Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добро утро, приятели.

Имам един въпрос и моля коментари от сорта "това са боклуци, не взимай нито един'' да не се пишат.

Трябва да избера един от двата компютъра и ми е трудно сам, ако може малко хелп. Така.

1.

Pentium Dual-Core CPU 2.5 Ghz - model type E5200

RAM Memory - 3 GB DDR3

Video Card - Nvidia GeForce 9600 GT with 512mb Video ram/256 bita/ GDDR3 900MHz

OpenGL 2.1, PCI.E 2.0, SLI, 3D Vision, PhysX, Cuda. Maximal resulution 2560x1600, HDTV and HDMI audio.

Huawei Mobile Connect USB Ports,

Realtek PCIe GbE Family Controller - LAN Card

Hard Disk - SeaGate 80 GB disk space

2 Fans + 1 Fan on the video card

Price: 250лв.

2

Processor-DualCore AMD Athlon 64 X2, 5000+
Motherboard-Asus M2N-SLI (2 PCI, 2 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN,
Motherboards https://www.asus.com/Motherboards/M2NSLI/
Chipset- nVIDIA nForce 560 SLI, AMD Hammer
RAM- 4GB DDR2/800/-
Video Card NVIDIA GeForce 8800GT,512MB-DDR3 ,256 bit
HardDisk-, 500GB Hitachi 16 MB 7200 SATA2

Price: 300лв.

Ако може да кажете кой е по-добър и защо :). Ще ползвам ПЦ-то за игри предимно, не най новите, а игри като League of Legends, GTA IV. Мерци предварително и Весели Празници

Редактирано от tisho9620 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправи си заглавието, и да изброените машини са със стари части и не стават за игри !

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре първия, защото втория е с нвидия чипсет, а те много греят и може да се разлепи след време... И си оправи заглавието.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

моля коментари от сорта "това са боклуци, не взимай нито един'' да не се пишат.

Парите са си твои и как ще ги харчиш не е наша работа, но и двата компа не стават.

За игри втория има по-хубаво видео и по-голям диск ама е със смотано дъно и смотан процесор.

А първия какво да го коментирам - писали колко вентилатора има, но не и какво е дъното и

с тая 80 гб флашка къде са тръгнали да му искат цели 250 лева.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за коментарите, но не знам как да си оправия заглавието ;д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

втория е по-добър вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо?

Въпреки че дъното и видеото са скапани, са по-добри от другата конфигурация.

между двата процесора я има я няма 5 до 10% разлика при игрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли стара кутия или други части,които да се ползват?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,аз ви съветвам да посъберете още малко парички.Ето какво събрах,като за доставката ще ви трябват още 25-30 лв.Имайте в предвид,че всичко е с големи компромиси,и без оптимизиране на системата и изключване на някои процеси,няма да минете.

Обща стойност - 354.76 лв. с ДДС

Най-слабата част е малкото рам.Даже бих ви посъветвал да инсталирате Уиндоус ХР на първо време.Все пак харчи по-малко системни ресурси.Хардът е добър,процесорът е с добро вградено видео.След време,при желание може да поставите по-мощен процесор на негово място.
Това е за сега и успех с избора.
Редактирано от onogondur (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи,аз ви съветвам да посъберете още малко парички.Ето какво събрах,като за доставката ще ви трябват още 25-30 лв.Имайте в предвид,че всичко е с големи компромиси,и без оптимизиране на системата и изключване на някои процеси,няма да минете.

Обща стойност - 354.76 лв. с ДДС

Най-слабата част е малкото рам.Даже бих ви посъветвал да инсталирате Уиндоус ХР на първо време.Все пак харчи по-малко системни ресурси.Хардът е добър,процесорът е с добро вградено видео.След време,при желание може да поставите по-мощен процесор на негово място.
Това е за сега и успех с избора.

Найстина ти благодаря за усилието,

Гледаш да помагаш, а ти благодарят с това:

Публикувано изображение

Извинявай, не съм те разбрал правилно.

КОМПЮТЪРНА КОНФИГУРАЦИЯ

• CPU: AMD ATHLON II X2 220 2X2.8GHZ 1MB CACHE

• RAM: 3 GB DDR3

• VGA: ATI HD 5550 1 GB DVI/HDMI

• HDD: 1 TB SAMSUNG SATA

• DVD-RW: DUALLAYER, DUALFORMAT

• CASE MICROATX 420W

• 6 CHANNEL HD AUDIO

• LAN ON BOARD 10/100

Това намерих за 250лв кажете мнения момчета и се извинявам за нахалството :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което сте избрал,ще върши работа за интернет и филми.И за някои посредствени игри.А гаранция има ли?

Пак ще се повторя,съветвам ви да не бързате,опитайте да съберете още малко средства.Пък след време,ако трябва,пак се включете тук.

Може ли линк,към конфигурацията,която сте си избрал?

И не казахте,имате ли някакви стари части и в момента.Ако имате,и ако могат да се ползват,ще се спестят парички по този начин.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито един от двата и все пак ако избора е ограничен до тези две конфигурации - втората.

4gb рам

Малко по добра видео карта макар и доста гореща.

по- голям хард

процесора е с една идея по слаб.

Обаче за 300лв се взима маркова машина втора ръка с 6 месеца гаранция.

Hp Compaq Модел: 6005 Pro SFF затягаш колана и събираш още стотина лева за една ниско профилна видео карта примерно GT 630

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това което сте избрал,ще върши работа за интернет и филми.И за някои посредствени игри.А гаранция има ли?

Пак ще се повторя,съветвам ви да не бързате,опитайте да съберете още малко средства.Пък след време,ако трябва,пак се включете тук.

Може ли линк,към конфигурацията,която сте си избрал?

И не казахте,имате ли някакви стари части и в момента.Ако имате,и ако могат да се ползват,ще се спестят парички по този начин.

КОМПЮТЪРНА КОНФИГУРАЦИЯ

• CPU: AMD ATHLON II X2 220 2X2.8GHZ 1MB CACHE• RAM: 3 GB DDR3

• HDD: 1 TB SAMSUNG SATA• DVD-RW: DUALLAYER, DUALFORMAT• CASE MICROATX 420W• 6 CHANNEL HD AUDIO• LAN ON BOARD 10/100 Нямам линк, един приятел ми го прати така директноИначе, имам друго ПЦ, но то ще остане за родителите ми :) Тоест нямам стари части. Само Nvidia GeForce 8600GT 256mb

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Извинявай, не съм те разбрал правилно.

Добре, радвам се че осъзнаваш грешката си.

КОМПЮТЪРНА КОНФИГУРАЦИЯ

• CPU: AMD ATHLON II X2 220 2X2.8GHZ 1MB CACHE • RAM: 3 GB DDR3

• HDD: 1 TB SAMSUNG SATA • DVD-RW: DUALLAYER, DUALFORMAT • CASE MICROATX 420W • 6 CHANNEL HD AUDIO • LAN ON BOARD 10/100

Това намерих за 250лв кажете мнения момчета и се извинявам за нахалството :)

Ще върши работа, но няма да е задоволително.

Ето и от мен едно предложение:

ASROCK FM2A55M-VG3 /FM2 AMD A4-5300 X2/3.4GHZ/FM2/BOX 500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB CX-2D67 2GB DDR3 1600 A-DATA x 2 Обща стойност - 354.43 лв. с ДДС

Количка.

Графиката в процесора е на задоволтелно ниво за по-слаби игри. Ако можеш да отделиш още малко, може да вземеш четириядрен процесор с още по-добра графика.

Най-добре си събери още и направо си вземи нещо що годе по-добро.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли мнение за това? :

КОМПЮТЪРНА КОНФИГУРАЦИЯ

• HDD: 1 TB SAMSUNG SATA• DVD-RW: DUALLAYER, DUALFORMAT• CASE MICROATX 420W• 6 CHANNEL HD AUDIO• LAN ON BOARD 10/100

Но това по добро ли е от другите две?

Редактирано от tisho9620 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли мнение за това? :

КОМПЮТЪРНА КОНФИГУРАЦИЯ

• HDD: 1 TB SAMSUNG SATA• DVD-RW: DUALLAYER, DUALFORMAT• CASE MICROATX 420W• 6 CHANNEL HD AUDIO• LAN ON BOARD 10/100

Но това по добро ли е от другите две?

Малко по-добре нали ти казахме, но недей се подлъгва по обяви от продавалник.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

CPU AMD ATHLON II X2 250 2X3.0GHzRAM 4GB (2X2GB) DDR3 1333MHz A-DATAHDD 500GB HITACHI,SATA2,7200rpm,16MBVGA GAINWARD GEFORCE 9800GT 512MB DDR3 256BIT В крайна сметка поръчах този и след един ден пристига :) Какво мислите?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сте склонни след година-две да я ползвате само за интернет и офис пакет и сте дали по-малко от 200лв за нея е добре. И да добавим да е в добро състояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако сте склонни след година-две да я ползвате само за интернет и офис пакет и сте дали по-малко от 200лв за нея е добре. И да добавим да е в добро състояние.

В перфектно състояние е всъщност, има и още половин година гаранция на всички части. :) Цената е 270!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе споменатите части ( ПЦ ) съм ги закупил. Мислите ли, че са достатачно нови за да бъдат ъпгрейднати по-късно?

Частите:

MB ASROCK N68-S3 UCCCPU AMD ATHLON II X2 250 2X3.0GHzRAM 4GB (2X2GB) DDR3 1333MHz A-DATAHDD 500GB HITACHI,SATA2,7200rpm,16MBVGA GAINWARD GEFORCE 9800GT 512MB DDR3 256BITPSU FORTRON BLUESTORM 500W SILENT

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля,че най-щастлив от всички е продавачът на тия части.

Дъното поддържа 6-ядрени Феном-и,така че до там сте.Така или иначе,тия части вече е намират само на старо.

Ползвайте със здраве.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе споменатите части ( ПЦ ) съм ги закупил. Мислите ли, че са достатачно нови за да бъдат ъпгрейднати по-късно?

Частите:

MB ASROCK N68-S3 UCCCPU AMD ATHLON II X2 250 2X3.0GHzRAM 4GB (2X2GB) DDR3 1333MHz A-DATAHDD 500GB HITACHI,SATA2,7200rpm,16MBVGA GAINWARD GEFORCE 9800GT 512MB DDR3 256BITPSU FORTRON BLUESTORM 500W SILENT

Не се обиждайте, но сте се прецакал според мен. Защо ли? Ми много надута цена за сата 2 хард, старо видео и неактуално дъно. Колегите Ви предложиха по-добри конфигурации, но както казаха на миналата страница парите са си ваши. Така и не ми стана ясно, защо пускат теми някои хора за помощ, обаче не се интересуват и не четат какво пишат колегите и взимат на собствен акъл?

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.