Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

публикувано (редактирано)

Здравейте! Женският жак на лаптопа ми е развален (Мисля че е разпоен, защото помръдва когато сложа буксата на слушалките.аЛаптопа ми е Tohiba 

Процесор тип : Процесор Intel® Celeron® 1005M 

тактова честота : 1.90 ГХцкеш от трето ниво : 2 МБ Операционна система

Цвят на дизайна цвят : Плътночерно лъскаво покритие, черна клавиатура  Системна памет стандартна : 4096 (1x) МБмаксимална разширяемост : 16,384 МБтехнология : DDR3 RAM (1 600 MHz)  Твърд диск капацитет : 750 ГБскорост на въртене на устройството : 5,400 об./мин. DVD Super Multi устройство (двуслойно) съвместимост : CD-ROM, CD-R, CD-RW, DVD-ROM, DVD-R, DVD-R (двуслойно), DVD-RW, DVD+R, DVD+R (двуслойно), DVD+RW, DVD-RAM максимална скорост : Четене: 24x CD-ROM, 8x DVD-ROM/ Запис: 24x CD-R, 4x CD-RW, 10x HS CD-RW, 16x US CD-RW, 8x DVD-R, 6x DVD-R (двуслойно), 6x DVD-RW, 8x DVD+R, 6x DVD+R (двуслойно), 8x DVD+RW, 5x DVD-RAM тип : Тънко DVD Super Multi (двуслойно) устройство  Дисплей размер : 39,6 см (15,6 инча) тип : Toshiba TruBrite® HD TFT дисплей с висока яркост и формат 16:9 и светодиодна подсветка вътрешна разделителна способност : 1366 x 768  Графичен адаптер тип : Intel® HD Graphics размер на паметта : до 1739 МБ споделена памет от инсталирана 4 ГБ системна памет (с 64-битова операционна система Windows® 7) тип памет : споделена  Вътрешни видео режими Поддържат се следните вътрешни видео режими: : разделителна способност : 1366 x 768  Макс. външни видео режими макс. разделителна способност : 2048 x 1536 макс. скорост на опресняване : 100 Хцпоследователна разделителна способност с макс. скорост на обновяване : 1600 x 1200  Интерфейси 1 × външен монитор1 × RJ-451 × външен микрофон1 × слушалки (стерео)2 × USB 2,01 × Четец на карти (поддържа SD™ карти до 2 ГБ, miniSD™/microSD™ карти с адаптер до 2 ГБ, SDHC™ карти до 32 ГБ, SDXC™ карти до 64 ГБ и MultiMedia Card™ до 2 ГБ)1 × HDMI изход, поддържащ формат на сигнала 1080p1 × USB 3.01 × интегрирана 0,9-мегапикселова HD уеб камера (1280 x 720) с вграден микрофон Разширение 2 × memory slot Безжична комуникация Съвместимост : Wi-Fi® Мрежова поддръжка : 802.11b/g/n (до 150 мбит/сек) Безжична технология : Безжична LAN връзка Безжична технология : Bluetooth® 4.0 + LE Версия : 4.0 + LE  Кабелна комуникация топология : Fast Ethernet LAN скорост : 10BASE-T/100BASE-TX  Звукова система поддържан аудио формат : 24-битово стерео високоговорители : вградени стерео високоговорители производител : Realtek ALC269Q-VB5-GR  Клавиатура клавиши : 102 Windows клавиши : Да специални функции : Матова черна плоска клавиатура и 10-цифрена цифрова клавиатура  Посочващо устройство тип : Тъчпад с управление с до четири пръста, поддържащ различни функции на превъртане, мащабиране и стартиране с върха на пръстите.  Батерия технология : литиево-йонна максимален живот : до 3 ч. и 30 мин. (Mobile Mark™ 2012)  Променливотоков адаптер входно напрежение : Променливотоков адаптер с автонастройка (100/240 V) за употреба в цял свят изходно напрежение : 19 Vизходен ток : 3.42 A Физически размери Ш x Д x В : 380,0 x 242,0 x 30,8 (отпред) / 33,35 (отзад) ммтегло : от 2,3 кг Гаранция 2-годишна международна гаранция  Хардуер, включен в комплекта Променливотоков адаптер  Характеристики на защитата административна парола незадължителна парола за твърдия диск потребителска парола слот за кабелна ключалка "Кенсингтън"  Специални характеристики Поддръжка на HD Audio Подобрена технология Intel® SpeedStep® Съответствие с BIOS за управление на системата .

Искам да ви попитам дали може да бъде сменен женският жак на лаптопа ми, защото се е разпоил и не може да изключи от режим на слушалки? Така е вече повече от месец и не се оправя. Възможно ли е да бъде проблема в жака или е някакъв друг по-сериозен ?

Редактирано от Dvigatel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако често е включван в него разни слушалки и е мърдано може да е разпоен от самото дъно. Или му липсват драйвери (което е малко вероятно). Мисля че трябва да се види в сервиз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смяташ да го запояваш с поялника, който питаш как да направиш в другата тема ли? И да, може да се смени жака. Лично аз не бих взел малко пари за това. Защото то хубаво едно жакче, но често трябва да се разглоби почти на 100% лаптопа, да се извади дънната платка, да се пойне жака или да се смени. Невероятна играчка.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При лаптопите сглобките са много специфични. Имам предвид, че е много вероятно да не успееш да го сглобиш после. В сервиз не знам колко взимат за такава услуга, но поне си знаят работата и след това ще имаш лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако често е включван в него разни слушалки и е мърдано може да е разпоен от самото дъно. Или му липсват драйвери (което е малко вероятно). Мисля че трябва да се види в сервиз.

Да! В сервиза ми казаха, че е разпоена от дъното.

Смяташ да го запояваш с поялника, който питаш как да направиш в другата тема ли? И да, може да се смени жака. Лично аз не бих взел малко пари за това. Защото то хубаво едно жакче, но често трябва да се разглоби почти на 100% лаптопа, да се извади дънната платка, да се пойне жака или да се смени. Невероятна играчка.

Не. Имам си качествен поялник. Проблемът е, че аз направих грешката като се опитах сам да оправя нещата докато лаптопа беше в гаранция, но за гаранцията се сетих чак когато вече го бях отворил и бяха останали следи по корпуса му от отваряне. Таа вече нямам гаранция и затова искам сам да пробвам вече да я запоя. Според вас ще успея ли? 

При лаптопите сглобките са много специфични. Имам предвид, че е много вероятно да не успееш да го сглобиш после. В сервиз не знам колко взимат за такава услуга, но поне си знаят работата и след това ще имаш лаптоп.

Аз имам и друг лаптоп който често съм го разглобявал и съм запознат с частите им. Това да ми е проблема. :shy11:

Ами  защо не може да изключи от режима на слушалките възможно ли е проблема да не е от жака?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти добре няма да вземеш малко пари ама имаш ли да платиш след това лаптопа ако му направиш още повече поразии или риска е за сметка на "клиента"? Чудя се кой ви ги дава учебни тези лаптопи при условие че нямате сервизи !!! И биете само тъпана "аз съм майстора". И аз моите сам си ги ръчкам ама да взема пари за нещо де съм се провъзгласил за майстор няма как да стане.

Направо се сетих за инж. Александров де оправяше стари телевизори на масата в хола с оборудване за 100 лева и се рекламираше като много начетен в нещата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да! В сервиза ми казаха, че е разпоена от дъното.

Не. Имам си качествен поялник. Проблемът е, че аз направих грешката като се опитах сам да оправя нещата докато лаптопа беше в гаранция, но за гаранцията се сетих чак когато вече го бях отворил и бяха останали следи по корпуса му от отваряне. Таа вече нямам гаранция и затова искам сам да пробвам вече да я запоя. Според вас ще успея ли? 

Аз имам и друг лаптоп който често съм го разглобявал и съм запознат с частите им. Това да ми е проблема. :shy11:

Ами  защо не може да изключи от режима на слушалките възможно ли е проблема да не е от жака?

Ако е само разпоен - може да се запои, но е възможно самия куплунг да е разбит и вътре в него да не контактуват пластините с жака на слушалките - тогава ще трябва да се намери същия куплунг и да се смени. Или другата лоша възможност е като мърдал куплунга да са се накъсали дирите на платката.

И в трите случая е възможно да получи така че да стои само на слушалки и да не включва говорителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dvigatel, всичко друго си написал, само не и моделът на лаптопа :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dvigatel, всичко друго си написал, само не и моделът на лаптопа :ph34r:

Satellite c55-a-167 е модела на лаптопа но на сайта на производителя има нещо което не отговара на моя лаптоп защото там пише, че звуковата карта е на realtek , а моята е на IDT.

Ако е само разпоен - може да се запои, но е възможно самия куплунг да е разбит и вътре в него да не контактуват пластините с жака на слушалките - тогава ще трябва да се намери същия куплунг и да се смени. Или другата лоша възможност е като мърдал куплунга да са се накъсали дирите на платката.

И в трите случая е възможно да получи така че да стои само на слушалки и да не включва говорителите.

Мисля, че е второто– купулунга да е разбит защото забелязах, че мърдат самите пластини на жака, а не целия жак .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш поялник... ами отваряй и сменяй, какво те спира?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да се вземе нова букса. Не се запоява с поялник. На сервиз да ти го оправят. Това е начина. Още повече че лаптопа е в гаранция. Но ти си решаваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Satellite c55-a-167 е модела на лаптопа но на сайта на производителя има нещо което не отговара на моя лаптоп защото там пише, че звуковата карта е на realtek , а моята е на IDT.

Мисля, че е второто– купулунга да е разбит защото забелязах, че мърдат самите пластини на жака, а не целия жак .

Радвай се, че е на IDT :) Моя лаптоп беше с такава аудио карта и бях много ама много доволен от звука в слушалките особено на вибрациите :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Радвай се, че е на IDT :) Моя лаптоп беше с такава аудио карта и бях много ама много доволен от звука в слушалките особено на вибрациите :)

На мен не ми допада особено защото няма опция която ръчно да избирам от къде да ми излиза звукът а на реалтек има. Писах преди време в една друга тема точно за този проблм на лаптопа.

Трябва да се вземе нова букса. Не се запоява с поялник. На сервиз да ти го оправят. Това е начина. Още повече че лаптопа е в гаранция. Но ти си решаваш.

А къде в Монтана се продават такива букси?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А къде в Монтана се продават такива букси?

В някой магазин за електронни елементи. Панда, Елимекс, Конрад или каквито имате там. Но е хубаво да отидеш с жака за да покажеш какво точно търсиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля да се откажа, толкова отровен дим който се отделя при нагряването на медната тел  погълнах, че ще взема да се отровя наистина. Няма да стане нищо- просто не си струва. Благодаря ви за отговорите който ми дадохте та ми прояснихте някои неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Времената ва майсторите "всичколози" отдавна си отидоха особенно в сферата на електрониката!

Плътноста на монтажа е толкова голяма, че се налага използване на набор от качествени и специфични инструменти!

В голяма част от сервизите ремонта вече се състои в замяна на даден блок, а това поради факта, че стандартният ремонт който всички си представяме отнема много време, къса нерви, и е рисков!

Та, хора когато нещо се скапе ,то ностете го на сервиз  а там да се оправят както знаят!!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В един сервиз за смяна на импулсен трансформатор на LCD телевизор взимат около 50 лева при цена на трансформатора около 15 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти добре няма да вземеш малко пари ама имаш ли да платиш след това лаптопа ако му направиш още повече поразии или риска е за сметка на "клиента"? Чудя се кой ви ги дава учебни тези лаптопи при условие че нямате сервизи !!!

Имам работилница и работя като сервизен техник към телекомуникационна фирма. Още тъпи въпроси ще задаваш ли или тия отговори са ти достатъчни? Вкъщи специално съм си взел поялна станция с контрол на температурата в толеранс от няколко градуса, реализиран чрез обратна връзка от термодатчик.

Абе колко букси на лаптоп си сменил ти? С какво се запоява според теб, ако не с поялник? С ацетиленова горелка ли? От къде се извъдихте толкова много експерти, които давате съвети, без да сте запоили един кондензатор някъде дори?И момчето ясно каза, че гаранция няма. Така е като се е опитвал да го отваря сам. И дори и да не беше, това като повреда е по вина на потребителя и не се поема гаранционно.

В един сервиз за смяна на импулсен трансформатор на LCD телевизор взимат около 50 лева при цена на трансформатора около 15 лева.

Ми смени си го ти. То буксата струва 50 стотинки, ама подобен ремонт за по-малко от 30лв не правя. Ако ти разглобяваш лаптоп на съставните му части, вадиш платката, разпояваш, запояваш и сглобяваш за по-малко, без да губиш няколко часа, ОК. В противен случай си гледай в твоята паничка, не в чуждата. На някои места верно прекаляват с цените за прости неща, но понякога просто нещата искат много труд. Редактирано от simtech (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Букса няма откъде да си купиш. Каквото има по магазините не съответства механично. Само от донор.

Трябва почти пълно разглабяне на лаптопа, платката е многослойна и само с поялник не става. Трябва вакуумпомпа. И дори и поялник с регулация, защото за част от спойките има голяма охлаждаща площ.

Няколко часа квалифициран труд. И да не си загубиш гаранцията с опити за ТНТМ. 

За всичките мераклии да ми определят цената на труда. Дали е трансформатор или SMD "пича въшка" все тая - по-голямата част от цената на ремонта отива за диагностика - да се открие дефектния елемент.

И за очите ми резервни части няма за да се кьоравя с китайските неремонтопригодни боклуци.

Редактирано от Филипов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва почти пълно разглабяне на лаптппа, платката е многослойна и само с поялник не става. Врябва вакуумпомпа. И дори и поялник с регулация, защото за част от спойките има голяма охлаждаща площ.

Прав си за вакуумпомпата. Проблемът с безоловните припои с по-висока температура на топене и големите контактни площадки е общо взето нещо неприятно, но може да се направи. Буксата трябва точно да се види, може и да има как да се направи нещо.С обикновен поялник без терморегулация има шанс да се прегрее и платката и като цяло подобни неща се работят неприятно.На 100% общо взето те подкрепям в мнението ти. Редактирано от simtech (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Времената ва майсторите "всичколози" отдавна си отидоха особенно в сферата на електрониката!

Плътноста на монтажа е толкова голяма, че се налага използване на набор от качествени и специфични инструменти!

В голяма част от сервизите ремонта вече се състои в замяна на даден блок, а това поради факта, че стандартният ремонт който всички си представяме отнема много време, къса нерви, и е рисков!

Та, хора когато нещо се скапе ,то ностете го на сервиз  а там да се оправят както знаят!!

Извинете ме , но пост номер 15 не беше за тази тема! Просто не съм забелязал. 

В сервиза на технополис ми казаха, че трябвало да смени цялото дъно защото било много трудно да се оправи... искаха ми 50 лв. за ново дъно. Дайте някой саит да си поръчам аз и да го сменя имам опит с лаптопите и компютрите и мисля, че ще се справя. Рових из интернет, но не откривам дъно за моя модел.  :)  :D  ;)

Редактирано от Dvigatel (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам работилница и работя като сервизен техник към телекомуникационна фирма. Още тъпи въпроси ще задаваш ли или тия отговори са ти достатъчни? Вкъщи специално съм си взел поялна станция с контрол на температурата в толеранс от няколко градуса, реализиран чрез обратна връзка от термодатчик.

Аве помня преди няколко години показва някакъв евтин поялник май тук във форума и от там ми е останало ...

Сега щом си се преквалифицирал и си вдигнал нивото като допълнително си се оборудвал само мога да те поздравя. Но това е ново за мен и за това.

Публикувано изображениеПубликувано изображениеПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете ме , но пост номер 15 не беше за тази тема! Просто не съм забелязал. 

В сервиза на технополис ми казаха, че трябвало да смени цялото дъно защото било много трудно да се оправи... искаха ми 50 лв. за ново дъно. Дайте някой саит да си поръчам аз и да го сменя имам опит с лаптопите и компютрите и мисля, че ще се справя. Рових из интернет, но не откривам дъно за моя модел.  :)  :D  ;)

Аз лично не знам технополис да имат собствен сервиз. Всички вериги препращат техниката към официалните сервизи. Не знам къв е бил тоя дето ти е казал че дъно за лаптоп струва 50лв. За толкова можеш да звемеш втора ръка за настолно РС и за някой вехти модели лаптопи. За ново дъно си приготви няколко стотачки.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не знам технополис да имат собствен сервиз. Всички вериги препращат техниката към официалните сервизи. Не знам къв е бил тоя дето ти е казал че дъно за лаптоп струва 50лв. За толкова можеш да звемеш втора ръка за настолно РС и за някой вехти модели лаптопи. За ново дъно си приготви няколко стотачки.

Обикновено е около 50-60% от цената на лаптопа като нов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аве помня преди няколко години

Не ме интересува какво помниш и не съм искал от теб оценка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.