Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютърна конфигурация. Бюджет 500-600 евро

Препоръчан отговор

Някой би ли ми предложил някаква за 500-600 евро,на която да тръгват The Forest,Dayz,Life is Feudal,Dead Rising 3 etc. с графика на medium/high и евентуално да може да се стриймва или ще трябва повече да се охарча.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. Теми публикувани в грешен раздел се изтриват или местят без предупреждение.

Засега ти коригирах заглавието и преместих темата в правилния раздел, но за следващия път да си знаеш. Кажи сега защо искаш конфигурацията да е в евро?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

2.3 Заглавието на темата трябва да е ясно и точно, да не е съставено единствено от главни букви и да описва максимално съдържанието на самата тема. Теми със заглавия от една дума или от рода на "Помощ!", "Имам проблем", "Спешно" и т.н. се изтриват без предупреждение.

2.2 Новите теми се пускат в съответстващия им раздел. Теми публикувани в грешен раздел се изтриват или местят без предупреждение.

Засега ти коригирах заглавието и преместих темата в правилния раздел, но за следващия път да си знаеш. Кажи сега защо искаш конфигурацията да е в евро?

Извинявай нов съм.

Да ти кажа нямам претенции дали ще е в евро или лева,просто в момента имам само евро и така съм написал.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Извинявай нов съм.

Да ти кажа нямам претенции дали ще е в евро или лева,просто в момента имам само евро и така съм написал.

Няма проблем, просто да не се учудиш защо ти е изтрита или преместена дадена тема. Сега ще трябва да изчакаш колеги да ти предложат примерни конфигурации. Има и доста теми във форума, ако искаш може да ги прочетеш. Използваш търсачката и тя ще ти ги покаже.

Само кажи в конфигурацията ще се включва ли монитор или не?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма проблем, просто да не се учудиш защо ти е изтрита или преместена дадена тема. Сега ще трябва да изчакаш колеги да ти предложат примерни конфигурации. Има и доста теми във форума, ако искаш може да ги прочетеш. Използваш търсачката и тя ще ти ги покаже.

Само кажи в конфигурацията ще се включва ли монитор или не?

Ще се постарая бъдещите ми теми да са в правилния раздел :)

Не,без монитор.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще се пазари в друга държава, е добре да се посочи от коя.

По принцип в България ще се пазари,просто ми преведоха парите в евро.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Крайна цена 1 194,36 лв.
Спестяваш 30 лв. ако вземеш процесора от mallbg. Видеокартата е достатъчна за всички изброени игри на максимални настройки с достатъчни за комфортна игра кадри. За бюджет от над 1 000 лв. 8ГБ РАМ са си задължителни, тъй като повечето игри изискват 4-6ГБ, Dead Rising 3 е една от тях. Захранването може да смениш с FSP Raider 550W или SEASONIC SS-520GB BRONZE, като последното е най-добрия избор.
Аз бих взел това и смятам, че е максимума за дадения бюджет.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Крайна цена 1 194,36 лв.
Спестяваш 30 лв. ако вземеш процесора от mallbg. Видеокартата е достатъчна за всички изброени игри на максимални настройки с достатъчни за комфортна игра кадри. За бюджет от над 1 000 лв. 8ГБ РАМ са си задължителни, тъй като повечето игри изискват 4-6ГБ, Dead Rising 3 е една от тях. Захранването може да смениш с FSP Raider 550W или SEASONIC SS-520GB BRONZE, като последното е най-добрия избор.
Аз бих взел това и смятам, че е максимума за дадения бюджет.

С тази конф. ще мога ли да играя примерно Ryse: Son of Rome или Watch Dogs да кажем на medium/high,че не ми е много ясно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коя версия на watch dogs? Ако става въпрос за последната, е изключено да се играе комфортно на high, освен ако монитора е малък(или стар) модел и не е с висока резолюция. В този ред на мисли, не знаем нищо за монитора :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Коя версия на watch dogs? Ако става въпрос за последната, е изключено да се играе комфортно на high, освен ако монитора е малък(или стар) модел и не е с висока резолюция. В този ред на мисли, не знаем нищо за монитора :)

Мониторът е стар 17 инчов,който имам от доста време но не съм го сменял защото съм с лаптоп и компютърът не се ползва много.Смятам първо да си зема компютър и после ще мисля за монитор.Важен ли е мониторът?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мониторът е стар 17 инчов,който имам от доста време но не съм го сменял защото съм с лаптоп и компютърът не се ползва много.Смятам първо да си зема компютър и после ще мисля за монитор.Важен ли е мониторът?

Определено. В случая резолюцията едва ли надвишава 1280Х1024, а по вероятно е да е стандартната 1024Х768, което практически значи, че няма проблем с която и да е игра да върви на high върху конфигурацията на Нико. Обаче, понеже става на въпрос за стар монитор, който е вероятно само с VGA вход, е добре да проверите дали в комплекта на предложената видеокарта има преходник от DVI към VGA.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Определено. В случая резолюцията едва ли надвишава 1280Х1024, а по вероятно е да е стандартната 1024Х768, което практически значи, че няма проблем с която и да е игра да върви на high върху конфигурацията на Нико. Обаче, понеже става на въпрос за стар монитор, който е вероятно само с VGA вход, е добре да проверите дали в комплекта на предложената видеокарта има преходник от DVI към VGA.

Мхм,значи когато си взема нов монитор ще трябва да играя тези нови по-тежки игри на медиум или дори по-ниски настройки?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Мхм,значи когато си взема нов монитор ще трябва да играя тези нови по-тежки игри на медиум или дори по-ниски настройки?

Да, или когато това стане факт да се смени видео картата с по-съвременен модел, което ще е налична опция, ако монитора ще се сменя примерно следващата година.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да ги играеш на Low,  споко. Дори и на Медиум ще играеш много рядко, да не кажа че изобщо няма игра, дето ще се опъне на медиум и FHD. Все пак зависи какво разбираш под "игра", защото ако искаш да играеш с ВС, ще трябва повечко настройки да се пипнат. Аз съм с къде къде по-слаба карта и дори Crysis 3  се играе на High с малко АА на FHD  с 45 фпс средно. пробвал съм и как се играе тая игра с карта подобна на HD7750,  тоест с карта за около 120-140 лева. Ами добре се играе дори на FHD  с по-малко настройки. Причината е, че обикновено само Ultra  настройките включват някои апетитни DX11  опции, докато high  вече е по силите на много видеокарти. Освен това в почти всяка игра има по някоя товареща опция, която ако промениш примерно от ultra  на high  а всичко останало оставиш на ultra,  ще имаш примерно прираст от 10-15 fps. Така, че споко. Вземай конфигурацията на Нико  и не му мисли много. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Билдер, откъде знаеш какъв монитор ще си вземе колегата, когато му дойде реда за тази покупка :) Ако си станал врачка, останалите да хвърлим табелките и само на теб да оставим цялата работа. Впрочем, я ми покажи как играеш WD4 на FHD с 7750 на high :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Билдер, откъде знаеш какъв монитор ще си вземе колегата, когато му дойде реда за тази покупка :) Ако си станал врачка, останалите да хвърлим табелките и само на теб да оставим цялата работа. Впрочем, я ми покажи как играеш WD4 на FHD с 7750 на high :D

Аз споменах в постовете си FHD,  а и по-голям да е, пак може да играе на FHD,  както аз примерно мога да играя и на 1280х720 ;). Въпросът тук обаче е, че и карти като GTX970/980  не са толкова подходящи за по-високи от FHD  резолюции. В смисъл, че няма как да играеш на фул с АА, а 40-50 кадъра в секунда са мечта при много нови игри. Но тук вече говорим за видеокарти, струващи половината или дори цялата конфигурация, която иска да купи човека. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Или за картата, с която ще смени r9 280 след година или колкото там време дойде до покупката на монитор и която няма да струва колкото половината му компютър и все пак ще може да мачка която и да е игра на FHD. Иде серията Fuji на АМД по 20нм процес, иде и Максвела на 20нм процес и пак ти казвам, ако си врачка да можеш да предвиждаш...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване