Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Искам да си сглобя компютър като на Alienware

Препоръчан отговор

Здравейте!

Искам да си купя Alienware Aurora, но ми казаха, че не доставяли извън САЩ. Затова реших да си го сглобя в България.

Alienware-ът който щях да си купя беше с:
Процесор - Intel® Core™ i7-4960X Extreme Processor (6 Cores, 15MB Cache, Overclocked up to 4.3GHz w/TurboBoost)

Видео Карта - NVIDIA® GeForce® GTX TITAN Z with 12GB GDDR5 - Dual GPU Card

Хард Диск - Едно SSD 512 GB и един нормален 1TB на 7200RPM

Звукова карта - Creative Sound Blaster® Recon3D PCIe Audio Sound Card

Рам - 32 гб

Дънна платка, захранване и кутията трябва да ги изберете вие.

И също така ако може да ми изберете добър 30" или 27" монитор. Да е хубав, защото на него ще се прекарва много време.

Не знам да ли може да се намерят тези части в България, но се надявам да може.

Ако ми сглобите тази конфигурация ще съм ви много благодарен.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко безмисленна ми се струва тази конфигурация. За какво ще я използваш, че ти трябват толкова скъпи части ? Това ще ти излезне към 15-17 хиляди, с тези пари можеш да си купиш една перфектна кола втора ръка, просто пример, можеш и за много други по-полезни неща да ги пръснеш тези пари, за семейството, за имот, за подпомагане...

Поне кажи, за какво ще я използваш и какво ще правиш на нея ? Сигурен съм, че не ти трябват GTX Titan Z и 4960X, а една малко по-нормална конфигурацийка към 2000-2500, може и дори по-евтина да ти свърша работа. Това, което гледаш е безмисленно.

Още повече, че тези скъпарски части няма как да се доставят в България, това не е за българските хорица, никой няма да ги купува.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Малко безмисленна ми се струва тази конфигурация. За какво ще я използваш, че ти трябват толкова скъпи части ? Това ще ти излезне към 6-7 хиляди, с тези пари можеш да си купиш една почти-перфектна кола втора ръка, просто пример, можеш и за много други по-полезни неща да ги пръснеш тези пари, за семейството, за имот, и т.н.

Поне кажи, за какво ще я използваш и какво ще правиш на нея ? Сигурен съм, че не ти трябват GTX Titan Z и 4960X, а една малко по-нормална конфигурацийка към 2000-2500, може и дори по-евтина да ти свърша работа. Това, което гледаш е безмисленно.

Още повече, че тези скъпарски части няма как да се доставят в България, това не е за бели хора.

Планирал съм да я взема, дори да ми излезне по-скъпо не ми е проблем. Ще я ползвам за игри и за години напред. Нито ми трябва кола, нито имот и т.н.  :D Ще се радвам някой да помогне.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, днес не е петък. Сложи един електронен подпис, че не е поредната майтапчийска тема . Уточни по-добре изискванията си.  Сложи бюджет и да те почваме

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега, днес не е петък. Сложи един електронен подпис, че не е поредната майтапчийска тема . Уточни по-добре изискванията си.  Сложи бюджет и да те почваме

Точен бюджет нямам, защото не знам колко ще излезне, но ако не е над 20-25 хиляди не ми е проблем.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне кажи с какво ще се занимаваш, какво ще правиш на нея, за да преценим дали ти трябва подобна конфигурация или си поредният трол...поне да не си губим времето.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Поне кажи с какво ще се занимаваш, какво ще правиш на нея, за да преценим дали ти трябва подобна конфигурация или си поредният трол...поне да не си губим времето.

Ще я ползвам за игри и да я имам за дълго време напред. Поне дайте някаква такава конфигурация. Вие па все едно вие ще ги давате парите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Titan-Z е една достатъчно евтина алтернатива на професионалните видеокарти, с огромна fp64(операции с двойна прецизност) производителност, освен това с нея може и да се играе доволно всяка игра на 4К резолюция...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Маани я тази Titan-Z, взимай R9 295X2, по-бърза, по-хладна, два пъти по-евтина, но TDP-то обаче е 500 вата, Titan-Z въпреки, че е 375 вата, съвсем спокойно си преминава неговото TDP, тъй че, това да не ти е проблем.

Абсолютно безмислено хвърлени пари. След 10 години, и една карта от 300-350 лева ще е по-бърза от нея. И какво като си актуален по производителност цели 10 години ? През този период от време, PC-то ще ти е омръзнало, архитектурата ще е стара, ще искаш да пипнеш нещо ново, но ще трябва да си караш с нея, щото си дал 20 бона. По-добре е да си вземеш едно доста добро PC до 2000-2500 лева и да си го сменяш през няколко години и пак да си изкарваш бая пари от старото, като го продадеш втора ръка, докато още не му е паднала драстично стойността. Така е най-умно, евтино и близко до акъла и си винаги актуален.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Маани я тази Titan-Z, взимай R9 295X2, по-бърза, по-хладна, два пъти по-евтина, но TDP-то обаче е 500 вата, Titan-Z въпреки, че е 375 вата, съвсем спокойно си преминава неговото TDP, тъй че, това да не ти е проблем.

Абсолютно безмислено хвърлени пари. След 10 години, и една карта от 300-350 лева ще е по-бърза от нея. И какво като си актуален по производителност цели 10 години ? През този период от време, PC-то ще ти е омръзнало, архитектурата ще е стара, ще искаш да пипнеш нещо ново, но ще трябва да си караш с нея, щото си дал 20 бона. По-добре е да си вземеш едно доста добро PC до 2000-2500 лева и да си го сменяш през няколко години и пак да си изкарваш бая пари от старото, като го продадеш втора ръка, докато още не му е паднала драстично стойността. Така е най-умно, евтино и близко до акъла и си винаги актуален.

bulshit сега схванах що си с този никнейм

Ааа ми не става така . Проца и дъното не са съвместими.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откъде да знам,мога да съставям конфигурации до 2000 лева,не до 20000 дадох просто пример,че може да се мине и с много по-малко пари....

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Откъде да знам,мога да съставям конфигурации до 2000 лева,не до 20000 дадох просто пример,че може да се мине и с много по-малко пари....

Чети и ще знаеш.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре някой ще предложи ли работещи конфигурации? И не съм казал, че трябва да е 20000 лв., а че дотолкова мога да дам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кво си схванал ? Кое според тебе ти се струва "булшит" в поста ми ? И що засягаш никнейма ми ? Ми и твоят никнейм "слидерум" е тъп и измислен произволно, колкото да се регистрираш по-бързо, ама някой казва ли ти нещо ? Личи си, че нищо не разбираш от хардуер и само можеш да се заяждаш, въпреки, че уж си от HAT Team.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Кво си схванал ? Кое според тебе ти се струва "булшит" в поста ми ? И що засягаш никнейма ми ? Ми и твоят никнейм "слидерум" е тъп и измислен произволно, колкото да се регистрираш по-бързо, ама някой казва ли ти нещо ? Личи си, че нищо не разбираш от хардуер и само можеш да се заяждаш, въпреки, че уж си от HAT Team.

Автора може да иска не само да играе. С какво му върши  работа r9 295X, чиято производителност в DP  е просто ужасна? Хайде като си разбирач, давай по-добре обмислени предложения.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма как тая конфигурация да е актуална 10 години. Върни се през 2004 година и вземи за сравнение най-бързата видеокарта тогава. Ами тогава доколкото паметта не ми изневерява, още бе на мода DX8. Едва се появяваха игри с DX9b, a после и DX9c. малко след това се появи DX10 и картите с DX9  увиснаха, та се наложи да ги сменяме, макар да струваха куп пари. Не закъсня и DX11, та тогава увиснаха и картите с DX10  като примерно GTX285, която си бе една от най-бързите за времето. Но да вземем производителността на най-бързите карти през 2004 година. някъде там на мода бе FX5950 Ultra  и от тоя сорт. Ето един прост рейтинг за тая карта към днешно време:  

2014-09-14_211930.jpg

Ето и рейтинга на няколко вградени в процесора интелски видеокарти:

2014-09-14_212139.jpg

Над 10 пъти са по-бързи от най-бързите карти преди 10 години. А ако вземем върховите постижения, ето го и челото:

2014-09-14_212341.jpg

Значи тук имаме 150 пъти по-бърза видеокарта от най-бързата преди 10 години.

Неразбрали?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Билдер, вече има как титан-z да е актуална 10 години. Вече процеса на миниатюризация е близо до предела си. Все повече се забавят и по-скъпи стават следващите етапи. Това не беше така в предходният 10 годишен период, макар и  тогава да имаше писания за проблеми с производственият процес...По онези времена се  ползуваше за оправдания за по-високи цени на разни компоненти. Сега вече положението става обективно проблемно...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.
  • Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване