Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Интернет - рутер - Wifi

Препоръчан отговор

Здравейте, имам следния проблем, рутера ми не иска да излъчва WiFi. Интернет имам с лан кабела, но когато се конектна към WiFi, не иска да ме свързва, стои с удивителен. Интернета е на blizoo, просто рутера не е от там и не са ми правили те настройките.(искаха ми определена сума за настройките и аз отказах). Рутера ми го даде един приятел, да го ползвам и трябва да се настрои. Моля ако някой знае, да ми помогне! Мерси!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Врачката ни се възползва от последните слънчеви дни и се пече по монокини на балкона... Грозна гледка. Никой не иска да я викне обратно на работа!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Врачката ни се възползва от последните слънчеви дни и се пече по монокини на балкона... Грозна гледка. Никой не иска да я викне обратно на работа!

Аре стига си се правил на интересен,че си смешен.Глобално!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Няма да имаш след като не е настроен , трябва да се клонира мак адреса а и вече на доста места тия бастуни от близу преминаха с PPPoE . Кажи как си се свързвала до сега с интернет . Трябвало ли ти е потребителско име и парола ?

ПП. я виж тук дали няма да ти е полезно http://help.blizoo.bg/help_net_lan_wifi_pppoe.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вместо да се правиш на интересен защо не помогнеш малко и дадеш идеи .Редовно ти следя постовете и вместо помощ чета заяждания с автора на темата и другите потребители.

До автора клонирай си мак адреса . Или се обади на близоо да ти засекат новия мак.

2 Вариянт-Щом имаш нет на лана си погледни настройките на безжичната мрежа в настройките на рутера дали е настроена правилно в интернет има много клипчета подобни

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие, всички, даващи съвети тук, четете ли изобщо съдържанието. 'кви mac-ове, 'кви 5лв. Рутърът си раздава нет, не раздава радиосигнал - прилича на изключен (забранен) безжичен. Чака се авторКАТА да напише модела на устройството, за се насочи отъде да разреши WIFI.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вие, всички, даващи съвети тук, четете ли изобщо съдържанието. 'кви mac-ове, 'кви 5лв. Рутърът си раздава нет, не раздава радиосигнал - прилича на изключен (забранен) безжичен. Чака се авторКАТА да напише модела на устройството, за се насочи отъде да разреши WIFI.

Колега , хайде прочети пак   :)

Интернет имам с лан кабела

лан кабела от доставчика , никъде не е казала че има нет от лан порта на рутера  :no-no:

Доставчика си е прихванал мак адреса на рутера и тя най малкото което трябва да направи е да клонира мак адреса в зависимост от типа на свързване , което тя не е уточнила . Ето още какво е казала 

Рутера ми го даде един приятел, да го ползвам и трябва да се настрои 

ПП. Да не говорим че не е посочила и какъв е този рутер , който може накрая да се окаже че е адсл модем :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре де - нека питащата, ако още има интерес, да се включи и да дообясни - какво има, какво няма и кое какво е.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Тя сега се е регистрирала тук , а може би на още 10 форума и просто не знае във кой форум да провери , или е получила някакъв отговор  :(

Не знам близу дали вземат такса за такава настройка , а и какво пречи някой да си прави майтап , регистрира се , задава един неясен въпрос и гледа от страни сеир  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

просто рутера не е от там и не са ми правили те настройките.(искаха ми определена сума за настройките и аз отказах).

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Какъв е рутера?

А марка, модел на рутъра?

Здравейте, извинете за закъснението. Заета съм цял ден. Ето снимка на рутера и приемника(черния), ако така се нарича. 

http://prikachi.com/images.php?images/141/7664141G.jpg

http://prikachi.com/images.php?images/147/7664147T.jpg

Няма да имаш след като не е настроен , трябва да се клонира мак адреса а и вече на доста места тия бастуни от близу преминаха с PPPoE . Кажи как си се свързвала до сега с интернет . Трябвало ли ти е потребителско име и парола ?

ПП. я виж тук дали няма да ти е полезно http://help.blizoo.bg/help_net_lan_wifi_pppoe.html

Вместо да се правиш на интересен защо не помогнеш малко и дадеш идеи .Редовно ти следя постовете и вместо помощ чета заяждания с автора на темата и другите потребители.

До автора клонирай си мак адреса . Или се обади на близоо да ти засекат новия мак.

2 Вариянт-Щом имаш нет на лана си погледни настройките на безжичната мрежа в настройките на рутера дали е настроена правилно в интернет има много клипчета подобни

Опитвах се да правя някакви настройки от този сайт на близу, но не мога да се справя. Сверявах настройки на рутер от съседната стая на един приятел, но пак не се получава, нямам идея какво трябва да се прави. Как се клонира този MAC адрес? ... Досега от няколко дена имам интернет, чрез ЛАН КАБЕЛА, който е от доставчика. ... WIFI го засичам с лаптопа, конектвам се, но не иска да ме свързва. стои със жълт триъгълник и удивителен знак. 

Тя сега се е регистрирала тук , а може би на още 10 форума и просто не знае във кой форум да провери , или е получила някакъв отговор  :(

Не знам близу дали вземат такса за такава настройка , а и какво пречи някой да си прави майтап , регистрира се , задава един неясен въпрос и гледа от страни сеир  :)

Или просто да  набира популярност :)

:D голям смях направихме с моите съквартиранти и приятели, върху вашите коментари, благодаря ви, без лоши мисли. Не мога да стоя цял ден пред лаптопа. нищо лично.

Благодаря на другите за отделеното внимание и търпение. Ще се опитвам да отговарям по-бързо и разбираемо! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Първото е рутър(маршрутизатор) второт е кабелен модем. Т.е модемът е първи, а рутърът - втори

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Олеле майко , доксис - без да съм сигурен , ако реснеш рутера май нета ще трътне .

ПП. Ели , и се навъртай тук по често да даваш отговори  ....щото ние се нервим  :)  и във студентски град не вилнее ли ментел/мегалан  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Олеле майко , доксис - без да съм сигурен , ако реснеш рутера май нета ще трътне .

ПП. Ели , и се навъртай тук по често да даваш отговори  ....щото ние се нервим  :)  и във студентски град не вилнее ли ментел/мегалан  :)

Рестартирани са и двете устройства, многократно след многобройните ми опити да ги настроя. .. никъде не съм споменала, че съм в студентски град. :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как се клонира този MAC адрес? ... Досега от няколко дена имам интернет, чрез ЛАН КАБЕЛА, който е от доставчика. ... WIFI го засичам с лаптопа, конектвам се, но не иска да ме свързва. стои със жълт триъгълник и удивителен знак. 

Такааааа, хайде по същество.

Както каза колегата - черното е модема, бялото - рутера. Ако правилно съм разбрал - когато свържеш директно компа към модема има нет.

Свързваш - първо модема

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Как се клонира този MAC адрес? ... Досега от няколко дена имам интернет, чрез ЛАН КАБЕЛА, който е от доставчика. ... WIFI го засичам с лаптопа, конектвам се, но не иска да ме свързва. стои със жълт триъгълник и удивителен знак. 

Хайде по същество.

Както каза колегата - черното е модем, бялото - рутер. Ако правилно съм разбрал - когато компа е директно на модема има нет ?? Както е свързан - отвори си настройките на мрежовата карта и си запиши: IP addres, Subnet Mask, Default Gateway, DNS. Това са данните, с които компа се свързва с модема.

Кабела от модема го слагаш в синия порт на рутера, където пише WAN. От един от другите портове слагаш втори кабел и другия край на компа. На компа отваряш някакъв браузър и в адресната лента пишеш 192.168.0.1 и ще се отвори страницата на рутера. Ще ти иска име и парола - стандартните (пише ги на лепенката отдолу на рутера) са admin и за двете. Ако не се получава - ресетваш рутера (с нещо тънко - кламер, натискаш в отворчето до буксата на захранването).

Когато се отвори тази страница

TL-WR740N2.jpg

Клекваш на Network - WAN - трябва да видиш това

340.jpg

Слагаш отметката на Static IP и си вписваш данните, които записа в началото - IP addres, Subnet Mask, Default Gateway, DNS.  Натискаш Save.

На реда под WAN е въпросното клониране на МАС адрес. 

post-75456-0-66022300-1413321406_thumb.j

Просто кликваш върху Clone MAC Address. Натискаш Save.

След това отиваш на LAN и записваш - IP - 192.168.1.1 и Subnet Mask 255.255.255.0. Натискаш Save.

След това - Wireless→Wireless Settings

Wireless_Settings.jpg

Избираш си име на мрежата - SSID и слагаш двете отметки както е на снимката.

Натискаш Save.

Следва - Wireless→Wireless Security.

interface-security.png

Препоръчвам ти последната опция - WPA-PSK/WPA2-PSK. Задаваш си някаква парола и важното е да не я забравиш.

Натискаш Save.

В основни линии рутера е настроен - остава на компютъра/лаптопа да видиш мрежата и да се логнеш с името и паролата.

ps. Ако си добре с английския - тук е цялото ръководство.

http://www.tp-link.com/resources/document/TL-WR741ND_V4_User_Guide_1910010596.pdf

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

^

Похвален е за старанието поста над мен, ама нета така ням да тръгне никога.

От снимките, които е дала авторката на темата ясно се вижда, че товa е docsis 3.0 modem. PPTP е съвсем друг протокол. Клонирането на MAK адреса също не е необходимо, тъй като в мрежата на доставчика се вижда MAK на модема. Смяна на LAN адрес е напълно безмислено.

Аз бих заложил на следното:

свързването > ст.1 > ст.2 > ст.3 > ст.4 > ст.5

едит: Забравих да спомена, че ако тия ст. не проработят и нещо не потръгне... Преди да си си оскубала косите, хвърли един поглед на сламката: да го върна за 90сек

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам следния проблем, рутера ми не иска да излъчва WiFi. Интернет имам с лан кабела...

В този момент другият край на LAN кабела къде е свързан? Към модема на доставчика или ъм жълт порт на рутъра?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Хайде по същество.

Както каза колегата - черното е модем, бялото - рутер. Ако правилно съм разбрал - когато компа е директно на модема има нет ?? Както е свързан - отвори си настройките на мрежовата карта и си запиши: IP addres, Subnet Mask, Default Gateway, DNS. Това са данните, с които компа се свързва с модема.

Кабела от модема го слагаш в синия порт на рутера, където пише WAN. От един от другите портове слагаш втори кабел и другия край на компа. На компа отваряш някакъв браузър и в адресната лента пишеш 192.168.0.1 и ще се отвори страницата на рутера. Ще ти иска име и парола - стандартните (пише ги на лепенката отдолу на рутера) са admin и за двете. Ако не се получава - ресетваш рутера (с нещо тънко - кламер, натискаш в отворчето до буксата на захранването).

Когато се отвори тази страница

TL-WR740N2.jpg

Клекваш на Network - WAN - трябва да видиш това

340.jpg

Слагаш отметката на Static IP и си вписваш данните, които записа в началото - IP addres, Subnet Mask, Default Gateway, DNS.  Натискаш Save.

На реда под WAN е въпросното клониране на МАС адрес. 

attachicon.gifMAC.jpeg

Просто кликваш върху Clone MAC Address. Натискаш Save.

След това отиваш на LAN и записваш - IP - 192.168.1.1 и Subnet Mask 255.255.255.0. Натискаш Save.

След това - Wireless→Wireless Settings

Wireless_Settings.jpg

Избираш си име на мрежата - SSID и слагаш двете отметки както е на снимката.

Натискаш Save.

Следва - Wireless→Wireless Security.

interface-security.png

Препоръчвам ти последната опция - WPA-PSK/WPA2-PSK. Задаваш си някаква парола и важното е да не я забравиш.

Натискаш Save.

В основни линии рутера е настроен - остава на компютъра/лаптопа да видиш мрежата и да се логнеш с името и паролата.

ps. Ако си добре с английския - тук е цялото ръководство.

http://www.tp-link.com/resources/document/TL-WR741ND_V4_User_Guide_1910010596.pdf

^

От снимките, които е дала авторката на темата ясно се вижда, че товa е docsis 3.0 modem. PPTP е съвсем друг протокол. Клонирането на MAK адреса също не е необходимо, тъй като в мрежата на доставчика се вижда MAK на модема. Смяна на LAN адрес е напълно безмислено.

едит: Забравих да спомена, че ако тия ст. не проработят и нещо не потръгне... Преди да си си оскубала косите, хвърли един поглед на сламката: да го върна за 90сек

Сега ще пробвам и по двата начина, и ще пиша за резултата.

В този момент другият край на LAN кабела къде е свързан? Към модема на доставчика или ъм жълт порт на рутъра?

Жълтия кабел е свързан към модема на доставчика.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

От артинките, които сте цитирали, вижте третата - там където пише Enable Wireless Router Radio и Enable SSID Broadcast - има ли отметка. Ако няма сложете и натиснете бутон Save. Сега проверете свързаността по радио(wifi)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колега , то при толкова рестарти на тоя рутер , дали пък тая мрежа да не се е вкл. по подразбиране  :)

Има някаква вероятност рутера да е дал фира - Ели , сигурна ли си че рутера е изправен  :(

Нета трябва да тръгне автоматично , с настройките по подразбиране ако се ресетне  :D

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

^

Значи пробвах първо по твоя начин. Сложила съм кабелите както на картинката. Преди да го направя интернета не искаше да тръгва по сивия кабел, след като направих всичко и 90-те секунди включително, интернета тръгна по този кабел, след което пробвах да се свържа към WiFi, но сега пък даже не иска да ме свързва към него. Докато преди тази процедура ме свързваше, но стоеше с жълт триъгълник. ... Да правя ли всичко, от поста на jhoro или да чакам нови съвети? ;]

От артинките, които сте цитирали, вижте третата - там където пише Enable Wireless Router Radio и Enable SSID Broadcast - има ли отметка. Ако няма сложете и натиснете бутон Save. Сега проверете свързаността по радио(wifi)

Да има отметки и на двете. 

Колега , то при толкова рестарти на тоя рутер , дали пък тая мрежа да не се е вкл. по подразбиране  :)

Има някаква вероятност рутера да е дал фира - Ели , сигурна ли си че рутера е изправен  :(

Нета трябва да тръгне автоматично , с настройките по подразбиране ако се ресетне  :D

Рутера е работил преди да ми го дадат, момчето го е ползвал в тях. Какви са тези настройки по подразбиране? Ресетвах го вече доста пъти ...  :(

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване