Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте ,проблема поради който ви пиша е , че нещо много ми товари компа , а това ми пречи да си разцъквам разни игрички , ако можете да ми помогнете :) Не знам какво точно е , затова снимах :) Видях темата за svchost.exe ,но не схванах много , много за това ви моля за помощ , благодаря предварително :)

post-346244-0-37854100-1390672769_thumb.

post-346244-0-03203300-1390672778_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не виждам нещо нередно. SVCHost заема сякаш малко повече памет, но зависи кои услуги са пуснати и колко памет има компютърът.

Нека и други колеги да споделят мнение, аз не претендирам за изчерпателност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В какво се изразява въпросното товарене? В такъв момент кои процеси са активни и кой заема най-много процесорни цикли (това може да се види в колонката 'CPU', щракване върху надписа подрежда процесите според стойността, а System Idle Process е нормално да е с голяма стойност при ненатоварен компютър - този процес брои "свободните" цикли)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами от около месец почна да ми лагва на игрите , и си помислих , че е вирус или нещо което ми товари много защото тва квадратчето дето е стои постоянно запълнено или почти запълнено. Ако не е от това , моля кажете от какво може да е :) 

post-346244-0-46400500-1390674826_thumb.

post-346244-0-06126300-1390674832_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Редактирано.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Натъпкал си лаптопа си с какво ли не. Виждам тулбарове, оптимизатори, и т.н. 

Но след като темата е пусната в този раздел - редно е да се произнесат колегите от HJT отбора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата е на колегите от HJT, но може да им спестим малко работа, ако не се касае до вирус.

Проблема с ъпдейтите, причиняващ 100 % използване на процесора от svchost.exe не ви засяга, тъй като използвате Windows 7, така че не е от това.

Нека да проверим дали този svchost.exe е легитимен, защото наистина ми се вижда множко паметта, въпреки, че е не е нещо невероятно.

1. Свалете Process Explorer от Technet - цък, разархивирайте и стартирайте procexp.exe.

2. Локализирайте процеса svchost.exe, който на снимката от Task Manager се вижда, че заема над 100 MB оперативна памет.

3. Натиснете два пъти на него, и в следващият си пост напишете какво сочи полето Path в новоотворилият се прозорец.

Допълнително:

1. Отворете cmd (Start - Run - cmd).

2. Въведете следната команда:

tasklist /SVC /fi "imagename eq svchost.exe"

3. Дайте output-а (копирайте го) в следващият си пост.

Редактирано от programings (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Path нещо не успях да го открия нещо , за което съжалявам , снимах ви цялата програмка .Мерси за бързите отговори! 

post-346244-0-73676000-1390675873_thumb.

post-346244-0-41449200-1390675878_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Системата ви най-вероятно е забавяна от ReadyBoost технологията.

Има ли включена флашка или външен твърд диск в момента към лаптопа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флашка нямам , нито диск . Само мишката ми която е безжична е включено това малкото устройство ,но  надали е от това. Някакви други предположения от какво може да е? Дали може да е от това ,че Д диска ми остават само 12 ГБ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитайте следното:

Start -> Run -> services.msc -> намерете услугата Superfetch -> бутончето Stop -> променете Startup type на Disable -> OK.

Рестартирайте системата и проверете как се държи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълних това ,което ми казаха по-горе. Ето и резултата , надявам се да не е нещо сериозно :))

FRST.txt

Addition.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Изтеглете следния файл и го запазете в папката от която стартирахте FRST.exe.

Стартирайте FRST.exe и натиснете бутона Fix веднъж!

След като приключи, ако ви поиска рестарт - съгласете се. След рестарта публикувайте лог файла - fixlog.txt, който ще се създаде след работата.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съжалявам за бавния отговор , но не си бях вкъщи. :) Оказа се прекалено голям файла за това го разделих на 2 и в следващия пост ще го кача :)

Съжалявам за бавния отговор , но не си бях вкъщи. :) Оказа се прекалено голям файла за това го разделих на 2 и в следващия пост ще го кача :)

Съжалявам но не мога да кача 2рата час дава ми до 50 КВ а то е около 300 .

Fixlog.txt

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Качете файла тук => http://file.bg/ и публикувайте линк за да го изтегля в следващия ви пост.

Също така пишете дали има подобрение след изтриването на бацилите и боклуците от системата ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето го и файла, http://file.bg/c273755jnFzA . Относно система , аз не съм чистил нищо , ако сте имали в предвид програмата , че чистила , наистина игрите вървят без лаг на висока резолюция. Благодаря за помощта :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Супер, но не сме приключили. :)

СТЪПКА 1

• [*]

Изтеглете и стартирайтe AdwCleaner.exe.

[*]Натиснете бутона Scan. [*]AdwCleaner ще започне да проверява компютъра, както преди. [*]След като проверката приключи...този път натиснете бутона Clean тъй като няма неща които да не са за триене от лога. [*]Натиснете OK на диалоговия прозорец, който ще се появи подканвайки Ви да затворите всички активни приложения. [*]Натиснете OK отново за да позволите наAdwCleaner да рестартира компютъра и да довърши почистващия процес. [*]След рестарта ще се появи автоматично лог файл с името (AdwCleaner[s0].txt). [*]Прикачете съдържанието му в следващия си коментар [*]Копие на лог файла можеш да намериш и в папката C:AdwCleaner.

СТЪПКА 2

Публикувано изображение Моля изтеглете Junkware Removal Tool на вашия десктоп.

• [*]Спрете временно работата на защитните програми. [*]Стартирайте инструмента
JRT.exe [*]Ще се отвори ДОС прозорец. Натиснете което и да е копче от клавиатурата. [*]Затворете излишните приложения и всички браузъри и изчакайте проверката да завърши. [*]Ще се появи лог файл (който можете да намерите и ръчно на десктопа с името JRT.txt). [*]Моля копирайте съдържанието на лог файла в следващия си пост.

СТЪПКА 3

Публикувано изображение Изтеглете Malwarebytes' Anti-Malware

• [*]Кликнете два пъти върху
mbam-setup.exe, за да инсталирате програмата. [*]Уверете се, че са поставени отметки на Update Malwarebytes' Anti-Malware и Launch Malwarebytes' Anti-Malware. След това кликнете на Finish. [*]Ако има намерени обновявания, тя ще ги изтегли и инсталира. [*]Стартирайте програмата и изберете "Perform Quick Scan", след това кликнете на Scan. [*]Сканирането ще отнеме малко време, затова моля да бъдете търпеливи. [*]Когато сканирането завърши, кликнете на OK, след това Show Results, за да видите резултата. [*]Уверете се, че на всички редове има отметки (ако няма на някои обекти ги поставете ръчно), и кликнете на Remove Selected. [*]Когато всичко бъде премахнато, в Notepad ще бъде отворен лог. [*]Прикачете този лог в следващия си коментар в темата.

Забележка: Ако MalwareBytes'Anti-Malware се затрудни в премахването на откритите вируси/заплахи, той ще поискада рестартира компютъра Ви и по време на рестартирането да премахне проблемните вируси/заплахи. Ако бъдете попитани, потвърдете че желаете вашия компютър да бъде рестартиран.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето за първите 2 , за 3тото не можах да намера лога но изпълних всички стъпки и изтрих 34 файла , а на 2рата програмка намерих 2 ткст и ги качих и 2та :)http://file.bg/c273758rQoJG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето за първите 2 , за 3тото не можах да намера лога но изпълних всички стъпки и изтрих 34 файла , а на 2рата програмка намерих 2 ткст и ги качих и 2та :)http://file.bg/c273758rQoJG

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стартирайте MBAM, отидете до табът Logs => отворете последния рапорт и го публикувайте в следващия си коментар. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И две финални проверки:

СТЪПКА 1

1.Изтеглете Hitman Pro.

• [*]За
32-битова система - Публикувано изображение. [*]За 64-битова система - Публикувано изображение

2.Стартирайте програмата.
3.След като сте стартирали програмата като кликнете върху иконата Публикувано изображение и натиснете бутона „Напред“ като се съгласите с лицензионното споразумение (EULA).
4.Сложете отметка пред "Не, искам да завърша еднократно сканиране на компютъра".

5.Натиснете бутона „Напред“.

6.Програмата ще започне да сканира. Времето за сканиране е около 2 минути.

7.След завършване на сканирането от списъка с намерените неща (ако има такива) изберете Apply to all => Ignore.

8.Натиснете "Next" и след това натиснете "Изнеси резултата в XML file" и запазете лог файла на десктопа.

9.Архивирайте файла и го прикачете в следващия си коментар или копирайте съдържанието му в следващия си коментар.

Забележка: Ако няма падащо меню, където да изберете ignore както на снимката:

Публикувано изображение

тогава просто затворете програмата след края на проверката (без да премахвате нищо)...след това отворете C:ProgramdataHitmanProLogs, отворете и публикувайте съдържанието на лог файла в следващия си коментар.

СТЪПКА 2

Изтеглете Security Check от screen317 от този линк или и го запаметете на вашия десктоп.

• [*]Кликнете два пъти върху
SecurityCheck.exe и следвайте инструкциите. [*]Накрая, автоматично ще се отвори текстов документ, наречен checkup.txt, моля поставете съдържанието му в следващия Ви коментар в тази тема.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.