Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Rxitbg

Нова компютърна конфигурация до 1100 лв

Препоръчан отговор

Здравейте, нов съм в сферата на компютрите, но ми казаха че е по-голяма оферта да си сглобиш компютър вместо да го купуваш, заради различни части и т.н. Така: Имам бюджет около 1000-1100 лв и ми трябва компютър който да може да подкара почти всяка игра.Казаха ми някой добри процесори и видеокарти. И от опита ми за сътворяване на машина получих това  http://nikem-bg.net/cart/49705p1r1117p1r1008p1r47365p1r45235p1r46540p1rf.html + тази видеокарта http://www.stealtech.org/video/PALIT_GTX650TI_2GB_D5_id32783/ Мисълта ми е може ли да ми кажете мнение и дали липсва нещо. Предпочитам процесор Intel 3.0GHz+ и видеокарта Nvidia GTX 600+ . Съжалявам ако съм затруднил просто не разбирам много. ;/Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дъното и проца не са съвместими. Харда е външен. А захранване? Ето нещо по-балансирано и добро:

Обща стойност - 1 060.70 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е пусни го тоя Ентър,че много теми си напуснал една след друга.

Иначе,нищо не си направил в конфигурацията си.Нямаш захранване,дъното и процесора са несъвместими,и за капак си сложил външен хард-диск.

Имаш ли някакви части,които могат да се ползват и сега? Какъв е монитора ти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другите 2 теми са изтрити. В тази тема вече колегите ще могат да ти предложат конфигурации за този бюджет.

Редактирах ти и леко заглавието, за да е по ясна самата тема.

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

2.4 Форумът е снабден с търсачка, намираща се над прозорците с темите. Употребата й е задължителна с цел избягване на дублиращи се теми. Коментарите към такива теми ще бъдат премествани към вече съществуващите или изтривани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB GTX660 2GB - 297 лв.

Ако се водим от изискванията ти това е добър вариант. Доставката е безплатна та няма да има оскъпяване. Но ще трябва сам да си я монтираш.

За останалите части виж какво ти е написал Нико_. Те ще дойдат сглобени ако пожелаеш.

Препоръчвам ти да погледнеш и това захранване докато е на промоция. GX-то е за предпочитане но и това не е лошо а ти спестява пари.

Предпочитам процесор Intel 3.0GHz+ и видеокарта Nvidia GTX 600+ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм затова казах че не съм на вътре с нещата и затова съм забравил захранване иначе благодаря за мнението и съжалявам за многото теми току що се регистрирах ако може да попитам за USB-тата, CD/DVD-то и т.н. в смисъл какви свързващи кабели ще ми трябват иначе от стария ми компютър мога да взема CD/DVD-то, за кутията не съм сигурен, а мониторът ми е Philips 22 инча точен модел не мога да кажа. Съжалявам за неудобството. Просто не съм запознат. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хмм затова казах че не съм на вътре с нещата и затова съм забравил захранване иначе благодаря за мнението и съжалявам за многото теми току що се регистрирах ако може да попитам за USB-тата, CD/DVD-то и т.н. в смисъл какви свързващи кабели ще ми трябват иначе от стария ми компютър мога да взема CD/DVD-то, за кутията не съм сигурен, а мониторът ми е Philips 22 инча точен модел не мога да кажа. Съжалявам за неудобството. Просто не съм запознат. :)

Здравей и от мен,

DVDто може да го използваш само ако е със Sata конектор, ако е с IDE няма да стане, поне аз не съм виждал нови дъна с такава букса. За USBтата не разбрах какъв е въпроса, но ако имаш стари флашки или периферия, спокойно съвместими са. А за монитора това което е важно е разделителната способност, това можеш да провериш най лесно от контрол панела или пропъртиса на декстопа на 99% е настроен на максимална резолюция със сегашният ти компютър. Най добре естествено е да го огледаш отвсякъде и 100% някъде пише модела, ако го дадеш тук ще ти кажем, въпреки че тогава ще си на 3 клика от отоговора и сам. 

Разликата между IDE и SATA: 

Публикувано изображение

Даже на тази снимка са ти дадени и кабелите :)

Със Здраве и Наздраве!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB GTX660 2GB - 297 лв. Ако се водим от изискванията ти това е добър вариант. Доставката е безплатна та няма да има оскъпяване. Но ще трябва сам да си я монтираш.За останалите части виж какво ти е написал Нико_. Те ще дойдат сглобени ако пожелаеш.Препоръчвам ти да погледнеш и това захранване докато е на промоция. GX-то е за предпочитане но и това не е лошо а ти спестява пари.

и да се надяваш картата да не стане за сервиз, че може да се изгуби някъде из Румъния.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

и да се надяваш картата да не стане за сервиз, че може да се изгуби някъде из Румъния.

Дали?

телефон:
02 9833817

Някой ако иска да си прави рекламации на живо, вече няма да се налага да минава граници :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя път си я докарал на съвместимост ;) . Аз с малки корекции бих предложил почти същото и бих се вместил в 1000 лева. Просто от повече няма нужда. Процесорът е ненужно скъп за тая видеокарта, която с новите драйвери на NVIDIA  работи отлично и с бавни процесори. Два дена си играя да тествам разликите между старите и нови драйвери. Всичко е доста обнадеждаващо, оптимизацията е отлична за DX11. Така, че тук може да се спести от скъпия процесор. Може още малко да се икономиса и от захранване, както и от дъно. 

Малко инфо за новите драйвери, които наистина са нови, а не преименувани стари. Бих казал, че разликата се състои в отличното натоварване на видеокартата при някои нови и не толкова  игри, както и в по-равномерните и как да го кажа, плътни кадри, подавани към монитора. Това елиминира микронасичанията в голяма степен, особено при максимални настройки на играта. При по-ниски настройки естествено всеки може да си пусне ВС и да няма проблеми с  повечето игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Скоро един по-телевизията се оплакваше за някакъв телефон ,че изчезнал и се вкарал в голям филм. Щом вече може в България чудесно, времето ще покаже колко читави са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от WorstNightmare
      Здравейте
      Нов съм във форума и ще поискам съвет. Имам около 1000 лева на разположение, не разбирам от това, но знам, че със толкова пари не може да се вземе висок клас машина! Та въпроса ми е какво е по - добре да се направи - ъпгрейд на сегашната:
      MotherBoard:MSI FM2-A55M-E33
      CPU:AMD A8 X4 3.90GHz
      Video Card:AMD Radeon HD8570D
      RAM:Kingston 4GB DDR3 1333MHz
      HDD:WD Blue 1TB 7200Rpm SATA III или закупуване на новата. Дори не знам дали е възможно да се ъпгрейдва, защото беше компютъра го купихме сглобен. Периферия имам, както казах ще е главно за игри(по възможност най - новите). Монитора ми е 27" 1980x1080(BenQ GW2760). Ако не съм обяснил нещо както трябва, питайте. Благодаря предварително!
    • от georgivelikov
      Здравейте , ще копувам нов стационарен компютър с който ще целя само да цъкам игрички   но не желая FPS лаг и сякакви подобно изпрал съм някаква комфигурация но нека ви я задам тука за да дадете мнение 

CPU - i5 4670  s 1150 6mb cash
      ram 8 gb (2400 mhz ) ddr3 
      hdd 256 gb ssd  за операционна сис  
      hdd 1tb 
      GPU Nvidia Geforce GTX 770 2gb 256 bit 
       700W power supple 

въпросът ми е  дали процесорът е подходящ и дали е подходящо да сменя с някой АМД
       от същия клас   ако сменя с кой и каква е разликата 
       цялата кофигурация излиза около 1500 - 1600 лева

• от Captain Jack Sparrow
      Здравейте преди няколко месеца писах тук за да ми препоръчате нов компютър. Е изглежда, че вече парите се събраха и дойде време да се купят нещата.Последната конфигурация, която избрах е ето тази: http://nikem-bg.net/cart/46717p1r49615p1r50323p1r49044p1r46974p1r50083p1rf.htmlРеших да наблегна повече на сухите статистики отколкото на монитора, тъй като в момента съм с LG FLATRON L1918S 1280x1024, за да може по-нататък да ми вървят повече игри. Имам следните въпроси.Дали монитора ще има толкова голямо значение за графиката на игрите и имали смисъл от нов в скоро време.В конфигурацията не се включва хард-дискът, но се установи че сегашния ми SATA II 500gb ще бави компютъра. Така че трябва някак си да се вметне и 1тб хард диск като евентуално се ореже и рам-та.Когато инсталирвам Windows 7 ще ми стигне ли 4 гб флашка, а ако не дали трябва да се сложи записвачка или четящо устройство за дискове за да го инсталирам. Не съм запознат с нещата тук затова, моля вас за помощ. Ясно е, че ще го вземам от НИКЕМ и ,че ще ми го сглобят там. Ако имате предложения за друга конфигурация може да предложите пък после ще решим какво да правим. Смятам, че тази е най-оптималната, която намерих като изключим захранването. На видео картата пише, че и трябва 600 W а то е само 550. Другото нещо за което се притеснявам е да не би в бъдеще да няма много възможности за надграждане макар, че няма да е много фатално и може да се пренебрегне до някаква степен.
    • от piratut
      здравейте. искам да попитам следното какво трябва да направя в тази ситуация  1 имам нова машина която е нямала ОС до сега 2 вкарвам диска с Windows Xp и започвам инсталацията 3 изписва ми starting windows екрана мигва и се появява error - 0x0000007b опитах се да натисна F6 преди да започне инсталацията за да й сложа драйверите любезно предоставени с машината от INTEL но безуспешно четох по други форуми и в този че проблема е в драйверите ама .... не мога да ги сложа докато ОС се инсталира. не е от клавиатурата защото ползвах и стара за която съм сигурен че работи. оставям последните решения на вас извинявам се ако темата не е пусната където трябва и ако имам правописни и/или пунктуационни грешки. 
    • от wish_bg
      Здравейте! От доста време насам не следя пазара на компютри и за това се обръщам за съвет към вас Искам да си сглобя конфигурация до около 1200-1300 лв и допълнена с подходящ 21.5 инчов монитор(до 300лв). Моля за някакви съвети, като имам и известни претенции:
      [*]Процесор: Интел [*]Видео карта: NVidia [*]+SSD HDD минимум 64 gb. [*]Имам kbd и мишка.

Компютъра ще се използва за игри и филми. Моля помагайте
  • Дарение

• Добави ново...