Премини към съдържанието
Black Power

На прага ли сме на 3-та световна война или 2-ра студена война?

Препоръчан отговор

На прага ли сме на 3-та световна война?

По - скоро не, но сме на прага на 2-ра студена война!

Причината естествено е Украйна.

Руснаците няма току така да се дадат и да загубят влиянието си в Украйна. Това до някъде накърнява и националната сигурност на Русите.

Американците пък "драпат" със зъби и нокти да разширят своето влияние и да подчинят света на себе си. След почти успешните войни в Афганистан и Ирак, то американците бяха готови да влязат в конфронтация и  с Ирани, Корея - така са се самозабравили, че като нищо ще скръцнат със зъби и на Русия, а и вече го правят с дребни намеци!

Русия под предлог - голямо учение, стяга бойните си редици!

Самите украинци са силно разделени и това личи по разединението на опозицията и разединението на народа украински. Огромна част от украинците не са съгласни с новата политика и съзнават, че без Русия, те бързо ще станат една мизерна държавица. Украйна се разцепва и по всичко изглежда, че там  ще избухне гражданска война.

Самия ЕС започва да се тревожи за предстоящия финансов крах на Украйна.

Всичко това е за да се натрие носа на Русия и то с цената на зараждаща се политическа и икономическа криза. Всичко това на прага на 2-ра студена война, а може би и 3-та световна война.

Впрочем - Русия много бързо може да покаже "кой кара влака" в Европа, като врътне газовото кранче. Ние пък като страна член на ЕС отново ще трябва да заделяме средства за да спасяваме някоя страна от фалит. До вчера беше Гърция - днес Украйна, а нас кой ще ни спаси от мизерията. Нека страните които дестабилизираха Украйна сега да плащат от собствените си бюджети за нейното спасяване.

Е, това си е мое мнение, но нека сега видим вашото...............

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Американците пък "драпат" със зъби и нокти да разширят своето влияние и да подчинят света на себе си. След почти успешните войни в Авганистан и Ирак, то американците бяха готови да влязат в конфронтация и  с Ирани, Корея - така са се самозабравили, че като нищо ще скръцнат със зъби и на Русия, а и вече го правят с дребни намеци!

Къде се намира Авганистан ?

Редактирано от Ken (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Къде се намира Авганистан ?

Е, благодаря ти - поправено е! Човек греши някога!!!!.

Молбата ми е да не спамиш  по темата щом нямаш мнение!!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Самите украинци са силно разделени и това личи по разединението на опозицията и разединението на народа украински. Огромна част от украинците не са съгласни с новата политика и съзнават, че без Русия, те бързо ще станат една мизерна държавица...

Това е факт, който установих лично и на място преди по-малко от месец. Украинците си държат да са под чехъла на Матушката, защото са фенове на инерцията и структура като ЕС са им безкрайно чужди. Русия се пробва да ги допороби с проекта за митнически съюз и вероятно ще успее, по простата причина, че няма кой да окаже съпротива. А американците нямат чак толкова голямо желание да демонстрират официален интерес към случващото се. Та в тоя ред на мисли, не мисля, че има каквито и да било основания за страх от трета световна, втора студена или първа друга война в района. Крим е достатъчно близо, а там е базиран почти целия руски флот - факт, който е достатъчно основателен, за да държи настрани "любопитните съседи".

Украинците са много силно раздвоени и без вълнения, защото официалният им език е украинският, поне в училищата се изучава като такъв, а руският - като чужд, но 1 крачка извън учебните заведения официално се говори на руски, смятат го за майчин. В последствие - "от два стола - на земята", не че на някой му пука от това, Украйна и в 2014 г си е една феодална държава, заробена от местни помешчици, но местните нямат почти нищо против. 

Редактирано от hlevoust (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя въобще войната и влиянието за територии никога не е спирало. Всичко продължава и ще продължава. Трета световна война няма да има. След откритието на атомното оръжие се разбра, че при военен конфликт няма да има победители и победени. Затова се правят локални конфликти, където се дестабилизира обстановката и се продават оръжия. Примери: Афганистан, Сърбия, Ирак, Либия и т.н. Сега пък е ред на Украйна.  Така или иначе Русия няма как да пусне Украйна и никога няма да я пусне. Дори да има ново правителство, то ще е свързано с Русия и всичко ще е зад кулисите.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината естествено е Украйна.

Руснаците няма току така да се дадат и да загубят влиянието си в Украйна. Това до някъде накърнява и националната сигурност на Русите.

Американците пък "драпат" със зъби и нокти да разширят своето влияние и да подчинят света на себе си. След почти успешните войни в Афганистан и Ирак, то американците бяха готови да влязат в конфронтация и  с Ирани, Корея - така са се самозабравили, че като нищо ще скръцнат със зъби и на Русия, а и вече го правят с дребни намеци!

Русия под предлог - голямо учение, стяга бойните си редици!

Самите украинци са силно разделени и това личи по разединението на опозицията и разединението на народа украински. Огромна част от украинците не са съгласни с новата политика и съзнават, че без Русия, те бързо ще станат една мизерна държавица. Украйна се разцепва и по всичко изглежда, че там  ще избухне гражданска война.

Самия ЕС започва да се тревожи за предстоящия финансов крах на Украйна.

Всичко това е за да се натрие носа на Русия и то с цената на зараждаща се политическа и икономическа криза. Всичко това на прага на 2-ра студена война, а може би и 3-та световна война.

Впрочем - Русия много бързо може да покаже "кой кара влака" в Европа, като врътне газовото кранче. Ние пък като страна член на ЕС отново ще трябва да заделяме средства за да спасяваме някоя страна от фалит. До вчера беше Гърция - днес Украйна, а нас кой ще ни спаси от мизерията. Нека страните които дестабилизираха Украйна сега да плащат от собствените си бюджети за нейното спасяване.

Е, това си е мое мнение, но нека сега видим вашото...............

Помните ли какво се случи със СССР?! Историята само забавя  своя ход...не е далеч времето , в което съдбата на ЕС ще последва тази СЪЮЗА на Съветските социалистически републики.

Ще дойде времето за НИРВАНА, за да "възкръсне" - Европа на НАЦИИТЕ, какъвто е бил първоначалния замисъл.

Извинявам се , че леко се отклонявам от основната тема , но това засяга и нас и украинците.

Редактирано от zlatin21 (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Да не вземеш да се преместиш в някой бункер, като в Куфар за края на света!   ;)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не вземеш да се преместиш в някой бункер, като в Куфар за края на света!   ;)

Как в бункер бре??? Че може ли от бункер човек да гледа сеир????.

Както и да е. Писах, че едва ли да се стигне до 3-та световна война, но до 2-ра студена война като нищо може да се стигне, което няма да донесе нищо добро на излязлата току що от икономическата криза Европа. Колкото и да отричаме, то Русия е ключов финансов, ресурсен, военен и политически фактор и е в силата си да влияе върху световните икономически и политически процеси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, не знам. Американците като гледам здраво са луднали по тези идеи за край на света и световна криза, на някои даже подготовката за края им е като смисъл на живота. В едно от предаванията даваха как един си купи някакъв бункер, приличащ на голяма гаражна клетка, за свет пари, зарови го в моравата пред къщата и планира да вкара жена си и децата си вътре  :D

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Абе, не знам. Американците като гледам здраво са луднали по тези идеи за край на света и световна криза, на някои даже подготовката за края им е като смисъл на живота. В едно от предаванията даваха как един си купи някакъв бункер, приличащ на голяма гаражна клетка, за свет пари, зарови го в моравата пред къщата и планира да вкара жена си и децата си вътре  :D

Те никога не са били нормални, че да луднат.А дали ще има трета световна - ще видим! :ph34r:

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)
  • Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЕС ни е*а майката и ни разграби и ни подхвърлят сега по някое гнусно милиардче, което да замазва положението, което даже не попада и на мястото си. Въобще си нямат и на представа с какво се захващат украинците. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква трета световна бе , "топла или студена" ?!

Конфликта в Украйна си е съвсем локален ! Същият (или почти) като у нас....!

Два клана от една и съща мафия (бившото Украинско "БКП" :) ) се бият за кокала - едните русофили , а другите русофоби !Народа - да духа тапети !

По тези причини ЕС не смеят много-много да се месят....

Друг е въпросът , че Украйна е много , много повече васална на Путин от колкото сме ние .

Пък американците се месят (разбира се "демократично"  :) !) до толкова , до колкото да подсилят историческия процес на саморазпад - това подрива устоите на самата Русия и е в техен интерес....

Съвсем друг е въпросът пък , задава ли се Апокалипсис в световен мащаб и какви са причините за него ! Това никак не е задължително световна война ! Самоунищожението може да дойде по много и най-различни начини ! Както в момента това се случва у нас (и не само !) , но на по-ниско качествено , локално ниво и почти по целия свят....

Редактирано от by_chechi (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ЕС ни е*а майката и ни разграби и ни подхвърлят сега по някое гнусно милиардче, което да замазва положението, което даже не попада и на мястото си.  

Някакви аргументи, факти и цифри в подкрепа на тезата?!?!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква трета световна бе , "топла или студена" ?!

