Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Как да разбера колко ми е бърз интернета ?

Препоръчан отговор

Значи до скоро бяхме на 30 mbps и сега за 2 лв. отгоре го вдигнахме на 50 mbps и сега искам да разбера дали наистина е 50 mbps. Кой според вас е най-добрия начин да го проверя ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Значи до скоро бяхме на 30 mbps и сега за 2 лв. отгоре го вдигнахме на 50 mbps и сега искам да разбера дали наистина е 50 mbps. Кой според вас е най-добрия начин да го проверя ?

Прочети си хубаво договора - в повечето пише до 50 mbps, а не твърдо 50.

От тук - http://www.speedtest.net/ - можеш да си засечеш моментната скорост.

ps. Това с торентите не е показателно - аз съм теглил с 1 MB при скорост на доставчика 20 Mnps и с 800 Kbps при скорост на доставчика 512 Kbps.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прочети си хубаво договора - в повечето пише до 50 mbps, а не твърдо 50.

От тук - http://www.speedtest.net/ - можеш да си засечеш моментната скорост.

ps. Това с торентите не е показателно - аз съм теглил с 1 MB при скорост на доставчика 20 Mnps и с 800 Kbps при скорост на доставчика 512 Kbps.

Това го знам в жижакома ни викаха "ще имате интернет от 50mbps"а реално вдига 23-24 и в договра пише до 50 mpbs ;)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То пише "до", не "минимум"... И аз съм на "до" 150мбс ама спийдтест показва 6-7 :D :D

А не, вдигна малко повече :D 

http://www.speedtest.net/my-result/3772571185 

Пълна скръб ://

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих няколко теста, ето един:

http://www.speedtest.net/result/3772565057.png

дамн на жижаком (ама само как звучи) и в договора ти пише ДО 50mpbs (както споменаха по нагоре)

То пише "до", не "минимум"... И аз съм на "до" 150мбс ама спийдтест показва 6-7 :D :D

знам то ми се е случвало да сваля за по 1-2 часа да пада под 5 ;)

П.П.Когато пада при тая скорост ми идва да хвърля компютъра през балкона

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

дамн на жижаком (ама само как звучи) и в договора ти пише ДО 50mpbs (както споменаха по нагоре)

Аз много обичам да download-вам филми с 600кб/с, това ми е любимата занимавка, радвам се много, когато вдигне до 1,2-1,4мб :D :D 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ами всъщност не (или поне аз не намерих такова). Само намерих "Максимална скорост на download/upload 20 Mbps/10 Mbps"

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Направих няколко теста, ето един:

http://www.speedtest.net/result/3772565057.png

Миии, кво - добре си

А не, вдигна малко повече :D 

http://www.speedtest.net/my-result/3772571185 

Пълна скръб ://

Преди време имаха и фиксиран минимум, ама вече не

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

този тест е боклук, както ти казаха тегли торент и виж с каква скорост тегли

И кво - когато синхронизиращия сървър е бавен, когато няма сиид, когато ... кво мерим ???

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Както е казал simtech теглете с много сийдъри ето убунту пробвайте http://releases.ubuntu.com/14.04.1/ubuntu-14.04.1-desktop-amd64.iso.torrent

Торента който изтеглих има 580 сийдъра, мисля че са достатъчно ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И аз съм на "до" 150мб

Те лилавите са ясни. Как очакваш да минат 150Mbit през 100Mbit LAN?

По темата - колкото плащаш - толкова. Вероятно нямаш индивидуална оптика. Та сигурно сте поне 20 маймуни на клона - т.е. на един 100Mbit LAN кабел. Та колко от тях какво правят и заемат - не се знае. Вероятно в малките часове почти не е натоварено та може би тогава ще ги имаш. Просто доставчикът е вдигнал шейпъра, но кабелът до теб си е същия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нито спийдтест, нито торенти са меродавни за тестване на връзката. Що се касае за имиджите на Убунту - тествайте през HTTP/FTP сървър, а не с торент.

Защо не са меродавни:

1. Bittorrent е протокол влияещ се от много неща - скоростта на ъплоуд на насрещния пиър, колко лийчъра има закачени на дадения торент, броя на сийдърите и т.н.

2. Speedtest се влия от бързодействието на машината и флаш плъгини които както разбирате на са точно мерило

То и аз плащам за 20 мбит/с, а от торенти свалям с 3,2-3,3 мб/с че и повече съм стигал. Нали се сещате че това няма как да стане. Проста сметка ще покаже че 20 мбит/с са равни на 2,5 мб/с в идеални условия.

И се научете да правите разлика между мегабит (мбит/с) и мегабайт (мб/с).

ПС: Да не говорим ако уцелите в даден торент някой пиър от вашия VLAN може и да ударите почти теоретичния максимум от 100 мбит/с без значение дали този пиър е сийдър или лийчър.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Може това, а може и онова, но истината е че скоростта зависи от много фактори. Например - ако ти си на безжична мрежа със стар рутер, ще измериш скоростта от рутера, до компа си която обикновено е по-ниска от 50 МБ/с. Ако рутера ти е добър, ще измериш най-ниската скоростта която имаш по трасето. Дори ако имаш 50 МБ/с до сървъра на "жижацом" не означава, че ще теглиш с толкова от някого в западен Сибир. За да определиш нещо  близо до истината трябва кабела ти да е в компа, да направиш няколко теста до различни сървъри през спеедтест или нещо друго подобно, което определя скоростта (има колкото искаш програми), но най-важното е как ти го намираш и усещаш. Аз съм на 30 МБ/с, но знам, че няма да постигна повече, защото рутера ми пуска 25. Затова нямам нужда от 50 или 100 поне докато не си сменя "сапунерката". 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тегли един филм от тук

и се обърни към доставчика ти да си ти върни 2та лева :) щото колко и теста да правиш - май скоростта ти изобщо не е вдигана :no-no:

ПП. И предполагам че не тестваш безжично :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз съм на 30 МБ/с, но знам, че няма да постигна повече, защото рутера ми пуска 25. Затова нямам нужда от 50 или 100 поне докато не си сменя "сапунерката". 

И кой е този доставчик който предлага такава скорост, че поне аз не съм чувал за повече от 100 мбит/с до дома дори и чрез оптика ?!?

ПС: 100 мбит/с = 12,5 МБ/с в ИДЕАЛНИ условия.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И кой е този доставчик който предлага такава скорост, че поне аз не съм чувал за повече от 100 мбит/с до дома дори и чрез оптика ?!?

ПС: 100 мбит/с = 12,5 МБ/с в ИДЕАЛНИ условия.

Аз използвам 90mbps по лан кабел

90mbps

=11.1 mb/s

Wi FI-44mbps+5.1 mb/s

Достигат се и в 21 :30 вечерта :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване