Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

rado99

Какво означава Current Pending Sector- S.M.A.R.T

Препоръчан отговор

Какво означава това нещо? Възможно ли е да ес оправи с Hdd Regenerator или някоя друга програма, или направо да се мисли за нов? Машината е лаптопа от подписа ми.Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не може да се оправи с дегенератора, няма и нищо притеснително, освен че диска е тошиба, но все пак може да пуснеш един тест под дос с victoria или mhdd за да видиш дали тези сектори наистина чакат да влязат в смарта или са фалшива тревога...... притеснителна може да бъде графата "realocated sector count" но тя си е добре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не може да се оправи с дегенератора, няма и нищо притеснително, освен че диска е тошиба, но все пак може да пуснеш един тест под дос с victoria или mhdd за да видиш дали тези сектори наистина чакат да влязат в смарта или са фалшива тревога...... притеснителна може да бъде графата "realocated sector count" но тя си е добре

Успокоихте ме професоре, че като гледах по чуждите форуми и като пишат че диска е за смяна... направо корема ми се сви, все пак лаптопчето няма и годинка. А тези инструменти, които по-горе споменахте имали ли ги в Hiren's Boot CD?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има ги... ако лаптоп е под година значи е в гаранция... а тошибите са боклуци... много пъти ми се е случвало смарта да е ок, а диск да е за смяна... за да тестваш диска. обаче трябва да имаш в биос-а  опция sata mode - ide, ако нямаш вариант да го смениш тогава през live cd с victoria 4.46f, но там резултата не е толкова точен...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Промених малко заглавието на темата

2.1 Писането на български език с кирилица е задължително. Теми и съобщения, написани на латиница, само с главни букви или със заместени символи вместо Ч-4, Ш-6 и т.н. се изтриват без предупреждение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

има ги... ако лаптоп е под година значи е в гаранция... а тошибите са боклуци... много пъти ми се е случвало смарта да е ок, а диск да е за смяна... за да тестваш диска. обаче трябва да имаш в биос-а  опция sata mode - ide, ако нямаш вариант да го смениш тогава през live cd с victoria 4.46f, но там резултата не е толкова точен...

Имам такъв вариант-sata mode и по подразбиране си е дадено AHCI, а след като опция има и IDE.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успокоихте ме професоре, че като гледах по чуждите форуми и като пишат че диска е за смяна... направо корема ми се сви, все пак лаптопчето няма и годинка. А тези инструменти, които по-горе споменахте имали ли ги в Hiren's Boot CD?

Това, че лаптопа е на 1 година е без значение. В последно време поне по мои наблюдения най-честите дефекти дават хард дисковете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това, че лаптопа е на 1 година е без значение. В последно време поне по мои наблюдения най-честите дефекти дават хард дисковете.

Ами така е , защото ги мятат , подхвърлят удрят когато не могат да убият някой в играта  :) - да си купуват SSD  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами така е , защото ги мятат , подхвърлят удрят когато не могат да убият някой в играта  :) - да си купуват SSD  :D

Има и такива образи. Забелязал съм обаче, че дори и едно леко тръсване по невнимание и край с хард диска. Веднага започва да трупа грешки. А и много дефектни взеха да ги правят в последно време.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А и много дефектни взеха да ги правят в последно време.

Спор няма , то със всичко е така . Купи , хвърли , купи  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за професора. Тошибите са ебахти боклуците, закУевам се ! На един пробуук с 640гб тошиба още при купуването имаше 72 бад сектора и на 2-та година тотално умря. И на един Acer му сменях харддиска, и като го отворих харддиска се оказа...Toshiba 640GB. Имаше 1300 бад-сектора и изобщо нямаше начин, понеже и скоростта му беше станала 35 мб/сек.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

+1 за професора. Тошибите са ебахти боклуците, закУевам се ! На един пробуук с 640гб тошиба още при купуването имаше 72 бад сектора и на 2-та година тотално умря. И на един Acer му сменях харддиска, и като го отворих харддиска се оказа...Toshiba 640GB. Имаше 1300 бад-сектора и изобщо нямаше начин, понеже и скоростта му беше станала 35 мб/сек.

Не можеш да правиш такива генерални заключения на базата на 2 диска. Потребителите просто нямат култура на ползване на такива устройства. Говоря за лаптопите конкретно. Всичките марки дискове дават дефекти....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко в кръга на шегата:" Значи колега, кажи кога ти е рождения ден да ти подарим една Toshiba ;)"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

главно от тошиби се налага да вадя инфо и там положението е най зле... wd също. торентите скапват дисковете, но най лесно тия на споменатите марки... от едно време още тошибите са били боклуци... но тогава обикновено проблемите бяха със щпиндела и главите... верно е че при мобилните компютри главната вина се на задклавиатурното устройство. това че е лаптоп не значи че може да работи по време на пътуване - може да работи само ако е със ssd, във останалите случаи го транспортираш и ползваш на място, не и във влака/автобуса по време на движение...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

главно от тошиби се налага да вадя инфо и там положението е най зле... wd също.

Пращай ги насам. ;) Имам доста добра успеваемост. Вече не всичко опира до смяна на глави, има много други тънкости...

торентите скапват дисковете, но най лесно тия на споменатите марки... от едно време още тошибите са били боклуци... но тогава обикновено проблемите бяха със щпиндела и главите... верно е че при мобилните компютри главната вина се на задклавиатурното устройство. това че е лаптоп не значи че може да работи по време на пътуване - може да работи само ако е със ssd, във останалите случаи го транспортираш и ползваш на място, не и във влака/автобуса по време на движение...

Не съм съгласен за торентите. Това че някоя програма пише по диска по никакъв начин не може да е причина за неговото дефектиране, По същата логика може да обвиниш и Windows или Linux че скапват дисковете... За дисковете най важна е превенцията.

По отношение на юзърите бих искал да споделя един интересен пример:

Идва приятел с лаптоп да му сменям(добавям) памет. Оказа се някакво куцо ACER-че на което просто не са му сложили 2рия слот за памет и съответно трябва да се разглобява цялото. Ей така от любопитство (и заради базата данни) решавам да му смъкна фирмуера на диска (WD) и да му проверя SMART. Имаше 1600 събития регистрирани на G-sensora. Изчистих ги и след месец пак донесе лаптопа, Имаше 600 този път. Това че марката WD не му е диагнозата..... То каквото и да сложиш няма да оцелее...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

е то, аз си я вадя информацията, но главно от тая марка се налага да я вадя... при другите марки за няколко часа, при тая обикновено около 48 часа и нагоре... да windows скапва наистина особено там, където е записан pagefile и hibernation... доста често ни се връщат wd настолни с лоши сектори (ма предполагам, че всички в офисите си клатят краката и ги ритат...) не е нормално на диск на 7-8 месеца да има лоши сектори, даже и на служебния комп сменяхме диска 3 пъти за 7 месеца, а гарантирано никой не блъска тоя комп...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...