Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Добромир Вълчев

Компютърна конфигурация за League of Legends !

Препоръчан отговор

Здравейте отново ! Трябва ми нова конфигурация , която ще се ползва за League of Legends ! Освен това естествено и филми , skype , интернет и тук таме някоя друга игра на high / medium ! 

Монитора е FULL HD  (1920x1080) . Искам да имам високо и постоянно fps ( около 120 ) . Бюджета е 500 евро +/- ! Благодаря ви !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашната ти е предостатъчна за тия неща

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сегашната ти е предостатъчна за тия неща

То това е ясно ! Просто ми трябва друга конфигурация  :D

Тази конбинация не е ли по-добра и по-производителна ? 

Intel Core i5 4570 4x 3.20GHz So.1150 BOX           +             2048MB Palit GeForce GTX 750 Ti StormX OC Dual Aktiv

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да а с 265 ще е още малко по-добре ако успееш да ги сместиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да става 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам те че ще пазаруваш от Mindfactory.de(едни от най-добрите в Германия) и затова ето ти едно предложение от мен. Ако поръчаш след 24часа доставката е безплатна! ;)

Накратко за частите: РАМ-а е CL9, карта R7 265, кутията е много добра за парите си http://www.bitfenix.com/global/en/products/chassis/comrade#specs единствения минус, е че не е много широка, но с процерсор без К нямаш грижи, захранването е супер за парите си макар и да няма бронзов сертификат. Успех в избора!

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото хубаво е да се вземе рам с още по-добри тайминги а и SSD. Не е нужно да се набляга чак толкова на процесора. Най-евтиният I5 е предостатъчен.

Две плочки от Crucial Ballistix Tactical CL8 излизат 67 еврака или този кит G.Skill Ares CL8 за 70. Може да има и по-сгодни решения но не ми се рови.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Между другото хубаво е да се вземе рам с още по-добри тайминги а и SSD. Не е нужно да се набляга чак толкова на процесора. Най-евтиният I5 е предостатъчен.

Като цяло може да се "набута" едно ССД(64GB), но ще трябва да се вземе i5 4440+H81 и хард 500GB. Нека той да си прецени дали го устройва така!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е стига лъга де! Направи ли си най-напред сравнението и обърна ли внимание изобщо за каква карта става въпрос? Ами като пишете нещо, проверявайте си информацията! 

265 е  равностойна на Палитката във всички игри и само в някои от тях едната или другата е напред. Обаче 750Тi има доста други предимства и само невъзможността за голям клок може да я постави назад. Но пък и питащия не е споменал, дали иска нещо добро за клок или тая конфигурация просто ще се ползва така, както е. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за life stream един i7 и gtx 750ti ще стане ли ? 

Честно казано не виждам как ще успееш да включиш core i 7 и GTX 750 ti заедно с всички необходими части в една конфигурация за 500 евро.Цената на процесора е около 270-290 евро в немските магазини.Зависи,какъв процесор ще избереш -4770.4771 или 4770к.При наличие на по-висок бюджет можеш да закупиш такова CPU.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А за life stream един i7 и gtx 750ti ще стане ли ? 

Един i5 4440 + R7 265 са напълно достатъчни за целта.

i7 в този бюджет - абсурд ! Като сложиш процесора и видеокарта до там си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един i5 4440 + R7 265 са напълно достатъчни за целта.

i7 в този бюджет - абсурд ! Като сложиш процесора и видеокарта до там си...

600/650 euro бюджет ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

600/650 euro бюджет ? 

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150

I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150

4GB DDR3 1600 A-DATA

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G

RAIDMAX SUPER ALTAS ATX-295B Middle Tower

PSU FORTRON FSP500-60APN /500W

Обща стойност - 1 233.96 лв. с ДДС

Количка.

Така по-бива, ама пак е с компромиси. Въобще да се набляга на процесора не е правилно според мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK B85 PRO4 /LGA1150I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA11504GB DDR3 1600 A-DATA500GB SEAGATE 7200/6GB/16MBPALIT GTX750TI STORMX DUAL 2GRAIDMAX SUPER ALTAS ATX-295B Middle TowerPSU FORTRON FSP500-60APN /500WОбща стойност - 1 233.96 лв. с ДДС

Количка.

Така по-бива, ама пак е с компромиси. Въобще да се набляга на процесора не е правилно според мен.

Е когато човек стреамва не се ли натоварва процесора ? Бях чел , че за стреам се препоръчва i7 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е когато човек стреамва не се ли натоварва процесора ? Бях чел , че за стреам се препоръчва i7 

Е само ще се стриймва ли ? Няма ли да се играе малко или много ? ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е само ще се стриймва ли ? Няма ли да се играе малко или много ? ;)

Конфигурацията ще се ползва за лек модерен гейминг от сорта на BF 4 и подобни нови заглавия ... но ми трябва основно за League of Legends и сега се чудя да не сложа ли едно по-добро процесорче за да може да се стреамва 1080p .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията ще се ползва за лек модерен гейминг от сорта на BF 4 и подобни нови заглавия ... но ми трябва основно за League of Legends и сега се чудя да не сложа ли едно по-добро процесорче за да може да се стреамва 1080p .

Ами сам си преценяваш. Ако бюджета наистина си го вдигнал до 600/650 евро, то по-добре налей малко и в по-добра карта - т.е. заложи не нещо по-балансирано. За мен лично един i5 ще е достатъчен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами сам си преценяваш. Ако бюджета наистина си го вдигнал до 600/650 евро, то по-добре налей малко и в по-добра карта - т.е. заложи не нещо по-балансирано. За мен лично един i5 ще е достатъчен.

a FX не е ли по - добрия вариянт ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

a FX не е ли по - добрия вариянт ?

Зависи, при AMD имаш малко по-висока стокова честота и повече кеш, но това не е определящото. За мултитаскинга интела е по-добрия избор.

Не искам да навлизаме в спорове AMD vs Intel...

Да не говорим пък че за AMD ще ти трябват по-хубаво дъно и охладител което означава, че ще трябва да се бръкнеш още.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само ме притесняват тея дъна на ASROCK :D

Кое в дъната им те притеснява ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...