Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

D101149

Полезно ли е колоезденето

Препоръчан отговор

Здравейте! Любопитно ми е дали е полезно, защото всеки ден по 2-3 часа съм на колелото.... Със сигурност е по-добре отколкото да стоиш у вас на компютъра, но все пак да попитам  :)  Какви са ползите от този спорт плюсове и минусите... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От един спорт може да има само плюсове, като единствения минус може би е че има вероятност да се контузиш, ако това го смятаме за минус. Иначе, специално за колоезденето, заякват бедрените мускули и прасеца,  както и действа антицелулитно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно :) благодаря много

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал съм, че е възможно и да се прегърбиш от колоезденето.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чувал съм, че е възможно и да се прегърбиш от колоезденето.

Не повече от това да стоиш пред PC-то. :)

Разбира се че е полезно, на всичкото отгоре и безплатно като транспорт. :wink12:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях чул, че било вредно за мъжете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко което е прекалено е вредно. Карай си с кеф и не му мисли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи каква седалка ползваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И кое му е вредното? Спортувай на воля. Сам ще усетиш кое и колко ще ти е полезно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за седалката ставаше въпрос :) Стеснявали някакви артерии.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая нищо не е вредно ! Само е трудно да си намериш подходящата седалка, че ти ръби на д*то  :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясно :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека изясним нещо важно около задните части. "Вредното" седло (така го наричаха навремето) е предназначено за безвредно колоездене. В такъв случай, състезателят използва сравнително тежки предавки, да речем, 52/15, натиска с краката и всъщност едва допира седлото. Седлото често служи по-скоро за намаляване амплитудите на велосипеда спрямо вертикалната равнина.

Туристическото колоездене е друг стил и затова изисква широко седло (както казвал оня, "да ми влиза добре"). Нали един 100-килограмов любител може да кюти през повечето време като тюфлек, като прави по няколко оборота на минута, колкото да поддържа минимална скорост. Предавките, използвани от народните маси, са често от сорта 42/21.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...