Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Кое е по добре Windows 8 или 7

dsa1996

Препоръчан отговор

Здравейте

Кой от тези два Windows е по лек и кой предпочитате вие. Мен Windows 8 ми харесва много струва ми се че работи по леко не товари толкова , но някой ми казват че е направен за лаптопи които са със тъч ....  и че е по тежък ?

Поздрави

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Кой от тези два Windows е по лек и кой предпочитате вие. Мен Windows 8 ми харесва много струва ми се че работи по леко не товари толкова , но някой ми казват че е направен за лаптопи които са със тъч ....  и че е по тежък ?

Поздрави

Windows 8.1
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

8-цата е ПО-ЛЕКА от 7. Не е направена за тъч ,това си е универсален софтуер ,просто е по-удобна за работа с тъч монитори. Това е напълно модерен софтуер ,но някои хора често не им се нравят новите значителни промени в сравнение със 7 и ХР. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

8-цата е ПО-ЛЕКА от 7. Не е направена за тъч ,това си е универсален софтуер ,просто е по-удобна за работа с тъч монитори. Това е напълно модерен софтуер ,но някои хора често не им се нравят новите значителни промени в сравнение със 7 и ХР. 

Когато работиш само с една ОС - ти си свикваш и всяка друга те дразни.

Ако си като мен - по 3-4 пъти на ден - Линукс, Уин 7, Уин 8 ... и понякога - Уин 98 - просто спираш да се впечатляваш и ползваш каквото има. Просто в началото ... поемаш дълбоко въздух и се концентрираш ... ся-а-а-а, к' во беше ?? :no-no:

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Здравейте

Поздрави

Зависи за какво се използва и най-вече какви допълнителни неща ще слагате допълнително на нея.Зависи и от хардуера,зависи от настройките,зависи как се грижите за нея и т.н. и т.н.Няма универсален отговор,всичко зависи от човека който я използва.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз питам защото сега съм на windows 7 ,  а за мен няма зна чение. Кое е по леко и което  върви по добре това ми трябва , не че windows 7 ми бави .. просто ако е по добра алтернатива да сменям ОС

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз питам защото сега съм на windows 7 ,  а за мен няма зна чение. Кое е по леко и което  върви по добре това ми трябва , не че windows 7 ми бави .. просто ако е по добра алтернатива да сменям ОС

По-горе вече ти казаха, кой е по-лек ;) 

Ще се самоцитирам:

Процесор: DualCore AMD Athlon 64 X2, 2100 MHz (10.5 x 200) 4000+

Дънна платка: Biostar NF61S Micro AM2 SE  (2 PCI, 1 PCI-E x1, 1 PCI-E x16, 2 DDR2 DIMM, Audio, Video, LAN)

Системна памет: 2048 MB  (DDR2 SDRAM)

Видеокарта: NVIDIA GeForce 9500 GT  (1024 MB)

Това ми е антиката и 7-ца изобщо не успях да инсталирам, а в момента е с 8.1 и върви по-леко и от старото ХР с което беше!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Windows 7 Е наи-хубаво

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Прозорец 8 и нагоре са много омотани. Менютата са супер заплетени, добре, че има търсачка.

При мен лично, 7-цата върви поне 2 пъти по-добре.

А хардуера ми изобщо не е стар. Точно за прозорец 8 е.

Както написа и колегата по-горе, на всяка система ще върви по различен начин. Но пак пиша, 8-цата е пълна трагедия и като такава е замислена. Изобщо не е професионално.

Има добри вътрешни подобрения да, но откъм юзър- не.

Има още бъгове, често не си затваря сам някои процеси и се налага да ги затварям аз, а това е много тъпо...

По-малко памет гълта, но върви по-тежко специално в игрите.

Само с проба ще разбереш как ще е 8-цата с твоя конфиг.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За мен лично 7 е по-удобна да си върша работа, 8 ми изглежда по-скоро за таблети с Метро интерфейса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Осем би трябвало да е по-лека, но е адски грозна. Нямам идея онези от Редмънт спали ли са, що ли... Инсталирай, пробвай, ако ти харесва остани си с нея, ако не, можеш предварително да си направиш бекъп и да си със седмицата за пет-десет минути. Не боли.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Стой си на седмицата и си работи спокойно. Вероятно някой колеги ще започнат да спорят с мен, но все още по всякакъв начин гледам да избягвам инсталиране на Windows 8. Едно че от 8 на 8.1 с всичките си update иска 2 дена, да не говорим че постоянно има бъгове и грешки с драйверите.

Да, вероятно ще стане добра ОС, ако MS се вземат в ръце и я развиват, но като гледам как вече всяка година пускат боза,след боза на поточна линия не виждам как ще оправят нещата. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, вероятно ще стане добра ОС, ако MS се вземат в ръце и я развиват, но като гледам как вече всяка година пускат боза,след боза на поточна линия не виждам как ще оправят нещата. 

Колкото и не-оригинално да е - ще го кажа.

А дано, ама надали.

Като ги гледам (отдалеч) - тия от MS явно нямат намерение да се занимават с 8.1, щом пуснаха 10 !!

Те затова и пропуснаха 9 - щото се знаеше, че 9 ще е по-добра, ама по-добра от 95 или от 98 - това не беше сигурно.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Вероятно някой колеги ще започнат да спорят с мен, но все още по всякакъв начин гледам да избягвам инсталиране на Windows 8. Едно че от 8 на 8.1 с всичките си update иска 2 дена, да не говорим че постоянно има бъгове и грешки с драйверите.

Аз ще оспоря :)

Първо, няма проблем да се инсталира директно 8.1, не е нужно да се чакат ъпдейти. А и без тях операционната система си работи добре.

Проблем с драйверите нямах никакви, на относително стар и слаб лаптоп. Предназначените за Win7 спокойно стават и за 8.1. Крашове и бъгове за около месец работа не забелязах. Не се сещам и програма, която да не съм успял да инсталирам.

Определено товари по-малко. Това се усещаше най-вече при работа с Lightroom, конвертиране на големи изображения от един некомпресиран формат в друг.

С метро интерфейсът се свиква. Всъщност, като изключим отделната страница, на която можеш да си изведеш всички приложения, и която замества Start Menu-то, работим си със стандартния десктоп на Win7 . настройките се правят по различен начин, някои - удачно, други - не, въпрос на лични предпочитания.

Това, което не ми хареса, е обвързаността на почти всичко, което правиш, с майкрософтски акаунт. И това беше основната причина да се върна на 7-ицата.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Без значение колега. Аз няма да споря. Всеки има право да си слага каквато ОС пожелае. За мен Windows 8.1 все още не струва. Да не говорим , че след като прегледах темата за Windows 10 излиза, че е Windows 8.2. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това, което не ми хареса, е обвързаността на почти всичко, което правиш, с майкрософтски акаунт. И това беше основната причина да се върна на 7-ицата.

Не мога да разбера, какво толкова ви плаши въпросния акаунт ?

Аз имам такъв от ... вече не помня от кога. Не се сещам нещо негативно.

Като плюс - ползвам OneDrive(25 ГБ - фрее), Outlook и целия OfficeOnline. Най ми е кеф, когато работя на машина с Уиндоус и някакъв MSOffice - как отваряните файлове ми ги мята в OfficeOnline и мога после да си ги отворя там.

Иначе Уиндоус ползвам като дамите някой хигиенни продукти - от време на време и много не коментирам.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Аз ще оспоря :)

Първо, няма проблем да се инсталира директно 8.1, не е нужно да се чакат ъпдейти. А и без тях операционната система си работи добре.

Проблем с драйверите нямах никакви, на относително стар и слаб лаптоп. Предназначените за Win7 спокойно стават и за 8.1. Крашове и бъгове за около месец работа не забелязах. Не се сещам и програма, която да не съм успял да инсталирам.

Определено товари по-малко. Това се усещаше най-вече при работа с Lightroom, конвертиране на големи изображения от един некомпресиран формат в друг.

С метро интерфейсът се свиква. Всъщност, като изключим отделната страница, на която можеш да си изведеш всички приложения, и която замества Start Menu-то, работим си със стандартния десктоп на Win7 . настройките се правят по различен начин, някои - удачно, други - не, въпрос на лични предпочитания.

Така е, с всичко се свиква. Но въпросът е защо трябва да се свиква? Налагат ти отгоре и ти се подчиняваш, така излиза. Плюс това е ужасна грозотия и колкото и да свиква човек, то си остава също толкова грозно. Защо след като човек е бил високо в небето да пада на земята с гръм и трясък, ако ме разбираш?

Като плюс - ползвам OneDrive(25 ГБ - фрее), Outlook и целия OfficeOnline. Най ми е кеф, когато работя на машина с Уиндоус и някакъв MSOffice - как отваряните файлове ми ги мята в OfficeOnline и мога после да си ги отворя там.

Иначе Уиндоус ползвам като дамите някой хигиенни продукти - от време на време и много не коментирам.

Че mail.ru не дава 100Gb, а ще им използвам на Микромек простотиите, нали тъй :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в MS акаунта. Не знам дали си имал възможност да видиш обикновен потребител, който е посвикнал малко на Windows 7 да му тръснеш изведнъж Windows 8. Ефекта е индианец и пишеща машина. Като включим и цъкане и натискане с мишката без да четем какво пише и ти идва компютър с Windows 8, където почти всичко е омазано.

Може колегите да ми се изсмеят но все още си използвам на моя компютър Windows XP. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Проблема не е в MS акаунта. Не знам дали си имал възможност да видиш обикновен потребител, който е посвикнал малко на Windows 7 да му тръснеш изведнъж Windows 8. Ефекта е индианец и пишеща машина. Като включим и цъкане и натискане с мишката без да четем какво пише и ти идва компютър с Windows 8, където почти всичко е омазано.

Може колегите да ми се изсмеят но все още си използвам на моя компютър Windows XP. 

Това е нещо различно - коментара ми беше отговор, точно за акаунта.

Не виждам кой (нормално мислещ) на кого би се смял. ХР си е много добра ОС, просто в някой насоки не е актуална. Аз ако някой ден си оправя старата щайга - пак ХР ще му сложа.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е нещо различно - коментара ми беше отговор, точно за акаунта.

Не виждам кой (нормално мислещ) на кого би се смял. ХР си е много добра ОС, просто в някой насоки не е актуална. Аз ако някой ден си оправя старата щайга - пак ХР ще му сложа.

Коментара ми не беше насочен срещу теб. Не биваше да те цитирам, а да си пусна отделен пост.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Да, вероятно ще стане добра ОС,

но няма да й дадат шанс (време). Всяка Windows ОС е добра поне след SP1-2. Но вече това няма да е възможно. Проследявайки историята на Windows SP, се вижда, че номерът на финалната версия намалява с всяка по-нова ОС.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

но няма да й дадат шанс (време). Всяка Windows ОС е добра поне след SP1-2. Но вече това няма да е възможно. Проследявайки историята на Windows SP, се вижда, че номерът на финалната версия намалява с всяка по-нова ОС.

Все още не разбирам поради каква причина MS правят това нещо. Можеха спокойно да направят Windows XP SP4 и Windows 7 SP2 и да си стабилизират положението. 

После можеше да експериментират колкото си искат. А сега направо си се излагат.

1.Спират XP. В България повече от администрацията работи на XP, да не говорим, че има места където карат на Win98

2.Пускат Windows 8. Потребителите ревнаха, че нищо не става от него и му дадоха Upgrade до 8.1

3.Уж щяха да пускат Windows 9, той взе че стана Windows 10, а всъщност е Windows 8.2

4.Накрая даже ще се напъват да спрат и поддръжката за Windows 7.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване