Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

luckyboy

Новини от света на Linux дистрибуциите.

Препоръчан отговор

преди 11 минути, Hot Bastard написа:

. Ако си по-запознат/а как работи технологията, я ми кажи. Ако се цупя на всички цени, ще ги намалят ли? Ако съм недоволен от цените, логично е да ги смъкнат, нали?

Ми, не съм, Иди питай в Сенсбъри, не мен. Аз не съм  слагал камери никъде. Едва ли те ги слагат, щото си нямат друга работа и са сънували предната нощ, че на другия ден трябва да слагат камери за разнообразие на ежедневието.

преди 11 минути, Hot Bastard написа:

Интересно ми е защо е целия този труд.

За сигурност и оптимални разходи. Не съм фен, който би дал 2000лв за комп, че да си браузва. Знам какво ми трябва и го постигам с Linux. Трябва ми като си прибера вкъщи и искам да гледам филм, да не си играя с флашки. Да мога да си гледам отвсякъде. Трябва ми облак, за който не искам да плащам за смешна скорост малко пространство. Трябва ми да си пиша и говоря с роднините само с тях. Още повече, че ние е гарантирано от Конституцията. Дори и аз да искам, те не искат други хора да са информирани за нашата комуникация и какво съдържа. И най-важното - пестя адски много пари (не само мои) и усилия. По едно време почнах да си игнорирам роднините, защото все ми ревяха за омазан Windows. За каккво това? Е, линукс и чиста работа. И са доволни - лаптопите са по-бързи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Vania2 написа:

Може и начини много.

Нещо, контекста на това, което написах ми се губи в този частичен цитат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Написал си, че десктоп потребителите обикновенно ползват каквото им сервират и трудно биха държали под око какво какво се случва (подразбирам с ОС).

И аз ти написах, че има много начини да следиш всеки един линукс от самия него. Не само да следиш, ами и да контролираш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 14 минути, Vania2 написа:

Написал си, че десктоп потребителите обикновенно ползват каквото им сервират и трудно биха държали под око какво какво се случва (подразбирам с ОС).

И аз ти написах, че има много начини да следиш всеки един линукс от самия него. Не само да следиш, ами и да контролираш.

Има предвид, че нямат капацитет да го правят. Който има такъв ще се направи персонална десктоп конфигурация и няма да разбира от новините на Мозо, какви приложения са му инсталирани на десктопа. Нужни са елементарни знания за да си инсталираш мета пакета на базовата графична среда и един мениджър на вход, ако не е включен към нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, cybercop написа:

Има предвид, че нямат капацитет да го правят. Който има такъв ще се направи персонална десктоп конфигурация и няма да разбира от новините на Мозо, какви приложения са му инсталирани на десктопа. Нужни са елементарни знания за да си инсталираш мета пакета на базовата графична среда и един мениджър на вход, ако не е включен към нея.

Затова харесвам Слакуер, БСД и Джентуу. Защото не депендва, на решенията на никакви корпоративни бастуняци като Ред Ш*т и Каноникал. Рискът е че най-много да получиш неработеща сглобка, ама пак си на далавера защото се учиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слак нещо замряха.. Последният релийз е ор 2016. Като им вляза в сайта и все едно се транспортирам назад във времето..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 минути, Vania2 написа:

Слак нещо замряха.. Последният релийз е ор 2016. Като им вляза в сайта и все едно се транспортирам назад във времето..

не са - имат редовни ъпдейти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 13 минути, Vania2 написа:

Слак се инсталира в текстов режим :) и през нет връзка ....тва ,че основните исо файлове са от 2016 не е проблем ,всичко ново се сваля по време на инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Крематориум написа:

Затова харесвам Слакуер, БСД и Джентуу. Защото не депендва, на решенията на никакви корпоративни бастуняци като Ред Ш*т и Каноникал. Рискът е че най-много да получиш неработеща сглобка, ама пак си на далавера защото се учиш.

Е нали ползваш същото ядро, графични среди и т.н., е, това не пречи да си вярвате, че като се забиете с нечувана дистрибуция сте открили топлата вода.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 5 минути, Hot Bastard написа:

Е нали ползваш същото ядро, графични среди и т.н., е, това не пречи да си вярвате, че като се забиете с нечувана дистрибуция сте открили топлата вода.

Нечувана за тебе. Това е една от най-уважаваните дистрибуции и най-старата съшествуваща освен че е и първата. Ти чул едно у*бунту и едно менте и се смяташ вече за голямата работа. Би ли спрял да тролиш ако обичаш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Крематориум написа:

Нечувана за тебе. Това е една от най-уважаваните дистрибуции и най-старата съшествуваща освен че е и първата. Ти чул едно у*бунту и едно менте и се смяташ вече за голямата работа. Би ли спрял да тролиш ако обичаш ?

То е като операта, уважават я, ама никой не я слуша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 7 минути, Hot Bastard написа:

нечувана дистрибуция

Ти обаче много авторитетно се изказваш по теми, за които си нямаш никаква представа. Slackware е най-старото дистро. Доста хора са "проходили" на него в света на Линукс.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Vania2 написа:

Ти обаче много авторитетно се изказваш по теми, за които си нямаш никаква представа. Slackware е най-старото дистро. Доста хора са "проходили" на него в света на Линукс.

А Уиндоуса е по-стар от Линукс и много хора са "проходили" с него в света на компютрите. И? По тая логика трябва да минете на Джам? Възрастта не е мерило за качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Hot Bastard написа:

Явно си чалгаджия или нямаш вкус към музиката и си крайно ограничен тип . Доста млади хора познавам,които слушат класическа музика. Но да не разводняваме и флудим темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 25 минути, Hot Bastard написа:

Ти обаче си много странен индивид. По едно време си мислех, че си на работа в orm.bg и задачата ти е да пропагандираш използването на Windows. Обаче се оказа тежък случай при това горд и парадиращ.

Ади, бре @Hot Bastard, помогни на твоите windows потребители.. какъв си такъв Windows 10 потребител дето пише само в теми за Линукс?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Vania2 написа:

Ти обаче си много странен индивид. По едно време си мислех, че си на работа в orm.bg и задачата ти е да пропагандираш използването на Windows. Обаче се оказа тежък случай при това горд и парадиращ.

Ади, бре @Hot Bastard, помогни на твоите windows потребители.. какъв си такъв Windows 10 потребител дето пише само в теми за Линукс?

Ти вместо да се радваш, че ги раздвижих малко, недоволстваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, приятелю, мисля че си престъпник, който иска да понаучи допълнително какво още може да скрие, че да не го хванат. Не знам кои. Което не знам - не знам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, бат'начо написа:

Не, приятелю, мисля че си престъпник, който иска да понаучи допълнително какво още може да скрие, че да не го хванат. Не знам кои. Което не знам - не знам.

Е на това му се вика "крадеца вика дръжте крадеца".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 37 минути, Hot Bastard написа:

Е на това му се вика "крадеца вика дръжте крадеца".

Що, щото знам (дали) как да намалям като наближа катаджии ли? Щото ползвам без да мрънкам Лубунту ли? Щото не казвам "Боже, колко е велик ммм , а, да, Р.Столман" (поне краката му, нали)?  Та, приятелю, защо питаше ммм да цитирам ли поименно...? Та, приятелю, защо си тук, да дадеш или да вземеш?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, бат'начо написа:

Що, щото знам (дали) как да намалям като наближа катаджии ли? Щото ползвам без да мрънкам Лубунту ли? Щото не казвам "Боже, колко е велик ммм , а, да, Р.Столман" (поне краката му, нали)?  Та, приятелю, защо питаше ммм да цитирам ли поименно...? Та, приятелю, защо си тук, да дадеш или да вземеш?

Е как за какво, за да се забавлявам...доколкото е възможно. Сега ли го разбра? Нищо лично.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

М-да. Знам. На твое място бих апострофирал всяка новина на Мозо. А, като идея е добре, не мислиш ли? Ако почерпиш, ще ти дам още идеи. Корумпиран съм в тая част (и мисля по-трезво).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Hot Bastard написа:

.... Възрастта не е мерило за качество.

Абсолютно вярно. Общността е важна и дори сериозна корпоративна поддръжка не може да компенсира липсата на голяма общност. Всяка дистрибуция, колкото и гениална да е, като замисъл, загива, ако не сформира голяма общност около себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 часа, Hot Bastard написа:

А Уиндоуса е по-стар от Линукс и много хора са "проходили" с него в света на компютрите. И? По тая логика трябва да минете на Джам? Възрастта не е мерило за качество.

Юникса даже е още по-стар. Аз съм почнала с този на ИБМ на една стара рс6000, после имах стар пауърмак. Така и не можах в  даскалото да свикна на бозичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Крематориум написа:

Юникса даже е още по-стар. Аз съм почнала с този на ИБМ на една стара рс6000, после имах стар пауърмак. Така и не можах в  даскалото да свикна на бозичка.

И аз съм работил до края на деветдесетте години на PS2 на един IBM, но не съм се оплаквал. Доста лесно се обработваха документи и без шаренията на съвременните офиси. В училище сме работили на Правец. Логиката я виждаш сам. Това, че нещо е по- старо, не означава, че в момента е на по- голяма висота. Имат си някакви исторически заслуги и дотук. Специално за Slackware, тази дистрибуция се ползваше доста в началото на "демокрацията" за сървърите на малките квартални доставчици. След това, големите ги изядоха, а те ползват основно дистрибуции с корпоративна поддръжка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...