Премини към съдържанието
От 1-ви септември 2021 г., вход във форумите ще е възможен само с имейл адрес вместо потребителско име. Ако не помните имейла с който сте се регистрирали, вижте го в настройките на профила си. ×
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Конфигурация по добра от ... но за същите пари (850лв.)

Препоръчан отговор

Здравейте.Искам да попитам за конфигурация по-добра от този модел,който харесах в технополис.

http://www.technopolis.bg/b2c/details/517902/P11010201/Nastolen-kompyutar-ACER-ASPIRE-TC-605-i3-4150 )

Трябва ми само компютър без монитор, без никаква друга периферия (мишка, клавиатура и т.н.) 

Компютърът ще се използва главно за игри(FIFA15,Dota,LoL,WoW,CS,някоя друга NFS,Call of Duty. През останалото време ще се използва за, музика, hd филми, сърфиране и т.н. Също така препоръчайте от къде да бъде закупена конфигурацията.

Имайте в предвид,че компютъра ще се ъпдейтва веднага щом посъбера пари и усетя че има нужда,просто толкова са ми кеш в момента.Нямам части от стари компютри който мога да използвам освен клавиатура,мишка,монитор.Ако има опция да инсталирам Windows чрез флашка,няма да ми трябва и записвачка.Също така обема на хард диска не е от голямо значение 750gb предполагам,че ще ми бъдат достатъчни може да мина и с 500gb.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това е много по-добро:

Обща стойност - 840.73 лв. с ДДС
Разликата в цената между 500ГБ и 1ТБ хард е минимална, та няма смисъл да взимаш по-малкия. Няма да има проблем с въпросните игри на средни-максимални настройки. Кажи и с какъв монитор разполагаш.

Другия вариант е да вземеш по-добри части сега, след което да добавиш по-мощна видеокарта. Ето така:

Обща стойност - 862.74 лв. с ДДС
И добавяш нещо от рода на GTX960/970.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Никога не си купувай готови конфигурации особено от Техно-бакалиите!Процесора е добър,но видеото е доста слабо и това жълто "300"ватово захранване ще ви предаде скоро.Насочете се към магазини като Скай и Никем.Колегите ще ти предложат хубава конфигурация.Ето нещо което става за новите игри.

BB код:

Обща стойност - 915.20 лв. с ДДС

Захранването ще е предостатъчно,понеже системата макс.ще харчи 200-250W.Видеокартата е чудесен бюджетен вариант за игри.Процесора също е добър за тези пари.Харда е 1000 гигабайта с 3 години гаранция.След време може да се добави още една плочка по 4гб рам.
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

http://nikem-bg.net/cart/51110p1r50716p1r2088p1r49615p1r48235p1r45645p1r49676p1rf.html

Можеш да сложиш една плочка с цел бъдещ ъпгрейд

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Нещо много добро във рамките на бюджета :-)

BB код:

GB H81M-S1 / 1150

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

1TB SEAGATE 6G/7200/64M SATA

PSU FORTRON FSP400-60APN 85+

Обща стойност - 304.77 лв. с ДДС Линк към количката http://nikem-bg.net/cart/49905p1r46473p1r46943p1r45555p1rf.html + Кутия DeLux ME878 - http://m.emag.bg/kutija-delux-middletower-bez-zahranvasch-blok-cherna-me878/pd/D75GJBBBM/ + Palit GeForce GTX 750 Ti StormX Dual - http://www.hl-eshop.com/one_product.php?view_data=6|11|0|26155|0|0 + Intel I3-4160 - http://m.emag.bg/procesor-intelr-coretm-i3-4160-3-60ghz-haswell-3mb-socket-1150-box-bx80646i34160/pd/DNJCQBBBM/ = 856,62лв. :-) Сложил съм ти и малко по-добър процесор :-) Затова се оскъпи на 856лв, иначе със малко по-бавния цената ще спадне със 4лв, но мисля, че си заслужават тези 4лв. А този хард е с 2г гаранция, но не е китайски и е по-бърз :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

АМД:
BB код:
ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+
4GB DDR3 1600 GEIL /BULK
1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX
DAOTECH K5 MICRO ATX
PSU FORTRON HE-400+ / 400W
AMD FX-6350 /3.9G/X6/BOX AM3+
GB R7 26XWF2-2GD

Обща стойност - 853.98 лв. с ДДС

Линк:
http://nikem-bg.net/cart/46268p1r46473p1r1002735p1r46810p1r51445p1r48944p1r52528p1rf.html
Като цяло FX 6350 е по-добър от i3, а с това дъно имаш и възможност за лесен клок на процесора с което разликата м-у i3 и 6350 ще стане доста по-голяма. С тази конфигурация ще играеш всичките игри които си изброил на максимални детайли с изключение на FIFA 15, къдео може да се наложи да резнеш някой друг ефект за комфортна игра (става дума за 1080p резолюция )
За оверклока препоръчвам с бокса да се клоква до 4,5Ghz защото натам вече ще започне да се затруднява бокса

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

FX6350 отдавна е по-слаб в игрите от I3 :-)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Едно предложение ако решиш да клокваш евентуално... Процесора с това дъно и охладител съвсем спокойно си лови 4.3 гигахерца,тоест става равен на i3 4330,който е 250 лева...За в бъдеще ще можеш да закачиш един i5 4690k и да го клокнеш на 4.2...

http://nikem-bg.net/cart/2082p1r52420p1r48235p1r45247p1r49615p1r2090p1r51099p1r49638p1rf.html

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко е интересно и какво разнообразие има,много се радвам че не купих компютъра от технополис вчера.Научих наистина много интересни и полезни неща.Ще се радвам ако има и още предложения,конфигурацията ще бъде поръчана чак в събота така че има времее ;] Все още не съм сигурен обаче това ( клокване ) еднозначно ли е с ( ъпдейтване ) ?

Много ви благодаря!

Това е много по-добро:

Обща стойност - 840.73 лв. с ДДС
Разликата в цената между 500ГБ и 1ТБ хард е минимална, та няма смисъл да взимаш по-малкия. Няма да има проблем с въпросните игри на средни-максимални настройки. Кажи и с какъв монитор разполагаш.

Другия вариант е да вземеш по-добри части сега, след което да добавиш по-мощна видеокарта. Ето така:

Обща стойност - 862.74 лв. с ДДС
И добавяш нещо от рода на GTX960/970.

Човече довечера се прибирам на Дупница и ще ти кажа какъв точно е монитора не е нищо особено,но живи и здрави след нова година ще сменя него и една адуио система ще купя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Колко е интересно и какво разнообразие има,много се радвам че не купих компютъра от технополис вчера.Научих наистина много интересни и полезни неща.Ще се радвам ако има и още предложения,конфигурацията ще бъде поръчана чак в събота така че има времее ;] Все още не съм сигурен обаче това ( клокване ) еднозначно ли е с ( ъпдейтване ) ?

Много ви благодаря!

Човече довечера се прибирам на Дупница и ще ти кажа какъв точно е монитора не е нищо особено,но живи и здрави след нова година ще сменя него и една адуио система ще купя.

Клокваш процесора,не ъпдейтваш нищо...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Много ви благодаря!

Клокването е повишаване на заводската настройка на честотата на процесора, което увеличава и производителността му. Не се препоръчва за начинаещи, въпреки че напоследък нещата са станали доста лесни в това отношение.

По-нагоре имате дадени доста добри предложения. Лично аз бих ви посъветвал да вземете второто предложение от пост-а на Нико. Предлага отличен процесор, който позволява след време да му се сложи много добра и бърза видеокарта (както Нико_ е предложил) и ще имате страхотна гейминг конфигурация. Докато съберете пари за видеокартата, съвсем спокойно ще може да се използва вграденото видео на процесора, което е HD Graphics 4600 и е доста бързо - има доста клипчета в ютуб, които показват, че с него дори могат да се играят някои по-малко натоварващи игри с добър фпс. Това е и предложението, което дава най-добра възможност за бъдещи ъпгрейди.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

+1 глас за предложението на нико с i5 след което събираш за видео пък и било то 2-ра употреба с гаранция, това е доста по-безболезния вариант, отколкото след време да сменяваш i3-ката

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

АМД:

BB код:

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+

4GB DDR3 1600 GEIL /BULK

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

DAOTECH K5 MICRO ATX

PSU FORTRON HE-400+ / 400W

AMD FX-6350 /3.9G/X6/BOX AM3+

GB R7 26XWF2-2GD

Обща стойност - 853.98 лв. с ДДС

Линк:

http://nikem-bg.net/cart/46268p1r46473p1r1002735p1r46810p1r51445p1r48944p1r52528p1rf.html

Като цяло FX 6350 е по-добър от i3, а с това дъно имаш и възможност за лесен клок на процесора с което разликата м-у i3 и 6350 ще стане доста по-голяма. С тази конфигурация ще играеш всичките игри които си изброил на максимални детайли с изключение на FIFA 15, къдео може да се наложи да резнеш някой друг ефект за комфортна игра (става дума за 1080p резолюция )

За оверклока препоръчвам с бокса да се клоква до 4,5Ghz защото натам вече ще започне да се затруднява бокса

Intel феновете са толкова замаяни от собствените си глупости, че дори не са обърнали внимание на предложението ти. Аз го разгледах обаче и имам някои забележки:

1. Имаме несъвместимост м/у дъно и кутия.

2. Препоръчваш кутия, която е по-зле дори от тази от технобакалията.

3. Захранването за тези пари е голям боклук, а ти даже клок споменаваш.

4. 235 лв. са много за 260X, макар и с най-качествения фирмен охладител от Гигабайт.

Това е моята конструктивна критика, а иначе логиката на предложението ти е вярна. Разбира се, че FX 6350 е по-бърз от всяка I3-ка във всяко отношение и при съвременните игри също, ако стане полемика.

Поздрави!

FX6350 отдавна е по-слаб в игрите от I3 :-)

Хайде да не спамим излишно. Наскоро прочетох едно тъпанарско мнение, че FX 4350 бил мноого по-слаб от някаква измислена I3-ка, а ти отиваш още по-далеч. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това го каза този, който освен собствения си Атлон друго не е виждал - нито някой FX, нито i3, за друг по-мощен процесор е изключено да говорим.... Може би когато има шанса да сравни някой от тези процесори и да поиграе игри, ще разбере!  :(  Ама и това едва ли ще стане! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това го каза този, който освен собствения си Атлон друго не е виждал - нито някой FX, нито i3, за друг по-мощен процесор е изключено да говорим.... Може би когато има шанса да сравни някой от тези процесори и да поиграе игри, ще разбере! :( Ама и това едва ли ще стане!

Остави си да си слушат песни от бокса...
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

На мен най ми харесва предложението на Коката, ако няма да се бъзика тая конфигурация дълго време. Сега ще се обоснова. 3.6 Ghz  за i3 4160  са добра честота за тая видеокарта, която пък от своя страна е едно от най-добрите предложения в средния клас като цяло. Тая карта позволява да се спести малко от захранване, като това няма да е за сметка на шум или топлина примерно. Що се отнася до спора i3 или FX6350,  няма да се меся. Само ще кажа, че има доста игри, които се представят по-добре с Интелски процесор поради причината, че могат да се възползват главно от едно ядро.  При положение че i3  на тая честота няма да затормози изобщо GTX750Ti  и при положение, че i3  с тая честота на едното си ядро се представя по-добре от FX6350,  то не виждам смисъл да се усложняват нещата с АМД конфигурация, още повече че човека пита дали клока се ъпдейтва. Е при тоя въпрос - само Интел, та да му е мирна главата. Иначе има логика и АМД да се вземе, но тая логика излиза малко извън темата за игри. 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

И това го каза този, който освен собствения си Атлон друго не е виждал - нито някой FX, нито i3, за друг по-мощен процесор е изключено да говорим.... Може би когато има шанса да сравни някой от тези процесори и да поиграе игри, ще разбере!  :(  Ама и това едва ли ще стане! 

Можеш да ми дойдеш на гости да ти покажа къде зимуват раците. Тогава ще се убедиш как твоята теория издиша както и на колегите споделили безценния си опит след твоя пост + най-големия спец Джони. А игри рядко играя, защото основното ми занимание не е футбол. Точка.

Поздрави!

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да ми дойдеш на гости да ти покажа къде зимуват раците. Тогава ще се убедиш как твоята теория издиша както и на колегите споделили безценния си опит след твоя пост + най-големия спец Джони. А игри рядко играя, защото основното ми занимание не е футбол. Точка.

Поздрави!

Абе ще ти дойда, щом искаш ;)

Но Коката е дал най-доброто предложение в цялата тема. На Нико конфигурациите изди шат. Първата откъм процесор, втората откъм налична видеокарта. АМД-то също доста издиша за игри. Единствено Коката е предложил нещо смислено за тия пари, макар и да не е идеално. Дори да се вземе АМД с някаква карта средна ръка, всичко е до там. За ъпгрейд не може и да се помисли. Всъщност може. Ще се налеят пари и накрая ще се зареже всичко, защото нищо няма да стане. 

Пич, дето си пуснал темата, ако не мислиш да се занимаваш 2-3 години с ъпгрейд на нови части, вземай нещо подобно на това, което е предложил Коката. Останалите предложения са с някакъв компромис.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

А игри рядко играя....

Тогава защо коментираш в тема, в която се обсъжда как ще се представят различните процесори при игри? От картинките в нета ли? 

И то при положение, че нито си виждал FX, нито i3...

Айде лека! 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Абе нещо не ми е ясно. Как така знаете кой какво е виждал и какво не е виждал? Всеки като си отвори достатъчно очите, може да види 1000 теста в интернет с това, което го интертесува. Проблемът е да отсее плявата. А аз имам чувството, че 90% от хората тук не могат да отсеят плявата. Опита е хубаво нещо, но не решаващо. Защото един телевизонен техник примерно може да ти оправи телевизора, но не може да конструира такъв и обратното - един инженер ще конструира телевизор, но едва ли ще хване поялника да го оправя. Под достойнството му е просто. 

Айде лека и мека :P

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре,а каква видео карта например мога да купя при втория вариант на Нико ?

Споровете са едно от нещата които най-добре развиват мозъка на човека,така че имайте в предвид, че когато са в рамките на добрия тон са доста полезни :-)

Интересуваме също така дали при варианта на коката ако реша да купя по-добър процесор или видео карта след някой месец ще стане без да се налага да сменям други части?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре,а каква видео карта например мога да купя при втория вариант на Нико ?

можеш да купиш  някоя от тия PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G , POWER COLOR AXR9 270X 2GBD5-A2DHE , SAPPHIRE R9 280 3G GD5 OC W/BO , POWER C AXR9 290 4GBD5-TDHE/OC , ASUS STRIX-GTX970-DC2OC-4GD5  и  според това  колко пари ти се дават   толкова по- силна карта  ще имаш . Процесора е достатъчен за  картите.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• 2 седмици по-късно...

Здравейте. Един приятел ще си купува нова машина за игрички и филми за около 850-900 лева и се спрях на това предложение, понеже частите покриваха тези, които аз бях избрал до момента. Имам само един въпрос :

Защо GTX750Ti вместо малко по-скъпата, но по-добра R9 270 ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване