Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте интересувам се дали тази конфигурация става за игри за  по ново покуление като баталфилт 4 или краисис 3 .Става дума за тази конфигурация:

Настолен компютър KTN PERFORMANCE AMD

ДЪННА ПЛАТКА AMD A75

ПРОЦЕСОР : AMD QUAD CORE A8-3850 2.9 GHzКАПАЦИТЕТ HDD : 1000 GBКАПАЦИТЕТ RAM : 8 GBВИДЕО КАРТА : ATI RADEON HD6550 1GB shared

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

НЕ СТАВА.  

Това дето си написал е старо поколение АПУ. Ако не ти е ясно слаб процесор със слаба вградена графика.

Ако още не е станало ясно това срещу големите черни букви "видео карта" не е видеокарта а вградената графика на процесора.

Отделно и процесора е зле а специално Кризата си има сериозни изисквания та проблема не е само видеото.

Парите също са много за подобен боклук ако те интересува. И за ъпгрейд не става та как го купиш трябва да го продаваш.

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, остави ги тея готови конфигурации, и кажи колко е максималния бюджет, с който разполагаш, ще получиш много по-добри предложения.

П.П. Не мога да разбера как може още да има търговци, продаващи уж "техника", които все още използват марката ATI, при положение, че от 2010 г. тя вече не съществува :huh: Пък и я писали като че е отделна видео карта...

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти и добре дошъл!

Така като гледам разполагаш с около 700 лв. и търсиш добра производителност за игри, нали?

Колегите ще ти препоръчат добре балансирана машина ('''с възможност за бъдещ ъпгрейд'''), но преди това трябва да отговориш на следните въпроси:

1.Имаш ли хардуер, който можеш да ползваш на първо време, за да спестиш от него като - хард диск, оптично устройство...?

2. Ще овърклокваш ли?

3. С какъв монитор си?

Edit: Поразгледай и останалите теми в ценовия диапазон, като напр. ТАЗИ (до 600 лв) или ТАЗИ (до 700лв.) все "геймърски" и други, разбира се.

Редактирано от Иван Бонев (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение от мен. Не знам колко е бюджета. Но мисля, че е добра или поне доста по добра от този сглобен  ''боклук''. След време вземаш една хубава видео карта, и още една плочка РАМ. ASROCK B85M LGA1150  - 106.76 лв.I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 - 354.20 лв.4GB DDR3 1333 A-DATA - 62.40 лв.500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB - 88.55 лв.CM K350 W/600W PSU - 118.34 лв. Общо 709.50 лв. с ДДСEdit: Ако не можеш да си я сглобиш в ник*м предлагат безплатно сглобяване :)

Редактирано от Ивайло П. (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, колега.Ако бюджетът ти е проблем, поизчакай, събери до 1000-1200 лв за един 6 ядрен и някоя GTX карта и гарантирам ти ще си много доволен. П.С. И без това ще излизат много по-хубави игри от крайзис и батълфиелд :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение от мен. Не знам колко е бюджета. Но мисля, че е добра или поне доста по добра от този сглобен  ''боклук''. След време вземаш една хубава видео карта, и още една плочка РАМ. ASROCK B85M LGA1150  - 106.76 лв.I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 - 354.20 лв.4GB DDR3 1333 A-DATA - 62.40 лв.500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB - 88.55 лв.CM K350 W/600W PSU - 118.34 лв. Общо 709.50 лв. с ДДСEdit: Ако не можеш да си я сглобиш в ник*м предлагат безплатно сглобяване :)

Стига предлагал тая рам от 1333 като за около 1.50 лв се зима такава от 1600.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здрасти и добре дошъл!

Така като гледам разполагаш с около 700 лв. и търсиш добра производителност за игри, нали?

Колегите ще ти препоръчат добре балансирана машина ('''с възможност за бъдещ ъпгрейд'''), но преди това трябва да отговориш на следните въпроси:

1.Имаш ли хардуер, който можеш да ползваш на първо време, за да спестиш от него като - хард диск, оптично устройство...?

2. Ще овърклокваш ли?

3. С какъв монитор си?

Edit: Поразгледай и останалите теми в ценовия диапазон, като напр. ТАЗИ (до 600 лв) или ТАЗИ (до 700лв.) все "геймърски" и други, разбира се.

Здравей нямам стар компютар от които да взема нещо за съжаление.ще си вземам и нов монитор харесал съм си  ПАКАРД БЕЛ 24 инчовот от Технополис.Ще съм ти благодарен да предложиш нещо до 700лв но ако е възможно да тръгнат поне на средно качество някои по тешки игри ,ако е възможно.Благодаря ти за отговора.

Не, остави ги тея готови конфигурации, и кажи колко е максималния бюджет, с който разполагаш, ще получиш много по-добри предложения.

П.П. Не мога да разбера как може още да има търговци, продаващи уж "техника", които все още използват марката ATI, при положение, че от 2010 г. тя вече не съществува :huh: Пък и я писали като че е отделна видео карта...

Здравей Благодаря ти за отговора максималният ми е 700лв за съжаление

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми става много ясно,цената на монитора отделно ли е от тия 700 лв,които имате предвидени за компютър?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ми става много ясно,цената на монитора отделно ли е от тия 700 лв,които имате предвидени за компютър?

не монитура е отделно 700 за компютара само

Редактирано от wasp999 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код: 500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB ASROCK B85M LGA1150 4GB DDR3 1600 A-DATA I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150 DELUX DLC-MG460 NO PSU PSU FORTRON FSP350-60APN 85+ Обща стойност - 722.88 лв. с ДДС

Малко над бюджетът.Процесора няма голяма разлика с 4570,но е по-евтин.Сложил съм тази кутия и захранване,за да се впишем в бюджетът.4440 харчи по-малко ток от 6300,а аз съм с 6300 и това захранване и нямам проблеми.Сложил съм 8 рам,за да не трябва да купуваш още след това.

Вградената графика е достатъчна за по-ниските настройки на игрите.После добавяш отделно видео над нивото 270+ и си пушка.

Ако ти идва много,махаме едната плочка рам.В краен случай сменяме процесора с I3-4340 3.6GHZ/4MB/LGA1150/BOX  

Надявам се да съм бил полезен.Приемам всякаква критика,поради причината,че все още се уча. Поздрави.  

Редактирано от lannister (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:

500GB WD SATA 6GB/S 7200/16MB

ASROCK B85M LGA1150

4GB DDR3 1600 A-DATA

I5-4440 /3.1G/6MB/BOX/LGA1150

DELUX DLC-MG460 NO PSU

PSU FORTRON FSP350-60APN 85+

Обща стойност - 722.88 лв. с ДДС

Малко над бюджетът.Процесора няма голяма разлика с 4570,но е по-евтин.Сложил съм тази кутия и захранване,за да се впишем в бюджетът.4440 харчи по-малко ток от 6300,а аз съм с 6300 и това захранване и нямам проблеми.Сложил съм 8 рам,за да не трябва да купуваш още след това.

Вградената графика е достатъчна за по-ниските настройки на игрите.После добавяш отделно видео над нивото 270+ и си пушка.

Ако ти идва много,махаме едната плочка рам.В краен случай сменяме процесора с I3-4340 3.6GHZ/4MB/LGA1150/BOX

Надявам се да съм бил полезен.Приемам всякаква критика,поради причината,че все още се уча.

Поздрави.

Чудесно е.

Само бих препоръчал отначало да се сложи само една плочка рам,а да се вземе по-добра кутия.Рам се добавя най-лесно от всички компоненти.

Например COOLERMASTER N300

Крайната цена ще е 695 лв без доставката.

така че,може да се вземе малко по-скъпо дъно,например ASROCK B85M PRO4 LGA1150

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де, но конфигурацията ще се ползва за игри. Да, наистина е по-добре в началото да се кара на вградената и след това да се закупи отделна видеокарта. Ама само и само да се вкара i5 не виждам смисъл да се реже от захранване, което по-късно и без това трябва да сменя при добавяне на видеокартата. 

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де, но конфигурацията ще се ползва за игри. Да, наистина е по-добре в началото да се кара на вградената и след това да се закупи отделна видеокарта. Ама само и само да се вкара i5 не виждам смисъл да се реже от захранване, което по-късно и без това трябва да сменя при добавяне на видеокартата. 

Махаме едната плочка рам и сменяме захранването с PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE.

По-добре ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махаме едната плочка рам и сменяме захранването с PSU FORTRON RIDER 550 BRONZE.

По-добре ли е?

Да, по-добре е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо и от мен:

BB код:

Обща стойност - 705.14 лв. с ДДС

Процесора за тези пари е изтребител вграденото видео може да подкара Battlefield 4 без проблеми и то на FullHD след време добавяш още 4гб рам и видео карта от сорта на R9 270,270x,GTX 760 и всички нови игри ще хвърчат на максимални настройки.За захранването няма да се притесняваш  ще издържи без проблеми като добавиш по-мощна видео карта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесора за тези пари е изтребител вграденото видео може да подкара Battlefield 4 без проблеми и то на FullHD

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Извинявай за грешката може да си спестиш подиграфките . Може би не на fullhd но ще я подкара със над 30фпс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявай за грешката може да си спестиш подиграфките . Може би не на fullhd но ще я подкара със над 30фпс.

Ти добре даваш пример на 1280х720 с най-ниските настройки и едвам прави 40фпс, а графиката е ужас. Иначе другото, е че на i5+GTX760 да сложиш това куцо захранване си е кофти вариант. :(

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти добре даваш пример на 1280х720 с най-ниските настройки и едвам прави 40фпс, а графиката е ужас. Иначе другото, е че на i5+GTX760 да сложиш това куцо захранване си е кофти вариант. :(

Едвам дига 40 може би защото използва фрапс. Извинявам се за захранването но отскоро съм във този форум така че съжалявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването не е лошо(при i5 без допълнителна карта), но за някой друг лев отгоре се взима доста по-добро, което да отговаря на i5+GTX760. При FullHD, вградената 4600 определено ще се изпоти и то на най-ниски настройки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Захранването не е лошо(при i5 без допълнителна карта), но за някой друг лев отгоре се взима доста по-добро, което да

отговаря на i5+GTX760. При FullHD, вградената 4600 определено ще се изпоти и то на най-ниски настройки.

Ето така мисля че няма да има проблем :

BB код:

ASROCK B85M LGA1150

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

Corsair 430W Builder Series CX V2 430W

Обща стойност - 727.37 лв. с ДДС

BB код:

ASROCK B85M LGA1150

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

Обща стойност - 727.37 лв. с ДДС

Ето нещо по-добро което не мисля че ще има проблем със i5+GTX760

BB код:

ASROCK B85M LGA1150

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

PSU FORTRON HE-500 / 500W

Обща стойност - 726.04 лв. ДДС[ Дори е по евтино :D

Редактирано от Станислав Митов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BB код:

ASROCK B85M LGA1150

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

Обща стойност - 727.37 лв. с ДДСЕто нещо по-добро което не мисля че ще има проблем със i5+GTX760

BB код:

ASROCK B85M LGA1150

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

PSU FORTRON HE-500 / 500W

Обща стойност - 726.04 лв. ДДС[ Дори е по евтино :D

Всъщност, ще има един проблем - липсва втори 6/8 пинов  конектор  при Корсара.   Според мен, колкото и да се напъвате, човека няма да тръгне да ъпгрейдва в скоро време. Затова по-добре му предложете балансирана конфигурация и му кажете, че е балансирана. Мисля, че няма и с клок да се захване. Подозирам, че тия пари са му отпуснати от бюджета, а който дава парите, той поръчва музиката. 

А за боклуците в Технополис ще кажа, че не остават по-далече от фалиралата вече мултиДрама. Дори и лаптопите им в по-гоялямата си част са така да се каже "фейк" и не си заслужава да се купуват от там. За мониторите ще спомена, че са доста по-скъпи от други места, където могат да се купят. изобщо, всичките им стоки са с огромна надценка и човек трябва да има инженерни и икономически познания, за да открие подходящия продукт. Вярно, такива се появяват от време навреме между капките,но това е все едно да дебнеш е-mag  за промоции. Уж има такива, ама нито са промоции, нито ги има. мошеници се навъдиха напоследък и е най-добре човек сам да се вземе в ръце, да разучи и понаучи нещата, преди да купи каквато и да е електроника. Опарени много. 

И още нещо да добавя за тия теми.Наистина понякога се пишат глупости. Аз също съм ги писал. Затова нека тоя, който купува, да проверява нещата по три пъти от независими източници. Иначе рискува да се набута с нещо неработещо или несъвместимо, което в същото време да е и боклук на висока цена.

Редактирано от Кико (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тази със корсара ще има проблем но тази със фортрона не и защо по натам не по събере малко пари и не вземе видео карта от по висок клас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.