Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Teodor551

Аз съм на 20, а тя на 16! Искат да ме обвинят.

Препоръчан отговор

До навършване на 18 години настойници и представители на девойката са нейните родители.

Реално погледнато тя няма право да извършва каквото и да е волеизявление, без то да е потвърдено от пълнолетен настойник/родител.

Казвайки волеизявление, нямам в предвид само и просто сключването на някакво договорно правоотношение.

Разбирай го така - докато навърши 18 години, нейните права са мнооого силно ограничени, а родителите са тези, които могат да говорят от нейно име, да вземат решения от нейно име и да преценяват за нея.

Тя мож еи брак да сключи на 16 години, но само и единствено, отново, със писмено разрешение от родителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да няма право на изразяване на собствена воля, на желание.Това е волеизявление.Айде спри се правиш на многознаещ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, горе долу ми става ясно, но имам още няколко въпроса.

Първо всеки ми казва че по закон, ако момичето има навършени 14 години може да има полов живот, как може да го има този полов живот с пълнолетен без да осъдят момчето? ако е доброволно със съгласието на момчето и на момичето, или със позволение от родителите и?

Все пак нали знаете че момичетата на 16 годишна възраст вече Не са деца и са доста зрели, също така повечето момичета Не чакат да направят пълнолетие и тогава да правят секс. Също така  в повечето случаи, повечето Непълнолетни момичета ходят с пълнолетни момчета.

Другият ми въпрос е, едно пълнолетно момче ако ходи със малолетно момиче (под 14 годишна възраст) ще го обвинят в педофилия нали?

Но ако момичето има навършени 14 години, да кажем че е на 15 (примерно) може да ходи със пълнолетно момче (което е на 20 да кажем) в този случай момчето Не може да бъде обвинено в педофилия защото момичето има навършени 14 години, но ако момчето тормози, заплашва, или насилва момичето то тогава ще осъдят момчето, ако правят и секс, също може да бъде осъдено, но ако е доброволно и няма секс между тях, момчето Не може да бъде осъдено в нищо нали?

А в нашия случай, аз съм на 20, тя е на 16, аз съм със чисти намерения към нея, нито я тормозя, насилвам или каквото да било, даже Не сме правили и секс, което означава че можем да сме гаджета и няма в какво да ме обвинят.

На кратко до колкото ми става ясно, Пълнолетен да ходи със малолетна е Незаконно нали? Но ако е Непълнолетна със пълнолетен, това вече е законо.

Редактирано от Teodor551 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
...

Не знам за кой път ще питаш едно и също нещо.

Първо, законът не казва нищо за "ходене". Можеш да ходиш с 12 годишна (малолетна) дори, в закона понятието "гаджета" не съществува, но ако има какъвто и да било сексуален акт между вас, го загазваш яко.

Когато ходиш с 16 годишна (непълнолетна), няма проблем да правите каквото си поискате, стига да има съгласие и разбиране от нейна страна. Ако някой много добър юрист се захване, вероятно може да те осъди, но смяташ ли че родителите имат причина да стигат толкова далеч? Напълно разбирам недоволството им, тъй като си леко бавен, но пък едва ли си лошо момче.

Накратко: успокой се и пиши повече на мацката, отколкото по форумите. Дали ще стане нещо зависи най-вече от нея, не от закона.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Maxim4o, имам въпрос, по горе писа че един добър юрист може да ме осъди, какво точно имаш предвит, да ме осъди ако имаме полов акт или?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Maxim4o, имам въпрос, по горе писа че един добър юрист може да ме осъди, какво точно имаш предвит, да ме осъди ако имаме полов акт или?

Не, да те осъди, ако и намигнеш :wink12: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж първо финансовото състояние на тъщата! Ако може да си позволи добър адвокат пали с 200!!!

А може пък да съдиш тъщата! Обвини я в сексуален тормоз :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти го кажа по най-простия и елементарен начин и да се успокоиш!

АКО момичето е НАВЪРШИЛО 14-годишна възраст и всичко е било ДОБРОВОЛНО и няма подадена жалба за сексуално насилие от нея, НЕ МОГАТ И С ПРЪСТ ДА ТЕ ПИПНАТ!!!!! Няма значение ти на колко години си! Информацията, която ти казвам е сигурна на 100000% процента! Кажи на майка й да си гледа работата, нищо не могат да ти направят, а даже и да пуснат жалба срещу теб, тогава се прави съдебно-медицинска експертиза и там ще си проличи, че нищо й няма, при изнасилванията се оставят следи и наранявания по вагината! Затова спокойно нищо не могат да ти направят.

Редактирано от nikeman (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще ти го кажа по най-простия и елементарен начин и да се успокоиш!

АКО момичето е НАВЪРШИЛО 14-годишна възраст и всичко е било ДОБРОВОЛНО и няма подадена жалба за сексуално насилие от нея, НЕ МОГАТ И С ПРЪСТ ДА ТЕ ПИПНАТ!!!!! Няма значение ти на колко години си! Информацията, която ти казвам е сигурна на 100000% процента! Кажи на майка й да си гледа работата, нищо не могат да ти направят, а даже и да пуснат жалба срещу теб, тогава се прави съдебно-медицинска експертиза и там ще си проличи, че нищо й няма, при изнасилванията се оставят следи и наранявания по вагината! Затова спокойно нищо не могат да ти направят.

Аз ако съм на 65, мога ли да се облажа с агнешко? :D А каква е гаранцията, че утре девойката, обработена от майката каже, че е била насилена? Защото има такива случаи.

Редактирано от lupis (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ако съм на 65, мога ли да се облажа с агнешко? :D А каква е гаранцията, че утре девойката, обработена от майката каже, че е била насилена? Защото има такива случаи.

Еми прочети пак поста ми, който си цитирал и ще разбереш, че и обработена от майка си да подаде жалба, пак нищо няма да стане, защото ще има преглед от лекар-специалист, който ще участва в делото, единствено накрая майката ще загуби делото и ще плати всички разходи по него. А момчето ще може да заведе дело за набеждаване! Ако ще й на 100 да си , ако всичко е доброволно нямаш грижи. Показваш снимки където сте били двамата, екскурзии, чатове и така нататък. А след навършване на 16-годишна възраст може да се ожените, но се иска разрешение на родителите и разрешение от районния съд! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей за това, докато го измислите и ще сме станали малцинство. Аз ако бях на мястото на родителите направо щях да ги хвана някоя вечер в крачка и със ултиматум: Или сватба или съд. Такъв зетковец ще е добре дошъл на всеки, нищо че някои работи по 3 пъти трябва да му се обясняват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми прочети пак поста ми, който си цитирал и ще разбереш, че и обработена от майка си да подаде жалба, пак нищо няма да стане, защото ще има преглед от лекар-специалист, който ще участва в делото, единствено накрая майката ще загуби делото и ще плати всички разходи по него. А момчето ще може да заведе дело за набеждаване! Ако ще й на 100 да си , ако всичко е доброволно нямаш грижи. Показваш снимки където сте били двамата, екскурзии, чатове и така нататък. А след навършване на 16-годишна възраст може да се ожените, но се иска разрешение на родителите и разрешение от районния съд! ;)

Хайде не вкарвай в заблуждение хората по такъв убедителен начин. Има хиляди жени по света, които по една или друга причина, са инсценирали изнасилване. В същото време пък има хиляди жени по света, които са отишли в дома на свой познат наистина само, за да пият по едно питие, а когато са казали "стоп", той не е спрял и са ги изнасилили, но пък не са подали жалба, точно заради тези предразсъдъци, че щом жената е отишла в дома на някой мъж, непременно е била с готовност за секс.

На всичкото отгоре съставомерно деяние, което подлежи на наказателно преследване, е опита за изнасилване, който пък така лесно може да се инсценира, че дори не е нужно да барне момичето, за да се получи сценката.

Момчето така или иначе не разбира какво му обяснявате, не му давайте излишни стимули за геройство, за да не направи сакатлък.

При положение, че майката на момичето не го харесва, при положение, че е дошъл във форум и задава точно този въпрос, означава, че отношенията не са нормални и всяка подобна намеса би могла да доведе до неочаквани и недобри последствия.

Редактирано от Merryl (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хайде не вкарвай в заблуждение хората по такъв убедителен начин. Има хиляди жени по света, които по една или друга причина, са инсценирали изнасилване. В същото време пък има хиляди жени по света, които са отишли в дома на свой познат наистина само, за да пият по едно питие, а когато са казали "стоп", той не е спрял и са ги изнасилили, но пък не са подали жалба, точно заради тези предразсъдъци, че щом жената е отишла в дома на някой мъж, непременно е била с готовност за секс.

На всичкото отгоре има и опит за изнасилване, който пък така лесно може да се инсценира, че дори не е нужно да барне момичето, за да се получи сценката.

Момчето така или иначе не разбира какво му обяснявате, не му давайте излишни стимули за геройство, за да не направи сакатлък.

При положение, че майката на момичето не го харесва, при положение, че е дошъл във форум и задава точно този въпрос, означава, че отношенията не са нормални и всяка подобна намеса би могла да доведе до неочаквани и недобри последствия.

Значи аз ти обяснявам как стоят нещата по закон. Иначе наистина момчето бих го посъветвал да се разкара от нея, докато не е станало късно, излишни главоболия само.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи аз ти обяснявам как стоят нещата по закон. Иначе наистина момчето бих го посъветвал да се разкара от нея, докато не е станало късно, излишни главоболия само.

Благодаря, че ми обясняваш как стоят нещата по закон. И точно, защото разбрах какво обясняваш - се намесих едва след твоя пост. Законът не е само в четенето на текстове от кодекса като членове и алинеи. Прилагането на закона е съобразно конкретни казуси, които предлага живота и които понякога не могат да се решат еднозначно и справедливо дори и от съдии с многогодишен опит. За това и при изпити за встъпване в длъжност като съдии, прокурори и адвокати, на претендентите се задават конкретни казуси, които се заплитат само така, както живота може да ги заплете и по които спорят дори мастити юристи.

Дано ти пък си разбрал мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря, че ми обясняваш как стоят нещата по закон. И точно, защото разбрах какво обясняваш - се намесих едва след твоя пост. Законът не е само в четенето на текстове от кодекса като членове и алинеи. Прилагането на закона е съобразно конкретни казуси, които предлага живота и които понякога не могат да се решат еднозначно и справедливо дори и от съдии с многогодишен опит. За това и при изпити за встъпване в длъжност като съдии, прокурори и адвокати, на претендентите се задават конкретни казуси, които се заплитат само така, както живота може да ги заплете и по които спорят дори мастити юристи.

Дано ти пък си разбрал мен.

Мери, Мери много добре знам какво имаше в предвид и как може да се объркат нещата в едно дело, защото в момента следвам точно това!!! Няма нужда да ми обясняваш неща!!!!!!! ;) При делата с изнасилвания нещата са малко дума срещу дума, защото главния въпрос е дали е било доброволно или насила! Търсят се свидетели, камери, следи от насилие по тялото и т.н. Трудни са за доказване, но не и невъзможни!!! В противен случай всяка жена, би могла да вкара даден мъж в затвора само защото не й харесва нещо в него! Все пак всеки е невинен до доказване на противното, тоест прокуратурата трябва да докаже,че съвкуплението е било насилствено!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека се обичаме, без да се събличаме ;)

Да бе, аз да не съм от дърво :no-no:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мери, Мери много добре знам какво имаше в предвид и как може да се объркат нещата в едно дело, защото в момента следвам точно това!!! Няма нужда да ми обясняваш неща!!!!!!! При делата с изнасилвания нещата са малко дума срещу дума, защото главния въпрос е дали е било доброволно или насила!  

А не, нищо не съм ти обяснявала. Изразила съм своето мнение. Ще оставя на преподавателите ти да ти обясняват, особено относно това може ли едно изнасилване да бъде доброволно. :)

Ако наистина учиш това, което казваш, трябва да внимаваш за всяка своя дума. За всяка.

Дерзай!

Едит - никъде не съм казала, че нещата са невъзможни за доказване. Не ми приписвай твои тълкувания, които дори не са ми минали през ум.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

малии ама тука още писали

:lol6:

тоз не се ли разбра с тъщата дали може да гушка щерката

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

тоз не се ли разбра с тъщата дали може да гушка щерката

Какво гушкане. Той иска да потопи и чушката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тук много се обърках, но мисля че разбрах и ще се опитам да обясня това което разбрах.

Значи, едно момиче под 14 години се води малолетна, при навършени 14 години тя вече е Непълнолетна, в такъв случай ако пълнолетно момче има връзка със малолетно момиче, ще бъде обвинено в педофилия и отива в затвора. Ако това момиче има навършени 14 години, тя вече се води Непълнолетна и може спокойно да има връзка със пълнолетно момче. Това което разбрах е че, пълнолетното момче може да има връзка със Непълнолетно момиче, смисъл да станат гаджета и да се прегръщат и целуват и подобни, няма в какво да обвинят момчето, което означава че няма проблем, но ако имат сексуален акт, момчето може да бъде осъдено. Примерно момичето трябва да бъде прегледано от доктор, трябват доказателства и съответно родителите на момичето да дават пари за адвокати и така започва да се образува едно съдебно дело което е дълга и широка, и това е в случай ако родителите са против момчето. Но както казах, ако нямат сексуален контакт, а само да са гаджета със целувки и прегръдки няма никакъв проблем. Все пак всички знаем че никое момиче Не чака да направи пълнолетие и чак на 18+ да прави секс, повечето го правят много по рано.

Искам да добавя още нещо, аз Не съм момче което да бърза да прави секс със момичето, мога да я почакам, и когато е готова да го направим, със добри и чисти намерения съм към нея.

На кратко ако няма секс между нас, нямам никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да добавя още нещо, аз Не съм момче което да бърза да прави секс със момичето, мога да я почакам, и когато е готова да го направим, със добри и чисти намерения съм към нея.

а така браво

одобрява се

:yanim:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре де като не смяташ да правиш нищо какъв ти е проблема?

Гледай си живота, радвай се на гаджето и чакай да му дойде времето.Сума ти писане за нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросът ми беше, че ако няма секс между нас Не могат да ме обвинят, но ако го правим може и да ме обвинят, а ние няма да го правим, само се целуваме, абе гаджета сме и в това няма как да ме обвинят.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...