Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Trichocephalus

Армията продава БТР - и по 4600 лв.

Препоръчан отговор

Гаубиците са оценени по 1700 лв. всяка, като МО предлага 150 бройки

Публикувано изображение
Армията ни започна да разпродава ударно въоръжението си, за да запълни дупки в бюджета за следващата година. Фирма “Снабдяване и търговия” обяви, че вади на тезгяха 90 броя БТР-60ПБ със средна цена 4600 лв., 96 машини МТЛБ на цени от 4800 до 7700 лв.

Гаубиците са оценени по 1700 лв. всяка, като МО предлага 150 бройки. Особен интерес има към самоходните 122-милиметрови оръдия, които се продават по 28 000 лв.

Оръжейните търговци смятат, че при добър късмет могат да им намерят пазар в Африка, като цената им се завиши двойно. Продават се и всякакъв вид картечници, автомати, снаряди, патрони и дори армейски хромирани ножове, съобщи "Труд".

За първи път армията обявява и продажбата на шест транспортни хеликоптера МИ-17. Тяхната цена варира между 840 хил. лв. и 1,240 млн. лв. За щурмовите хеликоптери МИ-24 са обявени цени от 235 000 лв. до 275 000 лв. в зависимост на пролетяното време и годината на производство.

В закупуване на въоръжението и техниката могат да участват всички фирми, които имат лиценз за търговия с оръжие и стоки с двойна употреба. В същото време армията купува големи количества гориво. МО е сключило договори за доставка на авиационно и дизелово гориво с фирмите “Сакса” ООД и “Бент ойл” АД. Стойността на горивото възлиза на близо 26 млн. лв. Парите са за сметка на Съвместното оперативно командване (СОК), което имаше бюджет за тази година в размер на 44 млн. лв., но успя да усвои едва 7-8% от него. Командирите от СОК негодуват срещу ръководството, тъй като тези пари са предназначени за закупуване на ново оборудване и въоръжение, а се дават за гориво.

Прочети повече на: http://www.novini.bg/news/34514-армията-продава-бтр-и-по-4600-лв-.html

Интересно - дали можем да си купим като частни лица или само на лицензирани фирми ще се продават ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а ти купи ли си кола?тоя бтр е идеален за градско!нека те засичат! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно - дали можем да си купим като частни лица или само на лицензирани фирми ще се продават ?

Да не си си наумил да замениш баба мазда с подобен бензинояд ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Гаубиците са оценени по 1700 лв. всяка, като МО предлага 150 бройки

Публикувано изображение

Армията ни започна да разпродава ударно въоръжението си, за да запълни дупки в бюджета за следващата година. Фирма “Снабдяване и търговия” обяви, че вади на тезгяха 90 броя БТР-60ПБ със средна цена 4600 лв., 96 машини МТЛБ на цени от 4800 до 7700 лв.

Гаубиците са оценени по 1700 лв. всяка, като МО предлага 150 бройки. Особен интерес има към самоходните 122-милиметрови оръдия, които се продават по 28 000 лв.

Оръжейните търговци смятат, че при добър късмет могат да им намерят пазар в Африка, като цената им се завиши двойно. Продават се и всякакъв вид картечници, автомати, снаряди, патрони и дори армейски хромирани ножове, съобщи "Труд".

За първи път армията обявява и продажбата на шест транспортни хеликоптера МИ-17. Тяхната цена варира между 840 хил. лв. и 1,240 млн. лв. За щурмовите хеликоптери МИ-24 са обявени цени от 235 000 лв. до 275 000 лв. в зависимост на пролетяното време и годината на производство.

В закупуване на въоръжението и техниката могат да участват всички фирми, които имат лиценз за търговия с оръжие и стоки с двойна употреба. В същото време армията купува големи количества гориво. МО е сключило договори за доставка на авиационно и дизелово гориво с фирмите “Сакса” ООД и “Бент ойл” АД. Стойността на горивото възлиза на близо 26 млн. лв. Парите са за сметка на Съвместното оперативно командване (СОК), което имаше бюджет за тази година в размер на 44 млн. лв., но успя да усвои едва 7-8% от него. Командирите от СОК негодуват срещу ръководството, тъй като тези пари са предназначени за закупуване на ново оборудване и въоръжение, а се дават за гориво.

Прочети повече на: http://www.novini.bg/news/34514-армията-продава-бтр-и-по-4600-лв-.html

Мoney for nothing. Няма по-лесен начин за унищожаване на нещо. А колко лесно биха се избили, ако примерно се закупи нова и много по-икономична техника. Това е нещо като спора за новия и стария автомобил. Някои си мислят, че давайки 5 бона за кола са хванали Дявола за рогата, но всъщост Дявола е хванал тях отзад за кръста. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колко харчи, заинтересован съм цената 1700 лв не е много

по 1700 лв предлагат гаубиците.

БТР-ите и МТЛБ-тата са по-скъпи ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колко харчи, заинтересован съм цената 1700 лв не е много

Ти къде смяташ да го ползваш че питаш колко харчи. Това освен да го захвърлиш някъде и децата да играят на войници за друго не става.

Може и за вторични отпадъци също да падне далавера.

Няма кой да те пусне на пътя с това да си ходиш  неделята на село.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти къде смяташ да го ползваш че питаш колко харчи. Това освен да го захвърлиш някъде и децата да играят на войници за друго не става.

Може и за вторични отпадъци също да падне далавера.

Няма кой да те пусне на пътя с това да си ходиш  неделята на село.

И защо да го пуска на улицата, като може да си го кара само на село до нивата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Туй от  2011г. "новина" :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И защо да го пуска на улицата, като може да си го кара само на село до нивата?

Трябва да го и премодифицира, тегличи, стойки за мотики, лопати ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

МТЛБ-то харчи 100 л. нафта на 100 км. Двигателят е от КРАЗ, 240 конски сили без турбо. Не си спомням колко тежи. Самоходните 122 мм. гаубици, които са на базата на МТЛБ харчат 120 л. нафта на 100 км. и тежат около 15 тона. Двигателят е от КРАЗ, 300 конски сили с турбо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо се обсъжда нещо, което отдавна е изкупено и повечето, ако не и всичко е станало на скрап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо се обсъжда нещо, което отдавна е изкупено и повечето, ако не и всичко е станало на скрап.

По-добре това, от колкото поредните изцепки на Волен Сидеров, Бареков, Местан,  Бойко или Станишев, не ли ?

По-добре това, от колкото кой кого убил, ограбил, изнасилил или окрал .....

P.s. Доколкото знам не станаха на скрап.По-голямата част от гаубиците бяха подарени на регионални исторически музеи.Лекото стрелково оръжие е продадено в чужбина, заедно с БТР-ите и мунициите.

p.p.s. нарочно не бях посочил датата на новината за да видя кой ще отвори линка от източника и ще види .Беше само ти.Браво, но защо кажи,  трябваше да продължаваш и да развалиш идеята ми :lock:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добре това, от колкото поредните изцепки на Волен Сидеров, Бареков, Местан,  Бойко или Станишев, не ли ?

По-добре това, от колкото кой кого убил, ограбил, изнасилил или окрал .....

Мне съм уверен напълно, щото това действие обогати някои определени лица, в това число и роми, живущи в съседно на града ми село(вярно, основната част от "реализираната" ВП от тях са камиони и военно-полеви фургони). За сметка на данъкоплатците, ще е и попълването на възникналите липси на ВП с употребявани или нови образци на западна техника, на съответните цени, които съществено се различават от подаряването на наличностите ни за смешни суми. Същевременно, доста от вече внесените катафалки, са такива в съвсем буквалният смисъл на думата...Може би само "чуковете" (Hammer), са с по-прилични параметри и са в състояние да понесат известни поражения при военни действия преди да станат негодни за употреба.

Пример за американски военен камион от 60-70-80-те години на миналия век:

Публикувано изображение

Не виждам някаква особена разлика, нито във външен вид, нито в качествени показатели от съветската техника от онова време, а след като съветската техника бе разпродадена, вероятно с подобни камиони втора или незнайно коя подред употреба ще ни въоръжат по натовските "стандарти". Между другото, базовият вариант на този "джуган" е от 1951(още се използува от US Army  :D  на снимката е един от подобрените модели(А2)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И язе сакам да си купа такова ,та.

Ма па май не мози!!!! :giggle1:  :lol6:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И язе сакам да си купа такова ,та.

Ма па май не мози!!!! :giggle1:  :lol6:

Образец 29

Трябва ти удостоверение, че имаш частна сбирка, или че ще го подаряваш на музей, удостоверение, че е демилитаризирано (т.е. в цевта е насипана една кофа течен метал, да речем), и т.н.

Публикувано изображение

Руските "Гвоздики" горят 200 на сто; тези на базата на шаси на МТЛБ и кразов двигател, т.е. побългарени в Червен бряг, бяха по 120-130. Преди доста години вече командвах една такава. Празна (доколкото си спомням) беше 15700 кг; пълна, в зависимост от литрите гориво (2 х 400 литра), вида снаряди и количеството торбички с взрив за тях - между 17 и 19 тона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

:shock11:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Образец 29

Трябва ти удостоверение, че имаш частна сбирка, или че ще го подаряваш на музей, удостоверение, че е демилитаризирано (т.е. в цевта е насипана една кофа течен метал, да речем), и т.н.

Публикувано изображение

Руските "Гвоздики" горят 200 на сто; тези на базата на шаси на МТЛБ и кразов двигател, т.е. побългарени в Червен бряг, бяха по 120-130. Преди доста години вече командвах една такава. Празна (доколкото си спомням) беше 15700 кг; пълна, в зависимост от литрите гориво (2 х 400 литра), вида снаряди и количеството торбички с взрив за тях - между 17 и 19 тона.

Все пак, не знам дали има у нас честно лице притежаващо пр. БТР

Иначе по разни села съм виждал демилитаризирани гаубици, танкове или самолети.

Впрочем преди доста години във вилната зона на моя град се пръкна АН-2, който поставен в частен имот си беше голяма атракция

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Все пак, не знам дали има у нас честно лице притежаващо пр. БТР

Иначе по разни села съм виждал демилитаризирани гаубици, танкове или самолети.

Впрочем преди доста години във вилната зона на моя град се пръкна АН-2, който поставен в частен имот си беше голяма атракция

Има. Това, дето съм го дал, е точно от документ за БТР. Но не е коректно да давам повече информация.

И аз съм виждал - има едно градче в Пловдивско - Садово. Там на разклона са сложили някакъв реактивен изтребител, но нямам представа какъв модел е. Тук и тук - също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми това е. Върнахме се в каменната капиталистическа ера и сторихме от високите технологии идоли, на които ние и туристите от разни околни стада и племена да се дивят и да ни се смеят на малоумието. Всъщност да ни се радват, щото ще им изкупим яко кеш, техният хвърчащ и пълзящ скрап.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има. Това, дето съм го дал, е точно от документ за БТР. Но не е коректно да давам повече информация.

И аз съм виждал - има едно градче в Пловдивско - Садово. Там на разклона са сложили някакъв реактивен изтребител, но нямам представа какъв модел е. Тук и тук - също.

Това не е просто някакъв реактивен изтребител. Това е най-произвежданият и най-дълго служил(служи и до днес) реактивен изтребител в историята на авиацията - МиГ - 21.

Според мен такива инициативи, ползването на "бракувана" военна техника за паметници, са за адмириране.

Служил съм в Белене и Гоце Делчев, и познавам доста хора от Гоце Делчев, които все още се ядосват на тогавашния кмет, който така и не намери пари и време да закупи по някакъв начин един от, намиращите се в поделението танкове T-55 и да го направи паметник.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...