да ми обясните по-подробно  това CORE ? компа има вируси и искам да го преинсталирам,също е напрашен.Ще го  карам без актуализации
    • от excuse-me-what-the-f
      Здравейте, търся си драйвери за волана, които баща ми ми купи преди много време.
      Помня, че играх Need for speed underground или underground 2 на предишния ми компютър, които е с windows xp.
      На новия ми компютър, с windows 10 x64 си инсталирах nfs hot pursit, но волана не работи, не мога да завивам с него. Влизам в настройките на играта и си задавам кое копче за какво да ми е - спирачка, ръчна спирачка, газта и nitro-то. Добре, ама като трябва да задам, че искам завиването наляво/надясно да се извършва с волана играта просто не засича движението на самото устройство.
      Сетих се, че когато го set-up-вахме за първи път, един човек, които явно ни помагаше да го инсталираме, каза "Вече има драйвери, момчето може да си играе най-нормално с кормилото" или нещо такова. 

Тогава осъзнах, че ми трябва моделът и марката, за да изровя това което ми е нужно, но нито пазим кутията, нито някъде по самия волан е написан моделът или марката. Има само USB universal serial bus и прословутите "Made in China" надписи ... -.-
      Моля, помогнете ми да си намеря драйверите, или поне да го накарам да работи, защото знам, че преди бачкаше. Опитах се да калибрирам от настройките няколко пъти, но не ми се получи. Noob-ска работа.
      https://files.fm/f/n9vqwjrt
    • от hong yeonduk
      Лаптопа ми беше много бавен и реших да го сканирам за вируси и си изтеглих една антивирусна. Когато го сканирах ми излизе прозорче с отметка и ме попита дали искам да ми следи и онлайн сърфирането(или нещо от сорта) и аз натиснах да, и след това ми поиска рестарт. След рестарта нямах икони, показва ми че няма връзка с интернет и няма налични връзки. Това на снимката е съобщението което ми излиза.
      Също така каквото и да се опитам да направя(например да проверя за неизправности) ми дава грешка.
      Моля помогнете не разбирам от компютри.(Понеже не знам какъв е проблема най-вероятно категорията на темата е грешна).
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.