Конфликта в Украйна си е съвсем локален ! Същият (или почти) като у нас....!

Два клана от една и съща мафия (бившото Украинско "БКП" :) ) се бият за кокала - едните русофили , а другите русофоби !Народа - да духа тапети !

По тези причини ЕС не смеят много-много да се месят....

Друг е въпросът , че Украйна е много , много повече васална на Путин от колкото сме ние .

Пък американците се месят (разбира се "демократично"  :) !) до толкова , до колкото да подсилят историческия процес на саморазпад - това подрива устоите на самата Русия и е в техен интерес....

Съвсем друг е въпросът пък , задава ли се Апокалипсис в световен мащаб и какви са причините за него ! Това никак не значи световна война ! Самоунищожението може да дойде по много и най-различни начини !....

Тук обаче няма да се съглася с теб, че конфликта в Украйна е локален.

Реално процеса е локален, но и подклаждан от други интереси т.е интереси свързани със зони на влияние, военни, ресурсни  и пр. 

Отдавна американците мечтаят да "почукат на вратата" на Русия  Русия пък няма да пусне Украйна, а и да не забравяме, че в Украйна все още има руски военни стратегически бази. Самите украинци са силно раздвоени. Та, ние българите пречупваме всичко през своя мироглед, но картинката в Украйна е в пъти по - сложна и потенциално опасна. Вчера пък генералния секретар на НАТО се изхвърли с неблагоразумното размахване на пръст, а това едва ли да стресне руснаците. Едно усложняване на международните отношения с участници САЩ, Русия, ЕС ще ни вкара много бързо в нова икономическа криза, нова студена война или локален конфликт с непредвидими последици.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук обаче няма да се съглася с теб, че конфликта в Украйна е локален.

Реално процеса е локален, но и подклаждан от други интереси т.е интереси свързани със зони на влияние, военни, ресурсни  и пр. 

Отдавна американците мечтаят да "почукат на вратата" на Русия  Русия пък няма да пусне Украйна, а и да не забравяме, че в Украйна все още има руски военни стратегически бази. Самите украинци са силно раздвоени. Та, ние българите пречупваме всичко през своя мироглед, но картинката в Украйна е в пъти по - сложна и потенциално опасна. Вчера пък генералния секретар на НАТО се изхвърли с неблагоразумното размахване на пръст, а това едва ли да стресне руснаците. Едно усложняване на международните отношения с участници САЩ, Русия, ЕС ще ни вкара много бързо в нова икономическа криза, нова студена война или локален конфликт с непредвидими последици.

Че аз не казвам нещо много по-различно !

Но ми се струва , че подценяваш ума и мисленето на международните участници ! А също и методите и средствата които те използват за въздействие.

Даже и на мен ми ясно , че Украйна не е Афганистан , Ирак или Сирия..... :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да се стигне до трета световна, но е твърде вероятно Крим, който е автономен, но под егидата на Украина, да бъде отцепен и да се присъедини към големия руски брат. Все пак повече от 60 процента от населението в Крим е с руски произход, а и руските бази там дават достатъчно основание на Русия да действа според собствените си интереси. Западняците са в патова ситуация и дори нямат план за действие.

Намеци за тази стратегия има и в българската преса:

Върховната рада на Крим обяви, че на 25 май ще се произведе общокримски референдум по въпроса за статута на автономията и разширяване на правомощията й.

Още на този линк: http://dnes.dir.bg/news/ukrina-letishte-sevastopol-16221092?nt=9

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма да се стигне до трета световна, но е твърде вероятно Крим, който е автономен, но под егидата на Украина, да бъде отцепен и да се присъедини към големия руски брат. Все пак повече от 60 процента от населението в Крим е с руски произход, а и руските бази там дават достатъчно основание на Русия да действа според собствените си интереси. Западняците са в патова ситуация и дори нямат план за действие.

Намеци за тази стратегия има и в българската преса:

Още на този линк: http://dnes.dir.bg/news/ukrina-letishte-sevastopol-16221092?nt=9

.....в замяна на това Киев (русофобския клан на мафията) да получи по-голяма самостоятелност на действие....

Пак казвам народът , и руси , и украинци - да го духат ! Поне избитите , самите те без да знаят за какво , нека да бъдат по-малко ! 

Иначе казано както и у нас , "Демокрацията" е за управляващите , не и за управляваните ! 

А що се отнася до ІІІ-та СВ , наивниците да гледат това :

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

клипа ми се струва малко пълен с конспирация, но на някои от нещата има успешни опити

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теми като тази могат да докарат трета световна война. Няма по-страшен враг от дезинформацията и глупостта.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Теми като тази могат да докарат трета световна война. Няма по-страшен враг от дезинформацията и глупостта.

Хи, хи, ха! Това ще да е първата  тема докарала света до война - може би :no-no:  :angry:

Всеки тук може да изкаже мнение според разбиранията и възгледите си и темата не е отворена с цел да се доказваме кой по, по - най! Така, че  ако искаш, изрази възгледа си, но не оспамвай темата  и не обиждай - моля!!!! :tease2:

Та сега по темата:

- Май вече всички са объркани т.е и украинци и руси и европейци и ......

До къде ще се стигне - ще видим!!!!!!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, тази тема тук е за да може русофоби да си плюят на воля. Руснаците щели да поробят Украйна, че не знам си какво. Русия не е толкова злата мащеха, колкото се изкарва. Въпреки, че бившият президент на Украйна действа неадекватно и най-накрая избяга, не виждам нищо лошо в търговски споразумения и не подкрепям разните теории за конспирация. Работата е, че Русия, ЕС и САЩ малко или много са различни полюси и правителството на Украйна трябва да рулира между тях. Другият известен факт е, че в Украйна има и много руснаци.Мисля, че малко пресилва нещата опозицията и предвид факта, че ЕС на нас никакво съществено подобрение в стандарта на живот не ни даде, а самият ЕС в момента е съставен от Германия, която е единствената стабилна икономика и държава с добър стандарт на живот и група страни навлеци и самият ЕС може да се разпадне, той в момента се крепи едвам - какво да кажем? Поддържането и на добри отношения с Русия би могло да им донесе облаги, но истината е че в момента русофобите успяха да завземат централната власт. И не е по-добре, отколкото преди. Сега нито ЕС ги иска, а и Русия има резерви. Всички просто чакат да видят до къде ще стигне погрома.Протестиращите защитават позиция - добре, но в момента за Украйна нещата не са по-добре от преди. Едните устремили се към единият полюс, другите - руснаците в Украйна на другият. То и ЕС не би искала Украйна с руско влияние, каквото и да е било. Борба за зони на влияние. Вместо украинците да се въртят по полюсите, по-добре да си гледат своите интереси. Русия може да бъде също ценен партньор и има не по-малко какво да предложи от ЕС. Вместо украинците(правителството) да вземат каквото могат и да балансират интересите, стигнаха точно до никъде.

Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

....ЕС на нас никакво съществено подобрение в стандарта на живот не ни даде...

В тотална заблуда си !

Не ти го дават бившите от БКП , че сега и идеология няма малко поне да ги поспре в ограбването на държава и население....

Но това е една сложна тема ! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За мен лично русофобството също е непонятно. При воденето на една модерна политика, би следвало да се заличат разните пристрастия и да се извлекат максималните икономически и политически ползи и това без значение дали страната се казва Русия, Пакистан или Франция, но понеже тук темата е за Русия - конкретно нека бъде Русия!!!!

Русия, като писах - е ключов финансов: ресурсен, политически и военен фактор, който влияе на процесите в света и всички опити за омаловажаването на този факт са смешни. Подценяването на Русия като партньор също е груба грешка. 

В позицията си на сина страна Русия няма да позволи Украйна да поеме по друг път или ще и даде глътка въздух, но само толкоз. Русия няма да позволи на САЩ и НАТО най - нахално да и хлопат на "вратата" Русия няма да се лиши от стратегическите си военни бази и позиции. Русия ще защитава интересите си с цената на всичко

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тотална заблуда си!

Айде спри с дървената философия. ЕС няма нито нефт, нито газ. Кажи ми - членството в ЕС помогна ли ни, когато ни врътнаха кранчето, а? САЩ помогна ли ти тогава? Ама трябва и да знаеш, че бензина в Русия е под 1,50лв литъра.

За мен лично русофобството също е непонятно.

Исторически или каквито и да е причини в определени части русофобството да е силно. Въпросът е, че когато нещата отидат до екстремизъм никой не печели. Вместо да извлече ползи от стратегическото си положение, Украйна го докара до положение на гражданска война.А темата конкретно се превърна в русофобски плювалник и ще убеждават ли, убеждават някои хора, как Русия е самият Дявол, излязъл от Преизподнята, заради историческото минало. Но никой не споменава Германия, която е двигателят на Европа, ама и родината на Хитлер. Историческото минало не го отричам, ама живеем в настоящето и трябва да гледаме бъдещето. Да помним миналото, за да не повтаряме грешките в бъдещето е едно, но да си заровим главата в предразсъдъците на миналото е съвсем друго.
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.