Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Кой от двата е по-надежден и добър ? Имам dir-300 от 5 години, но вчера ми изпадна един нов go rt-n150 , чудя се да ги сменя ли ? Вие какво ще кажете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като работи и си доволен, защо искаш да го сменяш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Пробвай и ако ти хареса сменяй.Ако не-остани с доказалото се устройство.Честит 3ти март на всички българи!!

Редактирано от DrHAUZ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И двата модела G  рутери. Въпроса ти по същество е коя от двете бавни системи да използваш .

Съвета ми е да разкараш и този който имаш и да си вземеш рутер с N стандарт .

Редактирано от PC doctor (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е те и двата до колкото знам са N стандарт . 

И двата модела G  рутери. Въпроса ти по същество е коя от двете бавни системи да използваш .

Съвета ми е да разкараш и този който имаш и да си вземеш рутер с N стандарт .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е те и двата до колкото знам са N стандарт .

Прочети по-добре за тези два рутера какъв стандарт са .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочети по-добре за тези два рутера какъв стандарт са .

Хм, нещо може би съм се объркал аз, сега ще прочета в нета. Иначе имам и един нов tenda @ir lan-wr150, той със сигурност е n-стандарт. Да не би да е най-добрия избор ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм, нещо може би съм се объркал аз, сега ще прочета в нета. Иначе имам и един нов tenda @ir lan-wr150, той със сигурност е n-стандарт. Да не би да е най-добрия избор ? 

100% е по добрия избор

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

100% е по добрия избор

Аз на тия китайски неща им нямам много доверие, но благодаря за съвета. Значи, между двата Д-линка, няма разлика, освен че единия е много по-нов модел? Мен ме е подлъгало в името на модела на рутера, че е н старндарт ( go rt-N150 ) , може би затова съм криво разбрал. 

А защо тук пише, че биб Н стандарт? 

http://www.shopmania.bg/rutieri/p-d-link-go-rt-n150-9759320

Редактирано от Stefan Caromov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на тия китайски неща им нямам много доверие, но благодаря за съвета. Значи, между двата Д-линка, няма разлика, освен че единия е много по-нов модел? Мен ме е подлъгало в името на модела на рутера, че е н старндарт ( go rt-N150 ) , може би затова съм криво разбрал. 

А защо тук пише, че биб Н стандарт? 

http://www.shopmania.bg/rutieri/p-d-link-go-rt-n150-9759320

Ами пише защото може да има различни стандарти за един и същи модел . Този рутер по принцип си е G , редки изпълнения има от него в N .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами пише защото може да има различни стандарти за един и същи модел . Този рутер по принцип си е G , редки изпълнения има от него в N .

А как да разбера, дали този е Н стандарт? 

Извинете за тъпите въпроси, просто не съм в час с спецификациите на рутерите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак подвеждаш и пак ще те поправя. Не се сърди, но това което казваш не е вярно. Този рутер си е N - Справка си направи с официалната страница на D-link, а не с някакви онлайн магазини, които пишат спецификации едно към гьотере.

А как да разбера, дали този е Н стандарт? 

Извинете за тъпите въпроси, просто не съм в час с спецификациите на рутерите

Игнорирай постовете до тук. Не са ти полезни. Въпроса ти от заглавието е с ясен отговор. Ако сравняваме конкретно сегашния ти рутер Dir 300 с GO-RT N150 то избора е втория. По-нов модел и поддръжката на IEEE 802.11n значително ще подобри скоростта при клиентите, които се свързват безжично при условие, че и те поддържат въпросния стандарт.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак подвеждаш и пак ще те поправя. Не се сърди, но това което казваш не е вярно. Този рутер си е N - Справка си направи с официалната страница на D-link, а не с някакви онлайн магазини, които пишат спецификации едно към гьотере.

Игнорирай постовете до тук. Не са ти полезни. Въпроса ти от заглавието е с ясен отговор. Ако сравняваме конкретно сегашния ти рутер Dir 300 с GO-RT N150 то избора е втория. По-нов модел и поддръжката на IEEE 802.11n значително ще подобри скоростта при клиентите, които се свързват безжично при условие, че и те поддържат въпросния стандарт.

Благодаря отново. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега exwol хубаво ме поправяте , но се ограничете да го правите . Вие знаете ли точния сериен номер на рутера на автора на темата , та така сигурно твърдите че е еди какво си ? На Ваше място не бих си позволявал такива неща .

