Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kantaris

Препоръчайте флаш памет 16 GB с висока скорост на трансфер

Препоръчан отговор

Здравейте! Прехвърлих няколко теми във форума, но реших да пусна нова, защото не видях това, което търсех. Въпросът ми е следният поставиха ми в службата задача да намеря флашки 16 гб, по възможност с висока скорост на запис и същевременно да не превишават цената от 20 лв. Колкото и да се рових такова животно, което да отговаря на горните критерии не открих. Предполагам, че някои от вас ще ми кажат, че това е безсмислено начинание, да знам и определено за себе си тези проблеми съм ги решил по друг много по-удобен начин, но тъй като това не мога да го избирам ще се радвам, ако споделите вашите наблюдения. Само да спомена, че скорост от 10 МБ в секунда им била малка. Та с това май затворих кръга на условията. Ако някой познава такъв звяр нека не се стеснява да пише. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че можеш да намериш подобно нещо за цена от 20лв ... аз преди няколко месеца си купих 16GB флашка със скорост на записване около 23 MB/s за 55 лв :) със сигурност има по ефтини от нея, но до 20 лв едва ли :) най - обикновена 16GB флашка е около 14-15 лв :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Прехвърлих няколко теми във форума, но реших да пусна нова, защото не видях това, което търсех. Въпросът ми е следният поставиха ми в службата задача да намеря флашки 16 гб, по възможност с висока скорост на запис и същевременно да не превишават цената от 20 лв. Колкото и да се рових такова животно, което да отговаря на горните критерии не открих. Предполагам, че някои от вас ще ми кажат, че това е безсмислено начинание, да знам и определено за себе си тези проблеми съм ги решил по друг много по-удобен начин, но тъй като това не мога да го избирам ще се радвам, ако споделите вашите наблюдения. Само да спомена, че скорост от 10 МБ в секунда им била малка. Та с това май затворих кръга на условията. Ако някой познава такъв звяр нека не се стеснява да пише. ;)

transcend jetflash 700 16gb Мисля това изчерпва темата. :D

Не мисля че можеш да намериш подобно нещо за цена от 20лв ... аз преди няколко месеца си купих 16GB флашка със скорост на записване около 23 MB/s за 55 лв :) със сигурност има по ефтини от нея, но до 20 лв едва ли :) най - обикновена 16GB флашка е около 14-15 лв :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

transcend jetflash 700 16gb Мисля това изчерпва темата. :D

Аз също се бях спрял на това и дори бях поръчал в един магазин, но дойдоха в такъв вид

http://i.ebayimg.com/00/s/MTE1Mlg5MzA=/z/~p0AAOxyOlhS1Y~U/$_35.JPG?set_id=8800005007

На кутията скоростите не отговарят на тези заявени от производителя, а освен това при направения тест тези от кутийката се потвърдиха. Ето това вече е пробелем. :)

Виждам, че има същият модел и в друга опаковка обаче и явно заявените скорости се отнасят до него, а и в Plesio са го снимали, може би е добре да им се обадя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти хубаво си четеш по разни сайтчета, но ще ти споделя, че имам абсолютно същата флаш памет и написаното там не отговаря на истината.

Аз също се бях спрял на това и дори бях поръчал в един магазин, но дойдоха в такъв вид

http://i.ebayimg.com/00/s/MTE1Mlg5MzA=/z/~p0AAOxyOlhS1Y~U/$_35.JPG?set_id=8800005007

На кутията скоростите не отговарят на тези заявени от производителя, а освен това при направения тест тези от кутийката се потвърдиха. Ето това вече е пробелем. :)

Виждам, че има същият модел и в друга опаковка обаче и явно заявените скорости се отнасят до него, а и в Plesio са го снимали, може би е добре да им се обадя.

Отидете на място и направете тест. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като пише USB 3.0 не означава че са бързи флашки, едва ли са много по бързи от нормалните USB 2.0 флашки. Щом не са написани някакви скорости, едва ли са впечетляващи. На опаковката на моята флашка която споменах по - горе пише 120MB/s трансфер в двете посоки, а записва с около 23 MB/s (както казах и по - горе) с колко чете не съм пробвал. За информация въпросната флашка е Sony т.е. не е някаква съвсем измислена марка :) Дори и написаните скорости са максимални и не се знае при какви условия се достит :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ги убедил за една Corsair Voyager (без GT дори пак е супер). Струва около 30 лв, но поне е бърза и гумирана (устойчива на външни въздействия и всякакви гаври).

Иначе за тази цена тази е с добри характеристики и голяма гаранция - Apacer AH354 USB 3.0, 16GB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 20лв и с такъв обем .............скоростите ще са ниски.

Няма спортна кола на цената на трабант.

Предложих флашки с USB 3.0 защото би трябвало да са с една идея по-бързи.

Аз ползвам USB кард риадер и карти памет клас 10 и съм доволен от скоростите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ги убедил за една Corsair Voyager (без GT дори пак е супер). Струва около 30 лв, но поне е бърза и гумирана (устойчива на външни въздействия и всякакви гаври).

Иначе за тази цена тази е с добри характеристики и голяма гаранция - Apacer AH354 USB 3.0, 16GB

ако говориш за USB 3.0 варианта на corsair-a по-добре не, тва "нещо" има тенденцията да се "чупи" ей така от нищото и е неспасяемо - аз 3 или 4 пъти я връщах (добре че е с гаранция)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подкрепям мнението на Петър,особено в частта му за СД карта и кард рийдър.Наистина скоростите ще са много високи тогава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако говориш за USB 3.0 варианта на corsair-a по-добре не, тва "нещо" има тенденцията да се "чупи" ей така от нищото и е неспасяемо - аз 3 или 4 пъти я връщах (добре че е с гаранция)

Хмм..значи викаш са ги развалили вече? Може, то какво ли не развалиха вече. Аз съм попадал само на една дефектна бройка (пръсната по шевовете), но си мислех, че притежателя и е приложил по-груба сила при сваляне на капачето или че е просто дефектна партида. А иначе държат цена. Знам, че USB 2 модела издържаше на доста гаври според клиповете и тестовете. Но има и други гумирани в лицато на Transcend JetFlash 810 или A-data S107 (но пък на тази се разхлабвала "дупката", където се поставяло капачето след многократна употреба). Каквато и да избере автора нека да внимава с swivel cap design (че и ролката се разлабва лесно) или такива със слайдер...(чупят се бързо и после трябва с двете ръце да я пъха в USB порта - с едната ръка ще трябва да натиска слайдера навън, а с другата да я включва в порта - много е гадно). Но всичко е въпрос и на късмет и ревизия. За тези пари 1 година да изкара - ще си е избила парите...няма да се жени за нея я. Иначе при USB 2 си имах личен фаворит Ultra Speed JetFlash 2A 8 GB - супер работен кон - бърза и здрава), но при новите честно казано явно няма такова добро попадение май... (т.е. модели има - Transcend JetFlash 780 32GB USB 3.0 Ultra Speed 210MB/s Flash Drive TS32GJF780), но и цената е добра... :)

Идеята за SD карта не е лоша откъм скорости, но далеч не всички компютри имат card reader-и...не че не може да се добави една PCI-E платка с подръжка де (защото и далеч не всички компютри имат и USB 3 порт - нищо, че USB 3 е съвместим и с 2).

To и SSD диск с кутия не е лоша идея, но пък там и цената не е толкова добра).

Иначе всички варианти имат плюсове и минуси:

Nand чиповете са по-бързи, безшумни, пестеливи на енергия и без механични части, но остават факторите цена и цикли на презапис (въпреки трим технологията).

Външните хардискове - пък са само с 5400 оборота основно, но зависи кой за каквото му трябва. Аз по-бих си взел един външен USB 3 диск, защото за цената за която ще си взема хубава 64-128 GB флашка, ще си взема 1-2 TB диск (при това гумиран, което до някъде елиминира това, че е с механични части) и най-важното - освен за пренасяне на информация (ще мога да си бачкам директно от него ако нямам място на домашния компютър - в смисъл мога да си работя по-проектите, без да се притеснявам, че те кешират често информация на диска и че ще ми свършат циклите на презапис)... :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ползвам тази и съм доволен, но скоростта откъм запис е много относителна. Зависи и от големината на файловете. За предпочитане е да форматирате в exFAT - тук резултатите при запис са малко по-добри от NTFS/FAT/FAT32.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Идеята за SD карта не е лоша откъм скорости, но далеч не всички компютри имат card reader-и...

Идеята е да се закупи 

Публикувано изображение

В продавалника Преходник MicroSD към USB 2.0 върви по лев и петдесет бройката. 

KINGSTON 16GB micro SDHC Class 10 е 18лв в Скай

Получава се една добра флашка с цена до 20лв.

Събрал съм огромна колекция от карти памет и преди няколко месеца с поредното закупено устройство ми подариха и един такъв преходник.

Доволен съм и ако ми не наложи да купувам нова флашка ще взема пак такъв комплект. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено за толкова малко пари няма как да се звеме нещо хубаво. Бяха взели едни ето такива

Apacer Handy Steno® AH321 - USB 2.0 interface, 16GB,

но нещо не има харесвала скоростта при това на запис. Ако трябва да съм честен аз въобще не знам защо трябва да е точно 16 ГБ например, че пък и разликата от няколко МБ в секунда да е от толкова колосално значение, но...

