Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

jumbojumbo120

Конфигурация за игри в режим 1080p.

Препоръчан отговор

Здравейте,

Каква според вас е оптималната pc конфигурация с Интел процесор (задължително) за спокойна игра, като няма да има клок и да е без SSD. Ще се играе на максимална резолция 1080, като монитора е отделно.

Бюджет няма да задавам, защото не искам да ви обвързвам предложенията с пари.

Благодаря,

МБ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

8-нишков Xeon (най-евтиния му вариант) + GTX780 (R9 290) и 2x4GB. Сравнително евтино дъно с B85 чипсет но не най-евтиното. Прилично захранване 600W. И кутия с два вента която събира частите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от настройките. Зависи и какво разбираш под спокойна игра! За мен един i5+видеокарта до към 400 лв. са съвсем достатъчни за всички игри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С i3 Haswell и 270X също може да се играе на 1080p без никакъв проблем стига да не се пънеш с високи нива на филтрации. Оптимума може би е GTX770, понеже е много по-евтина от 780, а с овърклок дори надминава неклокната 780-ка. Дъното няма значение, ако няма да се овърклоква процесора и няма да се слага повече от една видеокарта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2k за оптимална игра и то само с 4гб рам и без монитор? леле-мале...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението е добро но трябва да се вземе още една плочка рам за сметка на кутията. Демек толкоз 2 бона без монитор които си писал че е отделно.

Хубава кутия в случай че остава същото дъно или друго микро.

Нископрофилна рам с добри тайминги на добра цена.

Най-евтиният 8-нишков Xeon за сокета.

пс. Май ще паднат под 2 бона. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То под оптимална игра, различните хора имат предвид различни неща. Едни ще искат всичко на максимум, други не са толкова претенциозни, трети ще искат минималното, което ще им осигури стабилен фпс. Трябва да бъдете по-конкретен когато искате предложения ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На 1920х1080 могат да се играят спокойно всички игри, дори с карта като HD7750. Стига обаче никой да няма претенции към детайлите и претенции за минимални 50-60 фпс. 

Като процесор поне i5,  а за предпочитане 8 нишков Xeon или i5  с отключен множител. Нека не се изхвърляме с i3, че с подобен процесор човек може да има само ядове, ако иска да вдигне малко кадрите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението е добро но трябва да се вземе още една плочка рам за сметка на кутията. Демек толкоз 2 бона без монитор които си писал че е отделно.

Хубава кутия в случай че остава същото дъно или друго микро.

Нископрофилна рам с добри тайминги на добра цена.

Най-евтиният 8-нишков Xeon за сокета.

пс. Май ще паднат под 2 бона. 

Мислех, че за около 1,500 лв може да се намери решение, но явно всичко е поскъпнало здраво..не ми се мисли ако човек си взима и ssd и монитор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Падаш на I5 и 770.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Падаш на I5 и 770.

Наруто, сори за ламерския въпрос, но Xeon-a е по-добър от i5? ако правилно съм разбрал, то между xeon-а и i7, кой е по на сметка? питам по-принцип

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Каква според вас е оптималната pc конфигурация с Интел процесор (задължително) за спокойна игра, като няма да има клок и да е без SSD. Ще се играе на максимална резолция 1080, като монитора е отделно.

Бюджет няма да задавам, защото не искам да ви обвързвам предложенията с пари.

Благодаря,

МБ

И нима само с интел процесор ще ти е спокойна играта :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

i5 и 770 с 8ГБ РАМ е напълно достатъчно:

GB B85M-DS3H /1150 I5-4570 /3.2G/6MB/BOX/LGA1150 2X4G DDR3 2133 KINGST PREDATOR 1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX PALIT GTX770 JETSTREAM 2G GD5 PSU CM V650S /650W GOLD CM N500 BLACK/USB3 X 2 /NO PSU Обща стойност - 1 531.03 лв. с ДДС

На въпроса за Xeon-a, да 1230V3, 1240V3 и нагоре са на практика i7 без вградено видео. 4-ядрен, 8-тредов, но стоте лева разлика спрямо i5 специално заа компютър за игри не си струва да се дадат. По-добре за тия пари да си купиш SSD ако е ограничен бюджета. Е, ако има възможност за 8-тредов Xeon, без да орязваш от останалите компоненти ще е най-добре, в противен случай оставаш на i5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наруто, сори за ламерския въпрос, но Xeon-a е по-добър от i5? ако правилно съм разбрал, то между xeon-а и i7, кой е по на сметка? питам по-принцип

Ето ти един вариант за 1 500 лв.

Да Xeon-а е по-добър от I5. Реално I7 но без вградена графика и на по-ниски честоти съответно по-евтин.

Все едно избираш I5 като плащаш за всеки 100MHz та и Xeon-а и I7 ги мисли за един процесор на различни честоти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

2k за оптимална игра и то само с 4гб рам и без монитор? леле-мале...

рамта е 8 просто не съм го написал :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И нима само с интел процесор ще ти е спокойна играта :D

не, просто винаги съм предпочитал интел пред amd. ако искате го наречете донякъде (но само донякъде) и фенщина (защото не се срамувам да си кажа, че съм ламер, в сравнение с вас, но не искам amd).

а иначе за да отговоря на един друг въпрос - под стабилна игра разбирам 50-60 фпс като от всички игри най-малко ще играя first person shooter, тип Кризата 3, защото съм фен на по-бавните игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.jmt.bg/offers/2014-04-26-3.pdf

Ето ти за "да вървят спокойно". Аз това разбирам под спокойно :>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен и това е достатъчно за Full HD Gaming

BB код:
4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX X2 да няма не разбрали :D

Обща стойност - 1 012.47 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Росене, спри с глупостите, че някой може да ти се върже. :D

Джъмбо, за тия игри i5+770 e напълно достатъчно даже и за Кризата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен и това е достатъчно за Full HD Gaming

BB код:
4GB DDR3 1600 KINGSTON HYPERX X2 да няма не разбрали :D

Обща стойност - 1 012.47 лв. с ДДС

да де, ама и ти и Росен сте ми предложили амд..мерси :-)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да де, ама и ти и Росен сте ми предложили амд..мерси :-)

Аз ти бях предложил и интел :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

MachineZZ_BG не можеш набута дъното в тази кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Росене, спри с глупостите, че някой може да ти се върже. :D

Джъмбо, за тия игри i5+770 e напълно достатъчно даже и за Кризата.

Какви глупости бе ?

Какво пак те прихваща?

Предложената конфигурация е добре подбрана.

Оу да забравих че за теб балансирана и смислена означава интел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти бях предложил и интел :D

така е, за което, разбира се, много благодаря!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...