За нещата въобще не сте разбрали ,- писал съм са първия споменат рутер , той със сигурност е със G стандарт . За втория , мога да Ви кажа със сигурност че има и модели същите който са G стандартизирани . Ползвал съм такъв преди доста време , абсолютно същия rt-n150 и беше G . Това което четете на официалния сайт са спецификациите на последно произведените от този модел . Вие лично как разбрахте каква е точната спецификация на точно този рутер ? Точно този модел си е започнат като производство с G стандарт.  Вие не сте ли виждал две еднакви системи с различни параметри ? Аз съм виждал, и то огромно количество .

За напред по полекичка я карайте с поправките по мой постове и крайните изказвания кой какво ,кога и защо да игнорира .

Не се сърдя за това което сте написали , просто преди да напишете някаква "поправка " за миг поне се замислете .

Поздрави и хубава вечер Ви желая .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде стига без караници за глупости !

Модела маршрутизатор е N стандарт, както се подразбира и от самото му име на модела дори. Справка - цък в раздел спецификации.

Все пак не е изключено модела да е имал предни ревизии, и да е бил с G стандарт.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде стига без караници за глупости !

Модела маршрутизатор е N стандарт, както се подразбира и от самото му име на модела дори. Справка - цък в раздел спецификации.

Все пак не е изключено модела да е имал предни ревизии, и да е бил с G стандарт.

Разбира се че има същите модели който са с G стандарт . Както казах , имал съм такъв .

Няма караница , просто нещата са описани от колегата по много краен начин . 

Ето два еднакви модела. Единия е   G стандарт , и съответно същия но с N

http://www.technomarket.bg/products/09110859/d-link-go-rt-n150

http://iskampc.com/nnn-d-link-dlinkgo-go-rt-n150-wireless-n-router.html

Същото е и с по старата изработка  от същия модел , там обаче N се среща по- рядко .

Поздрави и хубава вечер ти желая .

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега exwol хубаво ме поправяте , но се ограничете да го правите . Вие знаете ли точния сериен номер на рутера на автора на темата , та така сигурно твърдите че е еди какво си ? На Ваше място не бих си позволявал такива неща .

За нещата въобще не сте разбрали ,- писал съм са първия споменат рутер , той със сигурност е със G стандарт . За втория , мога да Ви кажа със сигурност че има и модели същите който са G стандартизирани . Ползвал съм такъв преди доста време , абсолютно същия rt-n150 и беше G . Това което четете на официалния сайт са спецификациите на последно произведените от този модел . Вие лично как разбрахте каква е точната спецификация на точно този рутер ? Точно този модел си е започнат като производство с G стандарт.  Вие не сте ли виждал две еднакви системи с различни параметри ? Аз съм виждал, и то огромно количество .

За напред по полекичка я карайте с поправките по мой постове и крайните изказвания кой какво ,кога и защо да игнорира .

Не се сърдя за това което сте написали , просто преди да напишете някаква "поправка " за миг поне се замислете .

Поздрави и хубава вечер Ви желая .

Оф нямам намерение да споря с теб. Що се отнася до това, ще те поправям докато продължаваш да подвеждаш питащите във форума и пишеш неверни неща. И ще казвам на авторите на темата да игнорират постовете ти, когато са подвеждащи. Когато са полезни съм ги оценявал. Това съвсем не значи, че искам да се караме, нито пък е нещо лично към теб, нито пък сме толкова важни, за да занимаваме останалите кой е крив и кой прав. Просто е хубаво да не подвеждаме четящите. Случва се случайно да се сбърка, няма непогрешими хора, но тук говорим за друго. След като те поправих продължаваш да спориш. Казах ти, ако се вслушаш и зачетеш в това, което ти пиша ще ти е полезно. Разбирам, че си възпитано момче, но не е необходимо да ми говориш на вие. Този модел на D-link GO-RT-N150, e  стандарт N без оглед на ревизията. Самото име също си го подсказва, както и всички официални спецификации от както модела е на пазара. Ориентир е и до каква скорост по Wi-Fi се поддържа. Повече нямам какво да кажа. Ако имаш официална спецификация за стандарт G ще се радвам да ме опровергаеш. Техномаркет не са мерило за точна информация, като се има предвид какво е нивото и дали се наемат професионалисти там. Лека вечер и на теб. Ако имаш въпроси съм на среща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оф нямам намерение да споря с теб. Що се отнася до това, ще те поправям докато продължаваш да подвеждаш питащите във форума и пишеш неверни неща. И ще казвам на авторите на темата да игнорират постовете ти, когато са подвеждащи. Когато са полезни съм ги оценявал. Това съвсем не значи, че искам да се караме, нито пък е нещо лично към теб, нито пък сме толкова важни, за да занимаваме останалите кой е крив и кой прав. Просто е хубаво да не подвеждаме четящите. Случва се случайно да се сбърка, няма непогрешими хора, но тук говорим за друго. След като те поправих продължаваш да спориш. Казах ти, ако се вслушаш и зачетеш в това, което ти пиша ще ти е полезно. Разбирам, че си възпитано момче, но не е необходимо да ми говориш на вие. Този модел на D-link GO-RT-N150, e  стандарт N без оглед на ревизията. Самото име също си го подсказва, както и всички официални спецификации от както модела е на пазара. Ориентир е и до каква скорост по Wi-Fi се поддържа. Повече нямам какво да кажа. Ако имаш официална спецификация за стандарт G ще се радвам да ме опровергаеш. Техномаркет не са мерило за точна информация, като се има предвид какво е нивото и дали се наемат професионалисти там. Лека вечер и на теб. Ако имаш въпроси съм на среща.

С нищо нямам намерение да те опровергавам , дал съм ти линкове , иди си купи това което е на тях , ако е N стандарт , ще ти го платя десеторно. Не ме интересуват официални и неофициални данни и сайтове . Интересува ме това което съм видял с очите си , което съм има в къщи и което се предлага в търговската мрежа като възможност . Не съм подвел никой с нищо .

Не желая спорове с теб . Самото име на рутера не подсказва нищо . Това че има буквата N  не означава непременно че това е и стандарта .

Защо спориш с очевидни неща . Какво искаш , да отида да купя един от Техномаркет който 1000 % е G стандарт и да ти го поставя пред очите ли ? Тогава ли ще мирнеш ?

Не на последно място , не ми се изявявай като настойник да ми казваш " момче " и да ме "коректираш " Момче съм бил преди няколко .

десетилетия .

Нещо си се объркал за мен , и то явно много .

Като толкова искаш доказателства , не ги искай с писане и копиране на това какви пише в официалния сайт на нещо си . Ако желаеш , направи връзка с мен , ще отидем заедно , ще видиш един до друг двата модела ,единия работи в G , другия в N стандарти .

Аз също съм насреща, но не такава каквато ти ми предлагаш , а истинска с истински неща .

Убеден съм в това което пиша и казвам . Ти какво , още малко ще почнеш да ме караш да не вярвам на очите си ли и на това което съм ползвал близо година ?

Аиде мерси ако обичаш .

П.П . Спирам с теб , ако желаеш може да се убедиш в думите ми , но не по пишемешкия начин че тук пишело това , а там било еди какво си .

Не си позволявай да ме поправяш за каквото и да било . Разбра ме надявам се . Това дали подвеждам някой си е моя работа, не твоя .

Бъди разумен . Не си никой , за да се изживяваш като  ментор на мен и на когото и да било.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моля да се придържате към темата и да изяснявате лични взаимоотношения чрез други методи на комуникация!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Личните неща мисля че ги започна колегата и това беше дори поощрено от модераторите .

Лично е когато почнеш да казваш на човек че заблуждавал , че баламосвал , да се игнорират постове на някой си и т.н .

Не съм прав или ????

Мисля че "уважаемия " колега  просто е прочел в сайта какво и що и толкова , и това е истината , и живота и светлината и Той е проводника на вярата .

Мисля че прибързахте с този "добър отговор " специално в този случай .

След връзка с D-link се обясни следното

Въпросния модел се разпространява в ограничени регионални области . Посочения N стандарт всъщност е модификация на G стандарта  за съвместимост съобразно региона на пласиране и реалната скорост при download e в пиковата си стойност 2,5-2-7 МБ/с . Това всъщност си е G стандарт но след модификация, за да има съвместимост със устройства използващи N стандарта . По старите конструктивни изпълнения на модела не поддържат изобщо съвместим N стандарта технология . По тази причина и  въпросния модел не се предлагат със скорост от 300mbps. Означението че има трансфер до 150mbps e съобразено с модификацията за съвместимост , но не е поддържано в пълен обем .

Колегата Господ искаше "натриване " на носа с официални отговори и т.н . Ами той май не знае че човек винаги трябва да внимава какво си пожелава . Ето и отговора от Техномаркет:

Здравейте,

След провединият разговор с Вас и потвърждение от продуктовият мениджър за марка D-LINK

Посоченият модел от вас поддържа СТАНДАРТ IEEE 802.11G

D-LINK GO-RT-N150Арт.№: 09110859

http://technomarket.bg/products/09110859/d-link-go-rt-n150

Моля при евентуална несинхронизация за вашите цели запазете опаковката на уреда и при ок търговски вид на уреда можете да го върнете в Техномаркет.

Приятен Ден.

Поздрави,

На кого трябва да вярвам  ? На това което съм ползвал , на продуктовия мениджър на марката , на отговора от магазина , на обяснението от производителя?

Сега какво да правя аз , да напиша да се игнорира поста на колегата обявен от модераторите за " най- добър " ли ??????

Да пиша че заблуждава или баламосва ли ?  Написал е да се игнорира пост в който ясно и точно е написано че трябва да се вземе рутер с истински N стандарт и  избора между два рутера с ниски скорости на трансфер е неудачен . Това не е ли някак си ... ?

Нищо такова , ще кажа само че когато човек е видял нещо с очите си , ползвал го е и знае отлично за какво става въпрос , няма такава сила която да го накара да мисли и казва друго .

Колегата да вземе да редуцира  малко мисленето за себе си като за светая -светих в областта .

Автора на тази тема да чете ако желае , ако не ,негова си  работа . Опитах се да  бъда полезен на него и на други . Не да ги "заблуждавам " или "баламосвам "

Темата приключи за мен , както и спора . Полезен или не, не мога да кажа .

Хубав ден на колегата , на автора на темата и на всички чели я и писали по нея .

Редактирано от Калин Карабойчев
Обидни квалификации (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз май съм виновникът за спора. Извинявам се, че може би несъзнателно съм провокирал караница. Разбрах всички доводи, както и разбрах, че това е N, ама не съвсем, а някакъв мелез. Все пак, ще го сменя за момента с моя, ей така за тест. Пък ще покаже по-добър ли е. 

Апропо, само да вметна ( изключвам всякакъв вид провокация ), че на техномаркет наистина не може да се вярва.

В раздела телефони, под samsung ativ s , бяха написали с огромни букви, че ОС е андроид. Тогава ме и загубиха като клиент. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Колегата Господ искаше "натриване " на носа с официални отговори и т.н . Ами той май не знае че човек винаги трябва да внимава какво си пожелава . Ето и отговора от Техномаркет:

Здравейте,

След провединият разговор с Вас и потвърждение от продуктовият мениджър за марка D-LINK

Посоченият модел от вас поддържа СТАНДАРТ IEEE 802.11G

D-LINK GO-RT-N150Арт.№: 09110859

http://technomarket.bg/products/09110859/d-link-go-rt-n150

Моля при евентуална несинхронизация за вашите цели запазете опаковката на уреда и при ок търговски вид на уреда можете да го върнете в Техномаркет.

Приятен Ден.

Поздрави,

На кого трябва да вярвам  ? На това което съм ползвал , на продуктовия мениджър на марката , на отговора от магазина , на обяснението от производителя или на господин псе ?

Ще се въздържа и няма да ти влезна в тона, но внимавай с епитетите и определенията "псе". Аз не съм си позволил да те обиждам. Не те знам с кой и какво си говорил факт е, че се държиш арогантно без да имаш достатъчно познания нито пък можеш да доказваш каквото и да е било. Не разбираш ли, че никой не го интересува какво казваш ти, а какви са официалните данни. И понеже си дал единствено Техномаркет като източник на данни и спецификация и си се постарал така ясно да подчертаеш с червено информацията от тях и така СТАРАТЕЛНО си дал линк, ще те попитам сигурен ли си в това, което твърдиш още в началото и даваш линка от Техномаркет за пример? Може отново да посетиш въпросния линк и хубаво да погледнеш и свериш какъв стандарт вече пише, че поддържа рутера. Всичко това е в интерес на истината и не ми пука дали ще ме накажат или не, важното е както казваш, четящите да са информирани правилно. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се въздържа и няма да ти влезна в тона, но внимавай с епитетите и определенията "псе". Аз не съм си позволил да те обиждам. Не те знам с кой и какво си говорил факт е, че се държиш арогантно без да имаш достатъчно познания нито пък можеш да доказваш каквото и да е било. Не разбираш ли, че никой не го интересува какво казваш ти, а какви са официалните данни. И понеже си дал единствено Техномаркет като източник на данни и спецификация и си се постарал така ясно да подчертаеш с червено информацията от тях и така СТАРАТЕЛНО си дал линк, ще те попитам сигурен ли си в това, което твърдиш още в началото и даваш линка от Техномаркет за пример? Може отново да посетиш въпросния линк и хубаво да погледнеш и свериш какъв стандарт вече пише, че поддържа рутера. Всичко това е в интерес на истината и не ми пука дали ще ме накажат или не, важното е както казваш, четящите да са информирани правилно. 

Апропо, рутерът ми не е като този от линка на техномаркет, ами е с антена. Външния вид е едно към едно с dir-300 само че пише нещо green..... нещо си. На външен вид не можеш, освен по зеления надпис и изписването на модела, да ги различиш с дир-300

http://store-bg.net/d-link-go-rt-n150-bezzhichen-ruter-p-10499.html

Това е

Редактирано от Stefan Caromov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че ти с този който започна с обидите . Кой казваше за другия че баламосвал ? Това за мен е обида . Ти дри не осъзнаваш в арогантността си когато  обиждаш .

Ако аз се държа арогантно , то ти си краля на арогантността . Навира ти се нещо направо в очите и ти пак продължаваш .

Това да казваш на някой че ще го поправяш и се опитваш дори да го правиш без да те интересува имаш ли право , без да си задаваш въпроса кой си ти за да го правиш , какво друго е освен арогантност ?

Нищо повече няма да казвам и пиша по това което се чудиш сега какво да бръщолевиш . А като псе да се разпознаваш в писането е лично твой избор , не мой. Твой си е избора да сложиш снимка на гладно проскубано вълче , не мой  . Информацията е подчертана точно за теб .

Аз също не зная какво правиш и с какви знания разполагаш . Зная със сигурност едно , че си поредния който се е помислил че знае всичко .

Именно арогантността ти и мисленето че си необорима инстанция те доведе направо при мен . Мислиш си че ей така ще казваш този баламосва , оня не му четете нещата .Такъв си си просто и не само тук . Хората нямат копчета да се превключват.  Арогантността води до заслепяване, а това от своя страна винаги стига до челни удари и подвити опашки .

Спираш още сега с каквото и да било по мои адрес , спирам и аз . Така правят мъжете , не сладурите  Пиши си там нещата . Не съм си позволил до сега да напиша и една буква по твой постове . Не са малко тези в който си писал абсолютно несъществени неща.

Покажи че наистина има разум в теб , а не само това че не можеш да приемеш че  някой за нещо си е видял , опитал и разбрал повече от теб

. Тук се нагледах на работещи в офиси , сервизни техници , откровени идиоти който на всяка крача врещят за техните си предпочитания , на такива който им показваш нещата по най- директния възможен начин и те пак продължават да се обясняват за това какво и що .

Ни най -малко съм желал спорове с теб или с някой друг . Просто не понасям когато някой се опитва да ме кара да не вярвам на очите си , а не неговите писанки и обяснения . Когато казвам нещо , това означава че това нещо го зная не 100 а 1000% и мога да го докажа по-всякакъв начин . Никога не съм увжавал хора който ми казват "ама то еди някъде си пише така " . То и на едно място пише "ЖЕНИ " , а като влезеш жени няма , а си е чист кенеф , нали така ?

П.П . Сега видях !!!! Ти си бил същия дето лятото търсеше да му се сглобява компютър за 300 лева и не знаеше как да събере една елементарна конфигурация която всяко момче на 15 години ще си сглоби дето се казва от подръчни материали .Чудеха 10 човека какво да направят за да се впишат в това смешно нещо . Къде ти е акъла не теб бе пич? След нещата който си писал си позволяваш да ме поправяш ?

Мила Родино , поредния Бойко ...... чел Винету , не може пирон да забие , но иначе дава акъли наляво -надясно .

Какви офиси , какви познания , какви стотинки ми дрънкаш ти ?

Който иска може да се запознае с "феноменалните " ти познания и сам да прецени дали изобщо би трябвало да се правиш на каквото и да било .

Спираш на мига със всичко по мой адрес . Спирам и аз .

Темата и спора с теб приключи .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. По повод линка  и поправката на описанието . Стана след моя разговор с тях . Това какъв е този N стандарт

Приключих с теб. Мисли и прави каквото искаш. Но си много, ама много далеч. И само да ти кажа, че линка бе поправен след като лично говорих с администрацията и ПМ от Техномаркек, който и след кратък разговор с Д-линк представителството за България ми върнаха обратна връзка и ме увериха, че инфото до час ще е коригирано. Така, че не си преписвай заслуги. Може да им звъннеш и да питаш. Аз разбрах, че си звънял и ти днес, но както стана ясно не си могъл точно да им обясниш какво искаш, за това и така са ти отговорили. Приятни мигове ти желая. Аз бях до тук. Спора вече е безмислен. Всеки си прави сам изводи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.