Някой има ли представя от тази тук?

http://ardes.bg/peripheral/usb-flash-drives/Transcend+16GB+JETFLASH+820-56570

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

hama probo... ползвам 32гб версия и е желязна - до сега съм я прал 2 пъти по погрешка, скорост на запис на usb 2.0 около 25мб/с, четене 30мб/с, на usb 3.0 четене 70мб/с, писане около 45. ползвам я вече година... мога спокойно да твърдя че кингстън и корсар (колегата 2 пъти си връща такава и накрая и поиска да я с менят с друга марка) освен, че са по скъпи, са боклуци... и microsd ги забрави - най бързите праят 10-12 мб/с...

http://www.vali.bg/?action=search&search_text=hama+probo&x=0&y=0

http://usb.userbenchmark.com/

http://usb.userbenchmark.com/Hama-Probo-USB-30-16GB/Rating/1294&tab=Review

http://usbflashspeed.com/ тука има база данни за скоростта на доста модели

Определено за толкова малко пари няма как да се звеме нещо хубаво. Бяха взели едни ето такива

Apacer Handy Steno® AH321 - USB 2.0 interface, 16GB,

но нещо не има харесвала скоростта при това на запис. Ако трябва да съм честен аз въобще не знам защо трябва да е точно 16 ГБ например, че пък и разликата от няколко МБ в секунда да е от толкова колосално значение, но...

Някой има ли представя от тази тук?

http://ardes.bg/peripheral/usb-flash-drives/Transcend+16GB+JETFLASH+820-56570

не са верни написаните данни, a и да са скоростта на запис е смешна (и в сайта на официалния вносител поликомп даже пише 6 мб/с)

бързата флашка пести време и то много... и е много тъпо като имаш голяма бавна флашка и 4гб ги качваш 10 минути... то по добре да запишеш dvd... на 16 скорост ще се запише за около 5-6 минути...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Професоре, до сега не съм се сблъсквал с Hama, но това което казваш ми звучи доста добре още повече, че Vali са много близо до мен и даже ми казаха, че ще ми доставят, ако поискам само за ден. Предполагам, че щом при теб са такива резултатите ще остана доволен от тях.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си купих тази http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=&group2=&group3=&group4=&article=16281  Скорост: 90MB/s (Read); 20MB/s (Write) като недостатък казвам само,че няма лампичка (диодче) което да показва дали чете-записва на флашката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз си купих тази http://www.vali.bg/?action=products&manufacturer=&group1=&group2=&group3=&group4=&article=16281  Скорост: 90MB/s (Read); 20MB/s (Write) като недостатък казвам само,че няма лампичка (диодче) което да показва дали чете-записва на флашката.

Тази, която си посочил на какъв порт я ползваш на 2.0 или 3.0?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За файлове 1-200 мб ползвам този които ми е по-близо,но за големите файлове ползвам 3.0 С нея съм инсталирал Windows 8 за 6-7 минути,засечено от БИОС до Десктоп дори клиента се изуми и си помисли,че не съм му го инсталирал целият :wink12:  като говорим за лаптоп 2013г. модел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да вземеш бърза флашка, то тя няма да е на цена 20 лева. 

Примера:  http://www.technopolis.bg/b2c/details/563725/P11020101/USB-pamet-SONY-USM-16GQ

По скоро това е доста изгодно и даже още по-евтино се намира от това на тук http://www.technopolis.bg/b2c/details/522442/P11020101/USB-pamet-KINGSTON-USB-16-GB-DT100G3-/USB3.0

Само че кингстъна повече от 8-10мб сек не записва. Дори и 64 гигабайтовата версия (59gb)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте отново! За да не оставя темата отворена ще кажа, че за сега на първо време се спряха на тези HAMA, които инженера беше пуснал, като вариант, но вероятно ще се копуват и още, а също така и външни хардове, така че сигурно ще има още какво да споделя. Относно скоростите, ако на някой му е интересно все още не съм успял да тествам и да кажа от собствен опит, но тези дни ще го направя и ще пиша пак. Благодаря на всички за съветите, надявам се скоро да пробвам и другите предложения как се държат. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То хубаво, ама на USB 3.0 port ли я пробваш...?

Като пише USB 3.0 не означава че са бързи флашки, едва ли са много по бързи от нормалните USB 2.0 флашки. Щом не са написани някакви скорости, едва ли са впечетляващи. На опаковката на моята флашка която споменах по - горе пише 120MB/s трансфер в двете посоки, а записва с около 23 MB/s (както казах и по - горе) с колко чете не съм пробвал. За информация въпросната флашка е Sony т.е. не е някаква съвсем измислена марка :) Дори и написаните скорости са максимални и не се знае при какви условия се достит :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...