Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Въпрос Колко рам мога да сложа най много на дъно ASUS P5KPL/1600

Препоръчан отговор

Колко рам мога да сложа най много на дъно ASUS P5KPL/1600 гледах но нещо не видях колко рам подържа това дъно в момента съм с 2 плочки по 2 ГБ всяка общо 4 ГБ И имам още 2 свободни слота това е дъното      http://www.asus.com/Motherboards/P5KPL1600/

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е как така не видя. Ето тук

Е как може дъно което подържа процесори 

Intel Core 2 Quad с какъвто съм в момента да подържа максимален капацитет от 4 гб което е недупостимо малко при положение че са сложили и 2 PCI Express X16 слота ... а и защо ще са сложени цели 4 слота за рам като подържа само до 4 гб това няма логика ако пробвам да сложа още рам кво може да стане току виш пък може да тръгне 

Редактирано от ivan3618 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното е  най-ниският клас-прочети тук:

http://www.tomshardware.com/reviews/intel-e7200-g31,2039-3.html

Трябвало е да вземеш G33 ili 35.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дъното е  най-ниският клас-прочети тук:

Трябвало е да вземеш G33 ili 35.

НАЙ НИСЪК КЛАС?? ТИ МЕ БЪЗИКАШ!

Отказвам да повярвам просто!

утре тряя да ми дойде новата видео карта MSI NVIDIA GTX 470 и ново захранване 500W и процесора ми е intel core 2 quad и всички игри просто излитат а ти ще ми приказваш че мойто дъно било най нисък клас-дето тва го е писал някав измислен човек от някав си измислен форум...

Добре а защо са сложили 4 слота за рам памет като подържа само до 4ГБ ??

И кво ще стане ако пробвам да сложа още със Windows 7 64 бита съм..

A и ето какво видях още във инфото на официалния сайт на асус ''*When installing total memory of 4GB capacity or more, WindowsR 32-bit operation system may only recognize less than 3GB.  А аз съм със 64 битов уиндоус значи  би трябвало да няма проблеми и да си ми разпознава всичката памет?

Редактирано от ivan3618 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никой не те кара да вярваш в нещо. Тук не сме секцията за "религия, мистика и езотерика". Ако не си нещо доволен, изпокарай се с производителите на дънната платка и със собственото си ниво за знания, което те води до там, да си мислиш, че супер орязана бюджетна дънна платка на "7up" години, може да я натовариш с обем оперативна памет колкото съвременните модели. По ония времена, контролера на оперативната памет е атрибут на дънната платка, не на процесорната подложка.

Редактирано от sliderum (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

утре тряя да ми дойде новата видео карта MSI NVIDIA GTX 470 и ново захранване 500W и процесора ми е intel core 2 quad и всички игри просто излитат а ти ще ми приказваш че мойто дъно било най нисък клас-дето тва го е писал някав измислен човек от някав си измислен форум...

A и ето какво видях още във инфото на официалния сайт на асус ''*When installing total memory of 4GB capacity or more, WindowsR 32-bit operation system may only recognize less than 3GB.  А аз съм със 64 битов уиндоус значи  би трябвало да няма проблеми и да си ми разпознава всичката памет?

Купен скъп процесор на времето и икономисано от дъното, и сега неприятно впечатление ми правят колегите които предлагат конфигурации - за да се включат в бюджета с възможно най-бърз процесор предлагат смотани дъна на базата на H81 и А55 - сякаш дъното е най-маловажното нещо в един компютър.

Редактирано от ined (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега е малко по-различно положението с дънните платки(доста контролери са вече разположени на силициевата подложка до или в рамките на площта процесорните ядра), а конфигурациите се правят изцяло според нуждите и изискванията доколкото е възможно за определеният бюджет. В днешно време дънните платки, доста повече от преди, са  шасита  на които се запояват портове, за монтиране на компонентите. Вече високият клас дънни платки, че е добре оборудван, ама ако бюджета за цялата машина е от порядъка на ~1-1.5К лева и предназначението е и за игри и за работа, да поставиш дънна платка за 5 стотака за сметка на добра видеокарта, процесор и оперативна памет си е кощунство. Повечето колеги искат да си получат предложението и да карат докато могат с него. За разлика от преди години, когато можеше да се вземе дънна платка и после с течение на 4, дори и 5 години(ддр2(или комбинираните ддр2/3) варианти на някои линии с s775 джоба на Интел и АМ2; АМ2+;АМ3 на АМД(има дънни платки поддържащи от Атлон64  Orleans, буквално до Thuban, включително)  по-късно да има актуални компоненти за ъпгрейд, тези времена вече отминаха, Максимумът за такова действие дори при най-дълго живеещите днешни платформи е до две-три години(три години за АМД конфигурация) след излизането им на пазара.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За какво излитане на всички игри говориш с машина , чиито компоненти са произведени преди 6-7 години. Само един въпрос като инфо-когато купува компа допита ли се до някой, който поназнайва от компютри ? Не знам с какви пари си разполагал тогава, но ако си събрал достатъчно инфо за компютрите щеше да знаеш, че ако имаш за цел да запазиш за дълго време системата си и да я ъпгрейдваш, то най-важното нещо се явява дъното.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ние смотаняците от смотания форум толкова си можем.

Ти явно живееш в друго измерение щом говориш за нова карта 470 която също не се произвежда от години.

Имаш пълното право да си купиш 4 плочки по 2GB ddr2 800 и да ни демонстрираш как не тръгват. Щото ние сме идиоти и нищо не разбираме.

Следва и въпроса що ни питаш в тоя случаи тогава?

Редактирано от pconline (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колеги, моля не се карайте. Така или иначе е обяснено на постващия каквото трябва. Ако не иска да го повярва има пълната възможност да си закупи още РАМ и компонентите и да тества. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ние смотаняците от смотания форум толкова си можем.

Ти явно живееш в друго измерение щом говориш за нова карта 470 която също не се произвежда от години.

Имаш пълното право да си купиш 4 плочки по 2GB ddr2 800 и да ни демонстрираш как не тръгват. Щото ние сме идиоти и нищо не разбираме.

Следва и въпроса що ни питаш в тоя случаи тогава?

Говоря за форума който е постнал колегата по горе нямам в предвит форума на калдата и хората в него.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И да попитам тука да не отварям нова тема..

Има ли разлика във производителноста на различните модели NVIDIA GTX 470 примерно ASUS GTX 470,MSI GTX 470,PALIT GTX 470 ???

Или всички са еднакво мощни???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И да попитам тука да не отварям нова тема..

Има ли разлика във производителноста на различните модели NVIDIA GTX 470 примерно ASUS GTX 470,MSI GTX 470,PALIT GTX 470 ???

Или всички са еднакво мощни???

Има минимални (в повечето случаи) разлики, които се виждат като намериш картите в сайтовете на съответните им производители и сравниш честотите.

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Говоря за форума който е постнал колегата по горе нямам в предвит форума на калдата и хората в него.

Още по зле.

1. tomshardware.com не е форум, но имат и такъв

2. това е доста сериозен сайт и предлагат качествени материали 

3. да наречеш хардуерен сайт с 17 години традиции в тази сфера "измислен" е леко ..................

Domain Name: tomshardware.com

Registry Domain ID: 468265_DOMAIN_COM-VRSN

Registrar WHOIS Server: whois.gandi.net

Registrar URL: http://www.gandi.net

Updated Date: 2014-03-19T21:29:21Z

Creation Date: 1997-09-11T04:00:00Z

И дължа извинение, че понеже не съм разбрал съм си позволил да се поставя на нивото на хората в този "измислен форум"

Редактирано от pconline (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Чакай малко, колко гб рам искаш да ти поддържа едно почти 10 годишно дъно ?? Това, че е накичено и изглежда ''яко'' не значи, нито че е добро нито, че е най-висок клас. А пък какво са ви виновни хората и форума на tomshardware, че вие имате старо дъно, което не поддържа повече от 4гб рам, че не разбрах?

Редактирано от ComerciaL (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да се чудиш  що не отвори  сайта на Асус  ?  Там хоратa са ти написали  колко и каква памет ще може да се сложи.

4 x240-pin DIMM, Max. 4 GB, DDR2 1066*/800/667 Non-ECC,Un-buffered Memory 
Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 4 години по-късно...

Здравейте . Можете ли да ми кажете колко РАМ мога да сложа на дънна платка  Biostar NF520-A2 . Оригинално бях с 2х1гб ДДР2 . Сложих още 1гб ддр2 и сега майстора твърди ,че това е макса ! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

преди 1 час, bmwww написа:

Здравейте . Можете ли да ми кажете колко РАМ мога да сложа на дънна платка  Biostar NF520-A2 . Оригинално бях с 2х1гб ДДР2 . Сложих още 1гб ддр2 и сега майстора твърди ,че това е макса ! 

https://www.biostar.com.tw/app/ru/mb/introduction.php?S_ID=159#specification

максимално 4Х2 гб,но уиндоус-ът(предполагам) ти трябва да е 64-битов,за да вижда цялата памет.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване