Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Добър ден, значи искам да ви попитам един въпрос.

На 14 години съм и висок съм около 1.56см.

47.5 килограма съм. Тренирам фитнес от месец/два

всеки ден по 30,40 минути,дали това влияе върху разтежа

по височина??

Поздрави :)

Редактирано от h1kito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично за мен сега ти е рано за фитнес.По-добре тичай,скачай,плувай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравей, 

Да си изкажа и аз мнението по въпроса. Почти по никакъв начин не можеш да си повлияеш на растежа, няма да станеш по- висок ако играеш баскетбол, както и няма да останеш нисък ако правиш тяга и клекове (тук 2 пояснения- 1. отклонение в рамките на 2 санта не броим и 2. говорех за нормални килограми съобразени с килограмите и мускулно/костното ти развитие). Това обаче че няма да останеш по- нисък от колкото ти е заложено не означава че няма да си навлечеш 689068970970979 контузии от които след време ще ти се реве. Можеш безвъзвратно да си скапеш кръста, колената, глезените и абе разбирай всяка една става от тялото :) Като гледам описанието ти си 50 кила, които са ти абсолютно достатъчни за лостове, успоредки и така на татък, след като почнеш да се подмяташ по лостовете като маймуна и ти умалеят почни да си закачаш някакви тежести, но при всички положения това е по- безопасния и по- разумен начин да си поддържаш тялото на твоите години. Когато минеш 17-18 вече можеш и да почнеш да се заглеждаш по залите, но дотогава тренирай само на добствено тегло :)

Надявам се да съм бил полезен

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-голямо значение имат генетичните фактори, по принцип децата стават малко по-високи от родителите си(не че няма изключения).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-голямо значение имат генетичните фактори, по принцип децата стават малко по-високи от родителите си(не че няма изключения).

Въпросната акселерация, но съм се нагледал и на доста изключения (както и ти си написал де:))

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да се консултираш с личният си лекар, който да те насочи към специалист, който да ти изясни дали нещо може да се направи, начина и смисъла от това. Т.е. дали ниският ръст не е следствие(или симптом) и от други причини различни от генетичните. Примерно проблеми в продължителността на някоя от фазите на пубертета. Последствия от прекарани болести, болести протичащи в момента, неправилен начин на живот и други. Има начини да се повлияе на ръста на човека, в това число и медикаментозни. Не е тук мястото обаче, където да търсиш съвети относно готови решения на проблема ти(ако въобще се установи че е проблем при прегледа).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички . :) , но не мисля че имам проблем с ръста си и килограмите.

Зарибих се бая с тази спорт наречена (фитнес) и затова изках да ви попитам какъв е вашето мнение относно спорта. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря на всички . :) , но не мисля че имам проблем с ръста си и килограмите.

Зарибих се бая с тази спорт наречена (фитнес) и затова изках да ви попитам какъв е вашето мнение относно спорта. :)

Дай да уточним на кое казваш фитнес...

Има доста сериозна разлика в начина на трениране.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
публикувано (редактирано)

Ходя в фитнес залата Верона, Тренирам Бицепс,трицепс,Бек,легс , но не всичките изведнъж има си начин на трениране, все пак съм новобранец. :)

Редактирано от h1kito (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да се консултираш с личният си лекар, който да те насочи към специалист, който да ти изясни дали нещо може да се направи, начина и смисъла от това. Т.е. дали ниският ръст не е следствие(или симптом) и от други причини различни от генетичните. Примерно проблеми в продължителността на някоя от фазите на пубертета. Последствия от прекарани болести, болести протичащи в момента, неправилен начин на живот и други. Има начини да се повлияе на ръста на човека, в това число и медикаментозни. Не е тук мястото обаче, където да търсиш съвети относно готови решения на проблема ти(ако въобще се установи че е проблем при прегледа).

Нямам обективен поглед върху "нормалния ръст" защото аз самият съм 1.94, брат ми е 198 (16г), а сестрата -185 (15г) така че не мога да съм на 100% сигурен в думите си, но 1.56 за момче на 14 ми се струва в нормите. До колкото разбитам Автора не пита как да стане по- висок, а дали фитнеса ще му вреди на растежа, което е генерален въпрос, субективността в отговора е минимална.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 100% съм сигурен че няма да бъда по-висок от 1.70, брат ми е 1.72,3 баща-та 1.70 Майка 1.60 няма как така че..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, явно съм се заблудил. Но поне на мен ми изглежда нисък ръста с поне 4-5см под нормата и горе долу толкова килограма под определяното за нормално тегло за  споменатата възраст и затова съм отплеснал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конкретен отговор на въпроса колко ще порастнеш можеш да ни дадеш само ти след около 5-7 години :)

Иначе според мен има голяма вероятност и да минеш 175. Яж правилно, тренирай умерено и всичко ще си дойде на мястото :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Гледам тука темичката за ръста, че се чудя как да стана по-висок  :D  В момента тренирам колоездене на ден по 4-5 часа.... Висок съм 166см и тежа 60кг.. Някакви идеи? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Гледам тука темичката за ръста, че се чудя как да стана по-висок  :D  В момента тренирам колоездене на ден по 4-5 часа.... Висок съм 166см и тежа 60кг.. Някакви идеи? 

Значи, гледай ся... то точна рецепта няма, но съм чувал че това помага - Спираш да си миеш краката (по възможност цялото тяло) и всяка сутрин си слагаш в обувките амониев нитрат, веднъж на пролет даже можеш да добавиш по- обилни количества калиев сулфат, но внимавай защото не съм сигурен дали няма да изпатиш при неправомерно смесване на азотни с калиеви торове. Тук трябва по- компетентни да се изкажат. 

ПС: Ааа да, и да не забравя- да поливаш редовно

BTW докато бях в гимназията, знаете заядливи пикльовци с големите претенции на разбирачи - редовно се въртяха предложения от някой съученик (включително и от мен) за доза тестостерон ректално... това може също да помогне

Редактирано от Кристиян Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. От известно време се чудя или по-точно се чувствам малко комплексиран относно ръста си. Значи на 23 години съм и съм с ръст 175-176, което ми се струва малко ниско. Не искам да бъда много висок, но примерно си мечтая за ръст 1.80, не повече. Знам, че както Господ ние създал, така ще бъдем и каквото и да правим малко трудно ще променим нещо в тялото си, разбира се тука на броя операции и взимането на химикали. Занимавам с фитнес около 3 години, преди това 5 год. се занимавах с футбол. Не знам дали фитнеса не ми спира растежа или се заблуждавам относно това. Друг от въпросите ми е някой да ми помогне със съвет за упражнения, тренировки или някакви народни билки за увеличение на ръста. Ще съм благодарен за съветите Ви. Моля някой да ми даде компетентно мнение. Благодаря Ви предварително и живи и здрави бъдете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Занимавам с фитнес около 3 години, преди това 5 год. се занимавах с футбол. Не знам дали фитнеса не ми спира растежа или се заблуждавам относно това. 

Много ясно. Като вдигаш тези тежки неща те ти забиват в земята и по този начин ти спира разтежа. 

Друг от въпросите ми е някой да ми помогне със съвет за упражнения, тренировки или някакви народни билки за увеличение на ръста. 

За упражнения точно незнам, но съм чувал че скачането помага. Също и ако тренираш да кажем волейбол 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много ясно. Като вдигаш тези тежки неща те ти забиват в земята и по този начин ти спира разтежа. 

За упражнения точно незнам, но съм чувал че скачането помага. Също и ако тренираш да кажем волейбол 

Това са пълни глупости... 

Като се прибера от работа ще си допълня поста с доводи защо!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това са пълни глупости... 

Като се прибера от работа ще си допълня поста с доводи защо!

Това не са измишльотени измислени от мен, а са чисти и прости факти. А й не го потвърждавам само аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не му е рано на момчето за фитнес, тренирай си, без проблеми... Да ти кажа аз съм 99 набор и съм висок 1.85, преди 2 дни се мерих, това е до ген.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако гена ти е да си тапа колкото и да се напъваш - файда няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хахаха последният коментар изби рибата :biggrin: Аз също ходя на фитнес и тренирам гърди,бицепс,трицепс изобщо цялото си тяло... Притеснявам се, че няма да стана по-висок от 1м и 68-70см... заради тежестите.. сега съм 1.64-66 макс и съм на 14...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Генът си е ген-да, но не подценявайте спорта, особено  започнат в по-ранна възраст. Волейболът и баскетболът наистина издължават, в определени граници естествено, но и започнати в по-ранна възраст, когато организмът расте активно. Аз висок състезател по вдигане на тежести не съм виждала :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...