Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Компютър за Игри "бюджет-1100лв"

Препоръчан отговор

:) Здравейте  приятели!.ще ви помоля за малко помощ, за изграждането на първата ми  Гейминг конфигурация,а знам че тук има хора които разбират и могат да ми помогнат,така както са помогнали на много други като мен :shy11: .Знам че има десетки теми като моята,за което се извинявам предварително,но искам да изкажа моите лични мнения и предпочитания.Та значи след като ми прегря и вторият ми лаптоп,разбрах че е време да си сглобя нещичко,ама след дъжд качулка нали :shy11: бях си купил и една готова конфигурация от един магазин,въпросната конфигурация не ми вършеше работа и я върнах за щастие благодарение на вас в една тема в която бях писал  неотдавна.Минавам направо ..държа на Интелска конфигурация,най много държа на хубаво дъно -ASUS  или ASROCK  по възможност,също така да става за овърклок,на този етап няма да клоквам но искам да мога след време,да имам добър перформънс за следващите 3-5 години, също така да е с чипсет -Z97 - сокет 1150  който да подържа подържа новото 5-то поколение процесори.Процесор I5 haswel 4 ядра по ваш избор.Видеокарта-фен съм на Nvidia, не разбирам много доверявам се на вас но искам да играя на максимални настройки.А забравих да кажа,че ще я поръчвам от ''Никем'' ако може давайте сглобената конфигурация с препратка директно към количката ще ми е по лесно да поръчвам. Останалите части като рам,охлаждане ,кутия ,записвачка и тн.също оставям на вас да изберете като по компетентни,монитор,мишка и клавиатура не търся за  сега.Това е в общи линии приятели,надявам се че този бюджет ще стигне за една балансирана конфигурация за игри.Няма да бъде проблем още 50 или 100 лева отгоре при нужда за още нещо.Благодаря ви!                                                                                                                                                                           

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 63
  • Създадено
  • Последен отговор

Според мен трудно се вместват отключен Core i5 (около 400 лева) и сносно Z97 дъно (около 250) в бюджет от 1100 (пък даже и 1200) лева предвид изискването да се играе на максимални настройки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Според мен трудно се вместват отключен Core i5 (около 400 лева) и сносно Z97 дъно (около 250) в бюджет от 1100 (пък даже и 1200) лева предвид изискването да се играе на максимални настройки.

няма проблем да е и заключен след време като имам възможност ще го сменя

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

няма проблем да е и заключен след време като имам възможност ще го сменя

То на това му се вика "хвърляне пари на вятъра".След като ще го сменяш "после",карай със вграденото видео ,пък "после" вместо да даваш пари за нов процесор просто ще вземеш по-добра външна карта.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

То на това му се вика "хвърляне пари на вятъра".След като ще го сменяш "после",карай със вграденото видео ,пък "после" вместо да даваш пари за нов процесор просто ще вземеш по-добра външна карта.

между другото това е добра идея,  става  и така стига да мога да играя прилично новите  игри

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Варянт с вградено видео:

BB код:

Обща стойност - 1 121.27 лв. с ДДС

П.С Може и с рам на 2133MHz, но отива на 1180+ лева..
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Варянт с вградено видео:

BB код:

Обща стойност - 1 121.27 лв. с ДДС

П.С Може и с рам на 2133MHz, но отива на 1180+ лева..

пфф, нещо се бъгна

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За клок в ''домашни условия'' дъно за 170-200 лв. е напълно достатъчно. Най-евтиния отключен процесор е i5-4670K на цена от 450 лв., като за около тази цена се взима Xeon E3-1230V3/1231V3, които са с производителността на i7. Ако клокнеш i5-та ще минеш Xeon и i7, но там ти трябва по-скъпо дъно, захранване, охладител и т.н., а на Хеон-а може да сложиш най-евтиното дъно със сравнително евтино захранване и без нужда от aftermarket охладител. Ако ти беше по-висок бюджета можеше да се измисли нещо, а сега трябва все от нещо да се реже.

Ето предложение:

4GB DDR3 1600 A-DATA 2 пръчки
Конфигурация с достатъчно производителност без да ти се налага да клокваш и ще ти върши работа няколко години напред.
Ако ти идва много процесора може да се замени с i5-4440/4460 или да махнеш едната плочка памет като ще останат пари за по-добра видеокарта. ( нещо от рода на 760, 770, 960, 970 )
Ще играеш всички игри без да изнасилваш настройките на макс, зависи от резолюцията все пак.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да стане конфигурацията балансирана с клокърски процесор, цената трябва да скочи поне с още 500 лева. Иначе имаме дисбаланс в една или друга посока. Но за тия пари може да вземеш подобна на моята конфигурация като бързина за игри:

2014-09-29_200000.jpg

Процесорът не е клокърски, но с 8 нишки и достатъчен за по-бързи видеокарти. С картата пък почти всичко се играе на максимални или почти максимални детайли или на FullHD или на някоя по-ниска резолюция. Имаш избор дали да намалиш някой ненужен детайл при FullHD  или да минеш на по-ниска резолюция. Вчера си правих едни експерименти и се оказа, че Crysis 3  върви на FullHD  с  вертикална синхронизация ( минимум 60 fps) с детайли малко над минималните, а имай предвид, че карти за +1000 лева не могат да направят това дори на High,  да не говорим за Ultra High. Иначе тая игра можеш да си я играеш на high с 40-45 fps  средно, а на Ultra  си е почти слайдшоу. Все пак се играе на ултра при 1280x720 с 2ТХАА  и то със средни кадри 45-50. Давам ти пример с най-тежката игра, защото всички други игри се играят доста по-добре на максимални настройки. За тия пари нямаш кой знае какъв избор, а да пестиш и да вземаш i5  в,есто 8 нишков процесор, не си заслужава. Първо, защото никога няма да ъпдейтваш с по-бърз процесор за тая платформа и второ, защото по-евтиния i5  е по-зле и ще става все по-зле с излизане на нови игри. РАМ паметта е предостатъчна за 90% от игрите, а нали се сещаш, че винаги може да добавиш още 4 GB ( аз все още не съм го направил и вероятно няма да го направя скоро). Дъното е колкото да боднеш процесора и подлежи на замяна при желание. Захранването е малко по-мощно от необходимото с оглед на някакви бъдещи ъпгрейди с геймърски видеокарти.  

Има варианти с по-бавни процесори и по-бързи видеокарти, но аз не съм техен привърженик, защото смятам, че са леко глупави. Ограничават те отвсякъде в бъдеще. 

Ето и примерче с колко кадри, с какви настройки и как се играе Crysis 3 с вертикална синхронизация.  Малко съм преиграл с някой детайл, но това е едно от най-тежките нива за видеокартата, останалите са по-леки. Все пак Shadowplay  при запис ми смъква 3-4 fps  в случая. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съдействието  но с това дъно http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-Z97-KILLER можели да ми изградите нещо ако бюджета стане  1300 лева с повече не мога това е

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дадоха ти предложение с клокърски процесор. Това е. Може да заложиш на дъно + Пентиум G3258,  който да клокнеш, с лед време да продадеш. 

Ето какво имам предвид:

2014-09-29_211713.jpg

Плюс тая видеокарта MSI Radeon R9 280x Gaming - 478 лева.

За голям клок ще ти трябва и охладител, а така ще трябва да се намали от видеокарта. Това е временен вариант. За начало може да ползваш бокса, после да вземеш охладител, а след това като събереш пари да смениш процесора. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Предложението на _bildera е най-добро,просто вземи 960 като излезе и ще можеш да бичиш игрите на много високи настройки като full hd ultra 4 AA бихте ли ми обяснили за какво ви помага AA?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички отзовали се !..

Дадоха ти предложение с клокърски процесор. Това е. Може да заложиш на дъно + Пентиум G3258,  който да клокнеш, с лед време да продадеш. 

Ето какво имам предвид:

2014-09-29_211713.jpg

Плюс тая видеокарта MSI Radeon R9 280x Gaming - 478 лева.

За голям клок ще ти трябва и охладител, а така ще трябва да се намали от видеокарта. Това е временен вариант. За начало може да ползваш бокса, после да вземеш охладител, а след това като събереш пари да смениш процесора. 

мерси мисля че ще е тази конфигурация но видеокартата не я намирам в Никем можеш ли да ми предложиш друга

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички отзовали се !..

мерси мисля че ще е тази конфигурация но видеокартата не я намирам в Никем можеш ли да ми предложиш друга

Аз ти предложих видеокарта на промоция до 30 септември, тоест до утре. В Никем ще има да чакаш за подобни промоции. Нищо не те бърка да поръчаш отделно тая или друга изгодна видеокарта, но в случая мисля цената е добра и влиза в бюджета. С тая карта ще играеш всичко на FHD  с максимални детайли, само че процесора отначало ще я спъва доста при много игри. С клок нещата ще се оправят малко, но ти трябва процесор с повече ядра или с HT. Иначе да, карти до 500 лева много. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ти предложих видеокарта на промоция до 30 септември, тоест до утре. В Никем ще има да чакаш за подобни промоции. Нищо не те бърка да поръчаш отделно тая или друга изгодна видеокарта, но в случая мисля цената е добра и влиза в бюджета. С тая карта ще играеш всичко на FHD  с максимални детайли, само че процесора отначало ще я спъва доста при много игри. С клок нещата ще се оправят малко, но ти трябва процесор с повече ядра или с HT. Иначе да, карти до 500 лева много. 

А ако е на nvidia и да речем тази http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-N760-GAMING-GTX760-2GB-TF-2GD5-OC ще е добре ли

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

.. Давам ти пример с най-тежката игра, защото всички други игри се играят доста по-добре на максимални настройки. ...

Е да ама не :) Оня shit Watch Dogs ,честно съжалявам че си я купих.Вярно че, след няколко пача я пооправиха ама пак не става да се играе като хората.

пп

То тук е по-скоро до оптимизацията на самата игра ,ама да дадеш едни пари и да не върви като хората на сносен хардуер си е гадно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А ако е на nvidia и да речем тази http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-N760-GAMING-GTX760-2GB-TF-2GD5-OC ще е добре ли

Тази е по-слабичка. Лично аз не бих я взел на тая цена. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тази е по-слабичка. Лично аз не бих я взел на тая цена. 

моля те избери ми някоя добра ама да е от никем и да поръчвам вече нямам търпение

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е да ама не :) Оня shit Watch Dogs ,честно съжалявам че си я купих.Вярно че, след няколко пача я пооправиха ама пак не става да се играе като хората.

пп

То тук е по-скоро до оптимизацията на самата игра ,ама да дадеш едни пари и да не върви като хората на сносен хардуер си е гадно.

Е, като Crysis 3  няма втора. Единствено Crysis 4  ще бъде конкурент ;) Тия дни пуснах и Crysis 1  с вертикална синхронизация и пълни детайли. Е, все още не може да се играе така с карта като моята, въпреки че вертикалната синхронизация е на 50 херца. А това е игра от 2007 година. 

Иначе си прав. Има игри, които би трябвало да хвърчат и с Pentium III,  но не го правят и с i5 4670. Мога да ти дам пример за игра, която ще изтормози и най-бързата едночипова видеокарта, въпреки че видимо картината е за карти отпреди 5 години. WD  в интерес на истината не съм пробвал, но ме заинтригува. 

2014-09-29_223208.jpg   2014-09-29_223252.jpg

моля те избери ми някоя добра ама да е от никем и да поръчвам вече нямам търпение

Ами карай с вградената, какво те бърка? После поръчваш другата. Монтираш я, инсталираш драйверите на NVIDIA  или AMD  и си готов. Дори това може да стане в един ден. Защо трябва да се набутваш в Никем, след като има изгодни оферти и на други места? 

Ей тая Spphire Duall-X R9 285  е малко по-слаба, но е най-доброто в бюджета от 1100 лева. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Е, като Crysis 3  няма втора. Единствено Crysis 4  ще бъде конкурент ;) Тия дни пуснах и Crysis 1  с вертикална синхронизация и пълни детайли. Е, все още не може да се играе така с карта като моята, въпреки че вертикалната синхронизация е на 50 херца. А това е игра от 2007 година. 

Иначе си прав. Има игри, които би трябвало да хвърчат и с Pentium III,  но не го правят и с i5 4670. Мога да ти дам пример за игра, която ще изтормози и най-бързата едночипова видеокарта, въпреки че видимо картината е за карти отпреди 5 години. WD  в интерес на истината не съм пробвал, но ме заинтригува. 

Ами карай с вградената, какво те бърка? После поръчваш другата. Монтираш я, инсталираш драйверите на NVIDIA  или AMD  и си готов. Дори това може да стане в един ден. Защо трябва да се набутваш в Никем, след като има изгодни оферти и на други места? 

добре но можеш ли да ми кажеш кажеш какви игри мога да играя на вградената че нямам некаква информация за нея

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вземи ксеона и 280/x ще си цъкаш игрите доволно..

Той да го вземе, ама трябва да даде 300 лева отгоре. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване