Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

luckyboy

Новини от света на Linux дистрибуциите.

Препоръчан отговор

на 8.12.2019 г. в 17:53, borovaka написа:

До колкото виждам е по-скоро проблем в протокола, отколкото имплементационен

на 9.12.2019 г. в 10:12, bvbfan написа:

Най-доброто решение е - не ползвай VPN - това е помия.

Изкушаващо заключение. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 21 минути, Melmak ® написа:

Изкушаващо заключение. :) 

Като се има предвид скорошната новина за уязвимости във VPN-а, не е добра идея да се ползва, поне докато не ги пачнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Валсо написа:

Като се има предвид скорошната новина за уязвимости във VPN-а, не е добра идея да се ползва, поне докато не ги пачнат.

Айде сега и ти... Голям съвет даде. Ползваш ли VPN?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, DebianBuster написа:

Айде сега и ти... Голям съвет даде. Ползваш ли VPN?

Ползвах по едно време, ама кънекциите бяха мега зле до навсякъде и му набих шута. Бест френдът ползва, а той повече ги разбира тия неща с VPN-ите. Той казва да не се ползва, докато не се закърпят дупките.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми, иди го питай как да си изолирам телефона без VPN. Да си призная, предпочитам да ми човъркат сървъра всеки ден, аз да връщам бекъп на хоста и да сменям ключове отколкото да си ръгна телефона извън вкъщи директно в нета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хахах аз нещо не разбрах тука какво "човъркат" по сървърите и защо да не се ползват тия VPN-и :D
Вие изобщо малко повече прочетохте ли за проблема?
@Валсо Не знам приятеля ти какво ползва, ама тези VPN-и нали се сещате, че не се ползват само като си в Англия да точиш Замунда :D - Ползват се и за достъп до частни мрежи примерно. за overlay networking и за 1000 други неща
Малко ми е странно каква е тая истерия, че и съвети да се спре ползването на VPN-и. - Малко информирахте ли се за проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ем, това го написах, защото теоритичният хакер можело да изпраща пакети до сървъра. При мен конкретно VPN служи за две неща - спиране на свободния интернет на клиентите и за достъп до локални ресурси (уеб сървър, медия сървър, облачен сървър), когато устройствата не са в локалната. Щото освен криптирана връзка, OpenVPN клиентът тотално изолира цялата ОС и "бута" всичко в тунела.  Конкретно при мен имплементацията е следната: целият трафик на всички клиенти бива доставен до сървъра, който пък има достъп само до локалните машини, но не и до интернет. Друг сървър с прокси пък има достъп до интернет. Та, през него минават всички браузери през VPN-a и локалната. Медия сървърът също е достъпен само през локалната и VPN-а. От цялата таз дъндания, разбрах едно нищо като причини, решение и възможни проблеми. На сайта на OpenVPN са написали, че не е проблем във VPN-a, а в интерфейсите на OS, на бъгзилата на Ред Хат пък има коментар, че не е проблем на ОС, щото OpenVPN не бил в хранилищата им... В сайта на Arch въобще я няма тази уязвимост. Също така, всичките Андроид устройства са изтекла поддръжка и при тях няма да бъде отстранен проблемът. А тези, пък които имат поддръжка (две устройства с Android One), пък от горе-долу година нямат връзка с интернет и няма и да имат по обясними причини. Сиреч, и на тях няма да бъде пачната уязвимостта. Евентуално, ако от OpenVPN направят нещо по клиента, може да го инсталирам от apk.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, ninov написа:

някой знае ли кога ще излезе  Linux Mint 19.3 „Tricia“ официално 

Една бърза проверка в гугъл:

Linux Mint 19.3 'Tricia' Release Date & Features - OMG! Ubuntu!
https://www.omgubuntu.co.uk › 2019/10 › linux-m...

Преди 2 дни - Linux Mint 19.3 'Tricia' is due for release in December, 2019 based on Ubuntu 18.04.3 LTS

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

благодаря за отговора но става дума за бета версията  и е Xfce а мен ме интересува канелата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 23 минути, ninov написа:

благодаря за отговора но става дума за бета версията  и е Xfce а мен ме интересува канелата

Когато излезе Канелата, ще излязат и другите десктопи. Щом пише Декември без уточнена дата, значи ще е до края на Декември.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 3 часа, ninov написа:

някой знае ли кога ще излезе  Linux Mint 19.3 „Tricia“ официално

Цитат

The Linux Mint 19.3 "Tricia" operating system is now available to download for all supported flavors and architectures ahead of the official announcement this week.

https://news.softpedia.com/news/linux-mint-19-3-tricia-now-available-to-download-based-on-ubuntu-18-04-3-lts-528635.shtml

Cinnamon:

https://linux.softpedia.com/get/System/Operating-Systems/Linux-Distributions/Linux-Mint-17252.shtml

Xfce:

https://linux.softpedia.com/get/System/Operating-Systems/Linux-Distributions/Linux-Mint-Xfce-28472.shtml

Mate:

https://linux.softpedia.com/get/System/Operating-Systems/Linux-Distributions/Linux-Mint-Gloria-31769.shtml

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разработчиците на Gentoo обмислят предоставянето на общи пакети за Linux ядрото, които не изискват ръчна конфигурация по време на сглобяването.

Причината е, че при ръчно конфигуриране, ако ядрото не се зарежда или възниква грешка, не е ясно дали проблемът е причинен от неправилна настройка на параметри или е грешка в самото ядро.

Източник

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
на 23.12.2019 г. в 13:21, Mozo написа:

О ужас.. Дано най-накрая я направят използваема :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...