Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Моля да предложите гейминг конфигурация за 2000- 2100 лв.

Конфигурацията трябва да включва  дъно, процесор, рам,захранване, видео карта, ССД, хард диск, кутия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Без монитор и записвачка. 

Публикувано изображение

пс. В бюджета спокойно влиза GTX770 а с GTX780 излиза 2 124 лв. Та ако много ти се харчат пари може да смениш видеото с някое от двете.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами казваш, че трябва да включва всичко.

Публикувано изображение

Остава ти за мишка и клавиатура. Не разбрах, дали трябва тоя компютър да НЕ включва и музика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами казваш, че трябва да включва всичко.

Публикувано изображение

Остава ти за мишка и клавиатура. Не разбрах, дали трябва тоя компютър да НЕ включва и музика.

Извинявам се не се изразих правилно : Частите които ми трябват са дъно, процесор, рам,захранване, видео карта, ССД, хард диск, кутия

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това смешно захранване ще стане белята. :D  Разбирам, че искате да "набутате" R9 290X ама такъв компромис със захранването ще му излезе доста солено след време. :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://shop.sky.bg/index.php?route=checkout/cart 1 684,94 лв. Ето нещо от мен с АМД базирата платформа защото интел ми омръзна все едно и също SSD не съм сложил защото не разбирам от тях може да вземеш предложеното от Наруто SSD :) Поздрави

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това смешно захранване ще стане белята. :D  Разбирам, че искате да "набутате" R9 290X ама такъв компромис със захранването ще му излезе доста солено след време. :rolleyes:

Че к'ва беля ще стане ? Картата му е 250 вата, проца му е 84 вата, а 12 волтовата верига на захранването е...360 вата. Ще ги издържи.

Публикувано изображение

Тази карта за да достигне TDP-то трябва да се натовари страшно много или да се пусне Furmark, но дори и Furmark няма да бъде достатъчен за да развие 250 вата. Същото е и с процесора. На максимален товар на всичките ядра ще консумира 20-25 % по-малко от максималното описано TDP.

А при игрите натоварването е една крива и ме съмнява да достигне дори 280 вата на - процесор + карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако автора иска нещо АМД базирано :AMD FX-Series X8 9590, 4.70GHz, 8MB, BOX, AM3+GIGABYTE 990FXA-UD5, AMD 990FX, DDR III 2000(O.C)/1866/1600/1333, SATA III, RAID, USB 3.0, 1394, GLAN, AM3+, AM3GEIL 2X4GB DDR III 1600 EVO LEGGERA CL9WD 1024GB 64MB SATA III BlackCOOLER MASTER ELITE 372 BLACK, w/o PSUCORSAIR Захранване 750W CX, CP-9020015-EUGIGABYTE 2048M GTX770 N770OC-2GD DDR 5 PCI-E 3.0Крайна цена 1 924,84 лв. 

Но нека има предвид, че АМД във високия клас издиша и предлага едни едни наклокани хилядо-ядрени кютюци с 5гхз/ядро и 220 вата TDP. Затова трябва и хубаво дъно със поне 8 фази на VRM и хубаво захранване също, а да не забравим и охлаждане на процесора. На АМД базираната машина съм ти сложил и по-слаба видеокарта за да се вместим в бюджета.

За охлаждане на проца ще му трябва минимум това :

CM HYPER 412S

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пачов, спри се бе, момче. Вземи чети повече и по-малко пиши. Това захранване с тия кекави 20A линии дори няма да може да запали 290X. Далеч не всичко е ватове.

Ето нещо с възможност за овърклок:

ASROCK Z87 PRO4, Z87, DDR III 2933+(O.C)/1600/1333, DVI, HDMI, SATA III, RAID, USB 3.0, GLAN, LGA1150 INTEL CORE i5-4670K, 3.80GHz, 6MB, BOX, LGA1150

COOLER MASTER Hyper 412S, s.All CPU, 1300 rpm, 22.5 dBGEIL 2X4GB DDR III 1600 EVO LEGGERA CL9  SAMSUNG 120GB 2.5" Solid State Drive 840 Evo /SSD/, SATA  WD 1024GB 64MB SATA III Blue  PALIT 2048M GTX770 JETSTREAM DDR 5 PCI-E  FRACTAL DESIGN Define R4 Black Pearl, w/o PSU  SEASONIC Захранване SS-660XP2 Platinum, 660W                    Крайна цена 1 985,38 лв.

Може да сложиш 2TB диск, ако мислиш, че ще има нужда. С него крайната цена става 2030лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че к'ва беля ще стане ? Картата му е 250 вата, проца му е 84 вата, а 12 волтовата верига на захранването е...360 вата. Ще ги издържи.

Публикувано изображение

Тази карта за да достигне TDP-то трябва да се натовари страшно много или да се пусне Furmark, но дори и Furmark няма да бъде достатъчен за да развие 250 вата. Същото е и с процесора. На максимален товар на всичките ядра ще консумира 20-25 % по-малко от максималното описано TDP.

А при игрите натоварването е една крива и ме съмнява да достигне дори 280 вата на - процесор + карта.

Тези захранвания в кутийте които вървят в комплект са пълен bullshit човек вземи свястно захранване да ти е мирна главата казваш 360 вата ама колко реални ще изкара това мисли ли го ? :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Как ги изчисли тия 280 вата? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Как ги изчисли тия 280 вата? 

Е гати ламята е тая карта :D + захранване пиратка= Яко пушек и мирис на изгоряли части :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя и конфигурацията с FX 9590 е неизгодна - за същите пари се взима i7, а за още малко i7 с отключен множител. А той ще смачка АМД-то. Какъв е смисъла?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя и конфигурацията с FX 9590 е неизгодна - за същите пари се взима i7, а за още малко i7 с отключен множител. А той ще смачка АМД-то. Какъв е смисъла?

Просто давам и вариант с АМД

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей коне с капаци същото е и при линукс и bullshit m$ НЕЩА  трябва да се знае че има и алтернатива нали се сещаш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей коне с капаци същото е и при линукс и bullshit m$ НЕЩА  трябва да се знае че има и алтернатива нали се сещаш ?

Алтернатива се казва на нещо близко или равностойно по качество, цена, пройзводителност и т.н. За каква алтернатива с тази глупост на АМД FX9590. Добре е да кажеш едно предимство спрямо i7, a ето и малко факти:

1. FX9590 е с по-ниски резултати при 90% от тестовете спрямо i7.

2. FX9590 има почти 3пъти по-голяма консумация спрямо i7.

3. За FX9590 се изисква доста по-добро и скъпо дъно, а при i7 може и такова за 100лв. да свърши работа.

4. Заради консумацията при FX9590 ще се изисква и доста по-добро захранване.

5. Възможността за клок е далеч по-добра при i7, а да не говорим че АМД-то е добре дори без клок да му се сложи друг охладител различен от боксовият.

6. Цената: Въпреки всички други минуси АМД го продават на цена равностойна на i7 4770K, така че тук не може и да се говори за предимство на АМД, където общо взето им е силата.

Има още други неща в полза на i7 ама и тези са достатъчни, та така не виждам нито една причина да се заложи на FX9590. Ако ще се предлага АМД то FX8320/8350 са къде по-добри и ефтини варианти спрямо 9590. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на същото мнение. FX-9590 е просто наклокана версия на предишните дървета. Така, че тук определено i7 4770

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Алтернатива се казва на нещо близко или равностойно по качество, цена, пройзводителност и т.н. За каква алтернатива с тази глупост на АМД FX9590. Добре е да кажеш едно предимство спрямо i7, a ето и малко факти:

1. FX9590 е с по-ниски резултати при 90% от тестовете спрямо i7.

2. FX9590 има почти 3пъти по-голяма консумация спрямо i7.

3. За FX9590 се изисква доста по-добро и скъпо дъно, а при i7 може и такова за 100лв. да свърши работа.

4. Заради консумацията при FX9590 ще се изисква и доста по-добро захранване.

5. Възможността за клок е далеч по-добра при i7, а да не говорим че АМД-то е добре дори без клок да му се сложи друг охладител различен от боксовият.

6. Цената: Въпреки всички други минуси АМД го продават на цена равностойна на i7 4770K, така че тук не може и да се говори за предимство на АМД, където общо взето им е силата.

Има още други неща в полза на i7 ама и тези са достатъчни, та така не виждам нито една причина да се заложи на FX9590. Ако ще се предлага АМД то FX8320/8350 са къде по-добри и ефтини варианти спрямо 9590. ;)

Хаха ем мога да ти кажа нещо линукс е 100 пъти пъ добрър от windows и мога да ти го докажа по много работи . Всеки windows е пълен с грешки и бъгове които не се оправят защото m$ са идиоти докато при линукс е отворен код и всичко се оправя много бързо . Не казвам че този процесор е хубав имах впредвид че има и друга марка освен интел от амд бх взем APU И видео карта защото те са добрите неща чистите процесори не ме кефят особено. Интел са значително пред амд това не го отричам и амд си имат сила това са APU там интел нямат шанс да предложат нещо свестно защото вградената им графика е мизерия :D . А за видео картите да не говоря защото там са ми фаворити и са на  много високо ниво . Нвидиа също ги харесвам но зависи какво искаш да постигнеш с машината . Не виждам смисъл да се наливат такива пари в някви машини щот не си заслужава за тези пари можа да се вложат в нещо друго образование и други неща . Много пъти съм го казвал излишно е просто да ръснеш примерно 2000 лева за гъзария :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз съм на същото мнение. FX-9590 е просто наклокана версия на предишните дървета. Така, че тук определено i7 4770

Е тогава защо е предлагаш с другият си профил "AMD fanboy"??? Ние тук не сме слепи и виждаме пак какви ги дробиш. След като получи бан за 1седмица се подвизаваша с другият профил, а сега вече и с 2-то и се опитваш да поправиш глупостите ама нъцки. :D 

Хаха ем мога да ти кажа нещо линукс е 100 пъти пъ добрър от windows и мога да ти го докажа по много работи . Всеки windows е пълен с грешки и бъгове които не се оправят защото m$ са идиоти докато при линукс е отворен код и всичко се оправя много бързо . Не казвам че този процесор е хубав имах впредвид че има и друга марка освен интел от амд бх взем APU И видео карта защото те са добрите неща чистите процесори не ме кефят особено. Интел са значително пред амд това не го отричам и амд си имат сила това са APU там интел нямат шанс да предложат нещо свестно защото вградената им графика е мизерия :D . А за видео картите да не говоря защото там са ми фаворити и са на  много високо ниво . Нвидиа също ги харесвам но зависи какво искаш да постигнеш с машината . Не виждам смисъл да се наливат такива пари в някви машини щот не си заслужава за тези пари можа да се вложат в нещо друго образование и други неща . Много пъти съм го казвал излишно е просто да ръснеш примерно 2000 лева за г*зария :)

Интересно за 2000лв. какво образование ще направи човек, като с тези пари ще се издържа най-много 2-3месеца и после? :D  За АПУ какво го намесваш при конфигурация за 2000лв., че и Линукс вкара в цялата схема? Не те интересували процесорите без вградена графика еми тогава тук не ти е мястото в тази тема, че и спориш даже. :shock11:

Я се стегнете малко, като не можете да помогнете не виждам за какво само спамите в темите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е тогава защо е предлагаш с другият си профил "AMD fanboy"??? Ние тук не сме слепи и виждаме пак какви ги дробиш. След като получи бан за 1седмица се подвизаваша с другият профил, а сега вече и с 2-то и се опитваш да поправиш глупостите ама нъцки. :D

Интересно за 2000лв. какво образование ще направи човек, като с тези пари ще се издържа най-много 2-3месеца и после? :D  За АПУ какво го намесваш при конфигурация за 2000лв., че и Линукс вкара в цялата схема? Не те интересували процесорите без вградена графика еми тогава тук не ти е мястото в тази тема, че и спориш даже. :shock11:

Я се стегнете малко, като не можете да помогнете не виждам за какво само спамите в темите!

Човек почваш да ме дразниш сериозно ти тъп ли си или да ? Образование ем вместо да похачиш 2 бона за глупост ги спести за образование и като завършиш гимназия няма да се чудиш кво да правиш . Дотогава ще си събрал още пари + тия 2 бона пич . Но всеки да си носи кръста ръсете пари на вятъра за игри баси простотията да ти кажа честно ако е свързано нещо с работата ти да ама така не си струва :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто предлагах и вариант с АМД бе, разбирко.

Хаха ем мога да ти кажа нещо линукс е 100 пъти пъ добрър от windows и мога да ти го докажа по много работи . Всеки windows е пълен с грешки и бъгове които не се оправят защото m$ са идиоти докато при линукс е отворен код и всичко се оправя много бързо . Не казвам че този процесор е хубав имах впредвид че има и друга марка освен интел от амд бх взем APU И видео карта защото те са добрите неща чистите процесори не ме кефят особено. Интел са значително пред амд това не го отричам и амд си имат сила това са APU там интел нямат шанс да предложат нещо свестно защото вградената им графика е мизерия :D . А за видео картите да не говоря защото там са ми фаворити и са на  много високо ниво . Нвидиа също ги харесвам но зависи какво искаш да постигнеш с машината . Не виждам смисъл да се наливат такива пари в някви машини щот не си заслужава за тези пари можа да се вложат в нещо друго образование и други неща . Много пъти съм го казвал излишно е просто да ръснеш примерно 2000 лева за г*зария :)

Айде, ся. Линукс, та линукс. Аз си се оправям перфектно с уиндоуса и никога не ми е имал грешки или поне много рядко и то заради драйвер или хардуер може да ти даде син екран. Линукс нямало, да бе, да. Странно защо точно при него се случват бъгове и не може да ми запали ubuntu-то заради нещо си, не се разбирало с драйверите на видеото, то теглене, то писане в терминала и пипане на файлове, то главоболия... Искам да си дръпна един скайп - то го няма в убунту стора. Искам да си подкарам един Quake II то ми дава грешка, че не се разбирало с някакви си пакети или сбъркани файлове, или забравих какво беше. Или пък любимото ми е когато ми даде грешка и един метър дълъг код. Тогава стоя и гледам като индианец.

И кво ? Тва убунту ми стоеше партишъна му в харддиска ми и ставаше само за една мозила и гледане на някой филм. След, което му изтрих партишъна и толкова. За какво ми е ?

И един личен въпрос : Колко имаш по български ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте,
      от известно време ползвам over the ear слушалки или по просто казано, слушалки, които покриват ушната мида. По-конкретно ето този модел https://powerlocus.com/bg-bg/produkt/bluetooth-slushalki-powerlocus-p3-black/.
      Доволен съм от звука, от относителната компактност на конкретните слушалки(имат възможност за сгъване), но определено особено през зимния период са доста дискомфортни, от гледна точка на размера си, тъй като не позволяват ползването нито на шапка, нито на качулка. От тази гледна точка ми се иска за по-студените периоди да си взема и един in-ear модел, по-популярен като слушалки тип тапи. Не ми се дават повече от 60-70 лева, защото през останалта част на годината ще ползвам моделът, който е споменат горе, но пък и не ми се купуват откровени боклуци. Разбира се, за 60-70 лева не очаквам чудеса, но все пак.
      Изисквания особени нямам. Иска ми се да разполагат с приличен бас, като за слушалка тип тапа разбира се и задължително да са безжични. Ще се радвам на всякакви предложения :)
    • от YD Channelfun (YDChannelFun)
      Добър вечер,преди около 4 месеца псотроих компютър с помощта на баща ми. 
      Забелязах, че когато играя определени игри (Assasins Creed Oddysey, LA Noire) той замръзваше след около 20-30 минути от геймплей. Играя и други игри като например Tomb Raider 2013 и Metro Redux, но при тях не се изявява този проблем. 
      Вече от месеци се опитвам да оправя този проблем като вече съм изгледала почти всички клипчета в YouTube и съм прочела поне първите две страници на гугъл по въпроса. 
      Опитахме да разменим Sata кабелите, да ъпдейънем Sata драйверите като ги вземем директно от Intel, а не от Windows, ъпдейтнахме Bios-а няколко пъти, тествах си рам паметта с Memory diagnostic, disable-нах Link state power managment в power options, също както и сложих power settings на 'High performance', ъпдейтнах firmware-а и даже следвах тези стъпки на самите Microsoft, защото преди да замръзне играта ssd-то ми скача на 100% и спира да чете и пише за 20 секунди при което всичко замръзва докато не го изчакам да се 'оправи' само.
      Според мен това се случва само на тежки игри и ssd-то ми не може да издържи или има някакъв конфликт и се изключва и даже изчезва (не винаги) от Task Manager. 
      Някой има ли идея какво се случва и как мога да го оправя? 

• от GHM
      Здравейте приятели!
      Тъй като не съм чак толкова запознат с компонентите, а искам да си сглобя една що-годе добра конфигурация за не чак толкова много пари, с която ще мога да се наслаждавам на игри като WoW, LoL, Dota 2 и някои по-нови на по-високи графични настройки. 
      Конкретния въпрос ми е, дали всички избрани компоненти от мен са съвместими?
      И ако има някои от тях които могат да бъдат заменени с по-добри. Имайки в предвид, че не желая да надхвърлям бюджета над 1400 лв. 
      Благодаря предварително! Прекачвам файл с снимка на всички избрани от мен компоненти. 

• от Dida Eneva
      https://4sales.bg/gps-dron-cg037-s-wi-fi-2075
      Може ли някой да ме посъветва за този дрон? Става ли за снимане на full HD видео?
    • от nedqlkow
      Здравейте,
      като следствие от предишната тема, която отворих, вероятно повечето хора, които пишат в този раздел са се запознали с нея, отварям тази. Искам да се ориентирам горе долу как стоят нещата, за да имам някаква представа как да процедирам в случай на пазаруване.
      Искам да се сдобия с компютърна конфигурация, включваща монитор, като таванът, който съм склонен да платя е 1200 лв. Както вероятно се подразбира, иска ми се въпросната конфигурация да може да подкарва съвременни заглавия, за да мога да се разтоварвам, когато хартиса някой друг час. Разбира се, с оглед на ниския бюджет не очаквам нищо впечатляващо, та моля, ако е възможно сумата, която съм споменал да не бъде дискутирана, а просто да се вместим в нейните рамки. Няколко неща, които смятам за важни:
      1. Не държа на нищо особено като характеристики относно монитора. До момента ползвам 17,3 инчов лаптоп и размерът му ми е идеален. Със сигурност не търся нещо, което да е по-голямо от телевизора ми :))
      2. Нямам навикът да държа няколко игри по едно и също време, респективно ползвам изключително малък % от мястото за съхранение на компютъра си. Обикновено тегля една игра, изигравам я, деинсталирам я и тогава тегля следващата. В момента от 1TB памет на лаптопа, който използвам, са заети не повече от 300 GB, в които влизат и Windows файловете и целия инсталиран software.
      Мисля, че това са двете неща, за които се сещам в момента.
  • Дарение

• Добави ново...