Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Валентин Славчев

Пробелм с процесора

Препоръчан отговор

Здравейте получих следният проблем.При стартиране на компютъра ми процеса си е в границите за натовареност и точно след като си пусна интернета се натоварва на 100% и не се  оправя.Като си спра нета се оправя само че така не мога да си върша работата .Ако някой знае как да го оправя ще съм му мн благодарен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На първо време споделете каква точно е конфигурацията.И после отворете Таск Мениджър и вижте кой процес товари процесора.

Трябва да проверите и за някоя гадинка,завъдила се в компютъра ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи с каква конфигурация си. Ако не знаеш как може да си инсталираш програмите AIDA или Speccy. Така ще може да видиш с какъв хардуер разполагаш. Вероятно си с едноядрен процесор. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едноядрен, половин ядрен, все тая. Въпрос на лоша оптимизация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

едноядрен, половин ядрен, все тая. Въпрос на лоша оптимизация.

Каквото и да се оптимизира, едноядрен процесор просто вече не може да работи. Лично може мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

след като майкропрост спряха обновленията за xp, тия потребители, които ползват mse получават подобни проблеми... най лесния начин е да се спре automatic update и да се смени антивирусната (mse пуска windows update)...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каквото и да се оптимизира, едноядрен процесор просто вече не може да работи. Лично може мнение.

Не си прав Емо. В момента съм пред едноядрена машина, макар и с ново поколение процесор - не мога да усетя осезаема разлика между едно ядро и две- такива.

http://prikachi.com/images/992/7281992C.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не си прав Емо. В момента съм пред едноядрена машина, макар и с ново поколение процесор - не мога да усетя осезаема разлика между едно ядро и две- такива.

http://prikachi.com/images/992/7281992C.jpg

Добре, пусни си клипче от youtube с включена антивирусна и скайп и да видим колко ще издържи едноядрения процесор. Да не говорим, че съм имал случаи скайп+Facebook+youtube+antivirus. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, пусни си клипче от youtube с включена антивирусна и скайп и да видим колко ще издържи едноядрения процесор. Да не говорим, че съм имал случаи скайп+Facebook+youtube+antivirus. 

Като за едноядрен не е зле:

http://prikachi.com/images/17/7282017E.jpg

Не забелязвам особено забавяне на работата. Единствено малко по-усилена такава на HDD-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с каква конфигурация е това и колко процеса си спрял при стартиране на windows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като за едноядрен не е зле:

http://prikachi.com/images/17/7282017E.jpg

Не забелязвам особено забавяне на работата. Единствено малко по-усилена такава на HDD-то.

Подкрепям колегата! Ето и 1 резултат от мен -> линк. Отначало лепна 100%, но после се нормализира между 40-50%.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак ще питам с какъв процесор е това, както и какви процеси на Windows са спрени.  И това 100% стои, докато се обработи флаш файла. През това време скайп или някакво друго приложение остават неизползваеми и компютъра блокира. Да не говорим ако се включи и антивирусната програма.

Също така повечето едноядрени компютри са и с по стари конфигурации, така че резултата е катастрофален. Нека все пак постващия покаже в Task Manager процесите, които работят в момента и ще се види откъде са тези 100%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но изберете 1080p от

*

ако го пуснете директно от тук ще тръгне на 360p, но от youtube може да изберете 1080p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига бе емо. С хубава видеокарта и 720p съм подкарвал на AthlonXP 2000+ , който вади 320 точки в Passmark. Аз лично го ползвам и с оптимизация на ОС и браузър с адблок не мога да го различа от новия си компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо да преместим темата на по-подходящо място. След което да изчакаме авторът й да даде повече информация. Иначе само ще се чепкаме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Цялата конфигурация е в подмиса ми. Гледане на клип на фул хд (ще добавя, че съм с вграденото видео), естествено, че ще товари едноядрения процесор на макс. Все пак за компютър с едноядрен процесор, се държи добре, поне ми покрива нуждите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига бе емо. С хубава видеокарта и 720p съм подкарвал на AthlonXP 2000+ , който вади 320 точки в Passmark. Аз лично го ползвам и с оптимизация на ОС и браузър с адблок не мога да го различа от новия си компютър.

Да не помислиш, че се заяждам с теб или нещо от този сорт. Искам да знам как точно на едноядрена машина може горе долу да вървят точно споменатите от мен приложения, тъй като в последно време все ми се налага да преинсталирам по стари конфигурации и резултата е плачевен. Даже пускането само на youtube клипче натоварва процесора до 90-100%. Сложа ли и антивирусна програма край с компютъра, за скайп да не говорим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко ? Ти майтапиш ли се ?

Аз на AthlonXP 2000+ отварям по 10-15 таба с браузъра, фейсбук, youtube, zamunda, по няколко таба и от data.bg, HWbg, androidbg, kaldata (където пиша) и през това време ми върви една яка плейлица с House от youtube, а и забравих да спомена, че и...тегля няколко торента.

Натоварването варира от 50-60 % и цялата ОС, отваряне на папки, контрол панел, ровичкане през това време върви като топъл нож в краве масло.

Въпреки, че тоя процесор е 1.67 ghz е от AthlonXP серията и вади 320 точки в Passmark, докато един Celeron на 2 ghz вади цели...190 точки. Да ти кажа ли, че като хвана един от новите Atom-че или Celeron-че виждам, че вади по-малко точки и performance от този атлон ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко ? Ти майтапиш ли се ?

Аз на AthlonXP 2000+ отварям по 10-15 таба с браузъра, фейсбук, youtube, zamunda, по няколко таба и от data.bg, HWbg, androidbg, kaldata (където пиша) и през това време ми върви една яка плейлица с House от youtube, а и забравих да спомена, че и...тегля няколко торента.

Натоварването варира от 50-60 % и цялата ОС, отваряне на папки, контрол панел, ровичкане през това време върви като топъл нож в краве масло.

Въпреки, че тоя процесор е 1.67 ghz е от AthlonXP серията и вади 320 точки в Passmark, докато един Celeron на 2 ghz вади цели...190 точки. Да ти кажа ли, че като хвана един от новите Atom-че или Celeron-че виждам, че вади по-малко точки и performance от този атлон ?

Не, въобще не се шегувам. Вярвам напълно на очите си. Нямам обаче в момента възможност да покажа какво наблюдавам, но когато мога ще направя снимка и съответно ще пусна тема, за да видим откъде е проблема.

Нека сега постващия да даде снимка на процесите, за да видим откъде са неговите 100% натоварване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Атлон64 е много по-як от моят 32 битов XP2000+ , така че при него вероятно е лоша оптимизация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Атлон64 е много по-як от моят 32 битов XP2000+ , така че при него вероятно е лоша оптимизация.

Добре, нека да видим снимка от Task Manager и ще видим. Аз също ще пусна тема просто в момента няма подобна машина около мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко ? Ти майтапиш ли се ?

Наско, аде спри се малко. Прав си. Нямаме аргументи спрямо великите ти тези.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблема само че проца е едноядрен, но и дърт и не подържа някои съвременни инструкции. Вероятно дори нямаш нормално хардуерно ускорение на плейването с този мизерен вграден в дъното графичен контролер. На мен контейнера ми заема от 16 до 22% процесорен капацитет, при плейване на 1080Р видео(+ още 6 отворени таба, а ти си само с още един таб отворен, изключая този в който си запуснал клипа на 480Р резолюция). Ама съм с дискретна видеокарта,  и по-нов процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е проблема само че проца е едноядрен, но и дърт и не подържа някои съвременни инструкции. Вероятно дори нямаш нормално хардуерно ускорение на плейването с този мизерен вграден в дъното графичен контролер. На мен контейнера ми заема от 16 до 22% процесорен капацитет, при плейване на 1080Р видео(+ още 6 отворени таба, а ти си само с още един таб отворен, изключая този в който си запуснал клипа на 480Р резолюция). Ама съм с дискретна видеокарта,  и по-нов процесор.

Бях купил Radeon 5450 за сегашната ми конфигурация и тъй не можах да и се нарадвам, поради стари хардуерни компоненти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...